Ben mi abartıyorum eşimle konuşmalı mıyım?

Zaten kadraja sığabilecek durumda canım. Öyle olduğunu zannetmiyorum ama belki 2 kişi 2 kişi masalara oturmuşlardı o kişi de sonradan iki masanın ortasına oturmak istediği için yakın olmuş olabilir diye düşündüm zaten eşimin evli olduğunu biliyorlar ve parmağında yüzüğü vardı fotoğrafta da. Aksi birşry değildir ama yine rahatsız oldum illaki
Diger yorumlarda eşin hakkında çok da iç açıcı konusmamislar bilmediğim için masumane yaklaştım ama sana garson çağırmayı yasaklayan adam gevsekce oturamaz!

Sizin duydu galiba? Ya da gördünüz sanırım
kişi kendinden bilir işi tatlım
kocanın zihniyeti pis
seni eve kapamış garsona teşekkür etmeni bile kıskanmış. bir teşekkür bile farklı anlam taşıyor demek ki kocan için
demek ki kendisi teşekkür etti her kadına farklı gözle bakıyor ki seni de öyle sanıp olay çıkarmış
insanın içinde ne varsa başkalarına yansıttığı şey de bu olur
tüm parçaları birleştirdiğinde ortaya bu sonuç çıkıyor. işin çok zor, allah yardımcın olsun

Yok canım kocacığım gönlü olsun diye yapmadım... Ayrıca oyuncak bakmaya gidecekti ama ben karşı çıktığım için gitmedi, beni çalıştırmak istemedi ben karşı çıkarak kurslara seminerlere sempozyumlara katıldım, bana her ne yaptıysa usülünce karşılığını verdim... Yine vereceğim yine vereceğim... Ayrıca çocuk konusu da kendime güvenim olmasa güçsüz ya da eşim tarafından ezilen biri olsam asla düşünmezdim. Şu an eşimle boşansam umrumda bile olmaz kendi kendime de çocuğuma da yeterim. Haaa bu arada lütfen şu üslubunuzu düzeltin yaaa. Karşınızda ki 40 yıllık arkadaşınız değil. Burası bir paylaşım platformu insanlar üzerinde üslupsuzca konuşacağınız bir yer değil...
Kocanızdan izinsiz adım atamazken bu büyük büyük laflar biraz komik duruyor, haberiniz olsun. Buraya güçlü kadın pozları kesmeye çalışmak evlilik hayatınızı maalesef yoluna sokmayacak.

Hayır tabiki de eşin ne isterse o moda olan biri değilim. İstemediğim ters olan şeylerini kabul etmiyorum ayrıca kendime de zaman ayırıyorum kendimle de ilgileniyorum. Eşime de rahatsız olduğum noktaları açıkça söylüyorum ama eşim aşırı zor bir insan. Mesela bir yere misafir gittiğimizde evin hanımı kızı varken eşim kalkar bulaşıkları toparlar makineye koyar ve bu da beni aşırı rahatsız ediyorum. Mesela bu onun kalıplaşmış huyu belli dersiniz ne var bunda ama her yerde olmuyor ben bile kalkmazken onun kalkması hoş değil insanlar rahatsız oluyor. Ya da ramazanda bana bir işim var iftara bekleme dedi tamam dedim oysa bir arkadaşı ev almış adamın kendisi iş yerinde çalışıyor eşim ise adamın evinde ustaların başında bekliyormuş. Bu da onun kalıplaşmış karakteri. Benzer şey başka konular içinde geçerli mesela eşim karşı cinse yardım ediyor art niyetle değil ama bir sınırı yok ama ben rahatsız oluyorum. Onu öyle kabul etmek istiyorum ama cidden zor el iyisi bir insanla olmak
Arkadaşım kabul etmeyecek biri olsan, eşin garsonla, iş yapacak ustayla olan diyaloğuna laf edemez. Gayette eşinin istediği kadar bir hayat yaşıyorsun. Sen bunları kendi içinde normalleştirmeye çalışırken onun sana uyguladığı sınırı kendisi istediği şekilde esnettiğini görünce de zoruna gidiyor ama o kadarla kalıyor iste.

Eşin sana karşı iyi değil, şurada açtığın konulardan ne kadar merhametsizce yaklaştığı ortada. Sen kabul etmesen ne olacak? Dışarıda iyi sana karşı tam tersi olmaya devam edecek. Boşuna bir mücadelenin içindesin.

Böyle bir fotoğraf görsem aklima iki kadin arasinda oturmuş diye.Na saçma sapan bir zihniyet

Hayır tabiki de eşin ne isterse o moda olan biri değilim. İstemediğim ters olan şeylerini kabul etmiyorum ayrıca kendime de zaman ayırıyorum kendimle de ilgileniyorum. Eşime de rahatsız olduğum noktaları açıkça söylüyorum ama eşim aşırı zor bir insan. Mesela bir yere misafir gittiğimizde evin hanımı kızı varken eşim kalkar bulaşıkları toparlar makineye koyar ve bu da beni aşırı rahatsız ediyorum. Mesela bu onun kalıplaşmış huyu belli dersiniz ne var bunda ama her yerde olmuyor ben bile kalkmazken onun kalkması hoş değil insanlar rahatsız oluyor. Ya da ramazanda bana bir işim var iftara bekleme dedi tamam dedim oysa bir arkadaşı ev almış adamın kendisi iş yerinde çalışıyor eşim ise adamın evinde ustaların başında bekliyormuş. Bu da onun kalıplaşmış karakteri. Benzer şey başka konular içinde geçerli mesela eşim karşı cinse yardım ediyor art niyetle değil ama bir sınırı yok ama ben rahatsız oluyorum. Onu öyle kabul etmek istiyorum ama cidden zor el iyisi bir insanla olmak
Hayatınız böyle mi geçecek? O yaparsa ben de yaparım, ağzının payını veririm, dersini alır oturur...
Hiç yarışmayın, kazanamazsınız kocanıza baştan vermişsiniz oyunu. Çalışamazsın çünkü erkekler var ama bana serbest. Kadınlara yardım da ederim, alışverişe de giderim, yorulmasınlar diye bulaşıklarını da makineye dizerim, bir dediklerini iki etmem ama sana yapmam, sen evde oturup benim onayladıklarımı yiyip içebilirsin sadece. Siz bunu kabul etmiş bunu layık görmüşsünüz kendinize. Hiç boşarım atarım ederim demeyin. Bu noktaya kadar gelmişsiniz boşanmamışsınız, çünkü magandalıkla kekolukla sorununuz yok. Milletin komşu olmak istemediği, leş ötesi bir arsızla evli kalmak zorunda değilsiniz.

Karşı cinse yardım ediyor art niyetle değil, ama siz birine yardım edecek olsanız art niyet oluyor. Size değer vermeyen önemsemeyen adamlara yapışmakla kalmayıp çocuk yapıyorsunuz. O bir yaparsa ben iki yapıyorum ağzının payını veriyorum diye sayıklamaya devam edin. Adam özgürlüğünüzü alıp eve kapatmış sizi ve siz de boyun eğmişsiniz. Yarın bir gün dediğim dedik, kariyerli kendine saygısı olan, höt yapan bir kadına denk geldi mi kapılıp gider böyle tipler. Çoluk çocuk umurunda da olmaz.

Ağzınızla kuş tutsanız adamın kölesisiniz. Çalışmak istememek bir tercih ama size o tercih bile sorulmuyor. Yok, yasak yapamazsın demiş, siz de yapamıyorsunuz. Herkese medeni olun yazmışsınız ama kocanız höt diyor eve tıkıyor sizi, nasıl bir medeniyet bu? Karı koca birbirine saygı göstermek, fikirlere düşüncelere değer vermek, karşılıklı anlayışlı davranmak, iş hayatının ve sosyal yaşamın gereğine göre davranmak değil mi medeniyet?

Adam calisma diyor çalışmıyorsun. Hamile kadının önünden çikolatayı alıyor, önce açık olani bitir istediğini değil, ailen sana bunu ogretmemis diyor o çikolatayı yemiyorsun. Adam kendine patates kızartıyor canın çekiyor vermiyor sonra da sen kızartma yeme sağlıklı değil airfreyrda yaparsın diye düşündüm diyor ama tabi ki airfryarda yapıp vermiyor yine de inanıyorsun. Garsonla konuşma, kendi paranla yaptirdigin yazlıkta ustayla konuşma diyor konuşmuyorsun. Adam seni resmen köpek egitir gibi eğitiyor hala daha başka kadınlarla samimi foto diyorsun. İnşallah başka kadınla kaçar da kurtulursun ne diyeyim, kendi kendine düşünüp kurtulacağın yok. Sana da yazık değil de bi de çocuk yapıyorsun ona yazık diye, yoksa bu adamı sokağa salmaktansa beraber olmanız daha hayırlı insanlık için.

Valla benim eşim fiziksel temas kuracak kadar yakın bir şekilde benim yabancı bir erkekle oturmama laf eder. Hatta kavga bile çıkabilir, mekanda sandalyeni cekecek 10 santim yerde mi yoktu diye. O bakımdan her şey karşılıklı, eşimde kendi kıskanıp bana yaptırmayacağı şeyi kendine hak göremez. Hani biraz daha geniş bir adam olsa olabilir diyecek olsa, bende olabilir derdim ama kendisi oyle dusunmedigi icin, yaptigi seyin suc oldugunu dusunecek bir zihniyete sahip oldugu icin oda yapamaz arkadaş. Yani şu durumda sizede sunu diyebilirim. Sizin eşiniz tanimadigi bir beyle fiziksel temas saglanacak kadar dip dibe oturdugunuzu gorse ne tepki verir? Normal karsilarsa adama bir şey diyemezsiniz cunku demek ki ona gore bu normal bir sey ortada suç unsuru yok zaten. Yani ona gore normalini soyluyorum cunku bu oturma sekli normalde buyuk bir sey degil. Dudak dudaga el ele goz goze degiller sonucta. O suç isleme, arkadan is cevirme niyetinde degilse, saklayacagi bir sey yoksa niyeti kotu degildir diye dusunuyorum. Tavsiye vereyim: sunumdaki fotograflari bir sekilde soyletip sonra fotolara beraber bakmayi teklif edin bakalim o fotoya sira gelince ne diyecek. Eger rahat ve normal davraniyorsa sorun yok. Geriliyorsa, saklamak istiyorsa zaten kizmak hakkiniz.

Bu kadar eğitimli ve donanımlı olduğunuzu düşünürken sizi "çalıştırmayan" biriyle nasıl evlendiniz? Hadi evlendiniz nasıl devam edebiliyorsunuz? Kendisi çalışıyor, fotoğraflarda samimi pozlar veriyor ama siz ustayla konuşunca laf oluyor?

7-8 yıl sevgili, bir o kadar süre de evli olan bir arkadaşım var. Eşi kızı iş yerindeki adamlardan bile kıskanır. Instagramına sapık gibi bakıp ailesi dışında erkek varsa sildirir. Kızı iş yerinin kapısında bekleyip çıkışta erkek veli ya da bir erkek öğretmenle konuşursa hayatı zindan eder. Kendisi iş için gönüllü seyahatlere gider, bayan arkadaşını işe giderken yol üstünde diye alır, dönüşte bırakır. El iyisi dediğiniz gibi, bana abi gibidir. Apartmanlarında ne kadar yaşlı teyze amca varsa buna bayılır. Onları doktora götürür, alışverişlerini yapar, gider çaya diye onlarla sohbet eder. Ama kıza yaşatmadığı kalmadı. Ha bir de çocukları çok sever hala çocuk ister ama arkadaşım boşanmayı düşünüyor. Arkadaşım en son bu adamın cüzdanında prezervatif buldu...

Eşiniz iyi falan değil. Sene olmuş 2025 çalıştırmamak ne demek? Ezmek için demiyorum ama dağ başında medeniyetten uzak bir yer olur anlarım. Ama üniversitede tanıştık diyorsunuz. Böyle bir kafa... Üstüne çocuk...

Adam calisma diyor çalışmıyorsun. Hamile kadının önünden çikolatayı alıyor, önce açık olani bitir istediğini değil, ailen sana bunu ogretmemis diyor o çikolatayı yemiyorsun. Adam kendine patates kızartıyor canın çekiyor vermiyor sonra da sen kızartma yeme sağlıklı değil airfreyrda yaparsın diye düşündüm diyor ama tabi ki airfryarda yapıp vermiyor yine de inanıyorsun. Garsonla konuşma, kendi paranla yaptirdigin yazlıkta ustayla konuşma diyor konuşmuyorsun. Adam seni resmen köpek egitir gibi eğitiyor hala daha başka kadınlarla samimi foto diyorsun. İnşallah başka kadınla kaçar da kurtulursun ne diyeyim, kendi kendine düşünüp kurtulacağın yok. Sana da yazık değil de bi de çocuk yapıyorsun ona yazık diye, yoksa bu adamı sokağa salmaktansa beraber olmanız daha hayırlı insanlık için.

Gerçekten çok yazık, konu sahibesi hiçbir şekilde gururu ve kendine saygısı olmayan biri. Her gün bu adam tarafından hiç yerine konuyor, her güng ururu çineniyor, üstüne de bu adama köle olmuş. Umarım akıllanır bir gün.

Gerçekten çok yazık, konu sahibesi hiçbir şekilde gururu ve kendine saygısı olmayan biri. Her gün bu adam tarafından hiç yerine konuyor, her güng ururu çineniyor, üstüne de bu adama köle olmuş. Umarım akıllanır bir gün.
Cevabını veriyormuş, kendini ezdirmiyormuş ya. Yetmez mi? Daha napsın? (İç ses: İkinci çocuk)

Ya yok iki laf edince de hemen savunmaya geçiyor. Patates konusu burda okuduğum en komik açıklamaya sahip ama o bile yetiyor kadına.

Bu adam sana kötü davranıp, her şeyini eleştirirken, müdahale ederken hamile kalmaya çalışmışsın sürekli. Bu ne demek, ben senin bana davranışlarını kabul edip birde baba olması istiyorum demek. Sonra da değiştirmeye çalışıyorsun güya, değişmez.
Şimdi biz böyle yazınca o patates konusu gibi kocanı savunmaya geçersin ama gereçlelr bunlar üzgünüm.

Arkadaşlar eşimin dün sunumu vardı. Ve akşama kadar da devam etmiş. 5 kişi 3 ü erkek 2 si Bayan olmak üzere 5 kişi sunum yaptılar. Bende az önce eşimin telefonuna bakıyordum bu gurubun sunumunda fotoğraf atmışlar eşime. Baktım ki 2 erkek yanyana oturmuş eşimde 2 bayanın arasına oturmuş. Ve biriyle aşırı yakın mesafeli yani omzu omzuna vuracak şekilde oturmuş. Şimdi belki ne var bunda dersiniz ama ben rahatsız oldum. Eşim fotoğrafı gördüğümü bilmiyor. Baktım desem telefonuma benden habersiz bakıyorsun diyerek beni suçlayıp üste çıkacak. Ama o görüntüdende rahatsız oldum. Sizce ben mi abartıyorum? Yani eşim aksi birşey yapmaz ama yine de rahatsız oldum. Siz olsanız ne yapardınız?
İş ortamında olabilecek normal şeyler öyle denk gelmiştir ne yapmasını beklerdiniz ki bence normal

Sizin konularda ben sizi asla haklı bulamıyorum ya nasıl bir önyargı bıraktıysanız üzerimde nickinizi görür görmez kafamda haksız olduğunuz fikri oluşuyor.

X