BİR AYRILIĞIN ANATOMİSİ (devamı gelcek kızlar)

uyuzum

aşksın sen oğlum.....
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2010
672
12
YA SONRA

ayrılık her insanın canını acıtan ama en çok biz kadınları vuran psikolojik bir yıkımdır.aşk acısı tıpkı baş ağrısı,
böbrek ağrısı hatta kanser gibi oldukça meşanetli ve tedavisi zor bir hastalıktır. evet hastalıktır çünkü günümüzde psikologların hatta psikiyatristlerin
kapısını aşındıran milyonlarca insan var tedavi süreci oldukça sancılı geçiyor hele hele aldatma terketme ve benzeri olaylar mevcutsa o kişi
dünyayla ba-ğını kesip adeta yaşayan bir ölüye dönüyor....

bir ayrılık en fazla 10 ay sürmeli diyor uzmanlar sonrası için tedavi şart çünkü bu ciddi bir rahatsızlığa dönüşmüş
oluyor ve biz asla bunu farkedemiyoruz o kişiye saplanıp kalıp takıntı halinde zehir halinde her günümüzü ağlayarak geçiriyoruz
e boşuna dememişler kör ölür badem gözlü olur diye...oysa o değilmiydi bizi terkeden aldatan şiddet gösteren hakaret eden o değilmiydi
yastıklara kafamızı bastırıp sessiz çığlıklarımızın nedeni o değilmiydi allahımıza yalvarttıran al bu canı dedirttiren o zaman sorun ne diye kendimizi
hırpalıyoruz....

etrafımızda bir sürü arkadaş,eş dost hatta anne babamız değmez boşver aman salak mısın ne ağlıyorsun
diye size sözde destek çıkıyorlar dimi oysa onlar nerden biliyorlar ki değip değmeyeceğini hatta haklıda olabilirler evet belki değimiyor ama
paşa gönlümüzün kahyasımılar ki bizi böyle bir yargıyla yargılayabiliyorlar... tabi ki değiller o zaman onlar asla bilemezler çok sevdik aşkımızı herseye rağmen yaşadık
şimdide acımızı yaşamak en doğal hakkımız aşk hastalığına tutulduk ve tedavi olmamız gerek nasıl başımız ağrıdığında aman boşver denmiyorsa bu hastalıktada denmemeli...

hem niye utanalım ayıplanalım adammı öldürdük,biriniz malınamı gasp ettik dolandırdık mı kandırdık mı alay mı ettik yuvamı yıktık naptın sadece çok sevdik sevdiğimiz adam
(hak edip etmediği önemli değil)için ağlamaktan niye utanıp gocunalım kolay mı yıllarını veriyorsun yuva kurma hayalleri süslüyor rüyalarını herseyin oluyor tüm hayatın,namusun ,aşkın,ailen,arkadaşın ve sonra bir gün hop bitti o zaman bizden ne bekliyorlar aman bitti gitti o yoluna ben yoluma dememizimi kusura bakmasınlar bu söz bir şarkı ve hiç bir şey o kadar kolay değil

ayrılığın 3 dönemi varmış arkadaşlar psikolog büyüklerimiz böyle söylüyor
1.)dönem ilişkinin bittiğini asla kabul etmediğimiz dönem en zor dönem olarak anladdırılıyor ...biz bu dönemde sürünüyor,ciğerimiz çıkana kadar ağlıyor
yalvarıyor adeta sözüm ona köpek oluyoruz.....ilişkimizin bittiğini bir türlü kabul etmiyor elimiz telefonda gözümüz camda mns facebookta bekliyoruz hatta belki gurur yapıyordur bizi arıyamıyor diye biz arıyor sanki ilişkimiz varmış gibi o kişiyle konuşuyoruz tabi o kişi n e derse alttan almalar ağlama ve yalvarmalar cabası giden o bitiren o ve asla kabul etmicek bu davranışları ve oldukça itici geliyoruz bu dönemde erkeklere çünkü onların gözünde gurursusuzuz adamın onca yılın hatrına barındırdığı küçücük saygı hisside malesef bitiyor o egosu tavan yapmış bir şekilde bize hiç gibi davranıyor biz kendimizi hiç gibi görüyoruz ya biz gerçekten hiçmiyiz kızlar bize bu duyguyu hissettiriyor bu süreç

2.)dönem öfke dönemi:bunu bana nasıl yapar ben bunları hakettin mi pislik,serefsiz allah beklanı versin çok sevdim karşılığı bumu
niye ben allahım niye bu bunu yaşayacağım dünyada aklıma gelmezdi böylemi olacaktın kendi kaybetti nasıl tanıdık geldimi kızlar hatta hızımızı alamayıp telefonla yada msn msj yoluyla bu ve bunun bilumun daha ağır hakaretlerini karşı tarafada bizzat iletiyoruz....çünkü öfke bizi yiyp bitiriyor kilo vermemize neden olup sürekli sinir krizi geçiriyoruz ayılıp bayılmalar uyuma veya tam tersi uyumasma sendromları almış başını gitmiş her an devamlı öfkemizi kusuyoruz ona,arkadaşlarına,arkadaşlarımıza,ailemize,ailesine ne çirsef olunuyor bu dönemde dimi çünkü o bizi terketti biz çok sevdik ve tek şuçumuz buydu ama o ne yaptı yaktı gitti aldattı bizide kendinide masalımızıda bitirdi biz bunu haketmedik gerçi hangi aşk hak eder ki

oysa biraz düşüksek bizde birilerinden gitmedik mi zamanında tamam belki böyle adice değil ama neticede bazen yaşadığımız ilişkilerde duyguları biten taraf biz değilmiydik bazen bizi çok seven insana neler çektirdik arkamıza bile bakmadık çünkü sevmiyorduk hata ondaydı bitti dedik mi bitti...ama bu tarafta kazın ayağı öyle değil malesef biz çok seviyoruz ama terkedilip sevilmiyoruz ve biz bunu yaşamayı hiç istemedik dön ama sürün gel ama yalvar yakar bu kez biz bitti diyelim e o zaman bizim derdimiz bu adam değil yıkılan gurur ve egomuz ama aşkta gurur,ego olmaz bize böyle öğretildi biz böyle gördük yoksa artık içimiz mi soğuyor yoksa gözümüz mü açılıyor

bir de ara dönem var bu dönemde eskisi gibi ağlamayız, hatta arkadaşlarla eş dostla dışarı çıkarız belki çivi çiviyi söker mantığını devreye koyarız çünkü hala kanadımız kırık ve tedaviye bizi birinin çok sevmesine eski öküzümüzün bize yaptıklarını ona ödetmeye canına okumaya ne çektiysek ne yaşadıysak bin misli o çiviye çektirmeye ihtiyacımız var yani kısaca egomuzun tavan yapmasına bu arada ölmücek kadar yiyor eh düzenli olmasada uyuyoruz hatta tebessüm ediyoruz bunada şükür nede olsa kahkaha atmayı çoktan unuttuk o yüzden bunada şükür rabbim

3.)dönem en kolay dönem diye adlandırılır tüm vucudumuz uyuşmuştur duygularımız yok olmuş ölülerden biraz daha halliceyizdir ama artık bitti kabul ettik aramayı bıraktık canımız acıyor diye msn sildik engelledik faceboğunuda öyle onu görmek için bin takla atardık şimdi karşılaşmamak için uğraşıyoruz ortak arkadaşlarla araya sınır çekilir bu arada kendimizede daha iyi bakarız nasılsa kilo vermedik mi e bunu birazda bakımla tamamladık mı işte bir afeti devran duruyor orda ayrılığın tek iyi yanı belkide yada bak oğlum neler kaçırdın yanındaki benim tırnağım olamaz yıkılmadım ayaktayız dersiniz bu imajınızla:) sans ya o dönemde o öküz yeni kurbanıyla geçer yanınızdan el ele kol kola size bakmayıda ihmal etmez ama siz asla bakmazsınız bunu onun için değil kendiniz için yaparsınız artık nede olsa bu kabullenme dönemi öyle değil mi

ve artık ipler sizdedir her geçen gün biraz daha az canınız yanar çok düşünmezsiniz onu hayatın onun etrafında olmadığını anlama dönemidir buda başka sorunlarınız sorumluluklarınız vardır ve siz kış uykusundaki ayı gibi yeni uyanıyorsunuz ailenizi arkadaşlarınızı dostlarınızı işinizi okulunuzu ihmal ettiniz ve bir anda bunlara bodaslama daldınız aaa oda ne artık 3 4 günde bir aklınıza gelmeye başladı aaa durun bugun hiç onu konuşmadınız düşünmediniz ortak arkadaşlarınız size onu anlattı merak etmediniz eski sarkılarınızı normal şarkı gibi ifadesiz dinlediniz herkes şaşkın siz bu kez onlara şaşırırsınız e ne var bitti gitti herkes yoluna:)hatta kininizde bitmisdir duygunuzda kıskançlığınızda onu başka kızlarla gördünüz umrunuzda olmadı bu kez o öküz şaşkın hani siz onsuz yaşayamazdınız ne değişti ne oldu bu tavırlar onunda kulağına gitmisdir adamın egosu yerde ama sizin yüzünüz ayrı aydınlanıyor evet evet sizi hak eden bir adam mı duruyor yanınızda kalbinizde bu kez çivi çiviyi sökmeyecek ama çünkü o çiviyi kaybettiniz onun intikamı yok bu kez sizde seviyor seviliyorsunuz egosuz sıcak samimi bir ilişki sizin ki evet haklısınız bir anda güvenemezsiniz ama içinizi o kadar net samimi açmışsınızdır ki o adam siz anlar size sonsuz güven ve zaman verir ki

birilerinin kulağına bu mutluluk kuşlar tarafından çalınmıştır

o öküz yıkılmış o öküz kıskançlık duygularıyla bertaraf nasılsa siz onunsunuzdur ya bey efendi öyle düşünüyordur aramaz aramaz sonra arar yalvarır yada ben ararım bi özür iki sarıl bi ağla hop kucağında çünkü onun dünyasının merkezisiniz erkeğisiniz ölüp bittiğisiniz sizi kıskandırmaya çalışıyor yok ya ammada basite kaçıyor bu sözler size geliyor yada geldi muhtemelen siz manbyak mı ne diyorsunuz adam beni unutamaz naz yapıyor sanıyor öyle ya ne değişti ...değişen sudur siz sevginiz duygularınız saflığınız 10 ay olmustur ve o sizi bir kere bile düşünmemiştir bu kızıda yaktım yıktım adam gibi ayrılamadım dememiştir helallik almamış siz ağlarken alay edip orda burda sürtmüştür e sonra ne oldu siz sizi hak edeni bulunca adamın çakraları açıldı başına taş düştü eyvah ben ne yaptım elimin altındaki 'salak' gitti diye dört dönüyor mesele sizi sevdiği değil mesele egoları ondasn daha iyisini bulmanız mutlu olmanız çünkü oda bilir ki onla hiç mutlu olmadınız siz sevginizle aşkınızla mutlu oldunuz onunla asla adamında gururuna yediremediği budur iste siz değil sizi sevdiği için değil kendini sevdiği için ne yazık ki o bi egoistir ve kendinden başka asla kimseyi sevemeyecektir......

kızlar devamı gelecek

İlk ayrılık döneminde yaşadıklarımı hatırlattı bu yazı :)
Henüz son aşamaya gelemesemde 8 ayda baya yol katetmişim

Son düzenleme:
cnm emin ol daha iyi olcan emin ol yazının devamındada kendini bulcan hakkında hayırlısı rabbim herkese hakettiğiyle hakettiği gibi bir aşk ilişki evlilik nasip etsin

Bende bu dönemleri atlatacağım inşallah en kısa zamanda.
Bir de ilk sevgilimdi,ilk ayrılık.. Hiç tatmamıştım,terketmemiştim terkedilmemiştim.
Ama bunlar da geçer. Devamını bekliyoruz yazının :)

hımm nerde kalmısdık kızlar öküzümüz bize adım atıyor dimi e bundan sonra ipler bizde
ve birazda ayrılığın tadını çıkarmaya ne dersiniz kural bir kızlar bizim en çok ne yapmamızdan hoşlanmazdı şıklar gelsin mini etek asla tayt beyaz pantolan hafif detolte bluz rimel göz kalemi kırmızı ruj dar kesim pantolanlar erkek arkadaş yok facebooka resim eklemek yok ve bulimun bu kadar daha saçma kurallar kızlar hepimiz aslında bunlara bayılıyorduk dimi itiraf edelim off çok kıskanç offf beni bunaltıyor yalan l hepimizin dibi düşüyordu hatta oldukça çekici giyinip(kızacağını adımız gibi biliyorken hemde)buluşmaya gidip o suratını astığında aşkım ne oldu birsey mi var derken hangimiz bıyık altından gülmedik ki e adam bizi kıskanıyor e ne demişler seven erkek kıskanır.. kızlar üzgünüm tüm tezler çürüdü bu öküzümüze dedik ya diğer yazımızda kendinden başka kimseyii sevmez diye işte yine haklı çıktık adamın kıskanması falan yalan sorun ne peki biliyormusunuz öküzümüzün zikri bozuk o her tayt giyene of kalçaya bak her detolte giyene off memelere bak mini etekte altında ne cevherler gizli ruja bak gel der gibi offf yavrum bu ve bunun gibi iğrenç muhabbetleri yaptığı için herkesin karısına kızına yiyenine kardeşine baktığı için otomatikman her erkeğinde onun sevgilisine bakacağını düşündüğü ve bu iğrenç muhabbetleri yapacağı için bizde bu yasaklardan nasibimizi malesef aldık. e ne demişler kişiyi nasıl biliriz kendin gibi başka bir atasözü dervişin fikri neyse zikride o ve bu öküzümüz o zavallı laf tacizlerine maruz kalan kişilerin eşine babasına aynen gavata bak ne giydirmiş kıza diye yaklaştığı için bizde mini etek ve ruj sürdüğümüzde öküzümüze de gavata bak demesinler diye yasaklandık hep saklandık. yani elalem ne der ben insanlara ne derim diye diye( sana yasak bana mübah tır bunun adı) herseyimiz yasaklanmıştır....
hatta bazı kendini bilmezler birde palavralar atmaya kalkmazlar mı aşkım ;bak bu kız mini etek giyiyor bak ruja bak şuna bak erkeklerle konuşuyor o kıza ne diyorlar(onun gibi öküzler yollu diyor) e sendemi öyle olmak istiyorsun hem sen benimsin benden başka kimse bakmasın sana kıskanıyorum evet ve biz kurbanlar ayılıp bayılıp aşkım beni çok kıskanıyor seviyor diye bide adamın boynuna atlıyoruz bu hikayede tanıdık dimi kızlar
oysa biz bu yaşımıza kadar onun kurallarıylamı geldik mini etek diyipte yollumu olduk erkek arkadaşlarımızla konuştukda yatağamı atıldık faceye resim ekledik diye kötü yolamı düştük komik çok komik neyse konu dağıldı evet şıklar geldi biz artık özgür bekar ve mutlu kızlarız dimi o zaman bu maddeler bize yasak değil istediğimiz kıyafeti giyerek salına salına yürümemizin bir mahsuru varmı e tabi yok ama öküzümüz şaha kalkmış bizi öyle görmüş ve delirmiş daha beter olsun kızlar biz ağlarken nerdeydi peki biz dipteyken nerelerdeydi (yeni kurbanlar peşinde) sevgimizin yapamadığını bir mini etek mi yaptı.....güzelce giyinin güzel bir makyaj en iddalısından saç boyama ve kesimi arkadaşlarla gezme ortamı ve çok abartısız bir kahkaha işte erkeğimiz dize gelmiştir..o ifadeler o kıpkırmızı surat kazanan bellidir kızlar artık o olmadan önümüze bakmaya geldi sıra hem ne kadar daha yas tutucak b,iz aşkımızıda acımızıda layığıyla yaşadık bitirdik..hemde inceldiği yerden değil en sağlam yerinden biz şimdi bizi hak edenle yürüdüğümüz yolda yürürken o anca bizim en son gösterdiğğimiz yolda yürümeye mahkumdur....

İnşallah ya inşallah..

Yazıldığı gibi sırasıyla olsa herşey :KK31:

Mini etek mevzusuna girmiyorum bile artık özgürüz

Hem bizim tek bi bakışımız yeter peh :KK51:

özgür kendinden emin mutlu ve en önemlisi artık ilk olsrak kendini seven bireyleriz gülüm:KK52:

Ohh bende bu sonuca Mutlu adimlarla ilerliyorum... Bende ayni seyleri yasadigim icin ilk erkek arkadasimdi zamanla mantik kayboldu her soyledigine kuzu kuzu inandim ve yaptim... Ne oldu sonunda öküz gitti bende aylardir seve seve ayrildik diye kendimi yeyip bitiriyorum yazik bana ne safim :KK43:( ama artik hayata dönmenin vakti hepsi bana cok güzel bi tecrübe oldu iyi ki ayrilmisiz gercek yüzünü 6 ay icinde gördüm

cnm ne demişler bir musibet bin nasihattan iyidir emin ol daha neler görcez ne mutlu aşklar

İlk üç aşamada yaşadım. Yalvardım yakardım bak olmaz böyle bana neler demiştin dedim. Kızdım sonra tabi ama kendi içimden ona lafım olmadı. Sonra kabullendim yoluma bakıyorum. O yok dönmedi de gelmedi de geleceğini de pek sanmıyorum önemli degil. Bu beklenti olursa silemem içimden. Silmeyi ancak umudu bırakırsak başarabiliriz. Umut pandoranın kutusunda kalan son kötülük derler.. Tabiki hayatımız hakkında umutlu olacağız da olmayacak duaya amin demek cok gerekli degil.

kuşum dönecek merak etme ne demişler her katil bir gün mutlaka olay mahline döner..onlarda bizim katillerimiz dönecek gerçekten dönecek ama bizleri yerinde bulamayacak:):KK52:

X