Bir derdim var

Evet ama bende calisiyorum ..Yaz tatilinin bir kısmını eğer şartlar birlikte tatil yapmaya el vermiyorsa eşler neden ayrı gecirmesin ki ..Bir de sağlık problemlerim var bulunduğum yerin havası pis, sanayii kenti ..Biraz bu ortamdan uzaklaşmak hem kizima hem bana iyi gelecek.Bir de şu var demek ki eşim bana yeterince iyi gelmiyor ,yaşadığımız farklı farklı problemlerden dolayı ..Aslında uzaklasmak bazen iyi bile gelebilir ..1 -2 hafta göndersin kafamız dağilsin iyi gelecekse diyebilir ..Esim direk kestirip atiyor.
Siz haklısınız, eşiniz bencil , 2 hafta gidip gayette kafa dinleyebilirsiniz, izin vermiyorsa sizi tatile götürsün o zaman , mal adam ...

Eşlerin ayrı kalmasını geçtim -ki bence 1 ay ayrı kalabilen çiftler evli kalmasa da olur- ama bir çocuk babadan bir ay uzaklaştırılmamalı. Kendinizi koyun yerine eşiniz çocuğu alıp bir ay tatile gitse siz evde kalsanız ne hissedersiniz? İki gün çocuğundan ayrı geçirse kıyameti koparacak insanlar babayla çocuğu bir ay ayırmayı normal buluyorlar. Enteresan 🤨
O zaman eşini ve çocuğunu tatile götürecek, kadın kanser en çok onun temiz havada ve tatile ihtiyacı var , eşi bencil yazık değil mi kadına , hasta bir kadına böyle mi davranılır...

Kocayı sevmek yada düşkün olmakla konunuzun alakası yok, evlilik çatısı altında vakit geçirmeyi öğrenmek gerekiyor çocuğu ne anaanne ne babaanne büyütecek, vaktini sizinle dolu dolu geçirmesi gerekiyor.

Bizde biliriz her fırsatta anamıza gitmeyi valla çok isterdim ama evlendim evliyim bir eşim var.
Kadın kanser hastası ve stres atıp temiz hava almak istiyor, eşi tatile götürmüyorsa konu sahibi gayet haklı bence

Çok arada kaldım bu konuda ya.
Yani siz de haklısınız ama eşiniz de haklı.
Kayınvalidenin yazlığı olsa, siz çalışıyorsunuz diye çocuğu alıp bir ay oraya gitse kocanız ister misiniz? Adam özler çocuğunu.
Yazın on gün kalın dönün bence evinize cidden bir ay çok.
Benim kuzenimin kendi yazlığı var. Her sene alır giderdi çocukları 3 ay kalırdı tek başına. Şimdi boşanma aşamasına döndü. Artık komple yazlığın olduğu ilde yaşamak istiyor. Yani bir yerden sonra çiftler arasında kopukluk oluyor, evlat baba arasında soğukluk oluyor.

Bir ay uzun bir süre eşten ayrı kalmak icin bana kalırsa ama yaz gelince böyle yapanlar var.
Eşinize gelince kanser tedavisi gördüğünüz süreçte kardeşinizin ayarladıgı tatile bile gitmenizi istememi, tartışmış sizinle. Bu kadın hasta kafasını dağıtsın, istediği olsun dememiş.
Derdi siz ya da çocuğunuz değil yani. Ya ailenizle derdi var ya sizin keyifli vakit geçirmenizi istemiyor. Var böyle kocalar. Hangisi olduğunu da siz bilirsiniz. Yoksa bir kadin kocasının kendineden ve çocuğundan ayrı kalmama istediğinden kolay kolay rahatsız olmaz, altında yatan asıl sebebi biliyorsa olur.

Son düzenleme:
Herkese merhaba uzun zaman sonra yine yazmak rahatlamak istedim .Şu an 2 aylık tatildeyim arkadaşlar .4 yaşına girecek bir kizim ailem bahçeli denize yakın bir yerde yaşıyor .Kizim icin şartlar çok elverişli .Doğa ,yuzme ,temiz hava vb..Annem ve babam da çok düşkünler kızıma ..Sürekli oynarlar ,gönlünü yaparlar.Kendi oturduğum ev apartman ve kızımın hiç arkadaşı yok haliyle sıkılıyor..Eşim de haftanın 6 günü çalışıyor sadece Pazar tatili var ...Bayramda annemlerin yanindaydik .Orda konusunu açtım bir ara yine geliriz kızıma burası iyi geliyor diye ..Hemen konuyu katmami istedi ..Bende bütün konuları kapatiyoruz zaten dedim ..Annem ,babam,ben ve kızım sahildeyiz çekip gitmek istedi ..Önceki olaylarda var babamın gozunden iyice düşme yapma dedim ,yuruyerek bizi bırakıp çekip gitti .Annemlerin bahcesinde oturmuş ..Böyle bir adama ne yapılır ALlah aşkına akıl verin..Gerekçesi de biz olmazsa ne yapacakmış ,Pazarlari kiminle gezecekmis ..Kız biraz daha büyük olsa ben gitmem kendi isterse kendi gider kalır diyorum ,ben gitmem o zaman diyorum.ona da hemen gidemez deyip kestirip atıyor ..Ve ailemin o kadar desteği var ki bize
.Kendi ailesi 5 sene oldu evleneli bir kere aramadilar kızımı telle ozledik deyip..İnsanın bu kadar şeye bir vefa borcu olur ..Zaten ben kızımin gelisimi ,iyiliği için ostiyorum yapayalniz büyüyor..İki sokak otede abisi var ,kuzenleri var gorusmuyoruz..Kendi iliskilerinin kopukluklarindan ve benim bazı seylere verdiğim tepkilerden dolayı daha önce bahsetmiştim o olaylara girmek istemiyorum çok uzamasin..Demem o ki hafta da bir gün eşim bizimle vakit gecirecek diye haftanın altı günü evde onu mu bekleyelim ..Sen gidersen senin istediğin olacak diyor ..En azindan 2 ay tatilin bir ayı gonlu olsa sıkıntı çıkmasa her zaman bir sorun ..Destek olmak diye bir şey hiç yok ..Daha oncede kardeşim tatile goturmek istedi ,o zaman kemoterapi almıştım onun sonrası moral olur diye ..Eşim için de o da ayarlasin izin alsim demisti ..Kardeşim onu da ayirmadi yani ama o iznini ayarlayamadi ..Benim o zaman da agzimdan burnumdan getirdi ..Eş boyle konularda destek olmaz mı soruyorumm
.Ona göre benim dediğim olursa gidersem o mutsuz olacakmis burda ..

Siz aile olarak anne baba çocuk üçünüz tatile gidiyor musunuz? Mesela kocanın yıllık izninde üçünüz beraber tatil ayarlayıp gidiyor musunuz?

O zaman eşini ve çocuğunu tatile götürecek, kadın kanser en çok onun temiz havada ve tatile ihtiyacı var , eşi bencil yazık değil mi kadına , hasta bir kadına böyle mi davranılır...
Konu eşin tatile götürmemesi olsaydı ona göre yorum yapardık. Kadının derdi bir iki ay aile evinde kalmak.

Konu eşin tatile götürmemesi olsaydı ona göre yorum yapardık. Kadının derdi bir iki ay aile evinde kalmak.
2 ay çok fazla lakin kanser hastası bir kadın için tatil çok görülmemeli, bence konu sahibi eşinin bu tavrını iyi okumalı, başka zamanlarda kendisini tatile götürüp psikolojisini düşünen bir eş ise ne ala ama bana nedense eşi bencil biri gibi geldi, bizde genelde kanser hastası insana çok farklı muamele edilir bazı tavizler verilir mutlu olsun diye ...

2 ay çok fazla lakin kanser hastası bir kadın için tatil çok görülmemeli, bence konu sahibi eşinin bu tavrını iyi okumalı, başka zamanlarda kendisini tatile götürüp psikolojisini düşünen bir eş ise ne ala ama bana nedense eşi bencil biri gibi geldi, bizde genelde kanser hastası insana çok farklı muamele edilir bazı tavizler verilir mutlu olsun diye ...
Bazı insanlar hastalıklarını çok fazla kullanıyorlar. Konu sahibi de biraz öyle geldi bana. Hastayım diye alt komşusunun balkonda içtiği sigaraya kadar müdahale etmeye çalışmış. Eşini de sürekli hastayım diye bir şeylere ikna etmeye çalışıyor olabilir.

Adam bencildir değildir bilemem. Öyleyse ve bu tatil eşten kaçma amacıyla isteniyorsa o zaman zaten evlilik sürmemeli. Hasta ya da değil insan mutsuz ve huzursuz olduğu yerde kalmamalı.

20 yıllık evliyim ondan belki böyle düşünüyorum ama bana bu istek normal geldi. Senede 1 ay eşten ayrı kalınsa ne olacak? Eş 6 gün çalışıyormuş zaten. Tatil gününde o da kendine bir aktivite bulsun sıkılmasın. Sizde gidin 1 ay tatil yapın ailenizin yanında.

Eşiniz kaba biri onu anladım ancak bende tatil de olsa yazları eşle ayrı olmayı tasvip etmiyorum. Benim aileminde yazlıgı var kendimde çalışmıyorum su an 3 yaşında kızım var ama eşimle gidiyorum 10 gün kalıp dönüyorum. Kendimizde çekirdek aile olarak ayrı tatil planı yapıyoruz.

Genel olarak cevap vereyim eşim özel sektörde tatilini istediği zaman kullanamıyor.2 hafta tatil hakkı var .Hepsini aynı anda kullanamıyor ..Bu sene 1 haftasını bayram tatiline birleştirdi ve bunu arayıp bayramda söyledi ..Böyle olunca tatil planı yapamıyoruz maalesef..Eşime de söylüyorum konuş birşeyler ayarlayalım tatil planlayalim ..Konuşmuyor ,gecistiriyor ..Bende çok isterdim eşim yanımda olsun birşeyler yapalım beraber vakit geçirelim.Sartlar el vermiyor ..Böyle olunca yukarda açıklamasını yaptığım sebeplerden dolayı yapmak istiyorum ..Ve bakın kontrollerin vardı ayın 17 sinde hala bir yere gidebilmis değilim ,sonuçlarımi bekliyorum ..Hastaligimi kullandığımı söyleyen arkadaşa da sadece şunu söylüyorum umarım aynı şeyle sinanmazsiniz..Lakin yasamayanlarin anlayacağı bir durum değil..Bütün gün evime sigara kokusu dolduğu için rica ettim alt komşudan ..Yapmadı ..Evet kendi tercihi..Benim gayet uygun bir dille söyleyip rica etmeme rağmen ters tepki verdi..Ben durumu anlattım..Bu hastalığı kullanmak değildir..Zorla icirmeyecek halim yok tabi ki ..Ama bana tepkisinden çok değil 5_6 ay sonra kendisi kansere yakalandı ..Kocası hala içiyor her kokuda kapı kapatıyorum,pencerelerini açamıyorum bu sıcak havalarda ..Demem o ki kendi içlerinde bile birbirlerini düşünmeyen insanlar beni dusunecekti ..Çok görmüyorum ..Ama inanın aynı durumda bana biri rica etse ben dikkate alırdım ,,Eşimle ilgili hastalıgi kullanmam da sacmalamissiniz ..Eşim durumunun farkinda olup ekstra özen gostermeli ..Ben çocuğunun annesiyim ..Allah korusun bana birşey olsa kim benden daha çok düşünebilir yavrumu...Ben kullansam bile kullanabileceğim bir duruma getirmemesi lazım ..Ki emin olun birşeyleri kullanacak bir insan asla olmadım bu hayatta ..Kimseden birşey için yardım talebim olmamistir şimdiye kadar herşeyi kendim hallederim . Erkeğin halletmesi gereken şeyleri bile yaparim ..Hasatalik döneminde hassas olmak ,hassasiyet gösterilmesini beklemek ruh ve beden sagligim.icin Hastaligimi kullanmak değil .Eşinden hastalıkta sağlıkta diye evlenirken destek beklemek ,görülmek ,anlaşılmak istemek çok olmamalı .Demek ki aynı duruma siz düşseniz hastaligimizi kullanacaksiniz ..Kisi kendinden bilir işi!

Sizinki bi tık şımarıklık.
Adam 6 gün keyif yapmıyor çalışıyor.
6 gün evde dursa evi kim geçindirecek?
Bir hafta deseniz neyse ama 1 ay nedir yahu.
6 gün evde dursa derken anlamadim..Çalışmak ailesine bakmakla tabi ki yükümlü ..Onun haricinde keyfi durumlar dışında calisamiyorsa çalışamayacak durumda olursa elimde olmayan sebeplerden dolayı başka ..Ben çalışıyorum aileminde hersekilde yanında dururum ..Yani sizin kastettiğimiz şekilde olmuyor o işler

Eşiniz bu durumdan rahatsız süreyi daha kısa tutup gidebilirsiniz. Yalnız kalmaktan hoşlanmıyor da olabilir. Çok da haksız göremedim orta bir yol bulmaya çalışın bence

Herkese merhaba uzun zaman sonra yine yazmak rahatlamak istedim .Şu an 2 aylık tatildeyim arkadaşlar .4 yaşına girecek bir kizim ailem bahçeli denize yakın bir yerde yaşıyor .Kizim icin şartlar çok elverişli .Doğa ,yuzme ,temiz hava vb..Annem ve babam da çok düşkünler kızıma ..Sürekli oynarlar ,gönlünü yaparlar.Kendi oturduğum ev apartman ve kızımın hiç arkadaşı yok haliyle sıkılıyor..Eşim de haftanın 6 günü çalışıyor sadece Pazar tatili var ...Bayramda annemlerin yanindaydik .Orda konusunu açtım bir ara yine geliriz kızıma burası iyi geliyor diye ..Hemen konuyu katmami istedi ..Bende bütün konuları kapatiyoruz zaten dedim ..Annem ,babam,ben ve kızım sahildeyiz çekip gitmek istedi ..Önceki olaylarda var babamın gozunden iyice düşme yapma dedim ,yuruyerek bizi bırakıp çekip gitti .Annemlerin bahcesinde oturmuş ..Böyle bir adama ne yapılır ALlah aşkına akıl verin..Gerekçesi de biz olmazsa ne yapacakmış ,Pazarlari kiminle gezecekmis ..Kız biraz daha büyük olsa ben gitmem kendi isterse kendi gider kalır diyorum ,ben gitmem o zaman diyorum.ona da hemen gidemez deyip kestirip atıyor ..Ve ailemin o kadar desteği var ki bize
.Kendi ailesi 5 sene oldu evleneli bir kere aramadilar kızımı telle ozledik deyip..İnsanın bu kadar şeye bir vefa borcu olur ..Zaten ben kızımin gelisimi ,iyiliği için ostiyorum yapayalniz büyüyor..İki sokak otede abisi var ,kuzenleri var gorusmuyoruz..Kendi iliskilerinin kopukluklarindan ve benim bazı seylere verdiğim tepkilerden dolayı daha önce bahsetmiştim o olaylara girmek istemiyorum çok uzamasin..Demem o ki hafta da bir gün eşim bizimle vakit gecirecek diye haftanın altı günü evde onu mu bekleyelim ..Sen gidersen senin istediğin olacak diyor ..En azindan 2 ay tatilin bir ayı gonlu olsa sıkıntı çıkmasa her zaman bir sorun ..Destek olmak diye bir şey hiç yok ..Daha oncede kardeşim tatile goturmek istedi ,o zaman kemoterapi almıştım onun sonrası moral olur diye ..Eşim için de o da ayarlasin izin alsim demisti ..Kardeşim onu da ayirmadi yani ama o iznini ayarlayamadi ..Benim o zaman da agzimdan burnumdan getirdi ..Eş boyle konularda destek olmaz mı soruyorumm
.Ona göre benim dediğim olursa gidersem o mutsuz olacakmis burda ..
Ne dertler var diyesi geliyor insanın:)) adamcağız sizin hasretinize dayanamiyor demekki. Benim eşimin haftasonu tatili yok sadece cumalari izinli. 17 senedir bu durum böyle. Ama hiç ondan ayrı tatil yapmadim. İstanbul gibi bir yerde bizde sıkılıyoruz ama ayri tatili bende istemiyorum. Çocuğunuz için yaz okulları var yada haftada bir kaç gün olan yapıp kızınızı gezdirdbilirsiniz

Genel olarak cevap vereyim eşim özel sektörde tatilini istediği zaman kullanamıyor.2 hafta tatil hakkı var .Hepsini aynı anda kullanamıyor ..Bu sene 1 haftasını bayram tatiline birleştirdi ve bunu arayıp bayramda söyledi ..Böyle olunca tatil planı yapamıyoruz maalesef..Eşime de söylüyorum konuş birşeyler ayarlayalım tatil planlayalim ..Konuşmuyor ,gecistiriyor ..Bende çok isterdim eşim yanımda olsun birşeyler yapalım beraber vakit geçirelim.Sartlar el vermiyor ..Böyle olunca yukarda açıklamasını yaptığım sebeplerden dolayı yapmak istiyorum ..Ve bakın kontrollerin vardı ayın 17 sinde hala bir yere gidebilmis değilim ,sonuçlarımi bekliyorum ..Hastaligimi kullandığımı söyleyen arkadaşa da sadece şunu söylüyorum umarım aynı şeyle sinanmazsiniz..Lakin yasamayanlarin anlayacağı bir durum değil..Bütün gün evime sigara kokusu dolduğu için rica ettim alt komşudan ..Yapmadı ..Evet kendi tercihi..Benim gayet uygun bir dille söyleyip rica etmeme rağmen ters tepki verdi..Ben durumu anlattım..Bu hastalığı kullanmak değildir..Zorla icirmeyecek halim yok tabi ki ..Ama bana tepkisinden çok değil 5_6 ay sonra kendisi kansere yakalandı ..Kocası hala içiyor her kokuda kapı kapatıyorum,pencerelerini açamıyorum bu sıcak havalarda ..Demem o ki kendi içlerinde bile birbirlerini düşünmeyen insanlar beni dusunecekti ..Çok görmüyorum ..Ama inanın aynı durumda bana biri rica etse ben dikkate alırdım ,,Eşimle ilgili hastalıgi kullanmam da sacmalamissiniz ..Eşim durumunun farkinda olup ekstra özen gostermeli ..Ben çocuğunun annesiyim ..Allah korusun bana birşey olsa kim benden daha çok düşünebilir yavrumu...Ben kullansam bile kullanabileceğim bir duruma getirmemesi lazım ..Ki emin olun birşeyleri kullanacak bir insan asla olmadım bu hayatta ..Kimseden birşey için yardım talebim olmamistir şimdiye kadar herşeyi kendim hallederim . Erkeğin halletmesi gereken şeyleri bile yaparim ..Hasatalik döneminde hassas olmak ,hassasiyet gösterilmesini beklemek ruh ve beden sagligim.icin Hastaligimi kullanmak değil .Eşinden hastalıkta sağlıkta diye evlenirken destek beklemek ,görülmek ,anlaşılmak istemek çok olmamalı .Demek ki aynı duruma siz düşseniz hastaligimizi kullanacaksiniz ..Kisi kendinden bilir işi!
İyide konu sahibi siz konuyu ilk açarken tatile göndermeyen koca minvalinde acmistiniz dolayısıyla cogumuzda buna göre yorumlar yaptık. Sizin yazdığınız kadarını biliyoruz ona göre yorum yapıyoruz. Ama sizin tatil mevzusundan farklı olarak eşinizle anlasamadiginiz aşikar. Biraz o anlamda da kafa dinlemek istiyor olabilirsiniz

X