Ben manyak miyim ?

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

şu yazdıklarından çok vicdan sahibi olduğunu görüyorum...

bu vicdanı sadece kendimize değil ,
karşı düşüncemizdeki,cinsiyetimizde ki

kendi dışımızdaki canlıların var olduğunu bilmek kendimizi onların yerine koymak her insanın yapacağı marifet değil

çok basit söyle aklının hayvanda kaldığını ,daha iyi bakacağını ,,,

san vermelerini rica et çocuklarından habersiz

Iste boyle insanlar da hayvan besliyor ya. Kendilerini ayni kafese koymak gerek.:KK14:

Uslubunuz yanlis ama bu sekilde kusu alamazsiniz. Iyi konusursaniz da anlamazlar , zaten anlayacak olsalar yapmazlar.

Araya giren siz degil, sevgiliniz olsun. Alttan alttan o kusu cok sevdim biz de olsa cok iyi olur filan deyip once sevgilinizi ikna edin.

Ne yap et kurtar bi şekilde , yazık yaa , benim de kuşum var ve evde serbest dolaşıyor , kafesine sadece yem ve su için giriyor , bi de üzeri örtülü karanlıkta düşünmesi bile korkunç

O kadar çok şey söyledim ki inanamazsiniz . Yani neler neler söyledim çocuğa inat işte. Ben cocuklarin da iyi ve kotu karakterde olduguna inaniyorum ve zarar vermek hosuna giden bir cocuk. Bak ablacim kalemi batirma cani aciyor agliyor diye anlatiyorum anlatiyorum anlatiyorum gozumun icine baka baka ayagina kalem batiriyor.Bilmiyorum ya çaresiz canlılar söz konusu olunca fevrilesiyorum o kuzen benim için sonsuza kadar "vicdansız salak " kategorisinde artık.bir de boşver altı üstü kuş falan denilince elimde olmadan sinirleniyorum

Ben de her çocuğun katıksız masum olduğuna inanmıyorum.

Aksi halde fakir olduğu için dalga geçtiği arkadaşını ağlatan, kedilerin kuyruğuna ip bağlayarak yerde sürükleyen, babası ölmüş miniklerle küfürbaz"şakalar" tapan tipler olmazdı yani çocuk gerçekten de tarif ettiğiniz gibi biridir, inanıyorum.

Ama çocuklarla inatlaşarak bir yere varılmıyor hadi onunla inatlaştınız aileyle orta yolu bulsaydınız çünkü bu şekilde hem tadınız kaçtı hem de kuşu kurtaramadınız.

Ben olsam çocuğa seveceği bir şey alır, kuşu da götürürdüm, aileye bunu tatlılıkla ifade eder onlara cani olduklarını düşündürmeden kuşu onlar bakamıyor diye değil de kendim çok sevdiğim için almak istediğime ikna ederdim.

Bu insanlar yabancı değil, aile oluyorsunuz artık sizden bir kuşu esirgemezlerdi ama iş onlar için de inada binmiş yani mevzu kuşun çektiği cefadan çıkmış suçlanmayı ve tutumunuzu sindirememişler, sonuç olarak da haklı olmanız kuşu kurtarmaya yetmemiş yani niyetiniz iyi de olsa olumsuzlukları önlemek ve isteklerinize ulaşmak için yapıcı davranmak gerekiyor.

Abartmişsiniz... Sanki acımaktan ziyade beğendiniz gözünüz kalmiş gibi olmuş tavırlarınız...
Ne alaka sanarsın milyon değerinde hayvanlar yazdıklarını okumuyormusun bi hayvan ses çıkarıyor diye kapatılır mı
Konu sahibi ne yapıp et lütfen o hayvanı kurtar ellerinden lütfen :KK43:

S

Şikayet tabiki edemem. Kimi kime edeyim , etsem bile dalga geçip yüzüme kapatırlar heralde. Sofrada sürekli tahrik edici şeyler söyledi sanane kendi kuşları isterlerse kafasını koparirlar , kimi ilgilendirir üstünü inadına hiç acmasinlar diyince ben de ister istemez sinirlendim şikayet ederim gider Çalarım filan dedim
Fazla tepki vermişsin son canım herhalde nişanlında etkiye tepki yapmış oda coşmuş zaten dediğin gibi böyle şikayetleri kimse dikkate almaz nişanlında o yüzden böyle demiştir. Manyak mısın kimse tınmaz gibilerinden.

2
Ben de her çocuğun katıksız masum olduğuna inanmıyorum.

Aksi halde fakir olduğu için dalga geçtiği arkadaşını ağlatan, kedilerin kuyruğuna ip bağlayarak yerde sürükleyen, babası ölmüş miniklerle küfürbaz"şakalar" tapan tipler olmazdı yani çocuk gerçekten de tarif ettiğiniz gibi biridir, inanıyorum.

Ama çocuklarla inatlaşarak bir yere varılmıyor hadi onunla inatlaştınız aileyle orta yolu bulsaydınız çünkü bu şekilde hem tadınız kaçtı hem de kuşu kurtaramadınız.

Ben olsam çocuğa seveceği bir şey alır, kuşu da götürürdüm, aileye bunu tatlılıkla ifade eder onlara cani olduklarını düşündürmeden kuşu onlar bakamıyor diye değil de kendim çok sevdiğim için almak istediğime ikna ederdim.

Bu insanlar yabancı değil, aile oluyorsunuz artık sizden bir kuşu esirgemezlerdi ama iş onlar için de inada binmiş yani mevzu kuşun çektiği cefadan çıkmış suçlanmayı ve tutumunuzu sindirememişler, sonuç olarak da haklı olmanız kuşu kurtarmaya yetmemiş yani niyetiniz iyi de olsa olumsuzlukları önlemek ve isteklerinize ulaşmak için yapıcı davranmak gerekiyor.
2 sene çok uzun bir süre.
Dün alınan bi kuş değil ki
Dehsete düştüm siyah sofra bezi gibi bir örtü ortuyorlar üstüne. Asla çıkmak yok.
Birden modum düştü. Haklısınız bir de öyle yapayım.
Asıl sormak istediğim nişanlıma bu konuyu ne zaman açayım ?
Gözlerinde zaten manyak olcam o ailenin ki hiç önemli değil kuş oradan çıksın da ... konuya nasıl girmem lazım onu bilmiyorum

Fazla tepki vermişsin son canım herhalde nişanlında etkiye tepki yapmış oda coşmuş zaten dediğin gibi böyle şikayetleri kimse dikkate almaz nişanlında o yüzden böyle demiştir. Manyak mısın kimse tınmaz gibilerinden.
O ben güzel güzel konuşurken coştu :) yani o böyle söyleyince ben kolaysa yapsınlar şikayet ederim dedim.
Onlar suçlu Pamela ya ben değil =) benim tarafımda olmanız gerekiyor

O ben güzel güzel konuşurken coştu :) yani o böyle söyleyince ben kolaysa yapsınlar şikayet ederim dedim.
Onlar suçlu Pamela ya ben değil =) benim tarafımda olmanız gerekiyor
Yok kesinlikle haklısın ve vicdanlı olmanın az bulunur bir özellik de ama keşke helede kaynananın yanında büyütmeseydin. O büyüttüysede tınmasaydın.

Manyak olan biz değiliz merak etme hayvanlara cansız değersiz görenlerde sorun kk da da çok var o yüzden burda daha çok canını sıkıcaksın maalesef alt tarafı kuş ha :KK62:
Beklediğim üyeden evet Manyaksın yorumu geldi :KK70: o öyle diyorsa kesin doğru yoldayım dedim. Bize kurban olsunlar . O orada şu an mutsuz, çaresiz . Ay canım kocisimle evlences düğün yeri bakıyoruz büyük aşk bizim ki bu gunler bi daha gelmiyor bosver kusu diye mi dolassaydim ha işkence gören cocuk, ha o tipsiz kuş ne farkeder. Ya çok çirkin bi de minnakkkkk keltos kafası var iyice yabanilesmis benim olsun seve seve düzeltirim ben onuuuu . Ay fenalık bastı karanlıkta yine kesin

Kaça aldılarsa , parasını verin belki size öyle verirler , inada bindirirler vermezler şimdi
Onu da düşündüm hatta 3 katını vereyim diye içimden geçti de şimdi para teklif etmek yanlış olur diye söylemedim. Vermezlerse haftaya kadar cirkinlesicem ama .iddaya binerse is
Nişanlı taşeron firma sahibi
Karayolu yapıyorlar , bu kadının kocasının is makinesi var onu kiralayacak adam para kazansın diye 6 ayda 70 bin TL gibi ciddi para kazanacak adam valla o işi bozmaya kadar goturesim geliyor vermezlerse bu derece uc düşünüyorum

canım çok güzel bir düşünce. çocuğu ikna etmeye çalış. garibim yaa nasıl sıkılmıştır intihar bile eder o hayvancağız orda.
yoksa hayvana eziyet ediyorlar diye şikayet edebilirsin. hiç de abartmamışsın. manyak falan da değilsin. vicdanı yüksek bir insansın. abarttığını söyleyenler kendine baksın.

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?
Abartmışsın diyenlere asla aldırma. Çocuğa oyuncak diye hayvan alınmaz. Daha doğrusu hayvan satın alınmaz. Böyle insanlara Allah akıl, fikir, vicdan versin. Sevgilinle aran bozulur mu bilmiyorum ama kesinlikle şikayet etmen gerekiyor. Yazık yavrucağa. Zaten papağanlar çok hassastırlar. Duygusal zekaları var. Strese, depresyona girebiliyorlar ve hatta intihar edebiliyorlar. Bir düşünsene asla yaşamaması gereken bir iklimde asla yaşamaması gereken koşullarda yaşıyor. Bir kafesin içinde olduğu yetmiyormuş gibi bir de o kadar saat üstünü örtüyorlar. Dediğim gibi mutlaka bir şekilde al ellerinden ya da şikayet et.

X