Ben mi evleniyorum elalem mi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kına gecesi kadın eğlencesidir. Erkeklerin ne işi var? Kınanıza gelmeyen de gelmesin. Köy yerlerinde veya sokaklarda karma oluyor genelde ama salonlarda kadınlara özeldir. Bazen sonlara doğru erkekler girer o kadar. Hassasiyeti olan ona da izin vermez.

Yok maalesef haram :) ahh.. Yanlış bilinen çok şey var işte. Ailem de tıpkı böyle düşünüyor fakat karışık bir ortamda böyle oynamalı müzikli şeyler haram.. Zaten beylerin oturup oynayan kadınları seyretmesi bana oldum olası çirkin gelmiştir.
Herhalde sizin aileniz öyle. Ne demek oynayan kadınları izleyen beyler falan çirkin diyorsunuz bir de . Düğünümde 2 dk bile oturmadım, kimsenin de gözünü dikip beni izlediğini sanmıyorum çünkü hep beraber eğleniyorduk. Yerinizde olsam kına yerine mevlit okutur, nikah yapardım. Hatta takıyı da adamlar eşinize taksın çok çirkin bence bir adamın bir kadına takı hediye etmesi 😀

Ayrıca da oldum olası düğünde kuran okutmayı anlamamışımdır. Süslenip püsleyip kuran mı dinliyorsunuz? Yerinizde olsam nikah yapar sonra da evde dua yapardım. Bazen dini şeyleri yapaalım derken daha kötü görüntülerle sebep oluyorsunuz. Millet askılı giyip gelip okumaya mı katılacak? Madem bu kadar hassasınız belediye nikahı yapın hem kimse sizi izlemez oturup(adamlar) hem de milleti de gunaha sokmazsınız

Her şeyi biz yapıyoruz nişanlımla.. Bu konuda kimse elini taşın altına koymadı, Allah'tan ki ikimiz de çalışıyoruz..
Kına için kadınlar arasındadır diye davetiyede belirtin. Düğün için de yemekli, mevlütlü vs diye yazın. İçeriği anlayan anlar bu şekilde. Gelmek istemeyen gelmez.

Nikah saatini belirtip nikahtan önce Kuran tilaveti olacaktır diye not da düşebilirsiniz. Rahatsız olan nikaha kadar icabet etmez salona.

Neden??
Madem müzik haram, haram olduğunu söyleyenler lütfen müziğin haram olduğunu açıkça belirten Kuran bölümünü yazabilir mi?
Ya lütfen tartışmayın, zaten gerginim bunalmış vaziyetteyim böyle bir tartışmaya sebebiyet vermek istemem.. :KK43:
Herhalde sizin aileniz öyle. Ne demek oynayan kadınları izleyen beyler falan çirkin diyorsunuz bir de . Düğünümde 2 dk bile oturmadım, kimsenin de gözünü dikip beni izlediğini sanmıyorum çünkü hep beraber eğleniyorduk. Yerinizde olsam kına yerine mevlit okutur, nikah yapardım. Hatta takıyı da adamlar eşinize taksın çok çirkin bence bir adamın bir kadına takı hediye etmesi 😀
Maalesef öyle. Gerçekten. Şahit oluyorum böyle şeylere, olmasam yazmazdım..
Bu konu kapanır ahanda buraya yazıyorum 😂
Benim kapatasım geldi. Hakkaten.. Azıcık ferahlayayım dertleşeyim diye geldim daha bi bunaldım. Bakayım nerden siliyoruz 😂

Kına ve düğün ayrı şehirde mi olacak?
Bazen ayrı olduğunda kınayı düğün gibi yapıyorlar. Öyle bir durum yoksa ailenizin ısrarı manasız. Gelecek olanlar erkekler yok, kınaya gitmeyelim mi diyecek yani, neden gelmesinler?

Konu dini boyuta gidiyor ve konu kapanır banlar gelir

Şunu yazayım

Müzik haram diye bir şey yok ve herşey Kuran da yazmaz hadisler vardır....kadın ve erkeğin karışık dans etmeleri oynamaları haramdır hurafe değildir

Bunun yeni nesil islam arap islami yada başka şekli yoktur ...bu böyledir

Ya lütfen tartışmayın, zaten gerginim bunalmış vaziyetteyim böyle bir tartışmaya sebebiyet vermek istemem.. :KK43:

Benim kapatasım geldi. Hakkaten.. Azıcık ferahlayayım dertleşeyim diye geldim daha bi bunaldım. Bakayım nerden siliyoruz 😂
Bu siteyi pek bilmiyorsunuz sanırım dini boyuta girildi mi burada saç baş yolunur mesela yukarıda MissCerrycim dostum diye hitap etmiş ne güzel kibarca öteki demiş ki ben senin nereden dostun oluyorum 😂ha ha yok böyle bir şey 😂

O zaman çevrenizi gözden geçirin? Belki de bu kadar yasak gözüyle görüldüğü için adamlar çiftetelli oynayan kadını görünce kafayı yiyorlar herhalde 😀😀

Yorumlara kapattırın. Konuyu silerseniz banlanırsınız. Geri de gelir konu.

Mune Mune

Nikahımız salonda kıyılacak, dans edeceğiz(artık nikah kıyıldığı için sorun etmiyorum) daha sonra takı faslı olacak ve Kur'an okunacak büyük ihtimalle, bunu henüz kesinleştirmedik 4 saat sürecek düğün
Dans edilip ardından Kuran mı okunacak 4 saat sürecek bari dans etmeyin dini düşünüyorsunuz madem musiki grup tutun ayrıca sadece nikah için salon tutmak da çok gereksiz şuan düğün salonları çok pahalı

sadece dini nikah yapabilrisniz aslında, din adetlerine göre. resmi nikahı da devlet işlerinde aile kabul edilin diye gidin imzalayın bankada dekont imzalar gibi dönün eve madem kimse de gelmesin zaten. hem inanmayıp hem medeni kanun nikahına neden bu kadar özeniyorsunuz ki. ( keşke sadece dini nikahla kalabilsem yazmışsınız yukarda ona istinaden)
Dini nikah da resmi olarak geçerli. Müftülükte kıyılıyor. Aile cüzdanı veriliyor orada. İkisi bir arada.

Benim kınam çalgılı çengili kadınlar arası oldu
Oynandı deli gibi eğlenildi koronanın başındaydı hatta daha net bir hastalık yoktu
O yüzden bence de kadınlar arası olsun
Ama çalgı filanda yoksa neyle eğlenilecek
Sadece fon müzik olsa çok sıkıcı olur
Ya da dini kınalar oluyor ilahili onlardan mı yapmak istiyorsunuz
düğün nasıl olacak peki ondan bahsetmemişsiniz diye sordum

Dans edilip ardından Kuran mı okunacak 4 saat sürecek bari dans etmeyin dini düşünüyorsunuz madem musiki grup tutun ayrıca sadece nikah için salon tutmak da çok gereksiz şuan düğün salonları çok pahalı
Yemek de vardır diye düşündüm ben. Zaten düğünler 4 saat sürmez. Genelde 1 saat sonra başlar. Takıdan sonra da millet toz olur , eğer takı sonda olacaksa. Kalabalık olursa takı süresinden dolayı 3 saat sürsün en fazla.

sadece dini nikah yapabilrisniz aslında, din adetlerine göre. resmi nikahı da devlet işlerinde aile kabul edilin diye gidin imzalayın bankada dekont imzalar gibi dönün eve madem kimse de gelmesin zaten. hem inanmayıp hem medeni kanun nikahına neden bu kadar özeniyorsunuz ki. ( keşke sadece dini nikahla kalabilsem yazmışsınız yukarda ona istinaden)
Keske dini nikahla kalabilsem dememis, sadece nikahla(resmi) evlenebilsem demiş. Nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlamışsınız.

Sizi anlıyorum en zor iş düğün öncesi kendi isteklerin , ailenin istekleri ,bir de karşı taraf var , sebebi ne olursa olsun , kime saçma gelirse gelsin bence gelin ve damat neye karar vermişlerse saygı duyulmalı , ben mesela kendi dugunumde kına gecesi istemedim ama bana kalmadı tabi bı anda kendimi bindalliyla oynarken buldum 😅 düğün insanın en mutlu olması gereken en özel gunlerden biri , orta yollu kimse gerilmeden hallolur inşallah çok çok mutlu olun , ben de erkek annesiyim ileride gelinim ben starwars temalı kına gecesi istiyorum derse , duyduğum en mantıklı istek yavrum diyecegim ahtım var , arkadaşlara da tembihliyorum nasip olursa o günler gördüğünüz ilk kaynanalik girisimimde ağzıma kurekle vurun diye , kendinize bir bitki çayı yapın , bir de sakin bir müzik köprüyü geçmeye az kaldı diyip sukunetinizi koruyun 😅☺️☺️ şimdiden mutluluklar

Elbette ki gittim :) hayal gücüm evet çok geniştir fakat gerçekçiyimdir de.. :) maalesef bazı şeylere gözümüzü çok kapatıyor yahut kendimizce yorumluyoruz belki vicdan rahatlatması bilemem. Fakat ben bu durumdan hoşnut değilim. Her neyse, son sözlerinize hiç hiç katılmadım. Nikahı duyurmak elzemdir. Bunu yaparken de belli ölçüler dahilinde yapmak gerekir, böylesi dinimizce de daha uygun. Düşünceleriniz için teşekkür ederim, farklı bir pencere açmanız hoşuma gitti fakat manzarası pek de bana ve inancıma uygun değildi, kapatıyorum :)

Bilemedim bebişim, bu şekil şeyler yazmak bence hoş değil, o insanları sapık konumuna düşürüyorsun , kadınları da metalaştırıyorsun. Bu şekilde yazmak büyük bir ayıp bence, lütfen bir daha yazma. Davetiyene de bekarlığa veda partisi yazdır o zaman erkek gelmez😁😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X