Ben manyak miyim ?

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

Defne seni en yakın arkadaşım yapmak istiyorum. Ne kadar merhametlisin. Nişanlin seni tanıyamamis. Ona üzüldüm. Bu manyaklik değil vicdan doğaya ve yaşama saygı. İnsanların çoğunda yok.

Ben de bırakmazdim. Ama söyle düşün sana verseler ve 2 ay sonra çocuk ağladı diye yeniden gidip alsalar ne yapacaksın. Engel olamazsin ki. Hayvana eziyet suçlamasıyla şikayet edebilirsin belki onda da bir yaptırım olacağını sanmıyorum. Onu dene istersen.

Muhabbet kuşları falan kafeste ayna vb oyuncaklar ile pek sikilmiyorlar ama biraz daha büyük Papağanlar ciddi psikolojik terör için de yaşıyorlar maalesef.

Nişanlına ben o papağan istiyorum ne yap ne et o kızdan o papağan kurtar bana getir lütfen de. Sana önem veriyor değer veriyorsa yapar bir şeyler halleder bu sorunu.

Ya da sen gittiğinde çocukla konusacaksin empati yapmasını sağlayacaktır. Bak seni oturtşak bu odaya kapıyı kitlesek. Hiç ışık yakmaşak hep karanlıkta oturan hiç arkadaşın olmasa sonra arada biri gelse odaya gelip seni elinde tahta bişeylerle köşeye ittirse vs ne hissedersin falan diye konusabilirsin

Almaya gidiyooorrrr :halay: çok ayıp olacakmış falan filanmis deli diyeceklermis bilmem ne ama almaya gidiyoooorrr önemli olan o . İyilikle söyledim anlamadı blofle söyledim gece boyunca "lanet olsun " diyerek almaya gidiyor :KK70: çok önemli değil orası . Salı veya çarşamba günü de benim elimde olur tipsiiizzz kuş

Çok sevindim. Türü ne papağanin?

Defne seni en yakın arkadaşım yapmak istiyorum. Ne kadar merhametlisin. Nişanlin seni tanıyamamis. Ona üzüldüm. Bu manyaklik değil vicdan doğaya ve yaşama saygı. İnsanların çoğunda yok.

Ben de bırakmazdim. Ama söyle düşün sana verseler ve 2 ay sonra çocuk ağladı diye yeniden gidip alsalar ne yapacaksın. Engel olamazsin ki. Hayvana eziyet suçlamasıyla şikayet edebilirsin belki onda da bir yaptırım olacağını sanmıyorum. Onu dene istersen.

Muhabbet kuşları falan kafeste ayna vb oyuncaklar ile pek sikilmiyorlar ama biraz daha büyük Papağanlar ciddi psikolojik terör için de yaşıyorlar maalesef.

Nişanlına ben o papağan istiyorum ne yap ne et o kızdan o papağan kurtar bana getir lütfen de. Sana önem veriyor değer veriyorsa yapar bir şeyler halleder bu sorunu.

Ya da sen gittiğinde çocukla konusacaksin empati yapmasını sağlayacaktır. Bak seni oturtşak bu odaya kapıyı kitlesek. Hiç ışık yakmaşak hep karanlıkta oturan hiç arkadaşın olmasa sonra arada biri gelse odaya gelip seni elinde tahta bişeylerle köşeye ittirse vs ne hissedersin falan diye konusabilirsin
Arkadaşız bundan sonra :KK19: fozgeb ben böyle durumlarda gerçekten sakin olamıyorum geçenlerde burada birisi konu açtı ben banliydim o zaman , evinin havalandırma boşluğuna yavru güvercin düşmüş nasıl mutsuz oldum varya anlatamam. Bir de cevap yazamıyorum buradan arkadaşıma rica ettim özelden numaramı ver ben itfaiye genel müdürlüğünden birini tanıyorum bir şey yapabiliriz dedim. Numaramı verdi arkadaşım gece 2 kere uyandım o kuş orada aç susuz diye. Alarmi erkene kurdum hadi duyamazsam diye , 2 -3 kişiyle konuştum napabiliriz filan. Yani Histerik bi hal alıyorum çaresizlik söz konusu olunca. Kuşun türünü bilmiyorum bence dünyanın en çirkin kuşu =) kuşlardan anlıyorsan fotoğrafını atayım özelden.

Arkadaşız bundan sonra :KK19: fozgeb ben böyle durumlarda gerçekten sakin olamıyorum geçenlerde burada birisi konu açtı ben banliydim o zaman , evinin havalandırma boşluğuna yavru güvercin düşmüş nasıl mutsuz oldum varya anlatamam. Bir de cevap yazamıyorum buradan arkadaşıma rica ettim özelden numaramı ver ben itfaiye genel müdürlüğünden birini tanıyorum bir şey yapabiliriz dedim. Numaramı verdi arkadaşım gece 2 kere uyandım o kuş orada aç susuz diye. Alarmi erkene kurdum hadi duyamazsam diye , 2 -3 kişiyle konuştum napabiliriz filan. Yani Histerik bi hal alıyorum çaresizlik söz konusu olunca. Kuşun türünü bilmiyorum bence dünyanın en çirkin kuşu =) kuşlardan anlıyorsan fotoğrafını atayım özelden.

Allah allah nasıl bir papağanmis bu çirkin bir de. Ben Fisher turu cennet papağani var. Gönder resmine bakıp türünü biliyorumdur belki

Hicte sapik degilsin canim. Keske herkes senin gibi olsa. Gerekirse cocuga cok sevdigi bir oyuncagi al. Ne yaparsan yap, o kusu oradan al. Bu iskencedir, o kusunda bir cani var.

Sanirim o anne babada cocugunu egitmek yerine, sevgisini satin alan cinsten! Ya cidden bende sinirlendim!

Hicte sapik degilsin canim. Keske herkes senin gibi olsa. Gerekirse cocuga cok sevdigi bir oyuncagi al. Ne yaparsan yap, o kusu oradan al. Bu iskencedir, o kusunda bir cani var.

Sanirim o anne babada cocugunu egitmek yerine, sevgisini satin alan cinsten! Ya cidden bende sinirlendim!
Aldık kuşu =)

Bilmiyorumki ama tv de hep tek goruyorum onlari. Petsoplara sorabilirsin. Anlatirsin durumu. 2 yil boyle yasamis diye eş alayimmi almayayimmi diye.
Nasil ne yapsam iyi olur falan sorabilirsin.

2 yil gercetende karanliktami yasamis zavallim.
2 yillik esaretten kurtarmissin. ALLAH seni cennetine kabul etsin.
Amin hepimizi :KK60:

Karşında anlayış özürlü insanlar var o yüzden şikayet ederim çalarım demişsinki anlayana anladığı dilden konuşmuşsun bravo :KK9:
Çocuğun gönlü olsun diye yazık değilmi o hayvana ! Tüylerini stresten kendisi yoluyor ve bi süre sonrada kendini intihar edicek :KK43:( papağanlar strese gelemeyen hayvanlar :KK43:(
Alabilme imkanınız varsa alın kurtarın hayvanı

Karşında anlayış özürlü insanlar var o yüzden şikayet ederim çalarım demişsinki anlayana anladığı dilden konuşmuşsun bravo :KK9:
Çocuğun gönlü olsun diye yazık değilmi o hayvana ! Tüylerini stresten kendisi yoluyor ve bi süre sonrada kendini intihar edicek :KK43:( papağanlar strese gelemeyen hayvanlar :KK43:(
Alabilme imkanınız varsa alın kurtarın hayvanı
Aldım =) aramız baya kötü ama aldım. Haftaiçi ben de olur. Kanadının yanları filan hep kan olmuş kurumuş . Fotoğraf at bana dedim attı, çünkü susayim diye aldım demiş olabilirdi. Kim bilir ne yapıp kanattilar

Eklentiler

• Screenshot_2016-06-11-11-34-18.jpg
    Screenshot_2016-06-11-11-34-18.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 73
Manyak olan siz degil çocuğa oyuncak niyetine, papagan alan zihniyettir.uzerini örtüp karanlik köşelere atmak da neyin nesi normalde kuşlar böyle durumda ihtihar eder diye biliyorum.hayvan nasil bir psikoleji icindeyse yaşamayi seçmiş.cinsini merak ettim:işsiz:

Almaya gidiyooorrrr :halay: çok ayıp olacakmış falan filanmis deli diyeceklermis bilmem ne ama almaya gidiyoooorrr önemli olan o . İyilikle söyledim anlamadı blofle söyledim gece boyunca "lanet olsun " diyerek almaya gidiyor :KK70: çok önemli değil orası . Salı veya çarşamba günü de benim elimde olur tipsiiizzz kuş

Harika bir habeer! Burdada kusun fotolarinj paylasirmisin? Iyilesmesini felan. Cok tebrik ederim seni canim, keske senin gibi insanlar daha cok olsaydi.

Aldım =) aramız baya kötü ama aldım. Haftaiçi ben de olur. Kanadının yanları filan hep kan olmuş kurumuş . Fotoğraf at bana dedim attı, çünkü susayim diye aldım demiş olabilirdi. Kim bilir ne yapıp kanattilar

Defne harikasin gercekten! :KK200::halay:
Kuş gelmeden önce bulundugun yerdeki veterinerleri araştır kuslardan anlayan. Belli ki sıkı bir tedaviye girmesi gerek. Ve kuslarda kan kaybı da mühim bir konu, codden kötü olabiliyor sonu. Nisanlın dikkat etsin kanama devam edip etmedigine.

Ve bir de papaganokulu diye bir site var. Orada papaganlarla ilgili birsürü bilgi var ve cidden cok cok bilgililer. Facebook sayfaları da var ve mesaj atıp kusun durumunu anlatıraanz size uzun uzun yapmaniz gerekenleri anlatacaklardır. Cidden cok ilgili ve yardımcı oluyorlar. Bu sayfaya muhakkak danışın olur mu? Ben de bir dönem yaklaşık 10 yıl kadar muhabbet kuşu bakmıstım ve son 1 yılda kesfetmistim bu siteyi. Cok pisman oldugum seyler oldu bu surede.:kızgın:

Lütfen bu dediklerimi ihmal etme. :):KK68:

Defne harikasin gercekten! :KK200::halay:
Kuş gelmeden önce bulundugun yerdeki veterinerleri araştır kuslardan anlayan. Belli ki sıkı bir tedaviye girmesi gerek. Ve kuslarda kan kaybı da mühim bir konu, codden kötü olabiliyor sonu. Nisanlın dikkat etsin kanama devam edip etmedigine.

Ve bir de papaganokulu diye bir site var. Orada papaganlarla ilgili birsürü bilgi var ve cidden cok cok bilgililer. Facebook sayfaları da var ve mesaj atıp kusun durumunu anlatıraanz size uzun uzun yapmaniz gerekenleri anlatacaklardır. Cidden cok ilgili ve yardımcı oluyorlar. Bu sayfaya muhakkak danışın olur mu? Ben de bir dönem yaklaşık 10 yıl kadar muhabbet kuşu bakmıstım ve son 1 yılda kesfetmistim bu siteyi. Cok pisman oldugum seyler oldu bu surede.:kızgın:

Lütfen bu dediklerimi ihmal etme. :):KK68:
Ben dün keşfettim Cansu :) 1. Sınıf ders 4 e kadar gelebildim =) kanama yokmuş kurumus kanadinin altı baya kanmis ama . Bir de çok yabaniymis isiriyomus çok kötü. Site gerçekten çok faydalı ben adam edicem kuşumu :KK68:

Kafası böyle. Kuyrukları da yolunmus .
Kuyruğu yok gibi bir şey böyle tiftik tiftik.
Yer yer bazı yerleri de Tüysüz :KK43:

Eklentiler

• Screenshot_2016-06-11-11-51-09.jpg
    Screenshot_2016-06-11-11-51-09.jpg
    21,8 KB · Görüntüleme: 79
Ben dün keşfettim Cansu :) 1. Sınıf ders 4 e kadar gelebildim =) kanama yokmuş kurumus kanadinin altı baya kanmis ama . Bir de çok yabaniymis isiriyomus çok kötü. Site gerçekten çok faydalı ben adam edicem kuşumu :KK68:

Çok sevindim :) bence iletisime de gecmelisin, ilk yapman gerekenleri hemen anlatırlar sana. Sonra bir yandan da dersleri takip edersin, çiçek gibi olur. :):rolleyes:

Belli ki duyarlı bir hayvan seversiniz. Nişanlınız bu yönünüzü bilmiyor mu da tavriniza şaşırıyor, anlam veremiyor ve manyak olduğunuzu düşünüyor.
kuşu ne yaparsın bilmem de durum hoş değil. Ama bu durum ilkte değil ne yazık ki böyle oyuncak gibi görülen çok hayvan var.

Kafası böyle. Kuyrukları da yolunmus .
Kuyruğu yok gibi bir şey böyle tiftik tiftik.
Yer yer bazı yerleri de Tüysüz :KK43:
Canim ya ne hale gelmis
Yabaniligi korkudan olabilir
Cocuk kusa oyle yada boyle zarar vermeye çalışmış hep hayvan da kendini korumak icin isirir ve korkar

Sana alisinca duzelir bence sevgi dolu bi ortam daha farkli olur
Bi de netten arastirirsin nasil davranildigina bakarsın

Cok sevindim gerçekten Allah razi olsun kusu o eziyetten kurtardigin icin
bakimi da zor degil kuslarin biz isimiz olunca 1 hafta bile birakip gidiyoruz su ve yem yeterli miktarda olursa duruyolar
Petshopta sor olmadi yanina bi es al bi sure sonra bu kucuk bi papağan gibi duruyo cunku

X