Benimde bir derdim var , fikrinizi söylermisiniz lütfen?

Ben evde yokken birilerinin evimde olmasından ben de rahatsız olurum.Mahrem diye bişey var.Hem kadın kendisi gelmiş kurulmuş eve, temizliği yap, yemeği yap diyen olmamış, yapınca iyice kendi evi bilmiş,kendi misafirlerini ağırlamaya kadar artık varmış rahatlığı.Evi de yakın olduğu halde.

ben bekar oldugum için bu konuda fazla hissedemiyorum sizin hissettiklerinizi ama bazen acıyorum kaynanalara ne yapsalar yaranamıyorlar gelinlere .bir günlük misafir agırlamaktan evine bi zarar gelmez sanırım .kocaman kadınlar ortalıkta oyun oynamayacaklarki ..sonuçta kadın kendisini yabancı görmedigi için böyle bir şey yapmak istemiş evi temizleyip yemek yaparken yabancı olmadıgı gibi .

Özlemcim, ben kendi adima konusuyorum, benim kaynanam yemek yapmasada temizlik yapmasada evime kirkta yilda bir misafir cagirmasina kizmazdim....hatta ben evde yokken cagirmasi daha cok isime gelirdiyerimseniben

Yani demek istedigim madem kaynanasinla arasi iyi, kadin iyi bir insan, böyle birseyi sorun etmezdim..ne esimle huzursuz olurdum nede kaynanamla iyi olan iliskimi bozardim...

Tabiki herkezin düsüncesi farklidir ama bazi seyleride cok fazla abartmamak lazim kanimcaşutarafagitti

Keşke sana sorsaymış kızım misafirleri senin evinde ağırlayalımmı diye...
Ama ben olsam bu kadar sıkıntı yapmam...
Kadıncağız sana öz annen gibi, temizlik ve yemek yapıp yardım ediyormuşş, Aramızda kaçımızın kayınvalidesi bunları yapıyor...
Kendi adıma benimki hiç yapmaz..

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Rahatsız etti bu durum beni sadece, isteyen istediği gibi düşünmekte serbest,
Ben kimseye de yemek yap, temizlik yap demedim, yapıyor Allah razı olsun, ama fazlasıyla destek oluyorum bende ona her konuda, düşük riski olmasına rağmen ,
Kötü gelin değilim yani kesinlikle
Neyse sağolun fikirleriniz için

Canım şimdi hamilesin...zaten herşey sana iki kat sıkıntılı yansır.Şimdilik kafana takma.Hayırlısıyla bebeğini kucağına al,kendini topla ve düzenini otuttur evinde.Böyle başlar gerisi gelir.Şimdi hassas dönemlerinde yapma ama sonra cazgırlık yapmadan direk söyle.Önce kendince alınacaktır ama sonra rahat edersin.Evinde fazla da iş yaptırma sonra evi kendi evleri sanmaya başlıyorlar.Her ikinizinde kafası rahat kalsın herkes evini ve sınırlarını bilsin.Bu onun içinde iyi olur çünkü çok bunalırsantepkilerinde farklı olur o da daha çok kırılır.

ilaveten;

evini/esyalarini sirtina yükleyip götürecek degil ki bu misafirler. Kadincagiz zaten temizlik, yemek yapiyormus, mutlu olmalisin...

aynen katılıyorum canım...

canim kadin sana gelip gitmez,isini gücünü yapmaz,seni saymaz o zaman haklisin ne isi var derim...
ama anlattigin kadariyla zaten sende kapini acmissin,oda mahcuplugundan evinin islerini yapabildigi kadar yapip sana yük olmamaya calismis...
madem istemiyorsun ya en basindan o sana kalmaya geldiginde tavrini koyacaktin,ya misafir gibi agirlayip elini isine gücüne sürdürmeyecektin yada böyle masum bir istegi geri cevirmeyeceksin...

İyide kadın arkadaşın evinde hafta içi kalıyormuş,yemeğide işide tabiki yapacak....Arkadaş mecbur değil,git evinde kal dememiş,oda evin işlerini tabiki yapacak.....Kız bide işten gelip yemekmi yapacak kayınvalidesinesengözlerimebaksanab
Misafir işine gelince kendi evine çağırsın,sakın taviz verme....Kombi yakmak zor bi iş değil,bi düğme çevirmek zor değil
Şimdi taviz verirsen arkasıda geliryasakkelime
Benim kayınvalidemde yeni evliyken eşime demişti;oğlum haftaya arkadaşlarımı alıcam size davet ediyim diye,beni bile muhatap almadan....Evi boyanmıştı güya ev boya kokuyomuş:roflol::
Eşimde tamam dedi,tabiii nediyebilirki
Bende hiç sesimi çıkarmadım,sonra eve gidince eşime ben kabul edemem dedim,eğer annenin misafirini ağırlayacaksak,bundan sonra annemin kardeşimin hepsinin misafirlerini söylerim, bana davet ederler dedim:dilcikar::roflol::roflol:
Sonuçmu tabiki kabul etmedim...Herkes sınırlarını,haddini bilsin...
:lepi::lepi:

bence biraz alayışlı olmalısın.. sorun edilecek birşey gibi gözükmüyor.. o senin annende olabilirdi ki eşinin annesi bence daha yönlü düşünmen daha ılımlı olman gerek

Bu arada benim kayınvalidem evime herzaman misafir olarak gelip gider.....Aramızda hep mesafa vardır,düşünce olarakta orası benim oğlumun evi,çalışıp kazanıyor,gelinde yapmak zorunda yapsın diyen bir yapıda....Misafirlerini ağırlasam ölmezdim ama teşekkür edip memnun olanda olmazdı.....Zaten gelin yapmaya mecbur zihniyeti......

eğerki iyi geçiniyorsam iyi bir insan olsaydı kayınvalidem sorun olmazdı herhalde.yinede ben çalışıyorken evimde başkalarını istemezdim.ama kayınvalidemin hatırı için birşey demezdim.Evet kendi annem olsaydı hiç sorun olmazdı.Ama benim annemin böyle birşey yapması kayınvalidem tarafından sorun edilirdi.bak oğlumun evine gelmişlerde yemişler içmişler diye içinden geçirceğine eminim.Aslında hiç sorun değil kayınvalidenin davranışı ama bana nasıl davrandığıyla alakalı birazda.

aslında olay burda yani seninki biraz huzur için yapılan fedakarlık olmalı yani göstericen olumsuz tutum kayın validen açısından sana eksi olucak ve davranışları belki sana karşı dahada olumsuz olucak oyüzden en güzeli iyilik yap at denize hesabı büyüklük sende kalsın..

valla beni seven saygı duyan bir kayınvalidem varsa aynı hisleri bende ona karşı besliyorsam neden sorun olsunki?ama benim kayınvalidem gibi yaptığım temizlik hakkında bile oğluna eleştirilerini söylüyorsa bana kızım şunu şöyle yapsan daha iyi olur demiyorsa kusura bakmasın.beni sadece oğlunun parasını yiyen birisi olarak görüyorsa,aldığımız bileziği bile bulup oğluna bundan haberin varmı diyorsa oğlunun evine misafir gibi gidip gelmeye mecburdur.bende yakında erkek annesi olcam nasıl kayınvalide olunacağını bilmiyorum ama nasıl olunmayacağını çok iyi öğrendim

Kayınvalidesiyle birlikte yaşamış olanlar durumunuzu çok iyi anlar. bence haklısınız, kendi evinde misafirlerini daha rahat ağırlayabilir aslında, ama olmaz. misafirlerine bakın burası oğlumun evi, bende burada istediğim gibi hareket ediyorum, diyecek. bu arada benim kayınvalidemde 3. ayda panik atak oldu. 2 yıl yaşadık birlikte.. ne paniği ne de atağını gördüm. ne kadar zor olduğunu bilirim. Allah kolaylık versin.

Son düzenleme:
sırf temzilik yemek falan ypıyor diye
kimseyi ben yokken evimde misfir edemez
sonuçda yabancı biri geliyor
her şey yapılabilir
tedbirini al canım sen
sakın izin verme

hem bişeyler yapıyorsa karşılk beklemeden yapılmalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…