Benimde bir derdim var , fikrinizi söylermisiniz lütfen?

canımcım bende bu konuda pek ters bısey goremedım:1no2: çunku kaynananın sende kalmasına zaten ızın vermıssın eeeeee evde işi temizligide yapıyo ne alaa :teytey:kaydirigubbakcemile3 misafırde agırlasın bır gun ne olcakkı haa sende kendınce haklısın tabı ama bırde sole dusun evde mısafır gıbı olsaydı hirbirseye karısmasaydı bırde ustune mısafır gelcek dıe pastayı boregı coregı sana yaptırsaydı o zamn daha felaket olmazmıydı canım...... nıtekım boyle kaynanalarda var hep duyuyoruz. oyuzden kaynananın kıymetını bıll haa bu olayı sureklı devam ettırıp mısafırlerını sureklı senın evde agırlarsa ozamn tatlı bır dılle solersın istemedıgını ama şimdi ilk seferden soleyıpte kırma derım ....haa bu arad kaynanan sureklı 5 gun sendemı kalıcak yoksa gecıcı bır durummu ?:dilcikar:

her insan birinin evimnde kaldığı zaman kendini rahatsız hisseder ve yardımcı olur,
kayınvalidenn temizlik vs. yapması onun gibi bişey diye düşünüyorum,
sonuçta orası senin evin ve sen yokken tanıdğın veya tanımadğın kişilerin,
orda dolaşması hoşuna gitmeye bilir,benmde gitmezz:1closedeyes:
ben sana hak verdim canım,
bunları yapmasaydı evine misafir getirmeye hakkı olmazdı,
hayırr hiçbir şekilde hakkı olamaz,
neden kendi evi varken senin evinde olsun ki hemde sen evde yokken,
bence haklısın canım,eşinde senn fikirlerine önem vermeli:nazar:

bızde arkadasa hak verdık ama canımcım ..... bır kereye mahsus getırsın ne olcak bıdaha olursa uyarır arkadasta bazı seylerı buyutup huzursuzluk çıkartmamak lazım :dilcikar::teselli:

burda birsürüinsan kayınvalidesini anlatıyor neler yapıyorlar neler geliyor insanların başına... sen kayınvalidenden şikayetçi olmamamana rağmen bir gün içinmi dertleniyorsun..yazık sana canım yaaaa ne dert çekenler var...seninki devede kulak...

haklsıın aslında bende istemem..
evde misafişr var evin sahibi yok..
tuhaf...ama napıcaksın kalıpda söyleyemezsinki işte...

Merhaba arkadaşlar, ben 5 aylık evliyim, kayınvalidem hafta içi bizde kalıyor, kayınpederim şehirdışında çalıştığı için, haftasonu gidiyor, yalnız kalamıyor panik atak, tamam iyiliğine çok iyidir, yemeğimi yapar temizlik yapar, ortalığı toplar Allah razı olsun, bu perşembe misafirleri gelcekmiş, bu evde alcam dedi, bir gün için kombimi yakayım öbür tarafta diyor, bende bişey diyemedim sinir oldum, kendi evi yakın, ben işteyken onca insanın evimde gezinmesini istemiyorum, eşimede söyledim, tabi annesi olduğu için onu savunuyor , Sizce haklı değilmiyim, napayım?

Temizliği,yemeği yap diye silah mı dayamış kayınvaldesının kafasına.. Ayrıca misafırlerımı bu evde alcam da ne demek,dırek emırvakı yapmıs.Bende olsam ben yokken baskalarının evımde dolanmasını ıstemezdım..Ama sımdı senın ona rahatsızlıgını sölemen bi gerılıme yol acabılır,keske öle dedıgınde uygun sekılde deyıverseydın kayınvaldene..Haklısın arkadasım..

Temizliği,yemeği yap diye silah mı dayamış kayınvaldesının kafasına.. Ayrıca misafırlerımı bu evde alcam da ne demek,dırek emırvakı yapmıs.Bende olsam ben yokken baskalarının evımde dolanmasını ıstemezdım..Ama sımdı senın ona rahatsızlıgını sölemen bi gerılıme yol acabılır,keske öle dedıgınde uygun sekılde deyıverseydın kayınvaldene..Haklısın arkadasım..

Arkadaşım cevabım direk sana değil senden alıntı yaptım kusura bakma ama takıldığım nokta, kayınvalide evde temizlik yemek yapsa dert, yapmasa ayrı bir dert. Bu seferde" bana yardımcı olmuyor, oturup duruyor, bu halimle birde ona hizmetmi edicem" denecek. Konu sahibi arkadaşım senin ağzından konuştum kusura bakma ama genel bir varsayım bu. Ne yapsın peki bu kayınvalide. Dedimya, yapsa kabahat, yapmasa kabahat. Gerekçesi evet biraz komik buna katılıyorum "birgün için kombimi yakayım". Hakkaten komik. Ağzından çıkıvermiştir öylesine diye düşünüyorum.

Şekerkızcandy, sen zaten olmayacaksın evde, varsın ağırlasın misafirlerini. Sana şunu yap, bunu yap dememiş zaten. Sen eve gelene kadar heryer pirü pak olur, merak etme.:teselli: Gönlü hoş olsun ne var ki bunda. Herhalde eve gelen misafirlerde oda oda dolaşıp "aaa ne varmış bu gelinin evinde" demeyeceklerdir. Oturup, çayını böreğini yiyip kalkıp giderler. Hoş karşıla olurmu:teselli:

Arkadaşım cevabım direk sana değil senden alıntı yaptım kusura bakma ama takıldığım nokta, kayınvalide evde temizlik yemek yapsa dert, yapmasa ayrı bir dert. Bu seferde" bana yardımcı olmuyor, oturup duruyor, bu halimle birde ona hizmetmi edicem" denecek. Konu sahibi arkadaşım senin ağzından konuştum kusura bakma ama genel bir varsayım bu. Ne yapsın peki bu kayınvalide. Dedimya, yapsa kabahat, yapmasa kabahat. Gerekçesi evet biraz komik buna katılıyorum "birgün için kombimi yakayım". Hakkaten komik. Ağzından çıkıvermiştir öylesine diye düşünüyorum.

Şekerkızcandy, sen zaten olmayacaksın evde, varsın ağırlasın misafirlerini. Sana şunu yap, bunu yap dememiş zaten. Sen eve gelene kadar heryer pirü pak olur, merak etme.:teselli: Gönlü hoş olsun ne var ki bunda. Herhalde eve gelen misafirlerde oda oda dolaşıp "aaa ne varmış bu gelinin evinde" demeyeceklerdir. Oturup, çayını böreğini yiyip kalkıp giderler. Hoş karşıla olurmu:teselli:

Haklısın arkadasım ama baska bı arkadas kayınvalden temızlıgını, yemegını yaparken ıyıydıde böle oluncamı kotu oldu deyınce ona hıtaben yazdım ben onu, yoksa cok haklısın,zaten yapcak bıseyde yok

valla şekercim hamilesin canını birkere sıkma bebişin için ben olsam benimde canım sıkılırdı ve hatta kaynanamı ne kadar iyi olursa olsun geri çevirirdim anne ben evimde yokken evimde başkalarının olmasını istemeiyorum die söylerdim ben yokken kayınvalidemin evime girmesinden rahatsız oluyoum ben :KK43:(

evet baştan söylemek gerekirdi ama bunu herkes söyleyemeyebilir...
yani bir şekilde bunu kabul ettiyse kayınvalidenin herşeyini kabul etmek zorunda mı?
aslında orada sinir olunan konu kayınvalidenin misafirleri değil,kayınvalidenin o evi sahiplenip
o ailenin bir ferdi gibi davranma çabası bence...

açıkcası kayınvalıdesı h.içi orda kalıyor dıye
gelınıne temıslık v.s yapıyor dıye o eve gelınınden ızınsız
mısafır cagıramaz.benım kayınvalıdem de anahtarım varken
oda ben ısteyken mısafır cagırıyormus eve duydum ıcımden cok kızdım.
neysekı anahtarımı aldım kendısınden.
bence ne kayınvalıdeme ızın verırım temıslık yemek yapmasına
nede gelsın bana ben yokken mısafır cagırsın.hiç hazetmem
ben kendı ısımı kendım yaparım allaha sukur.

Sen yokken evinde birilerinin olduğunu sana söylemese ruhun duymazdı sanırım. Kadın aslında iyiniyetlilik yapmış da söylemiş. Ruhun duymasa ne sen rahatsız olurdun ne de o. Bence tavrın çok agresif. Sana destek olan insan kayınvaliden değil annen olsa daha farklı olurdu tutumun sanırım. Bence biraz relax ol... ne olacakki çok istiyorsan yatak odasını kapısını kilitlersin o gün olur biter...

X