Ben manyak miyim ?

Çocuğum ağlasa yine de veririm o hayvana da yazık değil mi çocukları ağladı diye hayvanı ölüme sürüklemek kuşlar çok hassas hayvanlardır üzüntüden bile ölebilirler ve bu hayvan stres altında
Abartılası bir şey yok bence sevgiliniz ve annesi fazla umursamaz

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?
yazık o hayvana ama vermek istemiyorsa zorlamayın zorlar alırsınız hayvan 1-2 gün sonra ölür(zaten hayvanın durumu kötüymüş) sizin başınıza kalır hatta bak hem bakamdı hem istedi derler sizi suçlarlar ve manyak degilsiniz vicdan yapmışsınız ısrarcı olmuşsunuz sadece...

Sonuna kadar haklısin manyak degilsin tabiki. Asil manyak o hayvanı bir can degil de bir esya olarak gören zihniyettir. İnsanlar pek onemsemez boyle seyleri. Bence almaya calismalisin tatli dille tabi

Cokta dogru demissiniz kiskanclikla ne alakasi var bakamayacaklarsa niye aliyorlar yazik gunah degil mi o hayvanin vebalini aliyolar.

Şimdi papağanı alıp almamaktan ziyade,ben karşımdaki insanların papağana böyle merhametsiz davranıyo oluşunu sorgulardım,
Böyle insanlar bana veya başkalarınada merhametsiz davranırmı acaba derdim
Önemli bi sorun değilmi :KK43:
Bakamıyolarsa bakabilecek birine versinler,çocuğu farklı şeylerle ikna etmek çok zor olmasa gerek

Manyak olan biz değiliz merak etme hayvanlara cansız değersiz görenlerde sorun kk da da çok var o yüzden burda daha çok canını sıkıcaksın maalesef alt tarafı kuş ha :KK62:
Aynen yorumlara şok oldum. Ortada bir "can" var. Bu yetmez mi problem cikarmak icin. Buyutmussun diyenler eminim yolda bir yarali hayvan falan görünce "aa canim Kıyamam" deyip veterinere götürmeye bile usenip kendilerini de o günün vicdan timsali hisseden insanlardir. Aksi takdirde bu olayı abartiyorsun demez bir insan

Buldumm. Düşünüp duruyodum almalısın onu ordan içim acıdı ya yazık günah , hem karanlık hem kalem falan batirmak ne? Ha bi bebege batırmak ha papağana batırmak aynı benim için cünkü ikisininde yapabileceği bişey yok.

http://urun.gittigidiyor.com/oyunca...1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0
Bunu al canim üstünü de ört zaten farkedecekleri sanmiyorum:işsiz: sen mutlu, ben mutlu, cocuk mutlu

Aynen yorumlara şok oldum. Ortada bir "can" var. Bu yetmez mi problem cikarmak icin. Buyutmussun diyenler eminim yolda bir yarali hayvan falan görünce "aa canim Kıyamam" deyip veterinere götürmeye bile usenip kendilerini de o günün vicdan timsali hisseden insanlardir. Aksi takdirde bu olayı abartiyorsun demez bir insan
Aşırı üzülüyorum ya birisi de stresten dökülür saçları demiş.
Yavrumun psikolojisini bozmuslar.
Hiç nişanlı filan umrumda değil valla şu an aramız bozuk mu annesi ne diyor. Derdim o kuş

Buldumm. Düşünüp duruyodum almalısın onu ordan içim acıdı ya yazık günah , hem karanlık hem kalem falan batirmak ne? Ha bi bebege batırmak ha papağana batırmak aynı benim için cünkü ikisininde yapabileceği bişey yok.

http://urun.gittigidiyor.com/oyunca...1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0
Bunu al canim üstünü de ört zaten farkedecekleri sanmiyorum:işsiz: sen mutlu, ben mutlu, cocuk mutlu
Alcam ya bi şekilde ikna olmuyorsa da olmasın o ağlıyor diye onu orada yaşatamam. Bunu alayım bi de oyuncak kedi alayım bi kutuya da barbi bebek , kolye filan doldurayim kabul etti etti etmedi çocukla çocuk da olurum cirkefle cirkefte . Sorun şu ki şu an konuşmuyoruz nasıl konusunu açayım nişanlıma

Giderken o çocuğa hareketli bir oyuncak alabilirsin. Ya da telefonla arayip durumu anlatın, ne isterse onu alacaginizi onun karsiliginda da papagani verebileklerknj. Başı da kel diyorsunuz, stresten yolmus büyük ihtimalle.

Elinizden geleni yapın.

Boyle cocuklari alip sopayla dayaga tutacaksin, hic de masum degil bazilari. Akilli olan cocuk kafese kalem sokmaz, gerci annesi de pek duzgun degilmis.
Şimdi sana saldırırlar şiddet ne olursa olsun haklı görülmez diye

Ama o an düşündüğüm tam olarak oydu neler söyledim o çocuğa neler içimden

Ay canım benim helal olsun gerçekten ya kesinlikle manyak değilsin çok hassas davranmışsın şikayet ederim kısmı hariç :))) ya ağlarsa ağlasın çocuk , çocuk ağlıyo diye çocuğun dediğini yapanlarada o çocuğada uyuz oluyorum. Ne demek ya o hayvanın suçu ne o eziyeti çeksin. Nolur al onu ordan, kurtar o kuşu yazık günah değil mi ya. Düşüncesiz vicdansız insanlar. Başlarım onun çocuğuna, oyuncak mı be o hayvan.

yazık o hayvana ama vermek istemiyorsa zorlamayın zorlar alırsınız hayvan 1-2 gün sonra ölür(zaten hayvanın durumu kötüymüş) sizin başınıza kalır hatta bak hem bakamdı hem istedi derler sizi suçlarlar ve manyak degilsiniz vicdan yapmışsınız ısrarcı olmuşsunuz sadece...
Ya en azından temiz hava alıp ölsün
Alınca onlara ni daha vermicem zaten benim olacak göstermem bile yüzünü onlara. Çok soğudum dusunememek vs değil bu resmen kötü insanlık. Saf kötülük

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

Abartmişsiniz... Sanki acımaktan ziyade beğendiniz gözünüz kalmiş gibi olmuş tavırlarınız...
abartmamissiniz sadece insan olmanin geregini yerine getirmissiniz ama soyleyistarziniz farkli nisanlinla durumu konus birgun cocuk yokken git ve al kusu bukadar.

Abartmışsın diyenlere asla aldırma. Çocuğa oyuncak diye hayvan alınmaz. Daha doğrusu hayvan satın alınmaz. Böyle insanlara Allah akıl, fikir, vicdan versin. Sevgilinle aran bozulur mu bilmiyorum ama kesinlikle şikayet etmen gerekiyor. Yazık yavrucağa. Zaten papağanlar çok hassastırlar. Duygusal zekaları var. Strese, depresyona girebiliyorlar ve hatta intihar edebiliyorlar. Bir düşünsene asla yaşamaması gereken bir iklimde asla yaşamaması gereken koşullarda yaşıyor. Bir kafesin içinde olduğu yetmiyormuş gibi bir de o kadar saat üstünü örtüyorlar. Dediğim gibi mutlaka bir şekilde al ellerinden ya da şikayet et.
Noluyor biliyor musun kafesi açtılar ya önce bi salak gibi bakıyor gözü karanliga alışmış olduğu için tam açılmıyor heralde bi aptallasiyor sonra geriniyor. Çocuk yaklaşınca kendini oradan oraya atıyor .
Videosunu cekebilirsem atarım yemin ederim o ortu tekrar ortulurken resmen yalvariyor ortmeyin diye bi oraya bi buraya gidiyor kafeste telaşlı telasli. Örtü ortulecek ya onu istemiyor diyo bi de utanmaz kadın

Sorun şu ;
Tebrik edıyorum sizi
Ne kadar duyarlı ve merhamet sahibisiniz
Bu durumda ne yapılır bilemedim:KK43:(

X