Bir abi konusu da benden

Kızın o altınlar. Kime isterse verir. Karşı çıkıp almışsınız evinize. Diğer abiniz de zaten verdiyse evde böyle bir sistem var demektir.

Konuyu pek anlamadım ama kimse pek normal değil gibi
Anormal bir yanım olduğunu düşünmüyorum. Bir yengem daha var hiçbir sorunumuz yok aksine beni sürekli evine çağırır, tatile çağırır. Siz gelin ben rahatsız ederim. siz sıkılınca kalkarsınız derim. Alırım çocuklarına bakarım, sen dinlen derim
ben görüşme heveslisi değilim abim beklediğim gibi çıktı zaten.
ama annem babam aşırı üzülüyor ve sabah akşam onların konusu konuşuluyor evde, bunalıyorum.
bana kalsa ben evlatlıktan reddederim. ama kırk sene kahrını çektiğim adamın bu hali asabımı bozuyor

Ben de konuyu anlamadım. Ordan oraya, ordan oraya atlayarak anlatmışsınız. Sanki biz olayları biliyoruz gibi anlattığınız şeyleri direkt gelişme kısmından anlatmışsınız.
kısa kesmeye çabaladım çünkü ama olmadı, haklısınız
evde onları dinlemekten psikolojik olarak yıprandım ama annem sürekli konusuyor
çalışıyorum hem de bayağı yoğun.
babama bir şey diyemem o genelde köyde falan oluyordu. ama annemle zaten ek olarak anlaşamıyorum ve suratına söylüyorum

Sizi döven abiyi başınızdan atmak için evlendirmeye çalışmak...
Devamını okumadım
başka çözümü olur muydu?
onular ne kadar uzun okumaya mecalim yok s
haklısınız ama kesilemedi maalesef
Senin ayrılığından iş ne ara poğaçaya geldi? Neden-sonuç ilişkisi olmayan garip bir konu
ben sevgilimden 6 ay önce ayrıldım. abim bu seni ailesine ezdirir diye istemedi. onlara gideceğimiz aksam da gelmedi. aradım gelmedi. yengem annesinin evine gitmişmiş. geçen yeni çıktı bu da!
neyse 6 ay geçti. nişan ne zaman dedi, biz ayrıldık dedim
nasıl dedi, siz istemiyordunuz bildiğiniz bir şey vardır diye düşündüm dedim.
nişan zamanı ben bir şey yapamam,eltim de yapmaz , halam da yapmaz(kendi halam) diyen kadın oturdu poğaça yapacaktım ben dedi.
sen dedin ya dedin evliliğim yıkılıyor senin yüzünden diye
olur öyle dedi bana
diyalog tam olarak bu

Annem sorun zaten benım hayatımda o başka tramvamın konusu.
ama onlara melek gibiydi.
Babam olaylarda köyde oluyordu

çalışıyorum ama evde oldukça olaylara şahit oluyorum
Konu cok karisik
Anne babaniz gorustukce daha cok uzulecekler birakin gorusmeyip uzulsunler
En azindan baslari agrimaz daha fazla
Zorla niye gorusturmek istiyorsunuz
Ben istemiyorum onlar istiyor.
annem diğer abime aratmaya falan çalışıyor, annem abimin numarasını falan silmiş bu arada durup dururken
bastan büyü falan dedik o boyutta bir değişim yani

kıvırmak ?
uslubunuza dikkat mi etseniz?

kendim de taktım, dünyanın hediyesini aldım. yeğenime de taktım. evlerine dolap yaptırdım. siz ne diyorsunuz?

evet bu benim çocukluk hayalimdi abim her şeyime karısıyor, telefonuma bakıyor, peşimde geziyordu bekarken. evleneceğim diye ortalığı yıktı 29 yasımda. hmm peki

güncel metni okudunuz mu gerçekten?
Okudum anlamaya çalıştım. Son paragraflarda yoruldum. Diğer detaylar değil, sadece altından bahsediyorum. Kız tarafı 2 altın(bilezikti galiba), kalanlar sizin tarafınızdan takılmış. Yasal olarak düğünde takılanlar gelinindir. Devamını okumuyor yasa. Abim gelen giden oluyor sizde kalsın dedi de demişsiniz. Abi hayırsız, yenge kötü. Onlar değil konu. Gelin anneisne vermek istiyorsa verir, eritip külçe yapmak istiyorsa yapar. Altınlar gelinindir.

bir kadın olarak ben böyle düşünmüyorum. eşimle benım ortak mülkümdür.

Farzedelim ayrılık oldu Allah korusun,

o ki mehri de verildi, evlilik öncesi olmasına rağmen su an üzerine ev hakkı da doğdu.

Ben abimin değişimini anlamlandıramıyorum bu denli. herkesin sucu vardır vs bir şey de aramadım ama anne babam görmek istiyor ben olsam reddederim o evladı o çok başka konu

çalışıyorum hem de bayağı yoğun.
babama bir şey diyemem o genelde köyde falan oluyordu. ama annemle zaten ek olarak anlaşamıyorum ve suratına söylüyorum
en kısa zamanda ayrı eve çıkmaya çalış bence
gerekirse kredi mredi çek, işin gücün olduğu sürece ödersin
bu evde durduğun sürece akıl sağlığın kötü etkilenir
uzaklaşman lazım hepsinden acilen

Aile yapım buna müsait değil maalesef
2 ay falan olmayacaklar şimdi
arınma süreci

Konu sahibi sizlik bir durum yok ki ortada.Abinle zaten öncesinde de abi kardeş ilişkiniz iyi değilmiş.Anneniz gözünün nuru evladının( büyük abinizin) gününü görmüş

aile yapın abinin kız kardeşini dövmesine çok müsait
ama kızın ayrı eve çıkmasına mı müsait değil ?
allah yardımcın olsun ne diyeyim .
Sağ olun
Kız abiye çay taşımak yemek yapmak da zorundaydı duvarları zorlaya zorlaya yıktım çoğu şeyi ama buraya kadar evrildik
Konu sahibi sizlik bir durum yok ki ortada.Abinle zaten öncesinde de abi kardeş ilişkiniz iyi değilmiş.Anneniz gözünün nuru evladının( büyük abinizin) gününü görmüş
Ailem görmek istiyor benim umrumda değiller
Moralleri bozuk babamın kalbini zorluyor
Tüm bunlar olurken fe aşırı korumacı oldugu için hep eli üstümdeydi abimin, karısık

Madde madde tanımlar mısınız nesi sorunlu

Cumle butunlugu yok,
Imla yok,
Hakkinizi yemeyim paragraf varmis,
Bir diyalogtan bahsederken, kimin kim oldugu, kime ne dedigi belirsiz,
Ozne yuklem uyumsuzlugu var,
Zaten bold yazdiginiz icin gozu bozuk insanlar olarak aci cekerek okuyoruz.

Normalde boyle uzun yazilari ozet gecme huyum vardir, ozet dahi gecemedim. Anlasilir gibi degil hicbir noktasi, acikcasi bu sebeple Türk olmadığınızı düşündüm.

Anneniz kızı ve damadı ile tatile çıkan Dünür için çanta gibi onu niye götürdünüz mü demiş yoksa ben mi yanlış anladım?
Eğer dediyse Bu nasıl bir terbiyesizlik ya Ona ne oluyormuş?
Gelinin annesi evine yerleştiyse yerleşir bu kimi ilgilendirir ki oğlan annesi eve yerleşince bir şey yok Kızın annesi yerleşince rörörö
Milletin üslubunu yeriyorsunuz ama asıl siz gayet de üslupsuzsunuz belli ki muhafazakar bir yapınız var Ataerkil Kafanız Buradan bile hissediliyor kafaniza o kadar çok abiniz tarafından darbe almışsınız ki muhakeme yeteneğiniz biraz sarsılmış düğünde takılan altınların sizin olduğunu iddia etmeniz o kadar saçma ki..
Bir de bu Ataerkil ailelerin güvenlik bakımından altınlar bizde duruyordu yalanıni artık Kimse yemiyor haberiniz olsun diğer abiniz de altınlarını getirip koyuyormuş Belli ki sistem bu..
Aferin vallahi geline kendi evinde Paşa sendromu Yaşayan adamı düzeltmiş yasal hakkı olan altınları kimseye yedirmemiş mis gibi de yaşıyor
Sen de böyle hayatın boyunca ağzını burnundan dağıtan abini izleyen , hayırlı evlat olarak gören anneni ve babanı düşünüp kahrol
Azıcık geline örnek al da kendi hayatına sahip çık

Ay ne kadar klasik bir görümce hala ben öyle düşünmüyorum diyor ya o Senin düşüncenin ne önemi var hukuk karşısında ?hukuk altınlar gelinindir der bu kadar
ayrıca gelin annesine vermek isterse de size ne oluyor arkadaş bu kocası ile kendi arasındaki bir problem Siz ne diye her şeyin içinde olmaya çalışıyorsunuz

Türküm öncelikle.
Cümle bütünlüğü olmayışının sebebi kısa yazmaya çalıştığımdan toparlayamamak oldu.

Mümkün olduğunca belirttim kişileri ama sürekli tekrar edersem isimleri , sizler boğulursunuz diye düşündüm.

Bold yani kalın daha rahat seçilir diye tercih ettim aslında. Güncellemeyi de mavi yaptım ki göz yormasın , göze çarpsın.

Özeti şu: öncesinde annemle can ciğer olan (içini tahmin ettiğim abim) evlendikten sonra bizden uzaklaştı yalancı iftiracı birisi oldu. Yengemin hayaliydi gerçek oldu yani.

Yengemin niyetini anlamıyorum. Hayatta ne onunla konusan bir babası var ne de bir arkadaşı var. Ama suç benim abimde, elin kızı bizi istemez saygı duyarım.

Ailemin tek problemi abimle görüşememek. Babam evlatlıktan reddedeceğim diye sallıyor ama kıyamıyor. Torununu görmek istiyor anne ve babam. Süreç anne babam için aşırı üzücü. Ne oluyor ne yapabilirim , torunlarını görsünler istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…