Benim de bir derdim var.... Aslında çok derdim var :(((((((

bence de çocuğunu kreşe ver çalışmayada devam et aklın dağılır devamlı kaynananla beraber olursan psikolojin bozulur bence yavrunuda kreşe ver aklında kalmasın
ama bence çalışmaya devam et ilerideki hayatın için insanız başımıza ne geleceği hiç bilinmez
çalıştığındanda azar azar bir yana koy
yavrun ve senin için

Çocuğu anneniz baksın diye doğurmadınız sanırım eğer doğurmayı göze aldıysanız bakmayı ve iyi bir ortam yaratmayıda sağlayacaksınız. Madem birikmiş paranız var hadi ayrı eve çıkamıyorsunuz madem çocuğu kreşe verin siz evde yokken ilgisiz kalmasın çocuk eve gelince siz zaten kol kanat gerersiniz evladınıza.

kreşten korkuyodum ama şimdi olanlar böle olunca tek çare kreşş evet bende çok üzgünüm mutsuzum huzursuzum oğluma içim acıyo çok hemd eçok :1no2:anlatamam yani anne olmak çok zormuş ona bakamıyorum ben:1no2:

nesrin olmuyo işte annemede ağır gelmeye başladım artık eve geldimde berk şöle yaptı böl eyaptı yok ışıkları kapadın temizliğ egel falan yani elimdne geldiği kadar yardımcı oluyorum ama eve gelince dinlenmek istiyorum dinlen,nce kardeşime söleniyomuş arkamdan iş yapmıyo temizliğ gelmiyoo :1no2:duydum yıkıldım çok

ikiniz de çalışıyorsunuz, borcunuz yok, birikim de yapabiliyorsunuz.
bu şartlarda ailelerin yanında kalmanız anlamsız.
eşiniz biraz cimri davranıyor sanırım ama en iyisi kendinize ayrı ev tutmanız.
aileleri suçlamayın bence.
ben de istemezdim.
ev üstüne ev olmaz .
çocuğu da kreşe verin.
yaşıtlarıyla daha iyi vakit geçirir. birşeyler öğrenir.

kıraya çıkın ve sende çalışmaya devam et
oğlununda yaşı müsait bence onu tam gün yuvaya ver hem arkadaş edinir hemde senin kafan rahat olur
ne annene nede kayinvaldene minnet etme
sana kendinden başka kimseden hayır yok

Bana olaylara tek taraflı bakıyormuşsunuz geldi bunu okuyunca.. Size yada kardeşinize söylenen el değil ki anneniz. Bekarken de söylenmiyor muydu sanki. Ben de çalışıyorum, eve yorgun dönüyorum yeri geliyor benim annem de söyleniyor bana ne var ki bunda, annen de çocuğuna bakıyor sonuçta koskaca kadın çocuğun peşinde o da yoruluyordur. Eşini de bencil buldum ayrıca, kira vermeyerek evinizi ailelerinize yıkarak masraftan kurtuluyor sanırım. Ama bir çocuk dünyaya getirdiyseniz sorumluluklarını da almanız gerekir. Evinizi tutun çocuğunuzu da kreşe verin yoksa ne için çalışıyorsunuz ki siz, ben anlamadım

neden kreşten korkuyorsunuz ki. Yeri geliyor anneanne, babanneden daha iyi bakıyolar. Hem bir sürü şey öğrencek hem yerş yurdu belli olacak. ne vicdansızmış kaynanaız da el kadar çocuk sokağa bırakılır mı ya. Neler duyup okuyoruz Allah korusun..Hemen bi kreş bulun ve kiraya çıkın derim bence. Kenarda paranız olmaz ama huzurunuz olur. ayağınızı yorganına göre uzatırsınız bi süre sonra yine birikim yapmaya başlarsınız..

Canım bencede en kısa zamanda kiraya cıkmalısın...
Sonrada eğer çalıştığın kreşe yeterse cocuğunu krese ver eğer kreşe veremem diyorsan..
Annen baksın cocuğa ama annene mutlaka her ay belli bir miktar hediye babında para vermelisin...
Sonucta annen senin cocuğuna bakmak zorunda değil...
Akşamları cocuğunu alır evine gider dinlenirsin...
Allah yardımcın olsun..

canım öncelikle çocuğunun o haline gerçekten çok üzüldüm.Kıyıda paranda varmış madem ayrı bi eve çıkarsınız çocuğunu da kreşe verirsin ki gerçekten verilmiş sadakan varmış küçük çocuk sabahtan akşama sokakta Allah'tan başına birşey gelmedi, gül gibi geçinir gidersiniz kimseye minnet etmeden.

ordan oraya sürüklenmek çok zor olmalı...
en iyisi ayrı eve çıkmak...
kimseyede minnet etmiş olmazsınız...
sen ve eşinde çalışınca gül gibi geçinip gidersiniz..
kafanız daha rahat olmuş olur aynı zamanda...
çocuğunada bi bakıcı tutarsın veya kreşe verirsin...
rabbim yardımcınız olsun...:Saruboceq:

çocuğunu mutlaka bir kreşe ver.

bu seneyi o şekilde geçirin. biraz para daha kazanıp okullar kapanınca ayrı bir eve çıkın. ama çocuğuni kinci dönem mutlaka kreşe gitsin biraz açılır. yaşadığı bu kötü günlerden yavaşça uzaklaşır.

şak die eve çıkıp çocuğu bakıcıya verirsen zor olur çocuğa.. ama yavaş yaaş yap artık 5 yıl olmuş sanırım evleneli.. ev üstüne ev olmuyo artık görmüşde oldunuz eliliğinizi yıpratmayın bir an önce harekete geçin.

eve gittim sizlerden aldığım güçlerle kendimi toparladım yemek yedim ve aldım karşıma neler düşündüğümü artık benimde yaşamak istediğimi benimd ekendime ait bi odamın olmasını istediğimi hayatta bende nefes almak istiyorum dedim birikmiş pazarmızda var dedim artık bişeyelr dur demeliyiz dedim yoksa böle olmuyo dedim :1no2: sadece dinliyo hiç bişey demiyo ama o içinden düşünüyoCADIARZU hisswediyorum asıl konuşayım diye yazın kiraya çıkalım dedim oğlumuzda anaokula veririz dedim geçinip gideriz dedim herşeyi konuştum kızlr onla neler hissetiğimi v esonuçç ne diceniz CADIARZUCADIARZU ve dediki bana şimdide başka bişeyle karşıma çıktı benim o birikmiş parayla makine alcakmış dokuma makinesi babasının dükyanına koycakmış babsı vercekmiş her ya ona para ya anlamıyorum ya benim eşim bukadar mı saf yoksa benmi safım anlamadım:1no2: ben herife ölüyorum yetiş diyom o bana duymadım diyorr hep başka bişeyle karşıma geliyor yaa ben napıcamı şaşırdım ya kızlarr makine alcakmışş kafayı yicem ya -tatlicadiarzu- sonuçç yani yanaşmıyo kiraya çıkmaya ne istiyo bu anlamıyomm ben okadar perişan oldum çocuğum sokakta kaldı aç kaldı aç kaldım bide gitçem birikmiş paramı babasına verrcem neymiş iş bu vericek tabi diyoo kızlar kafayı yicem ben ya bu adam herşeyi yokuşa vuruyo ya hep bişey sunum yaptığım zaman karşıma başka bişey sunuyo ya off çaresiz kaldım yaa ayrılmak istiyorum ondan yaaa :1no2:

yani annemde istemiyo demişsinya
ondan soruyorum ayrılırsan planın ne

ya ben pek anlayamadım.kayınvalidenizlemi oturuyosunuz.kiraya onun içinmi çıkmak istiyosunuz.kusura bakmayın...sorun ne....:uhm:

öncelikle sakin olmaya bak bir anda yıkma yuvanı haklısın bunaldın haksızlık yasıyosun ama kım yasamıyorkıiiii....eşin sanırım ailesi ile senın aranda kopru kuramıyor hos benım kıde.....aama bırrıkmıs paranızı makıneye yatırdınız dıyelım sıze bunun kazancı gelecek mı?yanı kıraya cıkmanıza yardımcı olacak mı?yok yardımcı olmayacaksa ..bir kere daha konusurum eşimle durumun cıddı oldugunu çıkmaza gırmemek ıcın elbırlıgıyle bırseyler yapmamız gerektıgını solerım...yok gene genegene anlamıyorrsa malesef bır sure ayrıl kalmak ayrılmak degılde en yıısı

Konunuzu ilk defa okuyorum.
Anladığım kadarıyla kayınvalideyle birlikte oturuyorsunuz.
Bence diretin biraz daha. Boşanmayı hemen düşünmeyin. Ama eşinize bunu hissettirin.
Baktınız hala aynı dinlemiyorsa sizi kaybetmeyi göze alıyorsa yapacak bişey yok.
Yonuzu o vakit şekillendirirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşım.

hatta derdim var a dün konu açtığın için bir günde ne değişti diye sormak istiyorum

ve işinden ayrılacağın için de oldukça mutlusun orda...

doğrusu kafam karıştı!!!?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…