Ben kendimi kurtardım, peki ya annem?

Konu inandırıcı gelmedi.
Çalışan kadın bankamatikten para çekemiyor.
Baba is adamı olduğuna göre annesi kötü bir konumda çalışan kadın değil, tayin felan dedigine göre memur.
5 yıl ayrı yaşıyorlar bu kötü babacık gayet pasif ama anne eve dönünce yine cildiriyor felan.
Kızınin üstünde sıgara sonduruyor ama annesine fiziki şiddet uygulamamıs.
Yaw kızının üstünde sigara sonduren adam her b.... yer.
Neyse kolay gele.

Son düzenleme:
Babansız 5 yıl geçirmişsiniz. Neden geri döndü ki? Bence bir an evvel boşansın. Neden hala babanın kahrını çekiyosunuz?

Sen mukemmel bir insansin
Git hayatini kur
Ama anneni de bosanmaya ikna et derim.

Annene söyle açsın Davasını maddi manevi tazminat talebinde de bulunsun . Dava dilekçesini verip o da gelsin senin yanına burada bağlayan bşy yok bildiğim kadarıyla anneni

Sen daha ne yapabilirdin ki? Emin ol herkes kendini ve cocuklarini boyle bir eziyete mahkum ettigi icin annesine kizardi. Sen tam tersini yapmissin, bundan sonrasi annene kalmis.

Koskoca kadin parasi var pulu var meslegi var, gitsin bosansin yahu. 5 yasinda cocuk mu ki elinden tutulmasina ihtiyaci var kendini kurtarsin. Bu kiz hayatini neden ziyan etsin? Her kosede is firsati, sevdigin bir erkek, guzel bir hayat ihtimali yok ki.

Anne bosansin bu kadar net. Bu kiz da hayatini istedigi gibi yasasin. Annenin yanlis secimlerini bu kiz niye ceksin zaten yeterince cekmis adam ustunde sigara sondurmus. Annesi de okumus etmis meslek sahibi kadin bir zahmet bosanma davasi aciversin evladinin hayatini karartmak yerine.

Bazılarının huyu bu millet ne der kaygısı yaşayabiliyor o yüzden istemiyor olabilir okumuş olması bişey değiştirmez neler okuyoruz burda Ben kendi fikrimi sundum. annem aynı konumda olsa Allah korusun ne yapayım boşan diye bi başına bırakamam şahsen baZı kavramlara kaybetmeden sahip çıkmak gerekli diye düşünüyorum. Amaaan başının çaresine bak diye bırakıp gittiğiniz arkadaşınız değil anneniz yalnız

Herkese merhaba, öncelikle çok uzun olacağını söylemeliyim. Teşekkür ederim okuyanlara şimdiden.
Kendimi anlatmak istiyorum biraz. 26 yaşındayım, ailemin tek çocuğuyum, yüksek lisansımı bitirdim, çalışıyorum ve şimdi de şirketimin yurtdışı şubesine atandım. 3 gün sonra oldukça uzak ve farklı bir ülkeye taşınıyorum. Orada şirketim sponsorluğunda doktora yapma imkanı da tanındı bana. Bunları anlatıyorum çünkü reddemeyeceğim tekliflerdi ve gitmeyi kabul ettim. İçimi sızlatan konu ise annemi arkamda bırakıyor oluşum.

Annem ve babamın iyi bir evliliği olmadı. Annem iyi bir mesleği ve maaşı olan bir kadın ama ben 20 yaşıma gelene kadar maaş kartını daha görmedi, atmden para çekmeyi bile bilmiyordu. Babam iş adamı, iki farklı alanda ve bulunduğu bölgenin en iyisi. Annemin maaşına ihtiyacı yoktu ama kadınları ikinci sınıf gören bir erkek olduğunu ve en çok övündüğü şeyin erkek olmak olduğunu düşünürsek, ekonomik şiddet uygulamak için maaş kartını vermediğini söyleyebilirim. Aynı zamanda psikolojik şiddeti de sonuna kadar yaşattı, hiçbir şeyden memnun olmadı, ben erkeğim sen susacaksın dedi, ev işleri kadın işidir, kadın aklıyla iş yapılmaz, kadına para verilmez dedi. Bizi üzmekten zevk alırdı, ihtiyacımız olurdu mesela kredi kartını verirdi gidin alın diye. Kasaya giderdik, kart çalışmıyor! Kandırmış bizi. Kaç defa bu şekilde kasada rezil olduk. Anneme nakit vermediği için de alamazdık, eşyaları bırakıp çıkardık. Fiziksel şiddeti anneme hiç göstermedi ama ben çok fazla şiddet gördüm. Babam alkol aldığında ya da herhangi bir sebep yokken, üzerimde sigara söndürecek ağzım burnumdan kan gelecek kadar şiddet gördüm. Üniversiteye dahi şiş dudağımla başladım. Okul başlıyor yüzüme vurma, vücuduma vur ne olur dediğim halde inadına inadına kafama vurdu. Dudağım şişti, ağzım ve burnum kanadı. Yine de o son şiddeti oldu.

5 sene önce bir gün anneme dedim ki, sana boşan demiyorum. Biliyorum yapmayacaksın. En azından hayatını eline al. Bir kavga çıkardım ve anneme maaş kartını zorla aldırttım. Yanıma tayin istettim anneme yine zorla, gel biraz beraber yaşalım, tek kalsın babam dedim. Hala anlayamıyorum ama Allah' ın mucizesi, annem beni dinledi ve babam da sesini çıkaramadı. Annem ilk tercihi ile yanıma tayin oldu. O günden itibaren 5 sene boyunca var olan tüm enerjimi annemin küllerinden yeniden doğmasına harcadım. Çok iyi bir terapist bulduk ve özgüven terapisi ile babamın mahvettiği özgüvenini geri kazandırdık. Annem ne istiyorsa aldım, ne istiyorsa yaptım. Hem okuyor hem çalışıyordum. Yurtdışında istediği bütün ülkeleri gezdik. Parasından babama tek kuruş vermedi, zamanla annem kendi değerini bilen ve özgüvenli bir kadın oldu. Babam da değişimi görünce eskisi kadar sert çıkamamaya başladı. Zaten ayrı evlerde oldukları için sorun da olmuyordu.

Bütün bunlardan sonra ben şirketimden yukarıda bahsettiğim teklifi aldım. Annem zaten baban çok değişti, o değişmese ben değiştim. Bir daha eskisi gibi olmayacağım, sen git ve artık hayatını kur. Benimle yaşayamayazsın ömür boyu dedi. Bu arada iyi giden bir ilişkim var, sevgilim de yanıma gelecek 2019' da. Evlenmeyi planlıyoruz. Ben de teklifi kabul ettim, evimi kapattım ve annem de babamın yanına geri tayin istediği için 2 hafta önce eve geldim. Sonuç olarak hiçbir şey değişmemiş, annem eve döndüğü anda babam eskisi gibi kötü davranmaya başladı. 2 haftayı burnumuzdan getirdi. Ve ben şu an vicdan azabı ve korkudan ölüyorum. Ciddi manada... Babam şiddet eğilimli bir insan ve annem çok değiştiği için, eskisi gibi kendini ezdirmeyeceği için ona zarar vermesinden, bir gün annemin artık hayatta olmadığına dair bir telefonla uyanmaktan çok korkuyorum. Annem yapamaz diyor ama ben o kadar çok şiddet gördüm ki, neler yapıp yapmayacağını kestiremiyorum. Gitmesem, annem yanımda olsa, ömür boyu beraber yaşarsak daha mı iyi olurdu düşünmekten kendimi alamıyorum. Annem artık eskisi gibi olursa boşanacağım, ben çekemem zaten diyor. Daha çok korkuyorum! Boşanmak isterken hayatını kaybeden kadınlar geliyor aklıma. Korkuyorum, vicdan azabı çekiyorum.

Benim gibi ailesi olanların kendi hayatını kurma hakkı yok mu? Ben kötü bir evlat mıyım annemi bıraktığım için? 3 gün kala her şeyi iptal mi etmeliyim? Ölüyorum vicdan azabından. Bu sabahki kavgadan sonra geldim bir kafede oturuyorum, eve eşyalarımı toplamaya gitmem lazım ama ellerim titriyor, araba kullanamıyorum. Elimden geldiğince cevap yazacağım ama her mesajı okuyacağımdan emin olabilirsiniz.
Anneniz nasıl bir anneymiş,iyi bir işi ve ayrılırsa yaşayabileceği maddi imkanı varken,çocuğunun üzerinde sigara söndüren,azını burnunu kanatacak kadar döven bir insan müsvettesinden ayrılmamış :KK62:Burda çok hikaye okuyoruz,kocası şiddet uygulayan,tutacak dalı olmayan,çalışabilecek durumda olmayan ailesinin sahip çıkmadığı kadınlar bile evladına zarar veren bir adamın yanında kalmaz. Bir annenin en büyük görevi evladını tüm kötülüklerden korumaktır,heleki böyle tüm imkanı olan bir kadının buna göz yummasını aklım almıyor ve gerçekten çok sinirlendim konunuzu okuyunca.Babanıza zaten ne söylesek az,ama annenizde şiddete göz yumduğu için babanız kadar suçlu.Dahada ne söylenir bilmiyorumki söyleyecek çok şey var ama sayfalar yetmez.çek git uzaklar bence kime ne yaparsa yapsın ne annen annelik yapmış nede baban babalık

Annen bu hayatı kendi secmis, birilerine bağlanmaktan haz duyan bir kadın.
Siz gidince aynı evde hayatına devam ettirebilirdi, imkanları da vardı. Burada bir sosyal hayatı da var.
Ama anneniz bunu yapabilecek birisi degil. Boşver, hiç üzülme.
İnan ki o ezildiği yerde mutludur, sinek kadar kocam olsun, başımda dursun misali

Annen herseyi kendi elleriyle yapmis,bile bile lades misali yeniden o yuvaya.. Yuva demeye bin şahit ister gerci. Eve donmuş.
Ne bekliyordu tabiki bir insan 7 sinde ne ise 70 inde de odur babanizin zulmü tabiki devam edicek.Koskoca kadın olmus birçok dert çekmiş aklı da selim. Bosanmiyorsa boşanmasın ama merak ettigim bi husus var ;
Babaniz size dayak atarken,uzerinizde sigara söndürürken anneniz neredeydi?
Buna bile goz yummus
Iyi bir anne olamamış ona ragmen siz ona evlat degil anne olmussunuz bence kıymetiniz bilincek mi bi sorun kendinize ?
Benim babam bana cok fazla psikolojik siddet uyguladı,bana ergenlik donemimi hayatımın en guzel yıllarını zehir etti
Nişanlılık dönemini hic anlatmayayım..
Bir gun üstüme de yürüdü ayni senin baban gibi alkolik . Kollarımdan tuttu dövecekti nerdeyse
Annem ne mi yaptı bizi ayırmaya çalışırken bana vurdu.
Simdi evlerinde çatı mi uçmuş ev mi yanmış ya da babam olay mi çıkarmış umrumda mi diye sorcaksan zerre kadar degil
Evet bende sorunlu bir ailede büyüdüm. Boyle aşağılık bir babam varken,babami kötüleyen arkasindan konuşan,sen haklısın diyen,ama ben babamla karşı karşıya geldigimde babamın safina gecen 2yuzlu bir anneyle de mucadele ettim.
Cok kapı dinledim
Her seferinde babama karşı beni kotuluyordu.
Ama sabah uyaninca da benim yuzume gülüyordu
Sonuc mu kendi hayatimi kurdum
Evlendim
Evim i de uzaktan tuttum
Kocamla iyi kotu geciniyoruz
Babamin tam tersi karakterde birisi
Severekte evlendik.
Evlenmeseydim ne mi olurdu
Sanirim kanser hastasi olurdum.buraya konu açardım arkadaslar gogus kanserinde tedavi nasil ilerliyor falan diye
Ya da verem olurdum
Cok sukur sağlığım iyi ama sinir krizi gecirmekten tiroid nodulleri olustu
Kendimi yiyip bitiemekten de 43 kiloya kadar düştüm sonra zorla 45 e cikabildim
Suanda hicbir insana guvenmiyorum
Hicbir insani da sevmiyorum
Neden seveyim ki
Evime kimseyi bile almıyorum neden alayim ki?
Annem simdi ben evlendim diye annecik lik ve kaynanacilik rollerini ustlenmeye calisiyir ama dis kapinin dis mandalı gibi kalıyor.
Evime de her zaman giremezler
Her aradıklarında telefonları ni da acmam
Nankörlüğün daniskasini gördüm onlardan
Keske babam beni dovseymis de bunlari yapmasaymis dedigim gunler de oldu
Zaten utanmaz arlanmaz agziyla da keske sizi dovseydim saçınızdan surukleseydim de diyordu kavgada ona cevap verdiğimde
Neden vermeyeyim ki? Benimde dilim beynim var.
Benim senden tek farkim isimin kariyerimin olmaması vardi evlenince biraktim bazi şeyleri..
Paraya ihtiyacim hic yok
Kocamin maddi gucu yerinde onu bile cekemezler
Paranin vermiş oldugu şımarıklık varmış kocamda
Ha ha ha
Bence git hayatini kur
Kendine guzel bi hayat kur mutlu olursun insallah
Paran var maasin var kimse sana hesapta soramaz
Annen icin elinden geleni yapmissin daha ne yapcaksin ?
O bile bile babani tercih etmis zaten oyle degil mi?

Sen elinden geleni yapmışsın , eş diye babanı seçmiş , sen anneni çekip almışsın o ortamdan , annen yine dönmüş gitmiş , ne diye döndü evlatları için mi döndü ya da başka bir amacı mı var ? Kendi istediği için döndü. Unutma annen baban bir çift , onların arasına girmişsin anneni kurtarmak için , burada haklıydın.Ama annen o kadar terapiden sonra bile isteye döndüyse artık senin yapacağın bir şey yok.Kendi hayatına devam etmek durumundasın.Çünkü bunun sonu yok , sen anneni kaç yıl daha böyle koruyabilirsin ki? Üstelik kendisi babana isteyerek dönmüşken.

Okurken ben sevindim valla.. bu kadar ozguveni yerine gelmisken bosansa daha iyi? Adamin hic bi gideri yokki annen acisindan? Sadece ezikliyomus kadini.. buarada Allah herkese sen gibi vefali evlat versin

Babam bize en ufak bişey söylese annem aslan kesilirdi değil ki üzerinde sigara söndürmeye , şiddet uygulamaya tepkisiz kalsın.Seni doldurmak istemem annenin çektiklerini de en iyi sen bilirsin ama anneni çok da masum görmedim hatta açıkçası biraz da koca düşkünü gibi geldi bana kusura bakma.Bu yüzden sen yoluna bakmalısın.Anneni koru kolla elbet ama senin de gücün anca annenin özgür iradesine kadar.

Herkese merhaba, öncelikle çok uzun olacağını söylemeliyim. Teşekkür ederim okuyanlara şimdiden.
Kendimi anlatmak istiyorum biraz. 26 yaşındayım, ailemin tek çocuğuyum, yüksek lisansımı bitirdim, çalışıyorum ve şimdi de şirketimin yurtdışı şubesine atandım. 3 gün sonra oldukça uzak ve farklı bir ülkeye taşınıyorum. Orada şirketim sponsorluğunda doktora yapma imkanı da tanındı bana. Bunları anlatıyorum çünkü reddemeyeceğim tekliflerdi ve gitmeyi kabul ettim. İçimi sızlatan konu ise annemi arkamda bırakıyor oluşum.

Annem ve babamın iyi bir evliliği olmadı. Annem iyi bir mesleği ve maaşı olan bir kadın ama ben 20 yaşıma gelene kadar maaş kartını daha görmedi, atmden para çekmeyi bile bilmiyordu. Babam iş adamı, iki farklı alanda ve bulunduğu bölgenin en iyisi. Annemin maaşına ihtiyacı yoktu ama kadınları ikinci sınıf gören bir erkek olduğunu ve en çok övündüğü şeyin erkek olmak olduğunu düşünürsek, ekonomik şiddet uygulamak için maaş kartını vermediğini söyleyebilirim. Aynı zamanda psikolojik şiddeti de sonuna kadar yaşattı, hiçbir şeyden memnun olmadı, ben erkeğim sen susacaksın dedi, ev işleri kadın işidir, kadın aklıyla iş yapılmaz, kadına para verilmez dedi. Bizi üzmekten zevk alırdı, ihtiyacımız olurdu mesela kredi kartını verirdi gidin alın diye. Kasaya giderdik, kart çalışmıyor! Kandırmış bizi. Kaç defa bu şekilde kasada rezil olduk. Anneme nakit vermediği için de alamazdık, eşyaları bırakıp çıkardık. Fiziksel şiddeti anneme hiç göstermedi ama ben çok fazla şiddet gördüm. Babam alkol aldığında ya da herhangi bir sebep yokken, üzerimde sigara söndürecek ağzım burnumdan kan gelecek kadar şiddet gördüm. Üniversiteye dahi şiş dudağımla başladım. Okul başlıyor yüzüme vurma, vücuduma vur ne olur dediğim halde inadına inadına kafama vurdu. Dudağım şişti, ağzım ve burnum kanadı. Yine de o son şiddeti oldu.

5 sene önce bir gün anneme dedim ki, sana boşan demiyorum. Biliyorum yapmayacaksın. En azından hayatını eline al. Bir kavga çıkardım ve anneme maaş kartını zorla aldırttım. Yanıma tayin istettim anneme yine zorla, gel biraz beraber yaşalım, tek kalsın babam dedim. Hala anlayamıyorum ama Allah' ın mucizesi, annem beni dinledi ve babam da sesini çıkaramadı. Annem ilk tercihi ile yanıma tayin oldu. O günden itibaren 5 sene boyunca var olan tüm enerjimi annemin küllerinden yeniden doğmasına harcadım. Çok iyi bir terapist bulduk ve özgüven terapisi ile babamın mahvettiği özgüvenini geri kazandırdık. Annem ne istiyorsa aldım, ne istiyorsa yaptım. Hem okuyor hem çalışıyordum. Yurtdışında istediği bütün ülkeleri gezdik. Parasından babama tek kuruş vermedi, zamanla annem kendi değerini bilen ve özgüvenli bir kadın oldu. Babam da değişimi görünce eskisi kadar sert çıkamamaya başladı. Zaten ayrı evlerde oldukları için sorun da olmuyordu.

Bütün bunlardan sonra ben şirketimden yukarıda bahsettiğim teklifi aldım. Annem zaten baban çok değişti, o değişmese ben değiştim. Bir daha eskisi gibi olmayacağım, sen git ve artık hayatını kur. Benimle yaşayamayazsın ömür boyu dedi. Bu arada iyi giden bir ilişkim var, sevgilim de yanıma gelecek 2019' da. Evlenmeyi planlıyoruz. Ben de teklifi kabul ettim, evimi kapattım ve annem de babamın yanına geri tayin istediği için 2 hafta önce eve geldim. Sonuç olarak hiçbir şey değişmemiş, annem eve döndüğü anda babam eskisi gibi kötü davranmaya başladı. 2 haftayı burnumuzdan getirdi. Ve ben şu an vicdan azabı ve korkudan ölüyorum. Ciddi manada... Babam şiddet eğilimli bir insan ve annem çok değiştiği için, eskisi gibi kendini ezdirmeyeceği için ona zarar vermesinden, bir gün annemin artık hayatta olmadığına dair bir telefonla uyanmaktan çok korkuyorum. Annem yapamaz diyor ama ben o kadar çok şiddet gördüm ki, neler yapıp yapmayacağını kestiremiyorum. Gitmesem, annem yanımda olsa, ömür boyu beraber yaşarsak daha mı iyi olurdu düşünmekten kendimi alamıyorum. Annem artık eskisi gibi olursa boşanacağım, ben çekemem zaten diyor. Daha çok korkuyorum! Boşanmak isterken hayatını kaybeden kadınlar geliyor aklıma. Korkuyorum, vicdan azabı çekiyorum.

Benim gibi ailesi olanların kendi hayatını kurma hakkı yok mu? Ben kötü bir evlat mıyım annemi bıraktığım için? 3 gün kala her şeyi iptal mi etmeliyim? Ölüyorum vicdan azabından. Bu sabahki kavgadan sonra geldim bir kafede oturuyorum, eve eşyalarımı toplamaya gitmem lazım ama ellerim titriyor, araba kullanamıyorum. Elimden geldiğince cevap yazacağım ama her mesajı okuyacağımdan emin olabilirsiniz.
Annen neden .Boşanmıyor. Ve diyelım bosanmıyor ayrı eve cıkabılır..

Konu inandırıcı gelmedi.
Çalışan kadın bankamatikten para çekemiyor.
Baba is adamı olduğuna göre annesi kötü bir konumda çalışan kadın değil, tayin felan dedigine göre memur.
5 yıl ayrı yaşıyorlar bu kötü babacık gayet pasif ama anne eve dönünce yine cildiriyor felan.
Kızınin üstünde sıgara sonduruyor ama annesine fiziki şiddet uygulamamıs.
Yaw kızının üstünde sigara sonduren adam her b.... yer.
Neyse kolay gele.

Ayrica adam kizinin üzerine sigara sönderiyor, yetmiyor
Gidip 5 yil ayri kaliyor, yine yetmiyor,
Kadin adama öyle yapisiyor. Cocugunu döven adama.

Hadi ögrenilmis caresizlik diyelim, eh o 5 yil ayrilik ne oluyor? Baska carelerin oldugunu görmedimi?

Ve kiz, güya zamaninda bu kadar cok dövülmesine göz yuman kisiye, sonra 5 yilini vermis, her istedigini yapmis kisiye, sonra ilk firsatta tekrar bu kizi döven kisi ile birlesip, o kizin 5 yildir verdigi emegi hice saymis kisiye halen "annecim,annecim'" diye pesine dolasacak öyle mi?

Konuyu nerden tutsan cidden elinde kaliyor.

Keşke anneniz sizin evinizde kalsaydı babanızın yanına dönmeseydi daha iyi olmazmıydı acaba??
Aklı başında bir evlatmışsınız anneniz çok şanslı helal oldun siz

İlk mesajı okurken yüreğim burkuldu ağlamak istedim o nasıl bir baba inanamadım caniiii
Kızının üstünde sigara söndüren ruh hastası pislik keşke mahkemeye verseydiniz babanız olacak deliyi, annenizle ayrı eve çıktığınızda

Sen ne kadar guzel bir evlatsin seni boyle yetistiren annenden Allah razi olsun
Sen elinden geleni yapmissin artik gerisi annende cok zorlanirsa belki tekrar yanina gelir bosanmak isterse sonuclanana kadar gelip kalir seninle
Ama artik kendi hayatina bakmalisin merak etme annen basedecektir

Canım seni etkilemek istemem ama ben annemi bırakamazdım asla

X