Bi türlü mutlu olamıyorum...

♥gözyaşı♥;32063595 .!.:
Eğer hemen ayrılmak istemiyorsan bir de psikolojik destek almasını istesen..
İş yerinde böyle bir iş arkadaşımız vardı.
Bize çok belli etmese de karısını baskılayıp duruyordu,
Ne konuştuğunu çok bilmez, öfkeli bir adamdı..
Sonra eşi ile ayrılma durumuna gelmişler..
Son dört beş aydır bu kişide büyük değişiklik oldu..
Daha anlayışlı sevecen, sessiz, sakin, ılımlı bir adam oldu çıktı..
Geçenlerde biz iş yerinde iki arkadaş şakalaşıyorduk "işte çalışmaktan bunaldık, insanlarla uğraşmaktan psikolojimiz bozuldu, iyi bir psikolog lazım" diye internetten doktor araştırıyorduk..
Bu konuşmalarımızı duydu, benim gittiğim doktorun numarasını vereyim o çok iyi biri dedi..
Sonra anlattı benim değişimimi fark etmediniz mi, işte tedavi gördüm doktor bana kötü yanlarımı, göremediklerimi gösterdi şimdi artık hatalarımın farkındayım değiştim falan diye anlattı..
Yani gerçekten de büyük değişim var...
İstersen, değer diyorsan böyle bir şeyi şart koş, kabul ederse deneyin bir müddet..
Hem etmezse daha kuvvetli gerekçelerin olur..

O kişi bunu kabul ettiyse eşine de ona de ne mutlu... Çok sevindim onların adına. Ama benim nişanlım mümkün değil kabul etmez böyle bişeyi, daha önce güzel bi dille söyledim. Söylemez olaydım. O kadar geri kafalı ki, psikologları deli doktoru gibi görüyor. ben deli değilim ne işim var benim orada diyor. Tatlı dille anlattım psikologların deli doktoru olmadıklarını, her sağlıklı insanın bile aslında psikoloğa gitmesi gerektiğini, bunun gayet normal bişey olduğunu anlattım ama bana mısın demedi valla... Kıyamet koptu...

Çok teşekkür ederim sonuna kadar okuyup yorum yaptığınız için... Benim gibi biçok insan var çevrede... Kimse ayrılık acısından ölmüyor göründüğü gibi... Zaten ayrılıktan korkmuyorum sadece şuan ki tek üzüntüm keşke ikinci şansı vermeseydim... Neyse olan oldu... Benim gözüm çok şükür geçte olsa açıldı... Allah hepimizi doğru insanlarla karşılaştırsın... :KK16:

evet kesinlikle inşallah :KK9:

şuan sendekını degişim olarak algılıyor halbukı bu olması gereken bişey
bi insanın kariyeri için yada okudugu okul için izin alması nedir yaa
valla benım eşimde cok kıskanctı hatta sen ılk konunu actıgında benım evlılıgıme bıkac hafta kalmıştı
ozamanda yorumyapmıstım bazı seyler degiştirilebılır,hatta orta nokta bulunabılır ama benım okuluma kariyerime çalıştıgım işime bırak nişanlıyı kocayı,feriştahı karışamaz..gerçekten okadarda degıl
hadı herseyı bıraktın hayatından vazgectın evde yasadın 10 yıl sonra geçip karşına sen eziksin,sen asosyalsın,çevrende 2 nsan yok vs. vs. demıycegınımı sanıyosun
okadar cok ornegı var ki bunun...
ve önünde 2 yol var
ya sevgin varsa bıle o adamdan vazgececeksın...
ya da önce karakterin ve kişiliğin,sonra hayallerın ve gelecegin,en sonda psikolojınden vazgeçeceksin...

benımde dedıgım gıbı kısıtlamaya meraklı bı kocam var hernekadar evlenınce degişmiş olsada
ama en kabullenemeyecegım seyy,benım okulum işim karıyerım..burda dur demek lazım

Konunuzu okurkn kndimi buldum.ayni seylri bn yasadim evlnmeden once iyi hos evlndik nasil degisti hic bi arkadasimla gorusemdm kisknclik kardeslrmdn bile kiskniyodu bni.simdi bosaniyorum.siz bnm gibi olmayin kararinizi vermiskn hazirlnmiskn bitirin tamamen.aci ckmeyin sonradan

O kişi bunu kabul ettiyse eşine de ona de ne mutlu... Çok sevindim onların adına. Ama benim nişanlım mümkün değil kabul etmez böyle bişeyi, daha önce güzel bi dille söyledim. Söylemez olaydım. O kadar geri kafalı ki, psikologları deli doktoru gibi görüyor. ben deli değilim ne işim var benim orada diyor. Tatlı dille anlattım psikologların deli doktoru olmadıklarını, her sağlıklı insanın bile aslında psikoloğa gitmesi gerektiğini, bunun gayet normal bişey olduğunu anlattım ama bana mısın demedi valla... Kıyamet koptu...

O zaman canım hiç uğraşma..
Bir ömrü zindan eder bu adam..
Değişeceğim deyip hiç çaba harcamayan bir adam çekilmez..
Nişanlısın daha barışıp ayrılmalar olur.
Çocuk oyuncağı gibi niteleme, sen elinden geleni yaptın ama hak etmiyormuş..
En azından için rahat olur bir şans daha verdin..
Belki bunu yapmasaydın hayatında hep bir ukde olurdu, sen doğru olanı yapmışsın kendini üzme..

Senin zaten gözün açılmış bir kez bu adamdan yana artık zor kapanır.
Hastahanede olan yakınlaşma ise tamamen alışkanlığın verdiği duygusallık.
Kendini topla git konuş bir daha da karşına çıkmasına izin ver. Çünkü her seferinde aynı hataya düşersin

Hayal edelim...

Okul başladı sen dersten çıktın hemen sevgilin aradı çünkü ders saatini biliyodu apartopar bi'dostunla kahve içip sınav stresini atamadan eve koştun. Böyle devam etti üniversitenin o coşkusunu hiçbir zaman tadamayacak şekilde bitirdin. Düğün zamanın geldi gelinlik aldın ama beğendiğini değil çünkü beğendiğin ona göre açıktı tamam dedin. Evlendin kuaföre gideceksin sorun çıktı çünkü erkek vardı. Evde bunaldın işe girecek, ayaklarının üstünde duracaksın o da ne her gün bi'sürü arama, her gün kavga niye çünkü çalıştığın yerde erkek iş arkadaşların var.

Çok bunaldın arkadaşlarınla buluşacaksın, of bunu da nerden çıkardın beraber gezeriz yetmiyo mu? dedi.

İstediğin bu mu cidden, hayal ettiğin?:44:

Adam eğitimini yani üniversiteye gitmeni bile çok büyük bi'şeye onay vermiş gibi görüyo daha beteri bunun onay masasına yatırılabilecek bi'şey gibi görüyo. Eğitim yahu bu seni sağlıklı bi'beyinle sevse aşkım oku kendini geliştir sen kadınsın der.

Ayni yanlisi 2. Defa yapinca adi hata degil aptallik olur.

Aptallik etme, bidaha 20 yasinda olamayacagin gibi, 25 yasinda da olamayacaksin..

Su an cok iyi bir isim, arkadas ortamim ve gelirim var. Yinede hayatimin en guzel yillari universite yillaridir derim ki 5 kurus paramiz olmazdi :) hemen hemen herkes boyle der..

Bu adamla zaten olmaz, adam olmaz, bu apacik belli.. Daha cok zamanini verip, universite yillarini heba etme.

Kimseyle bi gobek bagin yok.
Yok beni rahat birakmaz, ailesi, ailem uzulur, cocuk oyuncagi oldu vs. Herkes kendi hayatindan sorumlu.. Hayatini kurtar

İnanmıyorum...

Kendimi senin yerine koydum. Üniversitedeyken ailem beni günde 1 bilemedin 2 kez arardı kızım iyi misin diye

Yok ortama girme, yok bilmem ne. Resmen ruh hastası

İçim daraldı inanki..

Sana tek söyleyeceğim boşver 5 yılı 10 yılı boşver aşkı sevdayı

Aşktan kimse ölmüyor bunu hep söylüyorum. Şimdi markete giderken izin istiyorsun ya evlendiğinde bu camlar niye açık karşı daireden biri göz diker sonra der

Hepsini tek tek teyzem yaşadı şuan ruh sağlığı çok bozuk

Sana yalanım varsa yukarda Allah var. Lütfen kaç kurtar kendini lütfen...

benim eski konularımı oku neler yaşayacağını gör canım. aynı pisikopat bende de vardı. bende kıskançlık ve yalanla günlerimi geçirdim. Ama seviyorum ben onu deyip herşeyi görmezden gelip idare ettim. acı çektim ağladım. adam beni bir güzel kullandı işine gelmeyen konulara gelince (eclilikte evi geçindirme işini bana bırakmış kafasında) beni terketti. ben gerizekalı da günlerce acı çekip ağladım psikologa gittim. ama acılarım bana bazı gerçekleri gösterdi. bunları sindirmem kolay olmadı. sonra hayatıma bir insan girdi. Allahın sevdiği kuluymuşum dedim kendime 1 ay sonra düğünüm var. geçmişe baktığımda senin ki gibi bir pisikopata harcadıım emeğe paraya günlerime yanarım. tek tesellim şimdikinin kıymetini bilmemi sağladı. BIRAK BIRAK BIRAK o gözyaşları yalvarmalar sözler YALAN YALAN YALAN kimse değişmiyor sen kaybedersin üzül ağla sabret bu günler geçer rabbim karşına hayorlısını çıkartır inşallah. ben nasihati dinlemedim kalbimi dinledim acı çektim sen bari dinle güzel kardeşim. hayata ak bu adamı s. et.

insanlara şans vermekte fayda var ama kimse dğişmiyor sadece erteliyor
bende erkek arkadaşımı çok seviyorum ama kafa olarak uyuşmuyoruz bu beni terk etti bende sevdiğimden şans istedim değişecem dedim değişmem gerekende siyasi düşüncem ondan rahatsız
6 aydır devam ediyoruz ama dğiştim mi yok asla
sadece onun yanında konuşmuyorum ama gece rüyama giriyor bazen eski hayatım nasıl mutlu oluyorum rüyalarımda. kafam karışıyor sonra asıl mutluluk ne diye

Sen bitirmişsin ama yüreğin bitirememiş.

Burada duygusallıga yer yok...

Evlendigin zaman bu adama neye dönüşecek farkına var ve sakın yakma başını...

İyi bir insan olması seni aldatmasın,

Hastalık bu derece kıskançlık

Adam iyiki kendi kolunu kırmış

Rezillik bir düşünsene bir de başkasına zarar gelseydi

karakol-mahkemesi var bunun,

Ömrün boyu yüreğin agzında

Kelle koltukta yaşayacaksın,

Başın hep önünde geziceksin,

vay efendim o baktı,sen niye dışarı çıktın,

Çalışmak mı ,unut o bahsi.

Kuaföre haftada bir mi uğruyorsun orada çalışan 1 erkek adama batıyor,yasaklıyor

İş yeri haremlik selamlık mı olacak

12 saat orada ne var neler oluyor kafayı yer yedirir.

Psikologa deli doktoru demiş ya hani?

Psikolog deli dr degil ama erkek arkadaşına o tarz bir dr anca yeter...

sakın hayatına yazık etme...

ben önceden işyerinden birini görsem konuşsam kıyamet kopardı eski işyerimdeki erkek arkadaşar faceden yazsa msj atsa yada nasılsın diye arasa komplo teorileri kavgalar başlardı. o senin önceki çıktığın mı? ne yaşadınız da arıyor? demekki seni unutamamış? benim yanımda kimseye slm veremezsin. benden izin alacaksın. düşündükçe sinirlerim bozuldu. konu sahibi sana yakın otursaydım koşar gelirdim yanına tek tek anlatırdım sana. vazgeçirirdim seni bu adamdam. bu hayatı biz tercih ediyoruz sonrada pişman oluyoruz. evlilikte daha da artacak bu saçmalıklar. ben şimdi öyle rahatımki Allahım herkese nasip etsin. yanımda nişlanlım geziyorum tozuyorum işyerindeki erkek arkadaşlarla rahat konuşabiliyorum selam veriyorum. bana hesap soran yok. bu ilişkiler medeni çerçevede olur. bir erkekle baan slm laştı diye aralarında birşey var anlamına gelmze bazı bazı psikopatlar öyle düşünmüyor adını kıskançlık koyuyor hayır bu kıskançlık değil. ya önceden işyerindeki mehmet bey eve mobilya almış desem mehmet senin neyin oturup başbaşa sana bunumu anlattı aranızda ne vardı diye sorguya çekilirdim. ah kafam ahhh. ilk tartışmada tekmeyi vurmalıymışım.

böyle bir adamı tekrardan nasıl kabul ettiniz şaşırdım

hayatınızı resmen kabusa çevirmiş,şimdi böyleyse evlenince düşünemiyorum hapishane hayatınız olur galiba

bu arada insan istediği zaman hop diye değişebiliyormuymuş,30 yaşındaki kişiliği oturmuş insanın değişmesi malesef çok ama çok zor

ben olsam arkadam dahi bakmadan kaçardım.ailesini sevebilirsiniz siz ailesiyle değil o insanla evleneceksiniz.

ailesi için çok seye katlanmayın bence

ya eski konularına da göz attım az önce,sen ona acıycam derken kendin acınacak duruma düşmüşsün.ve eğer bu ilişki sürerse olan sana olucak.onu düşünme ona bişey olmaz.bu insanla bir dk.bile harcama.sonra giden yıllarına yanarsın.zararın neresinden dönersen kar.

Evlenmeden birşeylerin farkına varmışın, ileride çok pişman olmadan bitirmelisin. Bak herkes aynı yorumu yapmış, aklın yolu bir

Ya kıskançlık illa ki olacak, ama dozajında olmalı. Her kadının hoşuna gider biraz kıskanılmak. Ama benim nişanlımın kıskançlığı artık normal bi kıskançlıktan çıkmıştı... Bu arada arkadaşınız aynı kişiyle mi evlendi de kocası zamanda düzeldi yoksa o kişiden ayrılıp başkasıyla mi evlendi?

aynı kişiyle evli :) hemde 10 yılı geçti. Kocasının bütün huyları zaman içerisinde 180 derece döndü ama işte bir nevi kumar gibi bişey evlilik. kötü olan iyi, iyi olan kötü olabiliyor. çok abartı nişanlınızın kıskançlığı, zaten sizde farkındasınız ya değişmezse, o yüzden siz şuan değiştirebiliyorsanız değiştirin.

Hadi okulu bitirdin çalışamazsın ki bu kıskançlıkla evde onun sana oluşturduğu hayatı yaşamak onun kurallarına göre devam etmek istiyorsan zorla bakalım nereye kadar.. Ama zamanla kendine olan saygını yitirirsin. Ben de buna benzer şeyler yaşamaya başlamıştım dedim ki mutlu olduğum için bu adamlaydım şimdi kıskançlığı yüzünden her gün ağlıyorum. Sevgi aşk bu mu hayır değil. Ayrıldım. Bir gün rahatsız ettti bi ay ettti sonra sustu. Unutur o da yaşamaya devam eder merak etme. Sen herkesten her şeyden önemlisin. Bunu unutma.

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Herkese ayrı ayrı tek tek yorum yapmak istiyorum ama o kadar yorum gelmiş ki başa çıkamadım :) yazdıklarınızı tek tek okudum, iyiki varsınız sayenizde yüreğim ferahladı... Umarım hakkımıza hayırlısı olur. En kısa zamanda nişanlımı karşıma alıp konuşacağım... Çünkü ben de mutlu değilim bu durumdan... Tam herşey yoluna girmişken kendime bi yol çizmişken en başa döndüm... Keşke böyle olmasaydı ama diyorum ya hastanede yaşanan o durumdan dolayı içim acıdı, hassas anıma denk geldi ve ona karşı yumuşayıp tekrardan şans verdim. Bazı arkadaşlar yazmışlar, ikinci şansı vermen de iyi olmuş eğer vermeseydin belki hayatın boyunca hep içinde ukte kalacaktı, acaba ikinci şansı versem değişir miydi? diye... Aynen öyle. Belkide hayırlısı böyleydi yaşayıp görmüş oldum. Hiç değilse kafamda bi soru işareti kalmadı artık... Ikinci şansı da verdim, o yine de değişmedi o yüzden benim içim de vicdanım da çok rahat. Allah hepimizin karşısına doğru insanlar çıkarsın. Bu 5 yılımı verdiğim ilişkimde geçmişe dönüp bakıyorum da bana bişey katmak yerine hep daha da eksiltmiş... Dünyaya 1 kere geliyoruz ve zaman bizim için en değerli şey... Ben zamanı iyi değerlendirmem gerektiği yerde 5 yılımı bomboş geçirmişim. Keşke daha önce görseydim tüm bunları ama aşk insanın gözünü kör ediyor derler ya; aynen öyle işte. O an hiçbişey göremiyosun... Çok sevmek yetmiyor bazen... Arada güven, sadakat ve saygı olmadığı sürece çok sevsen de hiçbişey değişmiyor. Olan bana oldu bunca zaman.... O yüzden artık vicdanım çok rahat. Ben elimden gelen herşeyi yaptım... Allah hepimizin hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin... Hepiniz iyiki varsınız, tekrar tekrar teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Derdimi paylaşmak o kadar iyi geldi ki şimdi çok ama çok daha iyi hissediyorum kendimi :KK16:

X