Benimde bir derdim var , fikrinizi söylermisiniz lütfen?

birşey daha eklemek isredimm....
benim kayınvalidem çok şeker bir insandır çokta iyi anlaşırız,hatta kendi kızından daha çok anlaşırız.
ama benim evime geldiğinde kendi isteği bu tabii misafir gibi davranır saolsun...
hiç karışmaz burası senin evin der oğlumun bile diil.altını çizmek istedim.benim eşimin ailesi ile çok güzel,düzeyli ve saygılı bir ilişkim var..
ne kendi ister ben olmadan evimde misafir ağırlamayı,nede ben...
ama bana deseki kızım sana arkadaşlarımı getirmek istiyorum ne dersin diye o zaman seve seve kabul ederim,çünkü o zaman benim misafirim olucak başım üstüne..
bu kendi annemde olsa ben olmadan istisna durumlar hariç tabi, evimde yabancı kimsenin olmasını istemem...
arkadaşada çok çok hakveriyorum şahsen ben...

Açıkçası ben arkadaşa hak verdim..
Kayınvalidesi o evde kalıyorsa,yemeği,temizliği yapıyorsa gelinine yardımcı olmak içindir.. Evi kendi evi gibi görmesi demek değildir..
O zaman bize her yardıma gelene buyrun ev sizin,istediğinizi yapın demek gerekir..
Evet ben kayınvalide düşmanlarından biriyim.. Evime misafir gibi gelir ve gider,yerinden kalkamaz ve ben de müsade etmem zaten. Arkadaşlarını getirmeyi çok arzu etti ama bir türlü gün ve saat konusunda anlaşamadık,o yüzden o iş de yattı..
Ama arkadaşın şu anda yardıma ihtiyacı olduğu için yanında biri destek oluyorsa o kişinin illa evi benimsemesi gerekmez..

haksizsin.....................
daha gecen hafta kayinvalidem yaklasik 35_40 kisilik mevlüt okuttu benim evimde (kend evi küçük)
ne olacak bi günlük bisi (kayinvalidemlede aram cok iyi degildir)
sende o gün izin aliver

Kayınvalideniz size yardım ediyormuş,ama bu sizin istemediğiniz şeyi yapmasını gerektirmez.5 aylık bir gelin ,haftanın 5 günü kayınvalidesini ağırlayarak zaten çok büyük bir özveride bulunuyor bence.Hanginiz isterdiniz ki yeni evliyken kayınvalidenizi evinizde?Uzaktan davulun sesi hoş gelir tabi.
Güzellikle ,kalbini kırmadan vaz geçirin kayınvalidenizi.Başta tavrınızı koymazsanız bu günlerin ardı arkası kesilmez.:kızgın:

İyide arkadaşım her işini yapan bir kadına bunu neden çok görüyorsun ki?
Bence abartmışsın... Ve haksızsın...Hemde çok iyi biri derken bu şekilde düşünmen garibime gitti.
.....
ayrıca hiçbir şeye yardım etmeyen biri olsaydı buna kızmanı anlardım ama şu an için cıxx haksızsınn..."Bence."

kayınvalidenizle ilişkinizde bir sorun yok, iki taraf da güzel idare etmiş bence.
siz hafta içini beraber geçirmekte sorun çıkarmadınız, kayınvalideniz de bunun için elinden gelen herşeyi yapıyor. ikinizi de takdir ettim.

ben evde yokken evimde misafir ağırlanmasından ben de hoşlanmam. kayınvalidemin ya da annemin misafiri olması sonucu değiştirmez. yazın kayınvalidemin evine gittiğimizde ben de arkadaşlarımla hep dışarda görüştüm, kimseyi eve davet etmedim(kayınvalidem evde olduğu halde).sonuçta orası benim evim değil.

kayınvalideniz daveti yapmışsa bu seferlik birşey demeyin. bir daha çağırmamasını rica edersiniz.

ya ben sana hak veriyorum
insan yeni ewliyken çok hassas oluyor
bazı şeylere hiç alışık olmayıp da gün geldiğinde karşılasınca hüsran oluyo..
bence kayınvalidene tatlı dille kendin söyle
annecim ben zaten o gün işteyim
senin ewe cagır istersen
ben yokken ewde yabancılar olmasını istemiyorum gibi..
kayınvalideler oğullarını ewlendirdikten sonra
o ewin bir parcası olduklarını ve ewin içindeki herseye karışabileceklerini düşünüyorlar
ve bazıları başarıyor da....

kendimi senin yerine koydum açıkçası bende rahatsız olurdum ama bir şey söylemezdim kalbinide kırmazdım sadece yatak odamın kapısını kilitlerdim o mesajı alırdı bence

Kayınvalideniz yani eşinizin annesi, evlat yetiştiren bir annenin hakkının ödenmeyeceğine inanıyorum. Kayınvalidem istediği gibi gelebilir, misafir çağırabilir. Hiç gocunmam gücenmem, böyle basit bir konu için kimsenin kalbini kırmam. Kapım hem kendi anneme hemde kayınvalideme ve tabiki onların misafirlerine tamamen açıktır.
Bir keresinde köyden gelen misafirleri eve sığmamıştı ve 1 hafta evimi akrabalarına tahsis etmiştim. Helali hoş olsun, öylesine mutlu olmuşlardı ki, hala beni el üstünde tutarlar. Ben evime misafir gibi gidip gelmiştim, rahat olsunlar diye her şeyi emirlerine verdim.
Sonuçta hiç bir şey kaybetmedim.
Bence sizde kalp kırmayın, yok eğer siz evde yokken birilerinin gelmesinden rahatsızsanız kayınvalidenize söyleyin hafta içinde sizde kalmasın. Bence siz evde yokken kayınvalidenizin evde olmasıda sizi rahatsız ediyordur.
Büyüklerimizin kalbini kırmayalım lütfen, kaldı ki kayınvalideniz aksi biride değilmiş.

ben evli degilim ama yinede sorun cikarmazdim...her isinize yardim ediyor sizde Allah razi olsun diyorsunuz ama evde misafir agirlamasina karsiniz,evde yokken kimse istemez ama kocaman insnalar oda oda gezecek degiler ya ne bileyim bana ters geldi...
böyle kayinvalide muhabbetleri olunca annemi düsünürüm,bundada annem gelecek evimi temizleyecek,yemegimi yapacak bana karsi iyi olacak evimde misafr agirlamak isteyecek kendi evinde agirla diyecem cok sacma...kendi annemiz gelip evimizde bir yardimi olmasada onlar isterse sorun yapmayiz ama kayinvalide isterse sorun oluyor iki günlük dünya bunun icin kimseyi kirmaya degmez

bence o kadar da abartilacak bir sey degil.sonucta o ev kayinvalidenin oglunun evi kendi evi de sayilir bir bakima...evniz bir gun dagilsa kiyamet kopmaz merak etmeyin...biraz daha anlayis...

canımsın, böyle bir kayınvalide bulmuşsun da ne desem ki sana:mymeka:

canikom, bırak kadıncağız bir gün misafirlerini ağırlayıversin:teselli:

kusura bakma tatlım ama kocanı tebrik ederim:dilcikar:

böyle kayınvalidelerin kıymetinin bilinmesi lazımŞeniz

Birgün misarfir agirlamis, nolmus yani? çokmu görüyorsun?
Nasil olsa misafirler gitikleri zaman, temizligi sen yapmiyacaksin:uhm:
Ayip ama, kadin zaten her isini yapiyormus, bu kadar bencil olma:1closedeyes:

Arkadaşlar anne olanlar bilir.Hamilelikte hele ki böyle başlarında insanlar biri beş yapacak derecede kolay sıkılan,dert eden bir hal alıyor.Ben çizgifilm seyrederken ağladığımı bile bilirim.Bence en başta bu sorun bundan,ikincisi her iş yapan kayınvalide iyi kayınvalide değil.Benim ki(bende nedense olmadı,bizde büyükler pek çalıştırılmaz belki ondan)diğer gelinlerinde resmen temizlik görevlisi gibi çalışırdı ama onu ona onu buna düşürmeye bayılır adeta zevk alırdı.Sonra kenara çekilir temizlik yapardı hiç kabahati yokmuş sanki sadece temizlik yapıyormuş gibi...Yani arkadaşımızın anlatamadığı başka dertleri de olabilir...

böyle bi konu yüzünden kayınvalidenizi gücendirmeyin
hem size yardımcı oluyor her konuda
yada sizde izin alın işten olmadı ctesi cağırsın arkadaslarını
yanlız ağırlamak istemediği belki anlar yerimseniben

canım kötü gelin olup çıkmışsın bazı yorumlarda, ama ağırbaşlı cevap vermen çok güzela.s.

panik atak zor bir hastalık, geçmiş olsun kayınvalidene.. ama neyse ki tedavisi var.
ortalama bir yıllık bir süreçte iyileşebiliyor hastalar. bu bazen daha da kısa sürüyor tabi..

bu esnada kayınvalidene destek olman güzel, onun da sana yardım etmesi, kaldığı evde sürekli misafir gibi davranmaması da güzel.

ama bana da biraz garip geldi evi yakınken sende misafir ağırlamayı seçmesi.
çok büyük bir sorun, tartışma sebebi değil ama düşüncesizlik bence..

ben evli değilim ama olsaydım muhtemelen kayınvalidem bunu istemezdi bile benden.
alır arkadaşlarını kendi evinde ya da dışarda bir kafede toplardı.
haa.. evi müsait değilse o an için, tadilat vs varsa o zaman izin verilir. evde sıkılacağına arkadaşları da gelir ama istisnai bir durum olurdu bu.

bence şu an sorun etmemen güzel. çünkü demişler ya isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara diye.. ama bir daha izin verme bence, tatlı bir dille anlat bu konudan pek hoşnut olmadığını. a.s.

Sinirlenecek bir durum goremiyorum ben maalesef,

Nasil olsa, pastayi, boregi kendi hazirlicak, temizligi de kendi yapacak, hatta siz gelmeden yemekler bile hazir olacak (anlattiginiz gibiyse kayinvalideniz, bence yapar)

niye sinir oluyorsunuz ? keske benimde kayinvalidem evimi evi gibi, benide kizi gibi gorseydi, mahalleyi toplasa gucume gitmezdi

Ben ki kayinvalide konularinda kati olan, cunku dilim yandi, bu konuda maalesef çok haksiz buldum sizi

yemek, is, temizlik yapinca iyi
ama baska birsey için, burasi senin evin degil
pehh

X