Bir derdim var

Herkese merhaba uzun zaman sonra yine yazmak rahatlamak istedim .Şu an 2 aylık tatildeyim arkadaşlar .4 yaşına girecek bir kizim ailem bahçeli denize yakın bir yerde yaşıyor .Kizim icin şartlar çok elverişli .Doğa ,yuzme ,temiz hava vb..Annem ve babam da çok düşkünler kızıma ..Sürekli oynarlar ,gönlünü yaparlar.Kendi oturduğum ev apartman ve kızımın hiç arkadaşı yok haliyle sıkılıyor..Eşim de haftanın 6 günü çalışıyor sadece Pazar tatili var ...Bayramda annemlerin yanindaydik .Orda konusunu açtım bir ara yine geliriz kızıma burası iyi geliyor diye ..Hemen konuyu katmami istedi ..Bende bütün konuları kapatiyoruz zaten dedim ..Annem ,babam,ben ve kızım sahildeyiz çekip gitmek istedi ..Önceki olaylarda var babamın gozunden iyice düşme yapma dedim ,yuruyerek bizi bırakıp çekip gitti .Annemlerin bahcesinde oturmuş ..Böyle bir adama ne yapılır ALlah aşkına akıl verin..Gerekçesi de biz olmazsa ne yapacakmış ,Pazarlari kiminle gezecekmis ..Kız biraz daha büyük olsa ben gitmem kendi isterse kendi gider kalır diyorum ,ben gitmem o zaman diyorum.ona da hemen gidemez deyip kestirip atıyor ..Ve ailemin o kadar desteği var ki bize
.Kendi ailesi 5 sene oldu evleneli bir kere aramadilar kızımı telle ozledik deyip..İnsanın bu kadar şeye bir vefa borcu olur ..Zaten ben kızımin gelisimi ,iyiliği için ostiyorum yapayalniz büyüyor..İki sokak otede abisi var ,kuzenleri var gorusmuyoruz..Kendi iliskilerinin kopukluklarindan ve benim bazı seylere verdiğim tepkilerden dolayı daha önce bahsetmiştim o olaylara girmek istemiyorum çok uzamasin..Demem o ki hafta da bir gün eşim bizimle vakit gecirecek diye haftanın altı günü evde onu mu bekleyelim ..Sen gidersen senin istediğin olacak diyor ..En azindan 2 ay tatilin bir ayı gonlu olsa sıkıntı çıkmasa her zaman bir sorun ..Destek olmak diye bir şey hiç yok ..Daha oncede kardeşim tatile goturmek istedi ,o zaman kemoterapi almıştım onun sonrası moral olur diye ..Eşim için de o da ayarlasin izin alsim demisti ..Kardeşim onu da ayirmadi yani ama o iznini ayarlayamadi ..Benim o zaman da agzimdan burnumdan getirdi ..Eş boyle konularda destek olmaz mı soruyorumm
.Ona göre benim dediğim olursa gidersem o mutsuz olacakmis burda ..
Valla yorumlara hayret ettim .. benimde oyle ailemin evi olsa bende gderdim eşimin ailesininde evi olsa orayada gderdim ne bu herkes koca sevici olmuş evde oturup kocayı bekleyelim cocuk sıkılsın ben sıkılayım ama kocanın gönlü olsun vay be..

Valla yorumlara hayret ettim .. benimde oyle ailemin evi olsa bende gderdim eşimin ailesininde evi olsa orayada gderdim ne bu herkes koca sevici olmuş evde oturup kocayı bekleyelim cocuk sıkılsın ben sıkılayım ama kocanın gönlü olsun vay be..
Bende hayret ettim gerçekten 😦 bu kadınların kadınlara düşmanlıgı neden acaba hiç anlayamıyorum

Bende hayret ettim gerçekten 😦 bu kadınların kadınlara düşmanlıgı neden acaba hiç anlayamıyorum
Kadın düşmanlığı ile ne alakası var arkadaşım?

Konu sahibesi soru sormuş. Herkes fikrini söylemiş. Beğenmiyorsa kendi bildiğini yapar.

İsteyen bir ay tatil yapar isteyen bir hafta istemeyen de kocalı tatil yapar.

Biz kocaları evde yalnız bırakmaya kıyamıyoruz diye neden düşmanlık yapalım?

Kadın düşmanlığı ile ne alakası var arkadaşım?

Konu sahibesi soru sormuş. Herkes fikrini söylemiş. Beğenmiyorsa kendi bildiğini yapar.

İsteyen bir ay tatil yapar isteyen bir hafta istemeyen de kocalı tatil yapar.

Biz kocaları evde yalnız bırakmaya kıyamıyoruz diye neden düşmanlık yapalım?
Zaten kendi bildiğini yapacaktır ben ona bişey demiyorum
Demek istediğim kadının halinden en çok anlaması gereken kadın olması gerekirken yapılan yorumlar tam aksine erkek yalnız bırakılır mı çocuğu annenle mi büyüteceksin falan kadın hastalık atlatmış isterse annesiyle büyütür bu neden olmaması gereken bileymiş yanlışmış gibi görülüyor

Bence cok uzun sure kalmayin. Esiniz de sizinle vakit gecirmek istiyor bundan normali yok. Benim de cocugum yalniz buyuyor, ailem yurtdisinda, ama 2 haftadan sonrasi beni bayiyor. 4 saat ucak surdugu icin ve biletler pahali oldugu icin gitmisken yaklasik 1 ay kaliyorum. Ama evimi, esimi, duzenimizi ozluyorum. Her haftasonu cekirdek aile cikip geziyoruz ve bundan keyif aliyorum. Belli ki esiniz de keyif aliyor. Bence bu hayatta esler birbirinin kiymetini bilmeli. Cocuklarimiz bi zaman gelince gidip kendi hayatlarini kuracaklar, bu hayatta yanimizda bi esimiz olacak.

Zaten kendi bildiğini yapacaktır ben ona bişey demiyorum
Demek istediğim kadının halinden en çok anlaması gereken kadın olması gerekirken yapılan yorumlar tam aksine erkek yalnız bırakılır mı çocuğu annenle mi büyüteceksin falan kadın hastalık atlatmış isterse annesiyle büyütür bu neden olmaması gereken bileymiş yanlışmış gibi görülüyor
Yani ben ve bazı arkadaşlar eşi yalnız bırakmaya kıyamıyor olabilir.

Mesela ben kocam yokken yaptığım tatilden keyif almam. Onun sevdiği bir yemeği yerken bile onu anarım.

Ne bileyim herkesin hayatı farklı.

Mesela ben kocam yokken yaptığım tatilden keyif almam. Onun sevdiği bir yemeği yerken bile onu anarım.

E kocasıyla yapamıyorsa tatil yapmasın mı anne babası ve çocuğuyla yapacak ama herkes kocandan soğumuşsun falan demiş bende bunu kabul edemiyorum kocası çok isterse izin alma imkanı varsa alıp gelsin ama eğer alamıyorsa bu yılda ayrı tatil yapsınlar önlerinde kocaman bir hayat var
Ayrıca ben bana hayatını vermiş olan anne babamla tatil yapmaktan çok keyif alırım

Ayrıca kıyamayacak ne var ya yalnız yaşayamıyor mu bu erkekler anlamadım

Neden olmasın ya. Hadi çocuk olmasa neyse. Bizim ailemizde çocuğun iyiliği esastır. Öyle bir imkanımız olsa çocuğumuz için gider kalırım. Eşim de gitmemizi ister.
Yıllık izin alıp bir iki hafta o da bize katılır, çok da güzel olur.

Ben olsam bu sartlarda en az iki hafta gider ailemle kalirdim esinizden izin almak zorunda degilsiniz kendiai isterse bilac gun izin alin tatile gidin yoksa siz kizinizla gidin bencillik yapan o siz degilsiniz

Ben kendi ailemden uzakta, eşimin memleketinde yaşıyorum. Yazın ailemin yanında bir ay da kaldığımız oluyor, iki ay da. Ama buna eşim de razı. Gidin kafanızı dinleyin der, annemin evinde çok rahatız. Kendi odamız, dolabımız, yatağımız var. Çocukların scooteri, oyuncakları, kıyafetleri vs. var orada. Annem torunlarıyla hasret giderir, ben de bir nefes alırım. Eşim de ara ara çıkıp gelir. Biz yokken de genelde kendi ailesinde kalır zaten. Hatta köydeki eve geçerler, yazın hep oradalar. Bana garip gelmedi. Ama eşiniz bu durumdan memnun değilse biraz empati kurmanız lazım. İstemediğiniz şeyi size kabul ettirmeye çalışsa tepkiniz ne olurdu? Çocuğunu özlemeye hakkı yok mu adamın mesela? Bunları çözmediğiniz sürece haklı değilsiniz maalesef.

Benim bir yakin akrabam var , onun da ailesinin cok guzel bir yazlığı var
eşi haftanın 6 günü çalışıyor,kendi çocuklara bakıyor. Karneler alındığı gibi cumartesi sabahı annesine gidiyor, eylülde okullar açılmadan bir hafta önce dönüyor. Esi de o arada iznini ayarlıyor, on gün görüp dönüyor
Eskiden bebeklere değişiklik olsun, ayaklari suya cimene degsin diye giderlerdi, şimdi büyük cocuk dersaneye yazıldı bu sene uni sınavına girecek. Hala yılın üç buçuk ayi memleketteler, alışkanlık oldu
Ne bileyim, Bana saçma geliyor. Al çocuğunu iki hafta git hadi neyse de bir ay iki ay çok fazla. Her yaz ailenle yazlıkta keyif çatmak istiyordun madem neden evlendin?

Normal bir durum olsaydı ayrı kalınacak süre fazla derdim bende diğer hanımlar gibi ama konunun detayları farklı. Sizin bencede hem fiziksel hem ruhsal dinlenmeniz gerekiyor. Eşinizin bu konuda şefkatle yaklaşması gerekirken sürekli sorun çıkarıyor bende soğurdum açıkçası. Siz bence gidin belki biraz özler biraz düşünme fırsatınız olur. Ben yerinizde olsam dönmek içinde terapi şartını sunardım kabul etmiyorsa da birşeyleri ciddi ciddi düşünürdüm. İki günlük dünya zaten ciddi bir sağlık sorunu geçmişiniz var bu kadar mutsuzluk ve stresle Allah korusun tekrar edebilir

Keyfi olarak 1 ay ayrı kalabilen insanlar evli kalmasa da olur bence. Her iki taraf için de geçerli. 1-2 hafta deseniz neyse ama 1 ay çok uzun. Eşiniz belli ki memnuniyetsiz ilginç bir tip ama çözümü 1 ay ondan kaçmak değil. Ya sorunları çözüp devam edecek normal bi aile olarak birlikte tatil yapacaksınız, ya da boşanacaksınız. Eni sonu olacak olan bu

Lakin çocuğun yaz tatilinin belirli bir süresinde başka şehirde ,akrabada vs gecirmesi kültürümüzde de önemli ..
Hangi kültürmüş bu?

Açık açık söyleyin ben evden/kocadan uzaklaşmak istiyorum diye, bunda bir sorun yok ama çocuğu bahane ediyorsunuz bence. 1-2 ay cok uzun bir süre. Eşinizden bu kadar ayri kalmak sizin ve çocuğunuz için sorun değilse tümden annenizin yanına taşınmayı düşünebilirsiniz. Bunu kötü bir sey olarak soylemiyorum, sizin için bazi şeyler bitmiş gibi duruyor.

Bu arada çok geçmiş olsun.

Eşlerin ayrı kalmasını geçtim -ki bence 1 ay ayrı kalabilen çiftler evli kalmasa da olur- ama bir çocuk babadan bir ay uzaklaştırılmamalı. Kendinizi koyun yerine eşiniz çocuğu alıp bir ay tatile gitse siz evde kalsanız ne hissedersiniz? İki gün çocuğundan ayrı geçirse kıyameti koparacak insanlar babayla çocuğu bir ay ayırmayı normal buluyorlar. Enteresan 🤨

Herkese merhaba uzun zaman sonra yine yazmak rahatlamak istedim .Şu an 2 aylık tatildeyim arkadaşlar .4 yaşına girecek bir kizim ailem bahçeli denize yakın bir yerde yaşıyor .Kizim icin şartlar çok elverişli .Doğa ,yuzme ,temiz hava vb..Annem ve babam da çok düşkünler kızıma ..Sürekli oynarlar ,gönlünü yaparlar.Kendi oturduğum ev apartman ve kızımın hiç arkadaşı yok haliyle sıkılıyor..Eşim de haftanın 6 günü çalışıyor sadece Pazar tatili var ...Bayramda annemlerin yanindaydik .Orda konusunu açtım bir ara yine geliriz kızıma burası iyi geliyor diye ..Hemen konuyu katmami istedi ..Bende bütün konuları kapatiyoruz zaten dedim ..Annem ,babam,ben ve kızım sahildeyiz çekip gitmek istedi ..Önceki olaylarda var babamın gozunden iyice düşme yapma dedim ,yuruyerek bizi bırakıp çekip gitti .Annemlerin bahcesinde oturmuş ..Böyle bir adama ne yapılır ALlah aşkına akıl verin..Gerekçesi de biz olmazsa ne yapacakmış ,Pazarlari kiminle gezecekmis ..Kız biraz daha büyük olsa ben gitmem kendi isterse kendi gider kalır diyorum ,ben gitmem o zaman diyorum.ona da hemen gidemez deyip kestirip atıyor ..Ve ailemin o kadar desteği var ki bize
.Kendi ailesi 5 sene oldu evleneli bir kere aramadilar kızımı telle ozledik deyip..İnsanın bu kadar şeye bir vefa borcu olur ..Zaten ben kızımin gelisimi ,iyiliği için ostiyorum yapayalniz büyüyor..İki sokak otede abisi var ,kuzenleri var gorusmuyoruz..Kendi iliskilerinin kopukluklarindan ve benim bazı seylere verdiğim tepkilerden dolayı daha önce bahsetmiştim o olaylara girmek istemiyorum çok uzamasin..Demem o ki hafta da bir gün eşim bizimle vakit gecirecek diye haftanın altı günü evde onu mu bekleyelim ..Sen gidersen senin istediğin olacak diyor ..En azindan 2 ay tatilin bir ayı gonlu olsa sıkıntı çıkmasa her zaman bir sorun ..Destek olmak diye bir şey hiç yok ..Daha oncede kardeşim tatile goturmek istedi ,o zaman kemoterapi almıştım onun sonrası moral olur diye ..Eşim için de o da ayarlasin izin alsim demisti ..Kardeşim onu da ayirmadi yani ama o iznini ayarlayamadi ..Benim o zaman da agzimdan burnumdan getirdi ..Eş boyle konularda destek olmaz mı soruyorumm
.Ona göre benim dediğim olursa gidersem o mutsuz olacakmis burda ..
Eşiniz aşırı bencil ve narsist ayrıca ailenizle olan güzel ilişkinizi kıskanıyor, böyle kocayı çokta tınlamayın sizi çok zorlarsa boşayın defolup gitsin ...

X