Ben mi abartıyorum eşimle konuşmalı mıyım?

Adam iş arkadaşıyla yan yana oturdu diye rahatsız olmak gerçekten medeniyet yoksunluğu. Sizin gibiler yüzünden her gün yüz yüze baktığımız iş arkadaşımızın yanına oturmaya korkar olucaz

Hayır aldatmadı. Açıkçası eşim beni aldatmaz ama eşimin huyu bu aşırı iyilik yapan samimi olan ama bu samimiyetini de beni aldatmak için yapan birisi değil. Ama bu samimiyet karşıdan çirkin gözüküyor. Neden biliyor musunuz? Ben karşı cinsle iletişim kurduğumda buna itiraz ettiği, izin vermediği için belki de. Mesela kendi paramla yazlık yaptıracaktım yapacak kişi ile nasıl olması gerektiğini konuştuğum için eşim delirdi. Ya da garsona teşekkür ederim dediğim için kızdı. Bunun gibi bir sürü şey. Bende üni mezunuyum bende bir ara çalıştım yani yabancı değilim bu gibi durumlara ama ben kıstlanırken eşimin rahat davranması sıkıntılı benim için.
Şunları konuyu anlatırken yazsanız yorumlar farklı olur. Bir de rica edeceğim siz ne yapardınız demeyin. Çoğu insanın böyle saçma sapan bir evliliği yok. Hayatın olağan akışındaki durumları karşılıklı dert etmiyoruz.

Üzgünüm ama eşiniz aldatmış, aldatıyor ya da fırsat bulduğu ilk anda aldatacak. Karısının garsona teşekkür etmesine bile sorun çıkaran adam karşısına çıkan her kadına sapık gözüyle bakıyordur. Adamı bir odaya zincirleseniz de bir yolunu bulur başka kadınlara yürür.

Eşiniz sizi kafese kapatmış,asagiliyor,küçük görüyor, kısıtlıyor.Kendisi kadınlarla omuz omuza,kimiyle alışverişe gidiyor sizi takmıyor,hesap bile soramıyorsunuz.Bir de mükemmel bir evlilik ,harika bir kocanız var gibi hamilelik peşinde kosuyorsunuz.Gozunuz ne zaman açılır bilmem ama adamın size hic saygısı yok, işin sonunda psikolojiniz bozulup, sağlığınızı kaybettiginizde ,adamın işine yaramayacak,kapıya konacaksınız.....

Eşiniz sizi kafese kapatmış,asagiliyor,küçük görüyor, kısıtlıyor.Kendisi kadınlarla omuz omuza,kimiyle alışverişe gidiyor sizi takmıyor,hesap bile soramıyorsunuz.Bir de mükemmel bir evlilik ,harika bir kocanız var gibi hamilelik peşinde kosuyorsunuz.Gozunuz ne zaman açılır bilmem ama adamın size hic saygısı yok, işin sonunda psikolojiniz bozulup, sağlığınızı kaybettiginizde ,adamın işine yaramayacak,kapıya konacaksınız.....
Biz ne desek boş geçmiş konularındada çok uyarmışlar hamile kalmış . Adamın bu kadar eşini kısıtlaması , kendi zihniyetinin de kötü olduğunu gösterir.

Siz olsanız eşiniz bir bayanla omuz omuza yakın bir şekilde oturduğunu görseniz ne yapardınız?
Üst üste görseydin buralar yangın yeri olurdu da, yan yana fotoda omuzlar omuzlara isabet eder bi rahat ol konu sahibi esin masum.En azından o fotoda.

Geçmiş paylaşımlarınıza baktım şimdi, eşiniz kibirli , umursamaz , ciddiyetsiz , kendini sizden üstün gören , dışarıya verici ancak size gelince cimri ( maddi & manevi ) bir insan. Bunlari sizi üzmek için söylemiyorum - ancak konularınız hep eş ve annesi üzerine. Her ikisi de sizi umursamayan , kendi bildiğini dikte eden , sizi incitme konusunda dikkat etmeyen bireyler. Bu yüzden eşinize karşı hep bir güvensizliginiz hepnbir sorgulamaniz var. Aslında üniversite mezunu , kendini bilen farkında bir bireysiniz ancak eşinizin size gösterdiği bu umursamaz , aşağılayıcı ve kibirli tavırlarini sineye çekiyorsunuz - ve bunlar birikip sizi üzüyor. Karşınızdaki kişi eşiniz olmaktan önce bir insan - haddini yerini bilmek zorunda. Size akıl vermek, size bir şey öğretmek , sizi yok saymak , sizi ikinci plana atmak gibi hakları yok - varsa da siz buna ses çıkarmadığınız için kendine hak görüyor çünkü iyi niyetli değil eşiniz. Bu yüzden hep ona kadar bir şüphe içerisindesiniz
Ses çıkarmıyor değilim aksine her ne yapıyorsa karşılığını fazlasıyla veriyorum. Eşime ya da Annesine karşı sussam emin olun ezerlerdi beni ama ben eşime de Annesine de her ne yapıyorlar sa karşılığını 2 katı veriyorum. Eşim yememe içmeme kqırştışında ortalığı birbirine kattım be çocuk değilim karışmazsın bana ebeveynlik yapamazsın dedim kv saygısızlık yaptığında bende ona 2 katı fazlasını yaptım. Mesela bu konuda da eşime söyleyeceğim ya da davranışlarımla göstereceğin. Haaa maddi olarak beni eksik bırakmaz ama benim maddiyata ihtiyacım yok bunu da biliyor. Maneviyat olarakta evet önceden daha fazla eş iyisiydi artık ya ben ya dışarısı dediğim için kendini frenlemeye çalışıyor. Haaa benden habersiz yine yapıyordur illaki. Onun dışında bebek konusu da evet biz bir yandan bunları yaşarken diğer yandan da çocuğumuz olmuyor diye eşim ağlıyordu. Dışarıda ki ve ekleri görüp bana gösteriyordu bizim de olsun diye. Yani eşim biraz değişik birisi hem iyi hem kötü gibi birşey.

Mesela bu konuda da eşime söyleyeceğim ya da davranışlarımla göstereceğin
Önceki konuyu bilmiyorum da ne kadar dangoz olursa olsun iş arkadasıyla olan yan yana foto konusunda ona ayar cekersen ileride haklı olacağın bir durumda zaten hepsinde böyle yapıyorsun deyip,paranoyak damgası yersin.

Hayır aldatmadı. Açıkçası eşim beni aldatmaz ama eşimin huyu bu aşırı iyilik yapan samimi olan ama bu samimiyetini de beni aldatmak için yapan birisi değil. Ama bu samimiyet karşıdan çirkin gözüküyor. Neden biliyor musunuz? Ben karşı cinsle iletişim kurduğumda buna itiraz ettiği, izin vermediği için belki de. Mesela kendi paramla yazlık yaptıracaktım yapacak kişi ile nasıl olması gerektiğini konuştuğum için eşim delirdi. Ya da garsona teşekkür ederim dediğim için kızdı. Bunun gibi bir sürü şey. Bende üni mezunuyum bende bir ara çalıştım yani yabancı değilim bu gibi durumlara ama ben kıstlanırken eşimin rahat davranması sıkıntılı benim için.

O zaman sorunu bastan öyle yazacaksiniz. Aksi takdirde Paranoya yapan kiskanc kadin gibi gözüküyorsunuz. Sahsi fikrim: durduk yere suclayip duran biri ya kendi yapiyor yada aklindan geciriyor. Sasmaz.

İş arkadaşlarımla yan yana da oturuyorum. Omzum da değiyor yeri gelince. Başbaşa şehirdışı tedarikçi ziyaretleri de yapıyoruz. Kimseyle iş dışında bir arkadaşlığım olmadı ama hepsiyle yakınız. Napalım sizin bklu kocalarınızı ya.
Değil mi ya? Daha yenilerde 4 erkek bir ben şehir dışındaydık. İş ve yemek, kahve dışında herkes kendi halindeydi. Burayı okudukça geriliyorum. Benim kocam sıkıntı etmezken, iş arkadaşımın eşleri böyle mi düşünüyor acaba? Diyorum.

İş seyatinde toplu yemek yenir, kahve içilir sonra herkes odasına çekilir. Kocalarınız ile iş dışı alakamız yok, kocanızın alakası olursa had bildiriyoruz merak etmeyin.

Değil mi ya? Daha yenilerde 4 erkek bir ben şehir dışındaydık. İş ve yemek, kahve dışında herkes kendi halindeydi. Burayı okudukça geriliyorum. Benim kocam sıkıntı etmezken, iş arkadaşımın eşleri böyle mi düşünüyor acaba? Diyorum.

İş seyatinde toplu yemek yenir, kahve içilir sonra herkes odasına çekilir. Kocalarınız ile iş dışı alakamız yok, kocanızın alakası olursa had bildiriyoruz merak etmeyin.
Evet aynen öyle. Napalım kendimizi eve mi kilitleyelim? Bunca sene boşuna mı okuduk biz? Onca erkekle çalıştım tek bir tanesi hakkında hoşlantı bile hissetmedim bekarken.

Ben bu kabullenişi, köle muamelesi edilmesini normalleştirmeyi anlayamıyorum. Ne kendi ailemde ne eş ailesinde bir tane numune bile yok. Babam yoksulluktan, küçük yaşta babasız kalmaktan dolayı ortaokulu bitirememiş biri ama bu eğitimli okullulardan bin kat medeni adamdı. Ne istersek giydik, kimle arkadaş olduysak olduk, flörtü sevgiliyi gizleme gereği bile duymadık. Annem daha katıydı kuralları vardı ama babam şeker gibi adamdı. Ben okuyamadım, kızlarım profesör olsun derdi. Yani düşünemiyorum bile elin oğlu gelecek, kıt kanaat üniversite okuttuğu meslek sahibi yaptığı kızlarına çalışamazsın otur evinde diyecek. Bir kadın buna nasıl izin veriyor, nasıl beyim ne derse o diyor aklım almıyor. Hoşunuza gidiyor olması lazım yoksa yetişkin kadına yapamazsın edemezsin denemez. Garsona teşekkür etmek, tamire gelenlerle konuşmak vs bunlar nasıl yasak olabiliyor? Mağarada kalması gereken ayılarla evlenmek yetmiyor bir de gen aktarımı yapılıyor. Genç kız annesi olarak diyorum, iyi ki çevremde yöremde yok böyle sapık ruhlu tipler.

Eşinden dolayı böylesin büyük ihtimalle diye düşündüm yazdım daha önce ama bu mudur bundan sonraki motivasyonun? Eşinin telefonuna bakıp öğrencisiyle yazışmış, iş arkadaşıyla fotoğraf çektirmiş, söylesem suçlu olurum söylemesem niye böyle bir şey yaptı diye ömür mü geçireceksin? Senin derdin kendi hayatınla ilgili olmalı. Mesela çalışma kısmı, gerçekten eşin istemediği için mi çalışmadın? Yoksa onun da istememesi sana cazip mi geldi? Onunla, bununla konuşma deyince önce kızıp sonra beni kıskandı diye mutlu mu oluyorsun içten içe.
Hayatınla ilgili sorunları çözmeden hamile kalmışsın. Şimdi ben evde çocuk büyütürken eşim öyle yapıyor, böyle yapıyor diyeceksin. Çok boğucu geliyor okurken bile.

Son düzenleme:
Aşırı iyilik yapmış hali bu mu eşinizin

Arkadaşlar eşimin dün sunumu vardı. Ve akşama kadar da devam etmiş. 5 kişi 3 ü erkek 2 si Bayan olmak üzere 5 kişi sunum yaptılar. Bende az önce eşimin telefonuna bakıyordum bu gurubun sunumunda fotoğraf atmışlar eşime. Baktım ki 2 erkek yanyana oturmuş eşimde 2 bayanın arasına oturmuş. Ve biriyle aşırı yakın mesafeli yani omzu omzuna vuracak şekilde oturmuş. Şimdi belki ne var bunda dersiniz ama ben rahatsız oldum. Eşim fotoğrafı gördüğümü bilmiyor. Baktım desem telefonuma benden habersiz bakıyorsun diyerek beni suçlayıp üste çıkacak. Ama o görüntüdende rahatsız oldum. Sizce ben mi abartıyorum? Yani eşim aksi birşey yapmaz ama yine de rahatsız oldum. Siz olsanız ne yapardınız?
Abartıyorsunuz.

Eşinizin sizi aldatmayacagindan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz
Basimiza gelen her felaketin bizim başımıza gelmiceni sanmıyor muyduk zaten
Aldatılan hiçbir kadin bu adam beni aldatir diyerek evlenmiyor

Bu yoruma katılıyorum, gözünüzü açın, siz kafeste yaşarken adam rahatına bakıyor...

Siz olsanız eşiniz bir bayanla omuz omuza yakın bir şekilde oturduğunu görseniz ne yapardınız?
Ne yapmam gerekiyo? Eşinle alakalı sürekli gerekli gereksiz konu açmaya devam edecek misin yoksa bu kadar problemin varsa boşanmayı düşünüyor musun?

Ses çıkarmıyor değilim aksine her ne yapıyorsa karşılığını fazlasıyla veriyorum. Eşime ya da Annesine karşı sussam emin olun ezerlerdi beni ama ben eşime de Annesine de her ne yapıyorlar sa karşılığını 2 katı veriyorum. Eşim yememe içmeme kqırştışında ortalığı birbirine kattım be çocuk değilim karışmazsın bana ebeveynlik yapamazsın dedim kv saygısızlık yaptığında bende ona 2 katı fazlasını yaptım. Mesela bu konuda da eşime söyleyeceğim ya da davranışlarımla göstereceğin. Haaa maddi olarak beni eksik bırakmaz ama benim maddiyata ihtiyacım yok bunu da biliyor. Maneviyat olarakta evet önceden daha fazla eş iyisiydi artık ya ben ya dışarısı dediğim için kendini frenlemeye çalışıyor. Haaa benden habersiz yine yapıyordur illaki. Onun dışında bebek konusu da evet biz bir yandan bunları yaşarken diğer yandan da çocuğumuz olmuyor diye eşim ağlıyordu. Dışarıda ki ve ekleri görüp bana gösteriyordu bizim de olsun diye. Yani eşim biraz değişik birisi hem iyi hem kötü gibi birşey.
Karşılığını 2 kat nasıl veriyorsun kadınla arabada oyuncak bakmaya gitti diye sen de başka adamın tırına mı bindin seni erkeklerle çalıştırmam dedi diye adamı işten mi çıkarttırdın bi de üstüne çocuk diye ağladı diyorsun ay kıyamaaam çocuk mu istemiş beyefendi sen de üzüldün uğraşa uğraşa hamile kaldın sonunda sırf kocacığının gönlü olsun diye

Konularınız hep benzer, adamla sorunlarınız var ve siz bu evliliğe çocuk mu düşünüyorsunuz?

X