Bir evi çekip çevirmek çok zor mu.. Hanımlar her işi nasıl hallediyor?

mb1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
2.254
1.465
Merhaba arkadaşlar, sorunum bir evi tam anlamıyla düzeninden temizliğinden, ütüsüne kadar her işi ev hanımları nasıl halledebiliyor halledebiliyorlar mı? Aynı zamanda çalıyorsa mesela birinden birisi eksik kalıyor mu bütün bu gücü nereden alıyorlar? Bunu merak ediyorum..
Öğrenciyken ailemden uzakta hem yurtta hem evde yaşadım.. Öğrenci evi olmasına rağmen baya ilgileniyordum evle ama arada sınav çalışma zamanları uğraşmıyordum.. Ama evin doğalgazı yeni yapılacağında işim gücüm yokmuş gibi bir de doğalgazın işyle filan uğraştım aylarca.. Kendime göre düzen kuruyordum öğrenciyken de..
Şimdi mesela eve yardımcı filan alsan da evin işi hiç bitmeyen bişey. Hanımlar bütün bu gücü nereden alıyorsunuz?

offf bende bu konuda çok sinirliyim..aslında evim hep temiz duru ama kocam aldığı şeyleri yerine koyarsa...........çok sinirliyim bugün temizlik yapıyorum ama dağınık toplamaktan süpürmeye geçemiyorum...eşin dağınık deilse çok kolay canım..her hafta sil süpür toz al..her çamaşır yıkadığında ütülencekleri hemen ütüle..bukadar..

Ben Sahsen her isimi tam anlamiyla her gun bitiremiyorum okula gidiyorum cocuklarim var hangisi acilse onlari yapiyom geri Kalan bi sonraki gune kaliyo ev isi bitmez hers eye yetismek mumkun degil her gun

haftanın 6 günü çalışıyorum ve akşam evde 9 da oluyorum yemeği mide temızlıgımı de yapıyorum evimi temizlemek için mutlaka fırsat bulurum saat gece 11 12 olsa da ben hala evimi toplarım.
benım hiç bitmeyen mesaim var yani :)) ama mutluyum ALLAH ım sağlık ve evimize huzur aşk versin o yetıyor bana

Ben yetiştiremiyorum asla. sağolsun elim yardımcı. Ütüsünü hep kendi yapar evi süpürür. Makineye çamaşır atar vb. Yoksa ben yapamam yetiştiremem. Onun için düzenli eşten ziyade seni düşünen yardımcı eşin olmalı.

ben bekar olduğum halde 6 gün çalıştığımdan hayattan kopmuş durumdayım şu halimle evli olduğumu düşünemiyorum valla, takdir ettim sizi.

her işe yetişebiliyorum desem yalan olur yetişemiyorum home ofis çalıştığım halde, öyle ki dün kahvaltı bulaşıklarımı akşam altıda makineye yerleştirme fırsatı buldum acil işlerim olduğu ve zamanla yarıştığım için

üstüne bir de eşimin işi dolayısıyla ne zaman geliceğinn belli olmaması ya da erken gitmemesi var ki temizlik yapmak için onun gitmesini beklemem gerekiyor o erken geliyorsa yapamıyorum çünkü toza deterjanq ve daha bir milyon şeye alerjisi var dolayısı ile temizlik yapma imkanımda biraz zorluyor beni. yani gece eşim evdeyken hadi ben mutfak dolaplarını sileyim diyemem

düzenliyimdir amma ona bir şey diyemem, gardırobumun rafları vs her daim düzenlidir, yatağımı her gün mutlaka yaparım, banyoya girince bir tur lavabo vs yıkarım bunlar rutinim oldu artık

Amma dertliymişim ben de bu arada yazınca farkettim

ben bekar olduğum halde 6 gün çalıştığımdan hayattan kopmuş durumdayım şu halimle evli olduğumu düşünemiyorum valla, takdir ettim sizi.

insan mecbur kalınca herşeyi yapıyor kuzum ben 8 aylık evliyim ve o evin her şeyi bana bakıyor böyle düşünüyorum eğer ben çamaşır yıkarsam eşim temız gıyınıyor eğer ben yemek yaparsam eşim karnı tok yatıyor eğer ben temizlik yaparsam eşim eve girer girmez ooo benim karım evi parlatmış dıyor :)
yani eşim ama aslında küçük bir çocuğun gibi o yüzden mecbur kalıyorsun bu arada evimle işim arası 2 saat sürüyor sabah 2 saat akşam 2 saat :)

fena :) bende nişanlıyım sizdeki şevk ve gücü Allah bana da verir inşallah şuan bile çökmüş hissediyorum çünkü:))

wallahi hayret ediyorum işten geç gelip her şeyi yapan bayanlar size gerçekten maşallah. ben eve geç geliyorum ve evime yeterinde bakamıyorum keşke ben yokken eve biri gelip tüm işleri yapsaaa 11 buçukta giriyorum yaz sezonunda eve otel gibi kullanıyorum resmen. zavallı evim ama ne yapıyım evimi geçtim kendime bile vaktim yok

Evet kendine bakım çok önemli.. Evin bakımından bile hatta. Evin düzgün olmuş ama kendine bakmıyorsan olmuyor..

Evet kendine bakım çok önemli.. Evin bakımından bile hatta. Evin düzgün olmuş ama kendine bakmıyorsan olmuyor..

tabıkı önemli asla ihmal etmem gerek evde gerekse kuaförde bakımlarımı yaparım sabahları erken kalkıp sacımı makyajımı yaparım.kışın pek olmasa da yazın her gün mutlaka değişik kombinler yaparım ..evımde gıydıklerimede dikkat ederım

Reactions: mb1
Ev işi yapmayı çok sevmek lazım galiba, işin sırrı orda gibime geliyor. Mesela bir arkadaş yazmış ya 6 gün çalışıyorum, gece 11,12 de iş yapıyorum diye, ben asla öyle olamam. Helal olsun valla. Ev işi bana işkence geliyor. Evet, ev mis gibi olsun, tertemiz, düzenli olsun istiyor insan ama bir türlü sonu gelmiyor arkadaş. İnsan oturup ne zaman tadını çıkaracak?

ben de hiç sevmiyorum ya sabahtan beri temizlik ypıyorum aksi gibi bulaşık makinamda bozuldu. dağınk pis olunca da içim rahat etmiyor. fakat çalıştığım için illa ki ihmal ettiğim şeyler oluyor. evin işinin de sonu gelmiyor ki arkadaş

Aslında herşey ikinizde bitiyor, bende 6 gün çalışanlardanım.
1- Eşim kıyafetlerini ortaya atmıyor pis ise kirli sepetine temiz ise ütü sepetine
2- Herkes kendi yediğini mutfağa kaldırıyor- hatta mümkünse direk bulaşık makinesine konuluyor (zaten 2 kişiyiz 2miz çalışıyor çok kolay oluyor)
3- Banyoyu kim kullandıysa etrafı toplayıp çıkıyor, ne bilim tuvalet kağıdı kimde bittiyse o yerine koyuyor
4- Çamaşır makinem kurutmalı asma derdi yok
5- 2 güne bir evi siliyorum. (3+1 evim çok büyük değil zor olmuyor) Ben silerken eşim de arkamdan süpürüyor ya da o siliyor ben süpürüyorum böylece hem temiz kalıyor hem kısa sürede bitiyor.
6- Kahvaltı değil ama bizde akşam yemeği sorun onu da diğer arkadaşlardan bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…