Ben manyak miyim ?

O kadar çok şey söyledim ki inanamazsiniz . Yani neler neler söyledim çocuğa inat işte. Ben cocuklarin da iyi ve kotu karakterde olduguna inaniyorum ve zarar vermek hosuna giden bir cocuk. Bak ablacim kalemi batirma cani aciyor agliyor diye anlatiyorum anlatiyorum anlatiyorum gozumun icine baka baka ayagina kalem batiriyor.Bilmiyorum ya çaresiz canlılar söz konusu olunca fevrilesiyorum o kuzen benim için sonsuza kadar "vicdansız salak " kategorisinde artık.bir de boşver altı üstü kuş falan denilince elimde olmadan sinirleniyorum
Cok fena oldum ya:KK43: yeni bi serı katıl olayı var medyada. Sosyopsıkopay dıyorlR. Ve uzmanların gorusune gore, cocukken hayvanlara zarar verme egılımı olan ve bu konuda terbıye edılmeyen egıtılmeyen cocukların ılerı de ınsanlara da zarar verme egılımı nırmal ınsanlara gore 7 kat fazlaymış. O akılsız ailesi de cocugun yaptıgıjı seyredıyorlR. Ayaklarına yanlıslıkla makas bıcak düşsün az bira acı ceksınler inşallah. Ya sabah sabah psıkopata baglattın benı

Bir kez aldıktan sonra bırakman saçma olmuş. Sevgilin ve ailesiyle yaptığın tartışma da bir o kadar gereksiz.
Madem bu kadar istiyorsun, tekrar o şehre gittiğin zaman istersin, bir kere gözden çıkarıp verdiklerine göre ikincide de sıkıntı çıkaracaklarını sanmam. Çocuk da ağlıyorsa ağlasın, bu vesile ile işkenceyi oyun sanıp zevk almayı da unutur belki.
O ailenin elinden kurtulması hayvan için de en iyisi.

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?
Böyle cahil insanları ancak cahilce seylerle korkutabılırsın. Mesela papagan bedduası diye bişey duymadınız mı de:sinirli:. Hayvanı dusunmuyorsanız kızınızı dusunun de. eger papaganı kıDıracak bişey yapılırsa buyuk lanet edermiş, o lanet yedi göbek aüregidermiş de:)

Mayyak degilsin son derecede haklisin bence Ama nisanlinla ve ailesiyle tartisman cok yanlis senin sorun cikarmak icin sebeb aradigini dusunurler.sen sanki onlar sucluymus gibi davranmissin guzelce anlatipta cocuk gormeden bana versinler ben cok sevdim halinede cok uzuldum desen eminim nisanlin alirdi o papagani onlardan

Asıl manyak olan onlar. Hayvana resmen eziyet ediyorlar. Siz geri adım atmayın. Verdiğiniz tepki her insanın vermesi gereken tepki. Hatta görevimiz.

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

Sen manyak diilsin ''İNSANSIN'' ama onlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Daha düzgün bir şekilde ifade edebilirdiniz, "şikayet ederim, çalarım" filan olmamış hiç.

Size vermeye ikna olmuşlar, çocuk ağlamış, ona seveceği başka bir şeyi vermeyi vaat edebilir, onun da bir şekilde gönlünü alabilirdiniz.

Niyetiniz iyi ama tutumunuz fevri, bu durum başka mevzularda da önünüze getirilecektir, daha sakin olmalı, hassasiyetlerinizi daha düzgün ifade etmeyi öğrenmelisiniz aksi halde her zaman haklıyken haksız duruma düşersiniz.
:KK24::KK5:

60 TL'lik kuşun neyine gözüm kalsın :KK70: tüyleri dökülmüş bu arada kafası da kel , dış görünüşü oldukça çirkin papağan diyince cins papağan düşünmeyin. Muhabbet kuşunun bir değişiği
durum eş ailesi olunca,algılar değişiyor malesef... Ertesi gün sakince isteseniz anlarım ama kurduğunuz cümleler hoş değil... Hayvan sevgisini acımanızı anlarım ki bende hayvanları çok severim bakamayacak olan evcil hayvan almamalı bunada sonuna kadar katılıyorum ama tepkilerini zi kontrol edebilmelisiniz... Sakince ertesi gün arayıp ne zaman alabilirim deseydiniz amenna hiç bir problem olmazdı...

Hayvanlara eziyet eden ve ettiren insanlardan nefret ediyorum cocuk bile olsalar. Cocuk degil (tevbe yarabbim.aklimdan geceni yazmamayim)
Cocuk o diyorlar ya cocuk yasta her halti yemesini biliyorlar ama hayvana eziyet etmemesi gerektiginimi bilmiyorlar? Cocuk nasil yapiliyor diye sorsan senden benden iyi bilirler.

Cocuga egkence olsun diye hayvanmi alirnir ya. Sende oyuncak papağan al hediye. Al buna istedigini yap de. Nisanlin ve aikeside bir okadar vicdansizmis. Birgin sevgilinmi nisanlinmi her neyse. Birgu yaninda iken al kalemi batir eline. Ne oluyo diyecek. Canin mi yandi? Bak papaganinda oyle yaniyor. O nefes almiyor mu canli degil mi? Kim dedi hayvanlarin caninin yanmadigini.
O durumda oyle bir ortamda bende kendimi tutamazdim dahada ofkeli olurdum buyuk ihtimal ki esim belki daha cok tepki verirdi.
Vicdan vicdan vicdan. Herseyin başı vicdan. Iyiligin kotulugun basi vicdan.

Abartmissiniz. Ben de cok üzülüyorum öyle oyuncak diye alinan sonra bakılmayan canlara. Çok büyük günah bence. Ama şöyle bi şey var ki papağan ve benzeri hayvanlarin ticaretinin yapılması en başında yanlış. O hayvanlar ev ortamına uygun değil siz kendi evinize alsaniz da bi şey degismeyecek. O hayvan yine sağlık sorunları yaşayacak, yine kafesi ona dar gelecek, sizin de komsularıniz sikayet edecek hatta belki siz de rahatsız olacaksiniz. Hayvan hiç alinmamis olsa aynı kosullarda pet shopta kalıyor olacak yine iyi degil. Böyle papağan kuş vs alan açık hava barınakları var mi bilmiyorum varsa bile ne derece iyi bakılır ona orada zaten ülkemizin iklimi de o tarz hayvanlara uygun değil şehir yaşamı uygun değil sokağa da birakamazsiniz. Yani eğer dünya üzerindeki hayvan ticaretini bitirme gibi bi gücünüz yoksa kayinvalidenize nisanliniza falan o şekilde konusmaniz hiç olmamis

Sorun şu ;
o an çocuğu oyalayıp alacaktın ...sonra israrın saplantı gibi algılanır yine ağlıcak çocuk madem kararlıydın bırakmayacatın

Sorun şu ;

Hata sende .. Her yapmak istediğini kaynananın yanında konuşmamalısın bu bir ..
Herkes sen kadar hassas olmayabilir bu konuda ve dolayısıyla da seni anlayamayabilirler ..
Hassas olman bir derece anlaşılabilir olsa da tepkilerin hiç hoş olmamamış..

bu ders olsun. isteklerini kv söyleme. değişik insanlar. ayrıca o şekilde kuşa bakmak da eziyet yazık günah hayvana. senin yapabileceğin ne var kuş için bilemedim

Hassasiyetinizi anliyorum da calarim nedir ya?
Nasil bir gaza geldiniz ki bunu soylemek icin?
Komik duruma dusurmussunuz ke ndinizi

hisleriniz değil ama gösterme biçiminiz abartı. madem bi işe kalkışıyorsunuz ilk seferde size verdiklerinde bırakmamanız lazımdı.

Almaya gidiyooorrrr :halay: çok ayıp olacakmış falan filanmis deli diyeceklermis bilmem ne ama almaya gidiyoooorrr önemli olan o . İyilikle söyledim anlamadı blofle söyledim gece boyunca "lanet olsun " diyerek almaya gidiyor :KK70: çok önemli değil orası . Salı veya çarşamba günü de benim elimde olur tipsiiizzz kuş

Valla bayıldım sana

Iyi bakamiyorsunuz filan demissin ya. Ters tepmis.

Bir bebek ya da muzik aleti + cikolata + boyama kitabi . Kac yasinda bu cocuk ki ikna edebilirsin.

Sonuc alacaksan bir dk bekleme sikayet et ama sanmiyorum sonuc alacagini.

Ben de dua ediyorum insallah alirsin o kusu. Almak degil resmen kurtarmak.

Boyle insanlardan nefret ediyorum.
Sevgi vermeyeceklerse neden hayvan beslemeye kalkiyolar.
Vicdansizlik baska birsey degil.
Hele ki cocuklari eziyet ediyorsa direk bakan birine vermeleri gerekirdi. Cocuk aglamis ta bilmem neymis. Iki dakka aglar sonra susardi cocuk.
Yazik kuslar mutsuz olunca tuylerini yolar diye biliyorum.
Lutfen o hayvani guzellikle alin biran once o vicdansizlardan.

Benim de iki tane kusum var. Hep disaridalar kafesin kapisini bile kapatmiyoruz. Evin neşe kaynagi.
Cidden sinirleniyorum kus alip ta kafeste bekleten insanlara.

Bi kaç gün hiç açma arani iyi tut , pazartesi veya salı sabahtan baslarsin tekrar ne derse desin oraya bi gidin de sonra kolay arayı duzeltmek cok inatlasma ama içim acıyo napayım falan de o da bi zahmet anlasın

Yemin ederim öyle bişey görsem daha gözüme uyku girmezdi üzüntümden. Nasıl alırdım bilmiyorum ama gerçekten çok üzülürdüm. Aile papağanı vermeyi kabul ettiğine göre bakmaya niyetleri yok zaten belliki. çocukları ağladı zırladı diye verememişler. Siz en iyisi o aileye söyleyin çocuk ağladı diye alamadım ama hayvan bakmak zordur ben alıyım onu bigün isterseniz çocuk görmeden filan diyin bana kabul ederler gibi geldi. Öyle alabilirsiniz belki.Aklıma başkada bişey gelmiyor.

Arkadaşım ne yap et al o kuşu ordan nolursun ya
Kuşların karanlıkta gözü görmez onun halini düşünebiliyor musun
Lütfen ne yap et
Gerekirse yanında küçük bir kutu götür gizlice al koy kutuya çıkar evden onu
Zaten üstü öttülüymüş hemen farketmezler bile

Hayvancagizin haline cok üzüldüm resmen iskence çekiyor. Siz onun şansı oldunuz bence ne yapıp edip kurtaracak vicdanda birisiniz. Sizin gibi insanlarin sayısı artsa, keske herkes bu kadar vicdan sahibi olabilse. Tüm samimiyetimle güzel kalbinizi takdir ediyorum

Ben okurken içim parcalandı. Ben olsam hiç oralı olmaz guzel guzel ayrılır fakat ertesı gun hemen sıkayet edetdım hayvan hakları merkezlerınden birine. Hayvansever daha dogrusu canlısever bırı olarak konuyu okurken gozum doldu. Verecek hesapları yok boyle ınsanların.

Cok fena oldum ya:KK43: yeni bi serı katıl olayı var medyada. Sosyopsıkopay dıyorlR. Ve uzmanların gorusune gore, cocukken hayvanlara zarar verme egılımı olan ve bu konuda terbıye edılmeyen egıtılmeyen cocukların ılerı de ınsanlara da zarar verme egılımı nırmal ınsanlara gore 7 kat fazlaymış. O akılsız ailesi de cocugun yaptıgıjı seyredıyorlR. Ayaklarına yanlıslıkla makas bıcak düşsün az bira acı ceksınler inşallah. Ya sabah sabah psıkopata baglattın benı

Böyle cahil insanları ancak cahilce seylerle korkutabılırsın. Mesela papagan bedduası diye bişey duymadınız mı de:sinirli:. Hayvanı dusunmuyorsanız kızınızı dusunun de. eger papaganı kıDıracak bişey yapılırsa buyuk lanet edermiş, o lanet yedi göbek aüregidermiş de:)

Mayyak degilsin son derecede haklisin bence Ama nisanlinla ve ailesiyle tartisman cok yanlis senin sorun cikarmak icin sebeb aradigini dusunurler.sen sanki onlar sucluymus gibi davranmissin guzelce anlatipta cocuk gormeden bana versinler ben cok sevdim halinede cok uzuldum desen eminim nisanlin alirdi o papagani onlardan

Asıl manyak olan onlar. Hayvana resmen eziyet ediyorlar. Siz geri adım atmayın. Verdiğiniz tepki her insanın vermesi gereken tepki. Hatta görevimiz.

Hayvanlara eziyet eden ve ettiren insanlardan nefret ediyorum cocuk bile olsalar. Cocuk degil (tevbe yarabbim.aklimdan geceni yazmamayim)
Cocuk o diyorlar ya cocuk yasta her halti yemesini biliyorlar ama hayvana eziyet etmemesi gerektiginimi bilmiyorlar? Cocuk nasil yapiliyor diye sorsan senden benden iyi bilirler.

Cocuga egkence olsun diye hayvanmi alirnir ya. Sende oyuncak papağan al hediye. Al buna istedigini yap de. Nisanlin ve aikeside bir okadar vicdansizmis. Birgin sevgilinmi nisanlinmi her neyse. Birgu yaninda iken al kalemi batir eline. Ne oluyo diyecek. Canin mi yandi? Bak papaganinda oyle yaniyor. O nefes almiyor mu canli degil mi? Kim dedi hayvanlarin caninin yanmadigini.
O durumda oyle bir ortamda bende kendimi tutamazdim dahada ofkeli olurdum buyuk ihtimal ki esim belki daha cok tepki verirdi.
Vicdan vicdan vicdan. Herseyin başı vicdan. Iyiligin kotulugun basi vicdan.

Alıyor kizlaarrr bu haftaiçi de benim olacak :halay:ama bu yaptığımdan utanacakmisim ileride, psikopat takıntılı sanacaklarmis bilmem neymis filan

Alıyor kizlaarrr bu haftaiçi de benim olacak :halay:ama bu yaptığımdan utanacakmisim ileride, psikopat takıntılı sanacaklarmis bilmem neymis filan
Piskopatmi sanacaklarmis seni? Piskopatin kim oldugu belli. Artik iskence eden degil, iskemceye karsi olan piskopat oluyor gununuzde demekki.
Ama bir arkadasin yazdiginada katilmiyor degilim. Dilliyerek, daha sakin sekilde sen bunu ver ben sana baska birsey alacagim falan diye uzlasabilseydin daha iyidi. Simdi adin cikacak 9 a inmeyecek 8 e. Aman bosver. Delilik heryerde ise yarar. Kimse sana dokunmaya cesaret edemez :)
Cok sevindim. Zavalli kusu dusunuyordum ama cok ses cikariyorlar :)

Piskopatmi sanacaklarmis seni? Piskopatin kim oldugu belli. Artik iskence eden degil, iskemceye karsi olan piskopat oluyor gununuzde demekki.
Ama bir arkadasin yazdiginada katilmiyor degilim. Dilliyerek, daha sakin sekilde sen bunu ver ben sana baska birsey alacagim falan diye uzlasabilseydin daha iyidi. Simdi adin cikacak 9 a inmeyecek 8 e. Aman bosver. Delilik heryerde ise yarar. Kimse sana dokunmaya cesaret edemez :)
Cok sevindim. Zavalli kusu dusunuyordum ama cok ses cikariyorlar :)
Normalde merhametli insandir sokak hayvanlarıni besler düzenli olarak kendi ailesi söz konusu olunca gurur yaptı demekki.
Aman sansinlar kustan önemli değiller,

Ayy ötsün yavrum benim 2 yıldır yasayamiyor sabahtan aksama kadar ötsün evde de yalnız olmayacak annem ilgilenir tüm gün. Akşam da ben konuşurum. Es alayım mi ben şimdi buna yoksa biraz psikolojisi mi duzelsin

Normalde merhametli insandir sokak hayvanlarıni besler düzenli olarak kendi ailesi söz konusu olunca gurur yaptı demekki.
Aman sansinlar kustan önemli değiller,

Ayy ötsün yavrum benim 2 yıldır yasayamiyor sabahtan aksama kadar ötsün evde de yalnız olmayacak annem ilgilenir tüm gün. Akşam da ben konuşurum. Es alayım mi ben şimdi buna yoksa biraz psikolojisi mi duzelsin
Bilmiyorumki ama tv de hep tek goruyorum onlari. Petsoplara sorabilirsin. Anlatirsin durumu. 2 yil boyle yasamis diye eş alayimmi almayayimmi diye.
Nasil ne yapsam iyi olur falan sorabilirsin.

2 yil gercetende karanliktami yasamis zavallim.
2 yillik esaretten kurtarmissin. ALLAH seni cennetine kabul etsin.

X