Bir abi konusu da benden

Ailecek abiminizle ve karısıgla görüşmeyin.Kurtulun gitsin

gelin idare mi ediyor cidden?
ben nişanlanacaktım. yiyecekleri de dışardan alacağım asla ondan bir şey istemedim.
oturdu ben yapamam dedi,eltim de yapamaz dedi(diğer yengemden de bir şey istemedim ki kız yabancı zaten bilmiyor), halamda yapamaz dedi(hala benim öz halam istesem yapardı)
sonra 6 ay geçti, nişanı sordu, iptal dedim
yanıma oturdu, elini dizlerime koydu ve nişanına poğaça yapacaktım dedi.
bu ruh hastası değilde nedir
Ailecek abiminizle ve karısıgla görüşmeyin.Kurtulun gitsin
aslında buradaki yorumları okuduktan sonra aklımda şu canlandı. senelerce huzurumu kaçıran abime hala daha aile içinde yarattığı üzüntü sebebiyle buhranlara konu olan abime neden istediğini vereyim, gideyim görsün beni ...

annem babam istiyor yoksa benim umrumda değilde

Altınları sizin taraf taktı diye sizin olmuyor yanlız , valla ne saçma sapan ilişkiler ağı bu böyle, kimsenin bireysel hayatı yok , cennet mahallesi gibi...

Altınları sizin taraf taktı diye sizin olmuyor yanlız , valla ne saçma sapan ilişkiler ağı bu böyle, kimsenin bireysel hayatı yok , cennet mahallesi gibi...
altın bizim değil . abim ve eşinin
yengemin annesinin değil.

cennet mahallesi mi
karmaşık yanlarını anlattım, sakin halimizle iyice uzatmayayım diye

altın bizim değil . abim ve eşinin
yengemin annesinin değil.

cennet mahallesi mi
karmaşık yanlarını anlattım, sakin halimizle iyice uzatmayayım diye
Ataerkil bir zihniyete sahip aileniz , abiniz sizi dövüyor ve anne babanız bunu izliyor, erkek delisi annenize abiniz güzel kazık atmış, anneniz haketmiş bunu , kızını ezdirip oğullarını yüceltirse böyle olur , oh olsun onlara ...

annemle sorunum çok başka

babam izleyen tarafta değildi çünkü şehirdışındaydı genel olarak ama genel olarak yani hep değil

öyle ya da böyle şu an dönem eleştirisi aramıyorum, çözüm arıyorum

Sizin çözümünüz bir iş bulup çalışmak ve kendi ayaklarınız üzerinde durup bu insanlarla iletişimi kesmenizdir, başka da çözüm yok , biraz bireyselleşin yazık deği mi sana , genç kızsın biraz kendinle ilgilen ne halleri varsa görsünler boşver abiyi yengeyi...

ben 8 yıldır çalışıyorum, öğretmenim

ben 8 yıldır çalışıyorum, öğretmenim
Bu arada benim tüm sülalem de ataerkil zihniyete sahip ben başka bir ilde yaşıyorum, sırf onlardan uzak olayım diye asla memlekete tayin almıyorum, kendime sakin sessiz bir hayat kurdum , eşimle çocuğumla bu şekilde daha huzurluyum, cahil ve ataerkil insanlara tahammülüm yok kendi ailem olsa bile ...

yani hem o tarz bir opsiyonum yok
hem de yaşlandılar kıyamıyor insan
Anneniz ve abileriniz size kıymış ama , biraz kendinize dönün derim böyle ömür geçmez, bu insanların yanında sağlıklı bir evlilik hayatiniz da olmaz , ben bu yüzden kaçtım hepsinden...

Anneniz ve abileriniz size kıymış ama , biraz kendinize dönün derim böyle ömür geçmez, bu insanların yanında sağlıklı bir evlilik hayatiniz da olmaz , ben bu yüzden kaçtım hepsinden...

Evli olsam durum değişirdi ki zaten sessiz sakin birisi değilim gayet çat çat söylüyorum
döverken tişörtüne abanıp ortadan ıkıye ayırmışlığım da var

bekarken böyle evden çıkma durumum yok,
zaten yaşlılar her an bir şey olacak kaygısı da var özellikle babam için endişeleniyorum
yılda 2 ay falan köyde oluyorlar
bu sabah arıyor kalk kahvaltı et aç işe gitme diye falan

abilerim değil abilerimden birisi diğer abim aşırı kafadır ki yurtdışından geldikçe hayatımda çiçek açtırırdı maddi manevi
gerçekten hayvan gibiydi ama bir o kadar da taşıdı etti. işim düştü yaptı.
iyi değildi ortada şiddet var ama
çok iyilik yaptığı konusu da vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…