Bir abi konusu da benden

Siz niye üzülüyorsunuz ki böyle anne babaya? Gayet iyi olmuş bence kızlarını döverken izledikleri oğullarına, torunlarına hasret kalmaları.
Böyle anne baba için yengenize bilendiğinize değmez. Herkes ne hali varsa görsün, siz görümcelik yapmayın, karışmayın.

abinizi, yengeniz ve annenizin kayinvalide gelin kapismalarini cok icsellestirmissiniz. size ne, birbirlerini yiyip dursunlar. calisiyor musunuz? sadece kendinize odaklanin ve kendinizi kurtarmaya bakin...

Bu sizi döven abiniz mi? Öyle bir abim olsa görüşemiyorum diye üzülmekten ziyade kendim görüşmeyi keserdim. Siz neden üzülüyorsunuz?

Benim de abim var mesela bu kadar olmasada o da sıkıntılı biri daha doğrusu anlaşamıyoruz yani. Ben bayramdan bayrama görüşüyorum kendisiyle. Bana ağız,burun dalsa yüzüne bakmazdım.

Ailenizde torunlarını görmek istiyorsa çözümü kendileri bulsun. Siz karışmayın.

Siz neden bu kadar yükseldiniz ki konu sahibine?

Abinizin parasını yemesi yalnızca abinizi ilgilendirir yalnız. Neticede sokaktan birisinin parası değil kocasının parası. Bu söyleminiz çok yanlış. Konuyu tam anlayamadım çok karmaşık ve daldan dala atlar tarzda anlatılmış ama size tavsiyem abiniz ve abinizin evliliğiyle alakalı hiç bir konuya dahil olmayın,yorumda bulunmayın.

Abimin parası değil evin kazancı o zaten durup dururken oğlunuzun parasını yemiyorum demesi garip olan , ne yiyorsun tam olarak. Teyzesinin ev etiler de olsaydı demesi mi normal mesela. Farklı açılardan bakıyoruz.

Abime temizliğe yardım et, gece kalkıp çocuga bak diyen de bendim ki iki abimde hepsini yapar. Kadın çalıssa da çalısmasa da çocuk farklı sabır isteyen bir mesai. Diğer yengem gediğinde de iki yeğenimle aynı anda ilgilenmeye çalışıyorum kadın kocasıyla karşılıklı bir kahve içsin diye.

Tayt konusunun dolu olduğunu söylemiyorum ki üslubunu tarzını anlayın diye yazdım.

Tam olarak hangi noktada aile olmalarına izin verilmemiş mesela?

Paragraflar çok kopuk kopuk olduğu için anlamadım. Sizi döven abinizin hayatıyla fazla meşgul olmuşsunuz. Çalışıyorum demişsiniz, kendi hayatınıza bakın işte ne güzel. Anneniz babanız da yaşlı diye üzülüyor olabilirsiniz de yetişkin insanlar sonuçta. Onların oğlu sizin oğlunuz değil. Her şeyi siz çözemezsiniz. Görüşmek için bile ısrarcı olmamanız lazım.

Ben önce Türkçe anlaşılır şekilde kendini anlatmayı öğrenmeni tavsiye ederim gerisi kendiliğinden gelir

Bu tüm yorumlarınız evin içine müdahale göremiyor musunuz? Bu noktaların hepsinde izin verilmemiş işte .

Öncelikle bir kadın olarak şunu öğrenin.abiniz temizliğe yardım etmiyor . Kendi temizliğini zaten yapması gerekiyor. Sürekli kadın yapınca kadının görevi olup, erkek de yardım eden pozisyona konumlandırılıyor. Yanlış bir bakış açısı.

Sizi sabah aradı ve telefonu açar açmaz abinizin parasını yemiyorum mu dedi yani? Bu diyalog böyle olabilir mi? Alay eder gibi kopuk kopuk yazıyorsunuz. Neyse siz bilirsiniz .sonuçta su akar yolunu bulur . Kimse o şekilde kaosla sürdürmez hayatını. Abiniz de bir ailesi olduğunun kabul edilmesini istemiş belli ki. Siz ebeveyn değilsiniz zaten . Bırakın anne babanız kendileri çözsün meseleyi. Merak etmeyin kimse bundan kahrolmaz.

Ben önce Türkçe anlaşılır şekilde kendini anlatmayı öğrenmeni tavsiye ederim gerisi kendiliğinden gelir
Cümleleri kısa kesmeye çalıştım ama çok konu olduğundan toparlanamadı. Olay bu, türkçeyle ilgili sorunum yok
Gelip soruyordu yalnız. Sence biz doğuma Amerika’ya gidebilir miyiz. Hayırlısı diyorsun tatmin olmuyor falan.

Bir kadın olarak şunu biliyorum ki iki tarafta çalısıyorsa her şey eşit olmalı neredeyse ama birisi çalışıyorsa diğeri de evdeki zamanında bir şeyler yapar.

Hayır eve geldi bağımsız cümleler kurdu gitti. Tayt olayı gibi poğaça olayı gibi. Evleniyorum diye yuvasını yıkma olayım gibi. Kadın dengesiz . Çevresinde bir tane arkadaşı yok, babası kadınla görüşmüyor falan

Kadını kötülememizi istiyorsunuz bence. Anlattığınız şekilde saygısızlıkları, hakaretleri olmuşsa görüşmeyeceksiniz. Anneniz evde konusunu açtıkça bunalıyorsanız "Anne ben bu konulara artık hiç girmek istemiyorum." diyeceksiniz. Hayatları hakkında kafa yormayıp yargılamayıp dahil olmayacaksınız. Telefonları açmayıp mesajlara dönmeyeceksiniz. Ha illa bunları yapmak istiyorsanız da bunalmaktan şikâyet etmeyeceksiniz. Bir insan ancak kendi hayatını taşıyabilir ki o bile ağır geliyor bazen. Siz böyle iki üç hayat üzerine kafa yorarsınız bir yere varamazsınız ki.

Kadın kötü, buna ihtiyacım yok. Ama asıl sorun benim abimde bu ayrı bir konu.

Benım derdim bu insanlarla görüşmek değil ben derdimi anlatamıyorum galiba. Geçen yaz 3 ay annemler koydeydi aramızda iyiydi. Bir kere gitmedim evlerine. Ki aradılar çağırdılar.

İlk mesajımda da söyledim haklı suçlu aramıyorum. Ama bir başka bakış açısıyla da istediklerini vermek mantıklı değil gidip rahatsız etmeli bu ayrı.

Annemi anlattım , söz dinleyen cinsten değil. Herkesin evladı ama anne baba olunca böyle oluyormuşmuş. Bugün babamı bankaya çağırmış ortak hesabı üzerine almaya. Babam görünce erimiş mesela ne saçma di mi

Bu ortak hesapta sizin de birikiminiz var mı? Aile hesabı mı? Tam anlayamadım. Rızkınıza girilen bir durum yoksa hiç bulaşmayın derim. Kendi hayatınızı kurmaya bakın. Hem siz onların hayatında söz sahibi olmak isterseniz yarın bir gün yuvanız olunca onlar da sizi yargılar ve eleştirir. Huzurunuz kaçar. Anne babanızın da gözünü açmaya, onları kurtarmaya falan çalışmayın. Kendi çocuklarıdır. Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar. Gerekirse sizden gizli yaparlar ama illaki bir yolunu bulurlar.

Hayır allah korusun babama bir şey de olsa herkesin hesabı belli . Biz çalışan insanlar olduğumuz için babam yatırma çekme işlemlerini yapıyordu. Bugün 20 senedir ortak olan hesabından babamı atmış. Benım hesabım ya da öteki abimin hesabı hala ortak bu durumda .

Benım evleriyle falan işim yok. Kavga ettik abin bana sunu yaptı diye gelirdi. Abi karına güzel davran derdim. Ben diğer yengemle de çok iyiyim. Nasıl bu kadar iyisiniz dedi. Biz birbirimizi kırmıyoruz. Ben abimle kavga ederim kardeşiz unuturuz. Sen kendi kardeşinle kavga edersin kardeşsiniz unutursunuz ama birbirimizle allah korusun bir şey olsa unutamayız o yuzden birbirimize saygı duymamız çok önemli diyordum.
Burada ünlü bir yer var sen gittin ben gitmedim dedi. gel götüreyim dedim. Senin evde çikolatan var dedi. Çıkardım önüne istediğini al dedim. İçecek ne beğeniyorsanız alın yemeğinizi de alın kocanla basbasa ye siz yeni evlisiniz dedim. Bize gel kal dedi. Sonra siz yeni evlisiniz dedim. Ne yapsaydım baska basımda mı gezdirseydim sen bu evin kızısın diyorduk. Forumda görümce başlıklarını okusak yarısı deccal . Gerçekten iyi olmam lazımdı diyorum bazen belki

Burdaki tek suclular anne babanız . Cünkü oğullarını onlar yetiştirdi. Üzülürlerse de onlar üzülecek çünkü bu olayları yaşatan oğulları. Sizi bağlayan bir durum yok. Gelini saygısız buldum ama onu da bağlayan bir durum yok. O nsıl annesini yanına almış abiniz ise ailesine sırt çevirmiş.

Bakın biri çalışmıyorsa o yapar fikriniz o evin içine müdahale oluyor. Abiniz bu kadar kıymetliydi niye evlenmeden sürekli kavga ettiniz. Kalsaydı anne evinde ...

Bence gelin aslında sizle görüşmek istemiyor.Esi istediği için idare ediyor.Ama bu idare etme ,eve çağırıp ağırlama kadar da uzun boylu değil.Ben bir kusur görmüyorum açıkçası.Sevmeyen ,evinde istemeyen insana ne denir ki

Abin hayırsız evlat yengen abini iyi yönetmiş abin artık anne baba zor tanır size faydası dokunmaz tek çare mesafe koymanız belki onların peşindr olmasanız bişey demezseniz abin bi düşünür yanlış bişey mi oldı diye karısıyla birlikte akıllanır umarım annen ve babana yazık Allah akıl fikir versin ikisine de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…