Ben kendimi kurtardım, peki ya annem?

Annem çift terapisi görmek istediğini söyledi. Kabul edecek mi bilmiyorum ama annem kesin şart olarak sunduğunu söyledi. Babam 'Psikolog sen çok haklısın sende bir şey yok der ama gidelim' demişti en son.

Ben gidemezdim düşünmez niyetlenmezdim amaç/ araç olarak düşünürsek asla niyetlenmezdim benim hayatımdan beklentim ailemin yanında olması hiç bir kariyer eğitim ve fırsat beni kandırmaz ilgimi çekmezdi

Annen bosansin

Madem maasi var, parasi var neden bu adami cekiyor yetmedi evladina bu eziyeti cektirmis?

Bosanirsa bosansin, bosanmazsa da su evde yasama artik bunu sana yapmak istemiyor zaten annen.

Bunca zaman bu kadin bu eziyeti bu sacmaligi neden cemkis hala anlayamadim. Onun yaptigi kotu secimi neden sen hayatinla odeyesin? Konus annenle bosansin artik ne cift terapisi yahu baban ruh hastasi. Bu yasta kocayi ne yaoacaksin de bosansin yanina gelsin.

Hala onun için birşeyler yapmaya çalıştığınızdan bu konuyu açtığınızı düşündüm.

Boşanıp haklarını alması en mantıklısı, boşanmıyorsa da kendi evine çıkmasını tavsiye edin. Bunlara da yanaşmıyorsa dediğiniz gibi yapacak fazla bişey yok. Herkes kendi seçtiği hayatı yaşıyor sonuçta.

madem durumlar bu şekilde, senin yapabileceğin hiçbir şey kalmamış artık elinden geleni yaptın ama şahsen ben annen için endişeleniyorum. babanın onu memlekete gelmesi için ikna ettiğini düşünüyorsun acaba bunu hangi yöntemle yaptı? ben artık insanlardan her şeyi bekliyorum. tehdit geldi aklıma, belki seninle tehdit etti bilemiyorum ama annenin de hiç memnun olmadığını düşünüyorum. yıllarca gerçek yüzünü gördüğü adamın, çiçekle seni seviyorumla değiştiğine inanamaz.

sen elinden geleni yapmıssın evlat olarak vicdanın rahat olmalı inşallah annende sana karşı yük olduğunu senin hayatını etkilediğini düşünüp seni kendinden uzaklaştırmak için senden habersiz tayin olayını ayarlamıştır yani senin gibi oda senin hayatın hayellerin için endişeleniyor olabilir ama yalan söylerdi çok iyi baban mutluyuız derdi ozamanda diyerek tahminimi çürütüyorum zor hayatım çok üüzldüm şuan sana çok iyi bi fırsat mutlu ilişki hayeller ama bi tarafta annen demekki gerçekten kimsenin hayatı 4*4 lük olmuyor

Hayır sen iyi bir evletsın.Annenin farkındalığını arttırmışsın.Annen yetişkin artık kendi başetmeli.

Sen hayatını onlar için ne kadar erteleyeceksin?

boşanacaksa boşansın. elinde imkanı da var. boşanmayıp çekecekse sizin yapabileceğiniz bişey yok.

Elindeki fırsatları kaçırma. Herkes kendini düşünüyor bu dünyada. Ben de tek çocuğum. İyi evlat olmak için kendimden vazgeçtim ama kullanılmışım, iş işten geçtikten sonra fark ettim.

Bu arada elindeki fırsat çok büyük. Sakın ha sakın vazgeçme.
Annen yetişkin bir insan. Onun hatalarının bedelini sen ödemek zorunda değilsin.
Sonra çok dizine vurursun, neden elimin tersiyle ittim diye.

Terapistim de hep bu yönde destek oldu bana. Çok vicdan azabı çektim ilk başta uzun süre teklifi kabul edemedim. Çok düşündüm ve hala vicdan azabı çekiyorum ama ben ne kadar destek olabilirdim bilmiyorum. Ya da olacak olanları ne kadar engelleyebilirim?
Anneme hep desteğim zaten. Babama da çok rest çektim, hatta tehdit ettim eski günler bitti annemin tırnağına zarar gelirse sana dünyayı dar ederim dedim. Çok ciddi kavgalar ettim, dağ gibi durdum babamın karşısında. Ama ne yapabilirim, daha fazla benim elimden ne gelebilir? Zorla boşanma protokolu dahi hazırlattım ama istemiyor, boşanmıyor, memlekete tayin istiyor.
Ben de bu çaresizliğimin farkındayım ama elimden daha fazlası gelmiyor.

Siz gayet iyi bir evlatsınız,bu hiç bir annemden önemli olamaz diyenleri takmayın. Anneniz yetişkin bi kadın babanızı bile bile yanına dönmesi onun sorunu siz elinizden geleni yapmışsınız fazlasıyla. Annenize anne olmaya çalışmayın daha fazla kendi hayatınıza odaklanın

bi de benim anlamadığım kısım şu. anneniz fiziksel şiddet görmedi ama siz gördünüz. babanız üzerinizde sigara söndürdü vs vs. anneniz buna rağmen boşanmadı mı?

Boşanma protokolü dahi hazırladım. İmzalamaya yanaşmadı. Çift terapisine gidelim bir onu yapmadım diyor. Sonra boşanırım olmazsa diyor. Evde zaten baban otel olarak kullanıyor geç geliyor çık diyemem diyor. Her ihtimali düşündüm ve sundum, kabul etmedi.

bi de benim anlamadığım kısım şu. anneniz fiziksel şiddet görmedi ama siz gördünüz. babanız üzerinizde sigara söndürdü vs vs. anneniz buna rağmen boşanmadı mı?

Evet hiçbir zaman ciddi bir boşanmayı isteme durumu olmadı. Annem kızıyordu tabii ki ama hiç aşırı tepki vermedi. Hem ailesi hem babam tarafından çok sindirilmişti ayrıca fiziksel bir durumu var çok büyük olmasa da bu yüzden özgüveni hiç yoktu. Annemi eskiden suçlardım artık suçlamıyorum, onu anlamaya çalışıyorum. Kendi şartları altında oldukça iyi bir anneydi o yüzden herhangi bir olumsuz hissim yok.

nasıl iyi bi anne ki kızının üzerinde sigara söndürülürken o hiç bişey yapmıyor. üstelik işi de var. tayin vs dediğinize göre memur bi de. yani dönüp dönüp o kocanın yanına gittiğine göre vardır bi hikmeti.

Siz elinizden geleni yapmışsınız...artık kendi hayatınıza bakın.

Zaten keşke o sizi bir anne olarak düşünseymiş, koruyup kollasaymış önce. Çocuklukta açılan yaralar çok daha sıkıntılı.

Yaw ne vazgeçilmez nimet şu koca denen varlık. İnsanın akli melekeleri 5 yaş çocuk seviyesine düşüyor galiba koca söz konusu olunca.

Tam olarak terapistim ile aynı cümleyi kurmuşsunuz.
Sizde roller değişmiş, sen annenin annesi değilsin.
Anlattıklarıma verdiği ilk cevap bu olmuştu.

Cok iyi bir evlatsiniz
Bir anne olarak yaziyorum , ben annenizin yerinde olsam evladimin yurtdisina cikip isine bakmasini isterdim
Annenizin sozunu dinleyin ve gidin
Anneniz basinin caresine bakacaktir
Akliniza kotu seyler getirmeyin
Bundan sonraki hayatinizi mutle ve huzurlu sekilde yasayin

Konu sahibesi bence duruma bahaneler bulmayin

Bence anneniz iyi bir anne degil.

Bir kadin ne kadar sindirilmis, ezilmis olsa olursa olsun yeter dedigi nokta evladi olur, olmalidir. Adam ustunuzde sigara sondurmus, size iskence yapmis. Anneniz de bir sey yapmamis. Buna bahane olacak hicbir sey olamaz.

Tam olarak terapistim ile aynı cümleyi kurmuşsunuz.
Sizde roller değişmiş, sen annenin annesi değilsin.
Anlattıklarıma verdiği ilk cevap bu olmuştu.
Cok ekstrem şeyler yaşadıkların ve yaptıkların. Annenin tercihi artık bundan sonrası belli ki gayet aklı başında başarılı bi kızsın. Hiç takılma kimseye mutluluklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…