Bi türlü mutlu olamıyorum...

Benim eşimde çok kıskanç, bu şekilde yaşamaya alıştım ama nişanlınızın yaptıkları bana bile fazla geldi. Okurken yüreğim daraldı. Madem sil baştan yapmışsınız ve sizi bu kadar çok seviyor. Evlenmeden önce değiştirmeye çalışın. Her şeyi bir anda silebileceginizi gördü, yavaş yavaş alışır belki ama düzelme yoksa evlendikten sonra her şey daha kötü olabilir ve o zaman ayrılması daha zor olur. Aynı anlattıklarınız gibi bir arkadaşım vardı. Annesi ile bile yan komşuya geçmesine izin vermezdi. Şimdi çalışıyor, her türlü aktivitelere gece gündüz katılıyor. Tek başına şehir dışına bile çıkıyor ve kocası hiç karışmaz. hatta bazen karışmadığı için bozulur ama herkes böyle olacak diye birşey yok.

bu kadar bunaltmayın kendinizi hiçbirşey için geç değil sadece affetmişsiniz geri dönüşü olmayan bir yol değil bu yeniden konuşup ayrılın ama siz birkere affettiğiniz için yine aynı yolları deneyecektir size duygu sömürüsü yapacağından eminim gerçekten iyi dayanmışsınız

''huylu huyundan vazgeçmez'' derler ya çok doğru ne yazık ki vazgeçmez
kendine b eziyeti çektirme bence
''markete bile heber vermeden gidemiyorum'' demişsin
nişanlıyken böyleyse evlenince nasıl olacağını tahmin etmek zor değil
karısına çamaşır bile astırmayan erkekler gördüm

5 yıllık ilişkiyi bitirmek zor tabiki nişan atmak falan ama zaten sen bunu yaptın denedin bu süreçte kendini de onu tartttın barışmak hata diyemem sonuçta bi kere daha şans vermiş oldun ama o bu şansı hakeden biri değil. barışır barışmaz üni. ye git ama gezmek tozmak yok diyor bence sen onda saplantı haline gelmişsin sevgi değil bu seven insan boyle davranmaz kıskanır ama bi yere kadar

okudum sonuna kadar okudukça duygulandım yakın bir arkadaşım yaşamıştı böyle bir şey o zamanlar hep yanındaydım nasıl olduğunuzu bi nebze anlayabilirim onlar ne oldu diye sorarsanız arkadaşım şuan bi başkasyla çok mutlu eski erkek arkadaşı da bi başkasıyla çok mutlu arkadaşım nişanlandı bi başkasıyla evlilik hazırlığı yapıyor diğeri de kendine yeni bir düzen kurmuş
bazen kıskanılmak hoşumuza gider ama çok aşırı olmadığı sürece ne yapın ne yapmayın bu sizin bileceğiniz birşey siz devam etmek istiyosanız katlanmak zorunda kalacağınız çok şey var bunu göz önünde bulundurun derim

Amin canım teşekkür ederim, sizinde hakkınızda hayırlısının olmasını dilerim.

Ama sözüm size değildi, bazı arkadaşlarımız kıskançlığın sevgiden kaynaklandığını düşünüyorlar onlaraydı sözüm.

Sizinde dediğiniz gibi seven insan kısıtlamaz, hayatı zindana çevirmez.

Biz yeni evlendiğimizde eşim beyaz pantolon giymemi istemezdi, ama bana asla giymeyeceksin onu, çıkartacaksın, yırtarım, atarım, keserim biçerim demedi. Aksine "sen onu giyince mutlu olacaksın, giymeyincede ben karar senin" dedi ve bende giymedim. Kısacası kıskançlığında bir boyutu ve yansıtma şekli vardır.

Bu adam resmen hasta konu sahibesi siz farkinda misiniz Yaptiklarini, tepkilerini sanki cok olaganmis, normalmis gibi yazmsisiniz ama ben okuyunca resmen tuylerim dikeldi, manyakligin bu kadarina pes diyorum. isin bana daha da garip gelen yani, sizin de bu duruma 5 yildir asina oldugunuzdan gerek, gayet bu deliligi kabullenmis olmaniz. Tekrar ediyorum, boyle kiskanclik olmaz; bu adam kiskanc degil hasta resmen.

Bence bir sure daha ayri kalin, disari cikin, arkadaslarinizla gorusun.....yani normal insanlar gibi ozgurce yasayin, nefes alip oh diyeceksiniz bence.

Ben sizin yerinizde olsam bu adamin manyakligiyla kesinlikle ugrasmazdim. Deli miyim kendimi esir edeyim ?

Son düzenleme:
off ki offf bu adamın başta kendine güveni yok benim gördüğüm siz bu adamda takıntı haline gelmişsizin,

eğitim hayatınızı bırakmayın asla, ''ayrılınca yük gitti omuzlarımdan demişsiniz'' siz o adamı sevmiyorsunuz, sevmiş olsaydınız bunları söyleyemezdiniz emin olun...

bir erkek asla değişmez bunu bilin değiştireceğim diyede kendinizi heba etmeyin asla...

bir şekilde ayrılın bu adamdan çekilecek dert değil çünki...

Eğer hemen ayrılmak istemiyorsan bir de psikolojik destek almasını istesen..
İş yerinde böyle bir iş arkadaşımız vardı.
Bize çok belli etmese de karısını baskılayıp duruyordu,
Ne konuştuğunu çok bilmez, öfkeli bir adamdı..
Sonra eşi ile ayrılma durumuna gelmişler..
Son dört beş aydır bu kişide büyük değişiklik oldu..
Daha anlayışlı sevecen, sessiz, sakin, ılımlı bir adam oldu çıktı..
Geçenlerde biz iş yerinde iki arkadaş şakalaşıyorduk "işte çalışmaktan bunaldık, insanlarla uğraşmaktan psikolojimiz bozuldu, iyi bir psikolog lazım" diye internetten doktor araştırıyorduk..
Bu konuşmalarımızı duydu, benim gittiğim doktorun numarasını vereyim o çok iyi biri dedi..
Sonra anlattı benim değişimimi fark etmediniz mi, işte tedavi gördüm doktor bana kötü yanlarımı, göremediklerimi gösterdi şimdi artık hatalarımın farkındayım değiştim falan diye anlattı..
Yani gerçekten de büyük değişim var...
İstersen, değer diyorsan böyle bir şeyi şart koş, kabul ederse deneyin bir müddet..
Hem etmezse daha kuvvetli gerekçelerin olur..

Çekilir mi bu ya... Ne gibi artıları var bu beyefendinin de bunca yıl sabretmişsiniz. Arkadaşım, saldırganlık boyutuna kadar varıyorsa Allah korusun size bir zarar vermesin.

Bence psikolojik yardım alması için ikna edin. Uzun süreli bir tedavi, siz de eşlik edersiniz. Belki bir faydası olur. Yok olmaz diye diretirse, ayrılmak için bir sebep daha vermiş olur. Ben bu ilişki için nelerden vazgeçiyorum, sen hiç bir fedakarlık yapmıyorsun, çaba harcamıyorsun dersin.

huylu huyundan vazgeçmez canım her dediğini yapma kabul etme hele tekrar yüzük felan takma umursama onu seven adam bana göre 5 yıl nişanlı kalmaz sen kendi yolunu belirlemişsin artık yolunda devam et bence

barışmakla kesinilikle hata yapmışsın niye duygusal davranıosun hepimiz sevdşk sevildik sen üniyi oklusan bile nolacakki.sen seni çalıştıracağına izin mi vereceksn sanıyosun?gelip işyerini dağıtacağı günler yakındır

Şuan katlanamıyorken ömrün boyunca nasıl katlanacaksın? Kaç kurtar kendini. Hayatını nişanlının hapishanesinde harcama...

Son düzenleyen: Moderatör:
senin eğitimne engel olmuş var mı ötesi? yarın bir arkadaşın gel arzu derse ona da kfür edecek. sen belli ki hoşlanmıyorsun kıskançlıktan. evde 24 saat böyle bir adamla nasıl duracaksın. sen onu sevmiyor, acıyorsun. kendine bir iyilik yap. yaşın fazla ilerlemeden. eğitimini bitir işini eline al

Çok haklısınız, aynen öyle değişen hiçbişey yok maalesef...

Bu sabah konuştuğumuzda hepsini söyledim. Eğer gezip tozacaksan benim hayatımda yerin yok gibisinden laflar etti. Sen böyle bi insan değildin neden bu kadar değiştin dedi. Benim gerçeği gördüğümü bi türlü kabullenemiyor...

Çok haklısınız... Ben bi anlık duygusal boşlukla üzüldüm ve onu affettim. Yeniden bi şans verdim ama gördüm ki değerlendirmesini beceremeyecek... Değiştim dese de değişmemiş hiçbi şekilde... Umarım herşeyin hayırlısı olur ben onu en kısa zamanda karşıma alıp tekrardan konuşacağım... Inşallah zorluk çıkarmadan kabullenir bian evvel...

nişanlın paranoyak sanırım üni. bitirincede çalışmana izin vermicektir eminim hiç arkana bakmadan kaç kurtar kendini böle bi adamla ömür geçmez

Şimdilik ona sorunca mezun olduktan sonra çalış tabii ki diyor ama ne kadar güvenebilirim ki? Yüksek ihtimalle sizin dediğiniz gibi olur çalışmama da izin vermez.

Ailesi de defalarca konuştu, allah razı olsun ama değişen bişey olmadı. Huylu huyundan vazgeçmez diye bi laf var, gerçekten çok doğru. Tamam değişicem diyodu 1-2 gün melek gibi sonra yine aynı şeyler... Çok inişli çıkışlı dönemler yaşadık eski açtığım konularda da yazmıştım zaten... Böyle olmasını bende istemezdim 5 senelik emek var ortada ama olmayınca olmuyor işte... Sizin de dediğiniz gibi ben onun için o kadar şeyi gözümü kırpmadan arkamda bırakırken ondan istediğim tek bişey vardı tepkisini kontrol etmeseydi ama bunu bile yapamadı.... Çok teşekkür ederim cevaplarınız için yüreğime su serpiliyor üstümdeki yük hafifliyor gelen her yorumda

Bunca zaman bunu göremedim işte. Çocukluk, saflık zamanlarıma denk geldi. Herşeyi görmezden geldim... Ne kadar aptalmışım, "ayy ne kadar iyi bi ailesi var bana çok değer veriyorlar" diye düşünüp gözlerim doluyodu. Ama asıl önemli olan nişanlımın sevgisi ve verdiği değerdi, işte bunu hiçbi zaman görememişim bunca zaman... Sizin de dediğiniz gibi sevdiğin adam sana değer vermedikten sonra ailesi dünya iyisi olsa neye yarar... Neyse ki daha da geç olmadan gözüm açıldı :))

Ya kıskançlık illa ki olacak, ama dozajında olmalı. Her kadının hoşuna gider biraz kıskanılmak. Ama benim nişanlımın kıskançlığı artık normal bi kıskançlıktan çıkmıştı... Bu arada arkadaşınız aynı kişiyle mi evlendi de kocası zamanda düzeldi yoksa o kişiden ayrılıp başkasıyla mi evlendi?

Doğru söylüyosunuz, ayrılalım dedikten sonra yine rahat vermeyecek sizin de dediğiniz gibi mutlaka duygu sömürüsü yapacak daha önce de yaptığı gibi. Umarım bu defa bu kadar zor olmaz ve bi çırpıda çabucacık uzaklaşırız birbirimizden. Çünkü ısrar uzadıkça üstüme geldikçe daha da boğuluyorum ve kafamı karıştırmayı başarıyor.

Aynen öyle, ben de bizzat kendi gözlerimle gördüm çamaşır bile astırmayan erkekleri. Aynı zamanda bu forumda da bir sürü şey okudum böyle kıskanç erkeklerle ilgili. Ama bugüne kadar kendimi öyle ihtimallere inandırmak istemedim. Benim nişanlım öyle olmaz, biz öyle şeyler yaşamayız dedim ama gel gör ki bizim de sonumuz öyle görünüyordu galiba...

Kesinlikle... Bi de barıştıktan 1-2 gün sonra diyor yani üniversiteye git ama takılma diye... Böyle bi adama güven olmaz yaaa...

Çok teşekkür ederim sonuna kadar okuyup yorum yaptığınız için... Benim gibi biçok insan var çevrede... Kimse ayrılık acısından ölmüyor göründüğü gibi... Zaten ayrılıktan korkmuyorum sadece şuan ki tek üzüntüm keşke ikinci şansı vermeseydim... Neyse olan oldu... Benim gözüm çok şükür geçte olsa açıldı... Allah hepimizi doğru insanlarla karşılaştırsın...

Seven insanın yapıcağı yada sergileyeceği tavırlar değil bunlar. Sizi olduğunuz gibi kabul etmemiş ki hayatında görmek istediği insan gibi yapamaya çalışmış sizi

her şeyi göz önüne alarak bi karar ver ve kararından da dönme. şimdi üni hayatın başlayacak üni hayatı o kadar güzel ki herkesin sonuna kadar yaşaması gereken bi hayat diye düşünürüm hep. bi de ilerde iş hayatın olacak ev hayatın çocuğun olacak mesela çocuğun öğretmeni erkek sen asla çocuğun okuluna gidemezsin bunlar basit örnekler..

O kadar alıştım ki bi duruma dediğim gibi 5 senedir tepki bile veremiyorum artık gayet normal bişey gibi anlatıyorum bana normal gelmeye başladı çünkü Çok yorgunum, dediklerinizi yapmaya çok ihtiyacım var. Şöyle bikaç tane kız arkadaşımla dışarı çıksam görüşsem bana öyle iyi gelecek ki. Evde dura dura bu adamı çeke çeke benim de psikolojim mahvoldu. Mesela ben ona desem ki ben dışarı çıkıyorum umrumda değilsin, artık beni kısıtlamana izin vermiycem desem kıyametleri koparır. Senin hayatında kim var da bu kadar değiştin sen der. Artık ona da normal geliyor benim sürekli evde oturmam, dışarı çıkıcam diyince çıldırıyor.. Oofff offf

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…