Ben mi evleniyorum elalem mi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

melodyae

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
31
16
27
1 aydan az zaman kaldı düğünüm olacak, hatta kına geceme daha da az kaldı. Bizim buralarda kına gecesi kadın erkek karışık oluyor, düğün gibi tamamen. Fakat ben gerek dini boyutunu düşündüğüm gerekse "canım öyle istediği :)" için kadınlar arasında yapmak istedim. Tepki alacağımı biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Nişanlım dışında yanımda duran bir tek kişi bile yok. Babam ve annem tamamen karşılar bu duruma, davetiyeler basıldı hâlâ beni kararımdan vazgeçirmeye çalışıyorlar. Tanıdık herkes öyle olmaz diyor, daha az evvel halam uzun uzun konuştu evin önü müsait orada yapalım diye. Olmaz istemiyorum dedim tabi ama özellikle ailemin yanımda durmayışı canımı çok sıkıyor, bazen ağlamamak için zor tutuyorum kendimi yanlarında. Dayanamıyorum bazen tavırlarına. Trip atıyorlar bana bildiğiniz. Kimse gelmezmiş böyle yaparsam. Zaten değer veren gelir diyorum, her şey para toplanması değil ki.. Onlar öyle görüyor biraz da maalesef. Böyle ya da buna benzer bir şey yaşadınız mı.. Nasıl tahammül ettiniz, nasıl davrandınız.. Ben bu duruma kızıp onlara yansıtamayınca, içime atıyorum çok fazla ya da nişanlıma yansıtıyorum.. Bundan nasıl vazgeçebilirim hiç değilse.. Artık kafam allak bullak gerçekten. Çok üzülüyorum...

Bizim de kına geceleri kadın erkek karışık olur. Ben de ayrı yapalım desem ailem tepki gösterirdi. Ama sizin canınız öyle istiyorsa kime ne. Bu arada şunu belirtmek istiyorum ama ben de kadın kadına olan kınalara katılmıyorum, sıkılıyorum. Öyle alıştığımız için eşim vs olmadan kadın kadına garip geliyor bana. O yüzden sizde de öyleyse katılmak istemeyenler olabilir ama siz tercih ettiğiniz için dileyen gelir dileyen gelmez. Muhtemelen o yüzden halanız kimse diyor. Siz kafaya takmayacaksanız ve böyle istediğinize eminseniz takmayın

Dini boyutu isin icine katiyorsaniz düğünü de o sekilde mi yapacaksiniz?
Ha düğünü normal yapicaz diyosaniz, kına icin yersiz tartisma cikarmayin derim, ya da istediginiz sekilde olmasi icin diretin, sonucta sizin eglenceniz.
Düğün müziksiz, oyunsuz olacak o konuda da hassasiyetimizi belirttik. Ama ailelerimiz bizim gibi düşünmüyor maalesef. Evlenen biz değiliz gibi başkalarının sözleri daha cazip geliyor onlara..

Dini boyut girerse mevzu uzar

En iyisi kendi kinanizda öylece oturun misafir gibi...takı toka işlerinde ortaya çıkarsınız

Madem aileler diretiyor sizde böyle tepki verin çok üzücü maalesef

Alsınlar parayı çeyreği

Ve şu saçma sapan düğün adetleri yok olup gitse zorbalığa dönüyor

Kim ne taktı hesap kitap işine dönüyor

Düğün müziksiz, oyunsuz olacak o konuda da hassasiyetimizi belirttik. Ama ailelerimiz bizim gibi düşünmüyor maalesef. Evlenen biz değiliz gibi başkalarının sözleri daha cazip geliyor onlara..
Muziksiz oyunsuz nasil olacak acaba? Bilmedigim icin soruyorum yanlis anlamayin, merak ettim.

Dedigim gibi gün sizin gününüz, aileniz de olsa karsi cikanlar, dilediginiz gibi yapin ve kulaklarinizi kapatin😉

Hassasiyetinizi anlıyorum kınada söz hakkı olan sizsiniz; düğün yapıyor musunuz bilemiyorum ama onda da nişanlınız ağırlığını koyabilir, en azından siz inisiyatif alabileceğiniz yerde tavrınızı belirtmişsiniz. Ayrıca karışık olup siz oynayıp , eğlenemedikten sonra ne anladım kınanın sizin kınanız olmasından

Eeee bu nasıl iş...milleti niye topluyorsunuz o zaman ilahi falan mi olucak

Anlamadım ki :KK64:

Benim memlekette tek organizasyon olduğu için kina düğün karışık yaptik. Amcamlar dayimlarda düğünümü görsün diye. Ama iki gece olsaydı bende ayri yapardim

O zaman kınada ne yapacaksınız ? Kadın kadına dua mı okunacak ? Video çekimi yapılacak mı ?

Esiniz ve siz ailelerinizden bambaşka dusuncelerdesiniz ve akrabalarin geri kalan cogunlugu da aileleriniz gibi dusunuyorsa cidden pek kimse gelmeyebilir kendi kendinize yaparsiniz kina, dugun.
Sizin icin sorun yoksa sikinti yok ama aileler herkes orada olsun, görsün istiyor boyle seyleri bilemedim.

Hic bisey olmayacaksa insanlari neye cagiracaksiniz? Kina da muziksiz danssiz ne olacak mesela hic bilemedim. 😀

Muziksiz oyunsuz nasil olacak acaba? Bilmedigim icin soruyorum yanlis anlamayin, merak ettim.

Dedigim gibi gün sizin gününüz, aileniz de olsa karsi cikanlar, dilediginiz gibi yapin ve kulaklarinizi kapatin😉
Nikahımız salonda kıyılacak, dans edeceğiz(artık nikah kıyıldığı için sorun etmiyorum) daha sonra takı faslı olacak ve Kur'an okunacak büyük ihtimalle, bunu henüz kesinleştirmedik 4 saat sürecek düğün

1 aydan az zaman kaldı düğünüm olacak, hatta kına geceme daha da az kaldı. Bizim buralarda kına gecesi kadın erkek karışık oluyor, düğün gibi tamamen. Fakat ben gerek dini boyutunu düşündüğüm gerekse "canım öyle istediği :)" için kadınlar arasında yapmak istedim. Tepki alacağımı biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Nişanlım dışında yanımda duran bir tek kişi bile yok. Babam ve annem tamamen karşılar bu duruma, davetiyeler basıldı hâlâ beni kararımdan vazgeçirmeye çalışıyorlar. Tanıdık herkes öyle olmaz diyor, daha az evvel halam uzun uzun konuştu evin önü müsait orada yapalım diye. Olmaz istemiyorum dedim tabi ama özellikle ailemin yanımda durmayışı canımı çok sıkıyor, bazen ağlamamak için zor tutuyorum kendimi yanlarında. Dayanamıyorum bazen tavırlarına. Trip atıyorlar bana bildiğiniz. Kimse gelmezmiş böyle yaparsam. Zaten değer veren gelir diyorum, her şey para toplanması değil ki.. Onlar öyle görüyor biraz da maalesef. Böyle ya da buna benzer bir şey yaşadınız mı.. Nasıl tahammül ettiniz, nasıl davrandınız.. Ben bu duruma kızıp onlara yansıtamayınca, içime atıyorum çok fazla ya da nişanlıma yansıtıyorum.. Bundan nasıl vazgeçebilirim hiç değilse.. Artık kafam allak bullak gerçekten. Çok üzülüyorum...
Masrafını kendiniz karsilamiyorsaniz karşılayanlarin da fikri önemli bene

O nasıl olacak peki, insanlar birbirlerini mi seyredecek?? Gerçekten ne yapmayı planlıyorsunuz :110:

Müzik saz söz eğlenmek dediğiniz İslamda günah değil, haram değil, saçma sapan hurafelerle en mutlu gününüzü berbat ediyorsunuz, güzelce eğlenmek varken kukumav gibi oturacak mısınız nedir:110:Ben aileyi haklı buldum, dine inanmak başka hurafelerle kafa doldurup yobaz, akla aykırı uygulamalarda bullunmak başka. Allah akıl fikir versin.

Esiniz ve siz ailelerinizden bambaşka dusuncelerdesiniz ve akrabalarin geri kalan cogunlugu da aileleriniz gibi dusunuyorsa cidden pek kimse gelmeyebilir kendi kendinize yaparsiniz kina, dugun.
Sizin icin sorun yoksa sikinti yok ama aileler herkes orada olsun, görsün istiyor boyle seyleri bilemedim.

Hic bisey olmayacaksa insanlari neye cagiracaksiniz? Kina da muziksiz danssiz ne olacak mesela hic bilemedim. 😀
Kına oynamalı olacak da kadınlar arasında olsun istiyorum ben😊

O nasıl olacak peki, insanlar birbirlerini mi seyredecek?? Gerçekten ne yapmayı planlıyorsunuz :110:

Müzik saz söz eğlenmek dediğiniz İslamda günah değil, haram değil, saçma sapan hurafelerle en mutlu gününüzü berbat ediyorsunuz, güzelce eğlenmek varken kukumav gibi oturacak mısınız nedir:110:Ben aileyi haklı buldum, dine inanmak başka hurafelerle kafa doldurup yobaz, akla aykırı uygulamalarda bullunmak başka. Allah akıl fikir versin.
Yok maalesef haram :) ahh.. Yanlış bilinen çok şey var işte. Ailem de tıpkı böyle düşünüyor fakat karışık bir ortamda böyle oynamalı müzikli şeyler haram.. Zaten beylerin oturup oynayan kadınları seyretmesi bana oldum olası çirkin gelmiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X