Bı durum değerlendirmesi yapalım kizlar bana el atın haydi !!

Hayır😁 benle konuşurken sadcee nasılsın iyi misin hee biz de iyiyiz tamam gorusruz ,o kadar😁 bı deseler açıklarım belki ama beni ısırmak işlerine gelmiyor sanrm
Tüh keşke deseler ben hamileyim beni bırakıp gidecek kadar önemli ne var orda ısrarla neden çağırıyorsunuz derdiniz daha da ağızlarını açamazlardı😂

Pes valla.Hayır ne cesaret gel diyebiliyorlar.Bencillik.Bir de korona varken.Sürekli tuvalet molası.Mikrop,virüs hamileyken bin kat daha tehlikeli.Hadi bir kere gittin?İkinci neden?Eşine tam tavrını koy.Hayır ailesi de hiç düşünmüyor.Bırak eşin tek gitsin derdim normalde ama ben de hamileyim.hamileyken eşimin sırf ailesi istedi diye gitse bozulurdum.Ki gerçekten bu halimle özellikle gece tek kalmaya korkarım.Eşinin önceliği doğmamış çocuğunuz ve siz olmalısınız.Bunu da ailesine açıklamalı.
Beni süper kahraman olarak görüyorlar😁 acı çekmez ve hasta olmaz✌🏻😁 Allah ıslah etsin diyorum napaym

Kv evine vardığımda zaten belimi kollarimla destekleyerek girdim içeri ama bir şey çaktırmadan ayıptır diye. Bilseydim gene başlayacaklarını burunlarından getirirdim her saniye :kızgın:
Hic bir zaman miz miz bir insan olmadim. Acımı yuttum, yüzlerine güldüm. Onlarda canım taştan sandı. Ellerinden geleni ardına koymadılar. Karni burnunda kv hanımı laf etmesin diye arabadao akraba senin bu akraba benim gezdirirken iki büklüm birsey yoktu. Ağrım var deyince nazlaniyor diyorlardı. Ölü doğum yapınca muradlarina erdiler 4 yıl geçti kaynanam hâlâ ağlar yaptıklarına.

Hic bir zaman miz miz bir insan olmadim. Acımı yuttum, yüzlerine güldüm. Onlarda canım taştan sandı. Ellerinden geleni ardına koymadılar. Karni burnunda kv hanımı laf etmesin diye arabadao akraba senin bu akraba benim gezdirirken iki büklüm birsey yoktu. Ağrım var deyince nazlaniyor diyorlardı. Ölü doğum yapınca muradlarina erdiler 4 yıl geçti kaynanam hâlâ ağlar yaptıklarına.
Allah o pişmanlığı yaşatmasın kimseye. Yok ben ilkinde aldım dersimi bundan sonra sadece onlara mizmizlanacagim çözüm yolu bu

Ben olsam gitmem eşimede izin vermem. Allah korusun bir aksilik olsa vicdanen rahat olup kendini affedebileceksen buyur git derim. Bebek bu yani kanama, doğum vs olsa ne yapabilecek manisadan acaba?

Sürekli yanlarına neden çağırıp duruyorlar hiç sevmem böyle şeyleri. Özlediler madem kendileri gelsinler. Bende yolculuk yapmaya hiç gelemem mesela. Bir de hamile bir şekilde sizi zora koşmuşlar.
Eşinizin sizi hamile halinizle bırakıp gitmek istemesi çok kırıcı. Bence duygu sömürüsü yapın bol bol. Sen yokken ya şöyle olursa böyle olursa diye. Kendinizle eltinizin hamilelik dönemini kıyaslayıp hıncını eşinizden çıkarmanızda çok normal. Sonuçta şuan süreci yönetemeyen kişi eşiniz :KK20:

Ben olsam gitmem eşimede izin vermem. Allah korusun bir aksilik olsa vicdanen rahat olup kendini affedebileceksen buyur git derim. Bebek bu yani kanama, doğum vs olsa ne yapabilecek manisadan acaba?
Bazen insanlar yaşamadan başa gelmeden anlamıyor bazı şeyleri. Benim koca ayı da onlardan🤦🏼‍♀️ ve laf anlatmaktan bıktım. Öyle bir durumda yapablcgi hicbr şey yok ama farkında değil. Sanrm benm yalnız yaşayabilme yeteneklerime güveniyor ama yalnız olmadgmi iki kişi oldgmu hala beyni algilamadi😏

Sürekli yanlarına neden çağırıp duruyorlar hiç sevmem böyle şeyleri. Özlediler madem kendileri gelsinler. Bende yolculuk yapmaya hiç gelemem mesela. Bir de hamile bir şekilde sizi zora koşmuşlar.
Eşinizin sizi hamile halinizle bırakıp gitmek istemesi çok kırıcı. Bence duygu sömürüsü yapın bol bol. Sen yokken ya şöyle olursa böyle olursa diye. Kendinizle eltinizin hamilelik dönemini kıyaslayıp hıncını eşinizden çıkarmanızda çok normal. Sonuçta şuan süreci yönetemeyen kişi eşiniz :KK20:
Kendileri nasılsa doğuma gelecez diye masrafa girmek istemiyorlar cnku işin bı de maddi yönü var onca yol benzin parası vs. Benm bebeğim için harcanması gereken masraflar yollara dökülecek 🤦🏼‍♀️ benm duygu sömürüsü yapmama aslnda gerek yok cnku kndsi görüyor geceleri özellikle nasıl zorlandığımi,her an acil bir durumum olabileceğini. Ama karşı taraftan nasıl bastiriryorlarsa o da şaşkın ördek gbi bı oyle diyor bı boyle. 😏

Öncekinde sadece 2 gün görüşmüşler, doyamamış olabilirler. Bırakın gitsin eşiniz. Hasret gidersinler.
Kendimi yerinize koydum. Ben tek yollardım. 27 hafta gebelik için ekstra riskli bir dönem değil. 1 hafta yalnız kalabilirsiniz. Haaa çok acil bir şey oldu, 112 var, konu komşu var, arkadaş var, onları arardım. 38-39 haftalık hamile değilsiniz.
Çok kafanıza takmayın. Siz üzülürsünüz. Hele hele eltiyi hiç sokmayın kafanıza. Siz kendi durumunuza odaklanın sadece. Bakın herkes mutlu, elti, kayınvalide, kayınpeder, eşiniz. Kim huzursuz? Sadece siz.
Bırakın gitsin 1 hafta. Normal yani ailesini özlemesi. Sizi sürüklemesin yeter.

Ağlamayana meme vermezler canım.
Sende sıkıntı yaşıyorsan dile getireceksin, oram ağrıyor buram ağrıyor diye.
Millet gazı olsa sancım var deyip yerinden kalkmıyor :KK70:
Bende sizin gibiyim aslında canım iyice yanana kadar laf etmem kimseye ama değer görülmüyorsan bunu abartarak dile getir.

Eşine de bir iki tatlı dil baktın anlamıyor, gönder gitsin.

Kizlar sadece tarafsız bir şekilde bakmanızı ve bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum keza ben mantığımi konusturamiyorm sanırım hormonlar ağır basmaya başladı :dua:
-oncelikle eşim asker ve sürekli görevlerde(bu aralar şansıma gebeliğim başladığından bu yana göreve gitmedi şükür)
-Eşimin ailesi de Manisa'da yaşıyor ve biz her yaz mutlaka yanlarına ugrariz bir haftalık en az(çünkü toplam izin süremiz zaten iki hafta)
-bir eltim var geçen sene bu zamanlar gebeydi ve hiç kimildamadi kaynanam ve kaynbabam gidip geldiler yanına
-ne isse eşimin ailesi uc hafta önce illa ki tutturdular buraya gelin diye (bu arada biz ankaradayiz) ben özel aracimizla gitmemize rağmen yarım saatte bir benzinlikte WC molası,acıkma ritüelleri,sırt ağrısı vs çeke çeke o saatlerce yolu gittim sırf eşimi kırmamak için. Çünkü ailesini ozlediğini biliyorum. Malesef hastalık kol geziyor ama onlar telefonda sürekli baskı yapıyorlardi eşime ben de kıyamadım razı oldum Allah'a emanet gittik geldik
-ziyaretimiz iki gün sürdü çünkü eşimin ise gitmesi gerekiyordu acele acele gittik geldik(değdi mi bence değmedi ama eşim için paha biçilemez çünkü annesi babasıdır anlıyorum onu da)(ayrıca iki gün boyunca iki büklüm oturdum kaldım ayağımı nereye uzatmaya çalışsam kv ayağımın dibine oturdu mecbur toparlandım gece sürekli uyandım ama rahatsız ederim diye çekindim oturdum kaldım vs.zordu bnm icn)
-simdi ise az önce tekrar aradı babası ve eşime izin almasını ve oraya gelmesini söyledi. (Birkaç gündür tek gündem bu malesef)
:silah:simdi geldik benim cildirdigim konuya
Benim yollarda sersefil ola ola gittiğimi,oraya gittiğimde rahat edemediğimi ve gebelik sürecinde biraz zorlandığımi biliyorlar. Düşünüyorum ki benim gelemeyeceğimi bildiklerinden ısrarla cagirmalarinin sebebi sadece eşimin gelmesini istemeleri. Gitsin benim için problem değil ama geçen yıl eltimin üstüne bunca titrerlerken beni savruk otu gibi ordan oraya koşturmaya çalışmaları zoruma gidiyor ya da eşimin beni burda bırakip gelmesini istemelerine güceniyorum. Eşim ailesine ben yolculukta zorlandigim için gelemeyecegimizi söylemesine rağmen tekrar tekrar cagiriyorlar ve ben artık eşime sardım malesef. Neden bu konu kapanmıyor sürekli bu yüzden ben üzülüyorum diye ona saldiriyorum. Hırsımi alamıyorum biraz da hormonlar coşkun seller gibi zaten. Onlar gelsin diyorm onlar doğumda gelcekler zaten diyor. E o zaman? Hatta ilk başlarda yok diyen sevgili koca ayı eşim bugün de gitsem kızar mısın demeye basladi:kızgın:
Ben ne tepki vereceğini şaştım kaldım bı bakış açısı lazım bana kizlar:silah:

sizin derdiniz hayır demesini bilmiyorsunuz

Öncekinde sadece 2 gün görüşmüşler, doyamamış olabilirler. Bırakın gitsin eşiniz. Hasret gidersinler.
Kendimi yerinize koydum. Ben tek yollardım. 27 hafta gebelik için ekstra riskli bir dönem değil. 1 hafta yalnız kalabilirsiniz. Haaa çok acil bir şey oldu, 112 var, konu komşu var, arkadaş var, onları arardım. 38-39 haftalık hamile değilsiniz.
Çok kafanıza takmayın. Siz üzülürsünüz. Hele hele eltiyi hiç sokmayın kafanıza. Siz kendi durumunuza odaklanın sadece. Bakın herkes mutlu, elti, kayınvalide, kayınpeder, eşiniz. Kim huzursuz? Sadece siz.
annemin evi benim evime 15 dk uzakta doyamamış demek ne demek. covid nedeniyle 1 senede sadece 2 kere görüştük. Şu dönem gidilecek gelinecek dönem değil. lütfen daha dikkatli olarım. Artık uzak ama sağlıklı az temaslı yaşamaya alışmalıyız. önce sevdiklerimiz sonra toplum için

Ben mi anlamadım

Üç haftada bir neden gitsin

Daha önce böyle bir düzen yokmuş

Virüs ortada ne işi var yani siz hamile olmasanız da gidilmez şu ortamda

Ne özlemesi falan her sene 15 te bir baba evine gitmediğine göre ne imiş dertleri

Ha kesseler gitmezdim gebe halimle virüslü ortamda

Eşiniz de ilginç ailesine virüs taşısa ne olacak kalabalık ortamda çalışıyor

Geçen sene dediğiniz yine koronalar, 65 yaş üstü yasaklar var mıydı? Yaslilar mahallesindeki manava çıkamıyorlar yasak diye , size gelmeleri de sıkıntı olur.
Zaten eşinizin yokluğuna da aliskinsiniz, gönderin iki gün, o gitsin. Neden çanta gibi peşinde gidiyorsunuz ki? Farzedin ki iki üç günlük göreve çağırdılar.
Hamileyim,yalnız kalamam derseniz de siz de ailenize gidin aynı sehirdeyseniz,değilseniz bir arkadaşınızı çağırın eve.
Olsun bitsin.

Kizlar sadece tarafsız bir şekilde bakmanızı ve bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum keza ben mantığımi konusturamiyorm sanırım hormonlar ağır basmaya başladı :dua:
-oncelikle eşim asker ve sürekli görevlerde(bu aralar şansıma gebeliğim başladığından bu yana göreve gitmedi şükür)
-Eşimin ailesi de Manisa'da yaşıyor ve biz her yaz mutlaka yanlarına ugrariz bir haftalık en az(çünkü toplam izin süremiz zaten iki hafta)
-bir eltim var geçen sene bu zamanlar gebeydi ve hiç kimildamadi kaynanam ve kaynbabam gidip geldiler yanına
-ne isse eşimin ailesi uc hafta önce illa ki tutturdular buraya gelin diye (bu arada biz ankaradayiz) ben özel aracimizla gitmemize rağmen yarım saatte bir benzinlikte WC molası,acıkma ritüelleri,sırt ağrısı vs çeke çeke o saatlerce yolu gittim sırf eşimi kırmamak için. Çünkü ailesini ozlediğini biliyorum. Malesef hastalık kol geziyor ama onlar telefonda sürekli baskı yapıyorlardi eşime ben de kıyamadım razı oldum Allah'a emanet gittik geldik
-ziyaretimiz iki gün sürdü çünkü eşimin ise gitmesi gerekiyordu acele acele gittik geldik(değdi mi bence değmedi ama eşim için paha biçilemez çünkü annesi babasıdır anlıyorum onu da)(ayrıca iki gün boyunca iki büklüm oturdum kaldım ayağımı nereye uzatmaya çalışsam kv ayağımın dibine oturdu mecbur toparlandım gece sürekli uyandım ama rahatsız ederim diye çekindim oturdum kaldım vs.zordu bnm icn)
-simdi ise az önce tekrar aradı babası ve eşime izin almasını ve oraya gelmesini söyledi. (Birkaç gündür tek gündem bu malesef)
:silah:simdi geldik benim cildirdigim konuya
Benim yollarda sersefil ola ola gittiğimi,oraya gittiğimde rahat edemediğimi ve gebelik sürecinde biraz zorlandığımi biliyorlar. Düşünüyorum ki benim gelemeyeceğimi bildiklerinden ısrarla cagirmalarinin sebebi sadece eşimin gelmesini istemeleri. Gitsin benim için problem değil ama geçen yıl eltimin üstüne bunca titrerlerken beni savruk otu gibi ordan oraya koşturmaya çalışmaları zoruma gidiyor ya da eşimin beni burda bırakip gelmesini istemelerine güceniyorum. Eşim ailesine ben yolculukta zorlandigim için gelemeyecegimizi söylemesine rağmen tekrar tekrar cagiriyorlar ve ben artık eşime sardım malesef. Neden bu konu kapanmıyor sürekli bu yüzden ben üzülüyorum diye ona saldiriyorum. Hırsımi alamıyorum biraz da hormonlar coşkun seller gibi zaten. Onlar gelsin diyorm onlar doğumda gelcekler zaten diyor. E o zaman? Hatta ilk başlarda yok diyen sevgili koca ayı eşim bugün de gitsem kızar mısın demeye basladi:kızgın:
Ben ne tepki vereceğini şaştım kaldım bı bakış açısı lazım bana kizlar:silah:
İyi de zaten yeni görmüşler
Bu çağrının altında maddi talepler vs yoksa bende bir şey bilmiyorum

Evet çok çok doğru. Herkes kendi keyfinde ben de taktım kafama öyle düşünüyorum😏 bir yorum yapmıyorm eşime nasıl bilirsen öyle yap diye. Ben karşı tarafa ayrımcılık yaptklari ve beni orseledikleri için kızgınım o kadar. Şu an da ne halleri varsa görsünler bebeğime daha fazla stres hissettirmeye tüm kafasindayim zaten😏

Ağlamayana meme vermezler canım.
Sende sıkıntı yaşıyorsan dile getireceksin, oram ağrıyor buram ağrıyor diye.
Millet gazı olsa sancım var deyip yerinden kalkmıyor :KK70:
Bende sizin gibiyim aslında canım iyice yanana kadar laf etmem kimseye ama değer görülmüyorsan bunu abartarak dile getir.

Eşine de bir iki tatlı dil baktın anlamıyor, gönder gitsin.
Ne kdr abartirsan o kadar kıymetli oluyormuş öğrendim zaten😕 esime de ilk dediginde sakince anlattım düşünmesini istedim,anlamazsa gitsin varsın napaym 😏 aynen öyle ✌🏻

X