Ben mi abartıyorum eşimle konuşmalı mıyım?

Adam iş arkadaşıyla yan yana oturdu diye rahatsız olmak gerçekten medeniyet yoksunluğu. Sizin gibiler yüzünden her gün yüz yüze baktığımız iş arkadaşımızın yanına oturmaya korkar olucaz
Ne diyorsunuz siz yaa. Medeniyetten bahsediyorsanız eğer önce karşınızda ki insanla medeni bir üslupla konuşmayı öğrenin. Sonra medeniyetten bahsedin... Ayrıca medeniyet adı altında bir sürü yuva yıkılıyor. O zaman bende medeniyete ayak uydurayım kısas yapayım ve benzer şekilde davranayım öyle mi? Haa bu arada karşınız da neyin ne olduğunu bilmeyen insan yok bende biliyorum iş arkadaşıyla mecburi iletişim kurulması gereken durumlar olabiliyor tıpkı bende olduğu gibi fakat medeniyet adı altında da mesafe sınır ihlali yapacak kadar geniş değilim. Haa siz olabilirsiniz o da sizin kendi karakter ve medeni bakış açınızdır. Saygı duyarım. ( Aaa bakın medeni bir şekilde sizin düşüncenize saygı duyduğumu belirttim aynı medeni saygıyı size de tavsiye ederim...)

Yok canım kocacığım gönlü olsun diye yapmadım... Ayrıca oyuncak bakmaya gidecekti ama ben karşı çıktığım için gitmedi, beni çalıştırmak istemedi ben karşı çıkarak kurslara seminerlere sempozyumlara katıldım, bana her ne yaptıysa usülünce karşılığını verdim... Yine vereceğim yine vereceğim... Ayrıca çocuk konusu da kendime güvenim olmasa güçsüz ya da eşim tarafından ezilen biri olsam asla düşünmezdim. Şu an eşimle boşansam umrumda bile olmaz kendi kendime de çocuğuma da yeterim. Haaa bu arada lütfen şu üslubunuzu düzeltin yaaa. Karşınızda ki 40 yıllık arkadaşınız değil. Burası bir paylaşım platformu insanlar üzerinde üslupsuzca konuşacağınız bir yer değil...

Eşinizin sizi aldatmayacagindan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz
Basimiza gelen her felaketin bizim başımıza gelmiceni sanmıyor muyduk zaten
Aldatılan hiçbir kadin bu adam beni aldatir diyerek evlenmiyor
Doğruluk ve haklılık payınız var. İnsandır çok güvenmemek lazım. Aslında bende yapmaz diyorum ama yine de her insan gibi bir nefis taşıdığını biliyorum. Ama tek bildiğim aksi bir durumda eşime eyvallah etmeden arkamı dönerim. Yani ona mecbur değilim. Maddi manevi kendi ayaklarımın üzerinde durur hayatıma devam ederim

Sunum yaparken birşey yapması değil ya da aklından birşey geçirmesi değil problem. Sıkıntı aşırı yakın temas halinde oturması.
aşırı yakın dediğiniz de omzunun omzuna değme ihtimali he :)
o kadın omzunu değdirtmemiştir zaten merak etmeyin

farkındasınız dimi karma işyeri ve sunum ortak yapılmış foto tabi çekilecek
hiç iş hayatınız oldu mu veya çalışıyor musunuz?

Eşiniz iş arkadaşının yanında oturdu diye yuvanız yıkılacaksa zaten temeli sağlam değilmiş. Evde benzer şekilde davranabilirsiniz. Tabi önce eşinizin çalışmanıza izin vermesi lazım. Kadın-erkek yıllardır iş, sosyal, eğitim hayatında bir aradayken hala daha kadınla yan yana oturduğunun lafının yapılması gerçekten bambaşka bir seviye.

Hayır tabiki de eşin ne isterse o moda olan biri değilim. İstemediğim ters olan şeylerini kabul etmiyorum ayrıca kendime de zaman ayırıyorum kendimle de ilgileniyorum. Eşime de rahatsız olduğum noktaları açıkça söylüyorum ama eşim aşırı zor bir insan. Mesela bir yere misafir gittiğimizde evin hanımı kızı varken eşim kalkar bulaşıkları toparlar makineye koyar ve bu da beni aşırı rahatsız ediyorum. Mesela bu onun kalıplaşmış huyu belli dersiniz ne var bunda ama her yerde olmuyor ben bile kalkmazken onun kalkması hoş değil insanlar rahatsız oluyor. Ya da ramazanda bana bir işim var iftara bekleme dedi tamam dedim oysa bir arkadaşı ev almış adamın kendisi iş yerinde çalışıyor eşim ise adamın evinde ustaların başında bekliyormuş. Bu da onun kalıplaşmış karakteri. Benzer şey başka konular içinde geçerli mesela eşim karşı cinse yardım ediyor art niyetle değil ama bir sınırı yok ama ben rahatsız oluyorum. Onu öyle kabul etmek istiyorum ama cidden zor el iyisi bir insanla olmak

Siz olayı yanlış anladınız sanırım. Ben bayanla yan yana oturduğu için yuvamızın yıkılacağından bahsetmiyorum. Diğer yanında da bir bayan vardı ve gayet aralarında mesafe vardı. Bakın diğer tarafında ki Bayan da yanındaydı diyorum. Bahsettiğim ve rahatsız olduğum nokta yanına oturması değil aşırı yakın olup temas halinde oturmaktan bahsediyorum. Bu ince farkı anlamanızı umuyorum

Amaaan konussan da kocan seni gram tınlamıyor. Otur evinde muge anlini izle. 3 gunde 1 ayni abukluk seviyesinde konu aciyorsun hayatinda degisen birsey var mi? Yoooo.

İş hayatım olmadı ama üniversite kurs seminer sempozyum vb gibi sosyal hayatım oldu ve sizin bahsettiğiniz durumları bende yaşadım. Tabiki de foto çekilir yan yana oturlanır fakat belli bir sınır dahilinde. Benimde karşı cinsle iletişimim oldu ya yana oturmuşluğum oldu ama yanındakiyle sınırımı hep korudum. Burada bahsettiğim yanına oturması foto çekilmesi değim. Bahsettiğim o sınırın olmaması... Diğer tarafında da bir bayan vardı ve gayet sınırlı ve mesafeli bir yanyana oturmaktı. Bakın aynı foto aynı sunum aynı ortam. Birine normal derken diğerine sınır olması gerekiyor demem rahatsız olmam sizce de normal bir durum değil mi?

ama fotoğraflar bazen insanı yanıltıyor
bence eşinize söyleyin gördüğünüzü dikkat etmesi konusunda uyarın

Yabanci insanlarin kişisel alanini aşmaz insanlar normalde, yani temas edecek şekilde durmaz ya da oturmazlar. Demek ki bu kadinla baya yakinlar diye dusunurdum.

Yabanci insanlarin kişisel alanini aşmaz insanlar normalde, yani temas edecek şekilde durmaz ya da oturmazlar. Demek ki bu kadinla baya yakinlar diye dusunurdum.
Belki de evet haklı olabilirsiniz. Bu yüzden eşime açıkça soracağım

Fotoğrafda toplu durmak için yakinlasmistir.

OK hatırladım. Valla bu koca yvşktı hatırlamıyorsam kadın iş arkadaşıyla muhabbet, kız öğrencilerle muhabbet, adamın erkek cinsiyetinden insanlarla hiçbir alışverişi yok varsa yoksa kadınlar Hiç şaşırmadım gidip kadınların arasında durmasına

Yahu ablacım sana kaç kez akıllar verildi bak yazayım

1. Senin eşin bir yvşk, düzelmez. Adam kadınlarla flörtten hoşlanıyor seni de eve kapatmış sen de kenar süsü olarak yaşıyorsun.

2. Adam çalışma dedi diye niye adamı dinliyorsun adam sahibin mi sen köle misin ... bul bir iş çalış, bu adamdan da evlilikten de sana hayır yok en azından kendi hayatın olsun. Evde otur otur kafayı yersin. Böyle bir yvşk adamı Allah peygamber yerine koymuşsun adam ne dese yapıyorsun senin kendi beynin yok mu????

Fotoğrafda toplu durmak için yakinlasmistir.
Zaten kadraja sığabilecek durumda canım. Öyle olduğunu zannetmiyorum ama belki 2 kişi 2 kişi masalara oturmuşlardı o kişi de sonradan iki masanın ortasına oturmak istediği için yakın olmuş olabilir diye düşündüm zaten eşimin evli olduğunu biliyorlar ve parmağında yüzüğü vardı fotoğrafta da. Aksi birşry değildir ama yine rahatsız oldum illaki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…