Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

anammm beğendinmi git kıs çatlak
ben onu içerken titriyodum resmen
o kokusu varya beni mahfediyodu
ama sonra sakın içme dediler bıraktım
15 günde bi adetim gelmeye başladı
dengemi bozdu benim hep düzenliydi çünkü
ben yinede fayda olur belki bişeye diye içimştim
her duyduğumu içiyorum malum bebişim gelsin diye
kızz valla sen benim içtiğim otların kokusunu bilsen soğan suyunaa meyve suyu dersin valla istersen bi civanperçemini bi denee

:roflol::roflol::roflol: canım benim aynen öyle işte test alıcam negatif çıkıcak e bu sefer adetim gelmiyecek ve başlıcam kendi kafamda kurmaya erken yaptım ondan çıkmadı acaba test iyi değilmiydi bir tane daha yapayım diye diye iyice yıpranıyor insan[/QUOTE

walla öylee oluyo kabataslak hesapladım da
şimdiye kadar 250-300 lira civarı sadece eczaneden aldığım testlere vermişim bi de arada onlara güvenmeyip yaptırdığım kan tahlilleri var ..
amanın ne çok para kaptırmışım bennn :uhm::hulya:

ablacımöle düşünme yaa... eşinle tekrar konuştunmu akşamm.. anlatsana nolduu akşamm.seni çok iyi anlıyorum biliyomusunn inan çok üzüldüm senin adınaa ama ablacım be sana akıl vermek gibi olmasın ama kayranında ayşeninde dediği gibi senin elinde be ablacım unutma bak sen daha öncede ona ne demiştin hatırla hani bize sölemiştin çocuk içinn sennn boşalmana bakk falan demişsin yaa bilmiyorumm yaa abla belkide senin o tip düşüncelerin yüzündenndir. düşünsenee örneğin bi koca karısınaa amaann sen doğurmana bak falan dediğinii. ablacımm sen bence onunlaa bidaha konuşş sen çok çok akıllı birisinn bununn son defa olacağını bidaha olursaa affetmeyeceğini söle :eek:lmaz: ve bu davranışları yüzünden artık çocukta düşünmediğinii senin iyi bir baba olacağını sanmıyorum falan de odaa kesin direkk olarak tepki verecektir eğer çocuk istiyosaa. hayır olurum falan der... sen ispatlamasını vee yeniden sana bu konuda güven vermesini isteyebilirsinn.. ne bilimm yaa çok üzüldüm seniinn adınaa

canım bu benden kaynaklı bir sorun değil en başında ondan kaynaklı bir sorun ben sen boşalmana bak diye neden dedim bunu neden anlattım biliyormusun bebek çalışmaları yaparken 3 gün üstüste olunca zorlanmasın diye sen benii düşünme diyorum oda olmaz sen hissetmeden olmaz diyor yani ben bunu neden anlattım ilişkide beni önemsiyor bana öncelik tanıyor bunu anlatmak istedim yani bu huyu en başından beri var beni soğutanda bu oldu ben baştan beri böyle değilim dün gece ne olduğuna gelince o 11 de yattı uyudu bende 1 e kadar uyuyamadım ağladım kalktım yazı yazdım düşünmektense ona dökerim dedim yazdım sonra cebine koydum sabah pantolonunu giyindi elini cebine attı farketti okuyordu sonra hepsini okumadan cebine koydu sanırım ben başka odadaydım ama anladım neyse abisi geldi almaya arabaya bindik yengeside arabadaydı geçerken bazen onuda bırakıyoruz o yüzden kamyonun arkasına bindi :roflol: neyse ben çaktırmadan arkaya baktım okuyordu sonra herkesi bıraktık en son o beni yalnız bırakıyor işe o ara hiç konuşmadı zaten konuşmuyoruz ne bilim aman işte

canım bu benden kaynaklı bir sorun değil en başında ondan kaynaklı bir sorun ben sen boşalmana bak diye neden dedim bunu neden anlattım biliyormusun bebek çalışmaları yaparken 3 gün üstüste olunca zorlanmasın diye sen benii düşünme diyorum oda olmaz sen hissetmeden olmaz diyor yani ben bunu neden anlattım ilişkide beni önemsiyor bana öncelik tanıyor bunu anlatmak istedim yani bu huyu en başından beri var beni soğutanda bu oldu ben baştan beri böyle değilim dün gece ne olduğuna gelince o 11 de yattı uyudu bende 1 e kadar uyuyamadım ağladım kalktım yazı yazdım düşünmektense ona dökerim dedim yazdım sonra cebine koydum sabah pantolonunu giyindi elini cebine attı farketti okuyordu sonra hepsini okumadan cebine koydu sanırım ben başka odadaydım ama anladım neyse abisi geldi almaya arabaya bindik yengeside arabadaydı geçerken bazen onuda bırakıyoruz o yüzden kamyonun arkasına bindi :roflol: neyse ben çaktırmadan arkaya baktım okuyordu sonra herkesi bıraktık en son o beni yalnız bırakıyor işe o ara hiç konuşmadı zaten konuşmuyoruz ne bilim aman işte
en iyisini yapmışsın ablacım valla hayırlısı inş düzelirr.. neyse akşam haberlerini alırızz sende ..

en iyisini yapmışsın ablacım valla hayırlısı inş düzelirr.. neyse akşam haberlerini alırızz sende ..

canım ne haberi alıcaksın kısss biz bu konuyu konuşursak sonu kavgaya varır o kadar düzgün konuşuyorum ki en baştan oda anlıyor anlayışlı davranıyor güya ama sonu kavgaya varıyor zaten kağıda şöyle yazdım son cümlelerimi ''sana bu yaptığın şey bizim sonumuzu getirecek dememe rağmen yapıyorsun, madem bu kadar göze alıyorsun o zaman karar ver ya bu sorunu kabullenip bir psikiyatr a gidersin yada bitsin artık eğer bitsin dersen tek kelime bile etmem sadece hayatımda senin olduğun bölümü hafızamdan silerim dedim ama eğer kabullenip çözüm bulmak istersende aşarız bunu karar senin'' yazdım gerçektende öyle ben elimden geleni yapıyorum o buna rağmen anlamıyor kendisi bilir o kendini düşünmüyorsa benim yapacak bişiyim yok en başlardada zaten yazdım senin bir sorunun var iktidarsızlık bu kelime sana kaba gelebilir ama dedim bu bir hastalık olabilir psikolojik veya fizyolojik ve bu şeyi bu yüzdenmi yapıyorsun bilmiyorum dedim inkar ediyorsun hadi diyelim beni kandırdın kendini nasıl kandıracaksın yaşadığını en iyi sen biliyorsun gerçi artıok bende senin kadar biliyorum dedim birde bazen bu konuda tartıştığımız zaman her erkek yapıyor bunu filan diyor ya yazdım ki her erkek yapar diyorsun birde ama bu savunma yanlış ben internette çok araştırdım uzmanlara yazdım hatta bu sorunu yaşayan erkeklerin paylaşımlarını okudum asla ve asla partneri olan bir erkeğin bunu yapması normal değil hemde sakıncalı dedim yani böyle şeyler yazdım canım ,

canım ne haberi alıcaksın kısss biz bu konuyu konuşursak sonu kavgaya varır o kadar düzgün konuşuyorum ki en baştan oda anlıyor anlayışlı davranıyor güya ama sonu kavgaya varıyor zaten kağıda şöyle yazdım son cümlelerimi ''sana bu yaptığın şey bizim sonumuzu getirecek dememe rağmen yapıyorsun, madem bu kadar göze alıyorsun o zaman karar ver ya bu sorunu kabullenip bir psikiyatr a gidersin yada bitsin artık eğer bitsin dersen tek kelime bile etmem sadece hayatımda senin olduğun bölümü hafızamdan silerim dedim ama eğer kabullenip çözüm bulmak istersende aşarız bunu karar senin'' yazdım gerçektende öyle ben elimden geleni yapıyorum o buna rağmen anlamıyor kendisi bilir o kendini düşünmüyorsa benim yapacak bişiyim yok en başlardada zaten yazdım senin bir sorunun var iktidarsızlık bu kelime sana kaba gelebilir ama dedim bu bir hastalık olabilir psikolojik veya fizyolojik ve bu şeyi bu yüzdenmi yapıyorsun bilmiyorum dedim inkar ediyorsun hadi diyelim beni kandırdın kendini nasıl kandıracaksın yaşadığını en iyi sen biliyorsun gerçi artıok bende senin kadar biliyorum dedim birde bazen bu konuda tartıştığımız zaman her erkek yapıyor bunu filan diyor ya yazdım ki her erkek yapar diyorsun birde ama bu savunma yanlış ben internette çok araştırdım uzmanlara yazdım hatta bu sorunu yaşayan erkeklerin paylaşımlarını okudum asla ve asla partneri olan bir erkeğin bunu yapması normal değil hemde sakıncalı dedim yani böyle şeyler yazdım canım ,
elimden inş düzelir demekten başka bişey gelmiyo abla.

işte böyle canım ben yazıyorum sümeyratta okuyor bir güzel yazdıklarımı aman sinir olmaya başladım ama kim olduğunu da bilmiyoruz özel özel yazdıklarımızı hep okuyor ya sümeyrat ya yaz yada gelme artık gerçekten kızmaya başladım yada deki bakın arkadaşlarım ben şu şu durumdayım ben şöyle bir yaşantım var bu yaştayım bayanım evliyim yada bekarım her neyse anlat kendini ama size yazacak konuma gelmedim henüz ama takip etmeye ihtiyacım var de bizde rahatlayalım dimi

merhaba kızlarr.....
Kuzu bence sumeyrat erkek..yazacak bıse bulamıyo o yuzden.ehehehehehehehehe

canım sen test yaptınmııı. ben hamile olmadığımdan eminimm ondan bu çabamm..

ama varya soğan suyu önümde ben ona bakıyom o bana nasıl içecem ben bunuuu:çok üzgünüm::uhm:

canım 2kere idrar testi yaptım çıkmadı,, iç artık. sanki çok sevdiğin bi .çeceği içiyormuşsun gibi i.ç. soğan suyu getirir mi adetini?

ya kuzu ben bugun bogurtlen kokunu ıcmeye basladım..valla koklerı çok suda bekletmemıştım yarım saat kaynattıktan sonra....yanı bekletsem nolurdu bılmem bu halıyle bıle zor ıctım..resmen odun suyu..bı kaşık bal attım ıcıne..Allahım sıfasını verır ınsallah da adetım duzenlı olur hep artık..

canım 2kere idrar testi yaptım çıkmadı,, iç artık. sanki çok sevdiğin bi .çeceği içiyormuşsun gibi i.ç. soğan suyu getirir mi adetini?
evet canım ilk önce yoğun biçimde akıntı geliyomuş.. sonraa 1 2 gün içinde adet oluyomusun tabi bu süresi uzayanlarda var 5 6 gün falann... ama neticede düzene sokuyo bana araştırdm bunuu sadece burda okuduklarımla kalmadımm.. gerçektenn 2009 un sebzesii(ibrahim saraçoğlu öle diyo)

he bıde sabah akşam degılde sadece sabahları kahvaltıdan once bır su bardagı içmeye karar verdım..öölede oluyomuşş..gun içinde aynı ıskenceyı bı daha yasamamıs olurum dedım...

evet canım ilk önce yoğun biçimde akıntı geliyomuş.. sonraa 1 2 gün içinde adet oluyomusun tabi bu süresi uzayanlarda var 5 6 gün falann... ama neticede düzene sokuyo bana araştırdm bunuu sadece burda okuduklarımla kalmadımm.. gerçektenn 2009 un sebzesii(ibrahim saraçoğlu öle diyo)

yani demode olmus demektır..2010 şifaları lazım bıze..bögurtlen koku gıbı..zemuszemus

Kuru Soğan
Değerli okuyucu, kuru soğan üzerine olan ilk çalışmalarıma seksenli yılların ortalarında başlamıştım. Aynı zamanda sarımsak ve pırasayı da inceliyordum. Çünkü, üçü de aynı familyadandır.Topraktan henüz çıkmaya başlamış, bu üç bitkinin taze filizlerini kopartıp tadına baktığınızda damak tatları birbirinin aynıdır. Onları birbirlerinden ayırt etmek zordur. Ancak, bir-iki haftadan itibaren morfolojileri, kimyaları ve tatları giderek belirgin şekilde farklılaşır.

Her üçünde de antibakteriyel (antibiyotik) ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler bulunmaktadır. Yetişkin dönemlerine gelindiğinde doğal antibiyotik güç, sarımsakta en fazladır. Soğanda bu güç orta derecede bulunurken, pırasada bu ölçü en minimum düzeyde kalır. Yetişkin soğanın ağrı kesici gücü ise maksimum düzeye çıkar. İleri tarihlerde sarımsak ve pırasanın içeriğinde saklı olan etkin özelliklerini ayrı başlıklar altında sizlere tanıtmaya çalışacağım. Çünkü, aynı aileye (familya) ait bu üç sebze yetişkin evrelerinde kür olarak uygulandıklarında birbirlerinden tamamen farklı hastalıklara karşı potansiyel bir güç oluşturabilmektedirler. Pırasa, böbrekte oluşan litogen yapıya karşı etkili olurken, sarımsak ise vücudun bazı bölgelerinde oluşan plaklara karşı etkin rol oynayabilmektedir. Bu kısa girişten sonra bugünkü, sebzemize tekrar geri dönelim.

Onu doğrarken göz yaşlarını tutmak ne mümkün… Gözlerden yaş gelmesine sebep olan yapısında kükürt bulunan propanthial-S-oksit maddesidir. Eğer, soğanı doğrarken göz yaşı dökmek istemiyorsanız, ağzınıza bir lokma ekmek alıp çiğneyerek doğrayınız.
Erkekler için
Yıllar önce kuru soğanı araştırırken prostatit’e (prostat içi iltihaplanma) bağlı ağrı çeken erkeklerin imdadına yetişebileceğini bulmuştum. Prostatit’e bağlı ağrı çeken bazı hastalar için uygun bir ağrı kesici bulmak da çok zordur. Bilinen hiçbir ağrı kesici onlara derman olmaz. Almanya’da “Medizin Forum-Prostatitis” sitesine yazı yazan bir prostatit hastası, prostatit’e bağlı sürekli ağrı çektiğini ve bu durumun kendisini intiharın eşiğine getirdiğini yazmıştı. Bu hastaya soğan kürünü uygulamasını önermiştim. Aradan birkaç gün geçtikten sonra nasıl teşekkür ettiğini halâ unutamam.

Kadınlar için
Zaman zaman geçmişte araştırdığım bir bitkiye tekrar tekrar geri döner, yeni elde ettiğim deneyimlerimin ışığında onu tekrar araştırmaya başlarım. Kuru soğanın rahim ve yumurtalıklar üzerinde nedenli etkili olabildiğini buldum. Onu, 2009 un bitkisi olarak tanıtmayı düşünüyordum ki, yaşlılığa bağlı eklem kireçlenmesini ortadan kaldırıcı bitkiyi buldum. Bu nedenle 2008 in son aylarında kuru soğanın bu potansiyel gücünü erken açıklamayı daha uygun buldum.

Kuru soğan, polykistik Over Sendromu (PCOS) yaşayan bayanların imdadına yetişen mükemmel bir destekleyici ve yardımcı tedavi imkânı sunmaktadır. Erken menopoza giren bayanların da imdadına yetişebilmektedir. Küçük ve orta çaplı miyomu olan bayanlar da kuru soğan küründen istifade edebilirler.

Polikistik over şikâyeti olanlar, büyük bir olasılıkla kürü uygulamaya başladıktan bir-iki gün sonra beyaz-sarı renkte bolca akıntı yaşamaya başlayabilirler. Uzun zamandan beri adet (regl) görmüyorlar ise, adet görmeye başlayabilmektedirler. Aynı şekilde menepoza yeni girmiş bayanlar da tekrar düzenli adet görmeye başlayabilmektedirler. Rahim duvarı incelmesi olan bayanların rahim duvarlarının kalınlaşmasında da etkilidir. O sanki, kadınların rahim ve yumurtalıkları için yaratılmış bir sebze…

Endometrioma (çikolata kisti), rahimin içini döşeyen zar tabakasının (endometrium) yumurtalıklarda bulunması ve her adet döneminde kanayarak kistik yapı oluşturmasına denir. Bu kistin içi, kahverengi kıvamlı sıvı ile doludur bu nedenle çikolata kisti de denir. Hastalar hekimlerine kısırlık, sancılı veya ağrılı adet görme, ilişki esnasında ağrı görme veya fazla miktarda adet görme şikâyeti ile başvururlar. Başlangıç evresinde olan endometrioma tedavisinde de oldukça güçlü bir yardımcı tedavi imkânı sunar.

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

prof.dr. ibrahim adnan sarçoğlu

yani demode olmus demektır..2010 şifaları lazım bıze..bögurtlen koku gıbı..zemuszemus
ne alakası var demodelikle bununun. bu bir elbise değil öyle değilmi insan sağlığyla ilgili özelliklede kadınlarla ilgiliii böğürtlen kökünü de kullanıyorumm seneye oda demode olacakk ozman içmeyecenmii ????

ne alakası var demodelikle bununun. bu bir elbise değil öyle değilmi insan sağlığyla ilgili özelliklede kadınlarla ilgiliii böğürtlen kökünü de kullanıyorumm seneye oda demode olacakk ozman içmeyecenmii ????

sen dedın ya 2009 un sebzesıymıs diye bende 2010 a gırıyoruz dıye dedım ne sınırlenıyon kı bacım....

sinirlenme filan yok kıslar aman sebze sebzedir kök köktür bizene ya bize faydası olsun da isterse 1950 lerin sebzesi olsun dimi

ay oo kadar şey yazdım bu mesajına silindi siteye ne oluyor yaaaaaaaaaaaa

virus mu var acaba..aannnaamm bızım pc lerede gırmesın bak..neyse ben gıdıyom kızlar sacımı boyatıcam...kahve tonlarda bıseye bakalım...adet olmayı beklıyodum sırf bunun ıcın..yaw hamıleysem bakımsız bakımsız dolancektım valla.....

X