Ben manyak miyim ?

Stresten mi dokulmustur .
Kesin depresyonda değil mi ?
Aşırı yabani olmuş zaten

Ben kuslar hakkinda yazilar okurken oyle birsey okumustum.
Ilgilenilmezse ve mutsuz olursa depresyona girebilir tuylerini yolabilir yaziyordu. Ben de o yuzden surekli onunla oynuyordum ve bi de yanina yeni kus aldim ben yokken sikilmasin diye.

O kus nasil normal bir psikoloji de olabilir ki. Surekli siyah bi ortuyle ustu kapatilmis kafesten cikamiyo ve ev halki sevgi gostermiyo. Ustune cocuk zarar veriyo.
Cok yazik ya cok uzuldum. Benim kuslarim hep disarda mesela zaten kuslar ucmazsa omurleri de kisalir diye biliyorum.

Offf nasılll uyuz oluyorum bi bilsen şu an nasıl içimi boşaltasım geldi, böyle ailelere inanılmaz gıcık oluyorum ya. Resmen çocuğun lafı geçiyo, böyle kendini yırtarcasına parçalarcasına ağlıyolar ya benim dediğim olcak diye anne babada aman ağlamasın diye yapıyo benim aklım almıyo bu kadae itici bi görüntü olamaz ya. O an çocuk gözüyle bakamıyosun resmen bi canavar.
Bazilarinin hirslari gozlerinden okunuyo zaten. Kafese kalem sokuyosa, o cocuk da o tiptir

Şimdiki çocukların etrafında dönüyor dünya normal yani böyle şımarık olmaları benim annem şöyle bir bakardı mum kesilirdik (yaşlıyım evet :KK53: ) şimdikilerin psikolojisi bozuluyomuş yok hiperaktiflermiş :ukala: neden biz gayet normal büyüdük en azından saygılıydık (şimdi edepsizin tekiymişim gibi oldu :KK70: )

Hayvana bende üzüldüm ya o_O
Ne pislik insanlar var. Onların kafasını sokmak lazım o kafese:KK67:

çocuk dediğin masum olur.. bu bebe psikopat çıkmış. kalemi ayağına batırmak nedir ya! okurken sinir oldum çocuğa..
evet kesinlikle papağanı o cocuktan almalısınız ama benim dikkatimi nişanlınızın tavrı daha çok çekti.

kusuna s.çayım ne demek ya ? kafasını koparırlar ısterlerse ? ne demek . bunlar pek normal tepkıler değil bence.
size manyaksın demesi bunları göz ardı etmeniz de normal gelmedi bana. ilişkinizden emin misiniz

Evet. Sabah tekrar konusunu açtım "kuşuna sıç..yım " senin diye bağırdı daha dogruşu yazdi .
Daha sonra silme şansım olsaydı atardim wattsap konuşmalarını buraya.
Yok manyakmisim onu da manyak yapmaya uğraşıyormusum yok bilmem ne
Bi kaç gün hiç açma arani iyi tut , pazartesi veya salı sabahtan baslarsin tekrar ne derse desin oraya bi gidin de sonra kolay arayı duzeltmek cok inatlasma ama içim acıyo napayım falan de o da bi zahmet anlasın

Tamamen haklısınız. Benim de muhabbet kuşlarım var 2 tane ve bir çocuk gelse kalem falan soksa çıldırırdım heralde. Ayrıca bakınız Hayvanları Koruma Kanunu Madde 14. Sırf bu maddeye göre bile o aile suçlu.

Yazik hayvana gercekten bende üzülürüm hayvanlarin yeri doga 4 duvar beton arasi degil ya. Ben pek hayvanlari sevmem, sevmem derken evde tutmayi sevmem cünkü rahatsiz olurum bakimi susu busu zor gelir bana ama yazik yani gercekten. Hayvanlari tikiyorlar bir kafese oldu bitdi. O insanlari da koysunlar bir kafese üstünede örtü örtülsün otursunlar daracik yerde bütün gün.

Bu ayni sey gibi eskiden türkiyede sorusturma odalarinda ya da hapisde mi ne suclulari böyle bir kafese bagliyordular uzun süre ellerei kollari bacaklari sikisik ayni bu iste hayvanlara yaptiklari. Kurtlar vadisinde görmüstüm de

60 TL'lik kuşun neyine gözüm kalsın :KK70: tüyleri dökülmüş bu arada kafası da kel , dış görünüşü oldukça çirkin papağan diyince cins papağan düşünmeyin. Muhabbet kuşunun bir değişiği
Bizim de papaganimiz var tüyleri dökülmüşse depresyona girmiştir. Yalnız bu depresyonu sizin almanız iyileştirmez çünkü papaganlar insanlara bağlanır , muhtemelen gün içinde çok yalnız kaldığı için hastalanmistir ya da çocuk sevmiyordur. Mesela bizimki 5 yaşından küçük çocuklardan nefret eder çünkü daha önceki aileleri hep çocukları olduğu için onu başka aileye vermiş o da bunun farkında. Papağan için ben de çok üzüldüm ama malesef yapabileceğiniz bişey yok. Keşke size verselerdi.

Böylelerine bende çok sinir oluyorum bakamayacağın hayvanı ne alıyorsun, benimde görümcemin kızının var böyle bir papağanı bende demiştim bakamayacaksınız bakacak birini bulayım diye ama oralı olmadılar ama Allah'tan hayvanın durumu sizinki kadar kötü değil iyi kötü bakıyorlar yine, yoksa bizde de böyle bir olay olurdu kesin, her gittiğimde kontrol ediyorum hayvanı

Yemin ederim öyle bişey görsem daha gözüme uyku girmezdi üzüntümden. Nasıl alırdım bilmiyorum ama gerçekten çok üzülürdüm. Aile papağanı vermeyi kabul ettiğine göre bakmaya niyetleri yok zaten belliki. çocukları ağladı zırladı diye verememişler. Siz en iyisi o aileye söyleyin çocuk ağladı diye alamadım ama hayvan bakmak zordur ben alıyım onu bigün isterseniz çocuk görmeden filan diyin bana kabul ederler gibi geldi. Öyle alabilirsiniz belki.Aklıma başkada bişey gelmiyor.

Arkadaşım ne yap et al o kuşu ordan nolursun ya
Kuşların karanlıkta gözü görmez onun halini düşünebiliyor musun
Lütfen ne yap et
Gerekirse yanında küçük bir kutu götür gizlice al koy kutuya çıkar evden onu
Zaten üstü öttülüymüş hemen farketmezler bile

Hayvancagizin haline cok üzüldüm resmen iskence çekiyor. Siz onun şansı oldunuz bence ne yapıp edip kurtaracak vicdanda birisiniz. Sizin gibi insanlarin sayısı artsa, keske herkes bu kadar vicdan sahibi olabilse. Tüm samimiyetimle güzel kalbinizi takdir ediyorum

Abartmişsiniz... Sanki acımaktan ziyade beğendiniz gözünüz kalmiş gibi olmuş tavırlarınız...
Ben okurken içim parcalandı. Ben olsam hiç oralı olmaz guzel guzel ayrılır fakat ertesı gun hemen sıkayet edetdım hayvan hakları merkezlerınden birine. Hayvansever daha dogrusu canlısever bırı olarak konuyu okurken gozum doldu. Verecek hesapları yok boyle ınsanların.

Daha düzgün bir şekilde ifade edebilirdiniz, "şikayet ederim, çalarım" filan olmamış hiç.

Size vermeye ikna olmuşlar, çocuk ağlamış, ona seveceği başka bir şeyi vermeyi vaat edebilir, onun da bir şekilde gönlünü alabilirdiniz.

Niyetiniz iyi ama tutumunuz fevri, bu durum başka mevzularda da önünüze getirilecektir, daha sakin olmalı, hassasiyetlerinizi daha düzgün ifade etmeyi öğrenmelisiniz aksi halde her zaman haklıyken haksız duruma düşersiniz.
Ahhh arkadsım benı ozetlemişsin. Haklıyken sırf anlık tepkıler verdıgım ve daha da kptusu derdimi dogruduryst ifade edemediğim için haksız konuma dusuyorum

Hayvan o yaa onun bi cani var. Kimse esya muamelesi yapamaz!! bence kizi bi sekilde ikna edip kurtarin zavalliyi :KK43:

X