"Ben Bilmem Beyim Bilir"

:) Bizim aileler de genelde karıcım ne derse o olur muhabbeti vardır ama...
benim koca da inat ben de inat.. biz çok bilirizz.. ( ama yanılma payını kbl edios )

Eşimin ruhunu okşarken neden kendi benliğimi ezip geçeyim ki ?
Bu cümle kuruluşu ve anlamı açısından bana ters.-tatlicadiarzu-
Ben daha güzel ve anlamlı cümleler kuruyorum eşime,bu tür cümlelere gerek kalmıyor.:jeyyar:

işime gelmeyen konularda başımdan savmak için kullanırım bazen.ama bir karar verilecekse beraber veririz,

Hiç kullanmadığım bir cümledir aslında eğer bir karar verilecekse ortak karar vermenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Tek başına verilen kararların bazende işe yaramadığını görebiliyoruz,evlilikte ben değil biz olmak gerekiyor.

esimle benim aramda bu tarz bi iliski yok....
o benim karakterim,ciddi durusum,toplum icindeki konusmalarimla onur duyar zaten...
esimin ruhunu oksamak icin "ben bilmem beyim bilir "demem..diyemem...
bunu demedigim icinde aramizda asla guc savasi olusmaz...olusmadi
kararlarimiz ortaktir..baskalarinin yaninda bile olsa her zaman kararlarimizi ortak aliriz
cunku onun hayat arkadasiyim
esime canim,cicimli davranarak istediklerimi yaptirma geregide hic duymadim
bu birazda iliski sekli sanirim bizim iliskimiz bu tarz deil...
ese saygi demissiniz..
esimlede aramizda cok guclu bir saygi ve sevgi bagi vardir..
aslada neden sen bilirsin demedin demezz bunu demedim diyede kirilmaz gucenmez..
cunku bilir her insanin kendi fikirlerininde oldugunu...

kesinlikle katılıyorum, eşim benimle karakterim ve duruşumu beğenerek evlendi, ben bilmem beyim bilir desem şaşırıp kalır ben bununla mı evlenmişim diye. hoşlanan erkekler de olabilir ama genelleme yapmayalım :1closedeyes:

Ben de bilirim,eşim de bilir.Yeri geldiğinde ikimiz birden biliriz,yeri geldiğinde kör cahil oluruz.Ama genelde birimiz biliyorken,diğerimiz bilmez..Bu durum da hiç kimsenin yanında tescillenmez.Aramızdadır,başkalarının yanında kimin biliyor olduğu söze dökülmez,ikimiz de bilmeyiveririz olur biter :1closedeyes:

tek kelimeyle süperrra.s.
ders aldımm örtmenim yemin ederimma.s.

benim çevremde hiç kullanılan bir cümle değildir
bende hiç kullanmam
ama ablam sırf gırgır olsun diye
kullanıyor ben bilmem kocam bilir der
ama evde ablamın sözü geçiyorrr

tucecim burda yani KK da forumda bir konu üzerine yorumda bulunurken genel olarak topluma hakim olanları söz konusu ederim...

çünkü burda özelleştirmeye kalkarsak işin içinden asla çıkamayız...

ama nedir "genel olarak böyle böyledir fakat istisnalar kaideyi bozmaz" derim...

özelleştirme yapmak için ancak kişiye özel bir sorun olduğu zaman bile genel olarak düşünüp kişinin şartlarına psikolojisine göre çözüm üretmeye çalışırım...

forumda genelleme yapmadan yorumda bulunmayı hiç tercih etmiyorum...

kendimden örnekler verdiğim yorumlarımda bile "genelleme yapmayın" diye bir diretme yapmam...

çünkü burası forum genel olarak değerlendirme tartışma yapılmasını doğru biliyorum...

Bu cümleyi şimdiye kadar hiç kullanmadım
Şu saatten sonra ciddi ciddi kullasam bile en başta eşim inanmaz, şaka sanıp güler yine
Ben de erkeğin gururunu okşayacağına inanmıyorum açıkçası, erkekliğin hissetmesinin buna bağlı olduğuna da
yani eşler arasındaki ilişki her ailede kendine özgüdür, birbirine benzemez, bizde böyle en azından
son sözü de bir kişi söylemez, mutlaka ortak söyleriz

arkadaşlar lütfen "genelleme yapmayın" diyerek yorumcuya en azından benim topiklerim de müdahale etmemenizi önemle rica ediyorum...

herkes gerek genel gerekse özel fikirlerini söylecek....

kişiler düşüncelerini hakaret olmadığı sürece istediği şekilde belirtme özgürlüğüne sahiptir...

sevgiler....

Kullanmadığım bir cümle.....
Nazlının değindiği gibi eski hatunların muhterem eşlerine söylediklerinden...
Çok yanlış olduğundan mı.. Hayır.. Elbette eşlerin daha iyi bildikleri şeyler olabilir. Ben açılımını kendimce beğenmediğim için kullanmam. İşyerinde bile hiç karşılaşmadığım bir konu olsa dahi asla ben bilmem demem. Araştırırım, sorarım yaparım. istendiği zaman yapılmayacak şey yok çünkü.

ben bilmem onu beniö beyim bilir....

ben çok kullanırım bu sözü....

espri mayetinde....

işime gelmeyen ve başımdan savmaya çalıştığım bişeyi ben bilmem onu bnim beyim bilir deyip ona havale ederim..... :roflol:

bu mesaja bir anlam veremedim açıkçası
ben de tersini düşünüyorum aslında, genellemelerle bir yere varamayız
genel kanılar bellidir zaten, biz istisnaları konuşarak olayı biryerlere taşıyabiliriz bence
ben şahsen sevmiyorum genellemeleri, o yüzden kendimden örnek verdim
ayrıca topic sahibinin yönlendirmesine göre yazmam gerektiğini bilseydim hiç yazmamayı tercih ederdim
belki bana değildi ama rahatsız oldğumu ifade etmek istedim

ben bu lafi cok kullanirim,nedense ugrasmak istemedigim zaman,topu ona atar kurtaririm kendimisırnaşık şey

şahsi fikrinizdir...özgürsünüz.

bu arada belirtmek istiyorum ben yönlendirme yapmıyorum....topiğin tartışmalarla kapanmasını engellemek adına bir çaba....

benim yaptığım zaten olması gereken fikir özgürlüğüne "genelleme yapmayın" ya da benzeri kelimelerle müdahale edilmemesini rica etmek.

Son düzenleme:
herseyi okadar ciddiye alıyoruzki hayatta
bunuda almışız bunu desek ne olur demesek ne olur allah aşkına şimdi böyle deyince biz hic bir sey bilmiyoruzmu

sardunya sen konu açmışsın ben önce fikrimi söyledim, sonra da yapılan yorumları okuyup takip ettim ve katılmadığım için de kendi hayatımdan örnek verdim. insanların fikrine müdahale ettiğimi düşünmüyorum, tabiki burda herkes özgürce düşünür ve özgürce de düşündüğünü yazar. düşünülen şey söylenince suç olmaz benim için yani. genelleme yapmayın demedim, genelleme yapmayalım dedim, bunu üyelere ithafen söylemedim. En başında benim eşim böyledir ama hoşlanan erkekler de olabilir diyerek tavrımı ve diğer üyelere saygımı belirtmiştim zaten. Sanırım yanlış anladın...ben bilimle uğraşan birisiyim zaten genellemeleri sevmem, her zaman da istisnalar kaideyi bozar ve istatistik bilimi de burdan doğar derim. sevgiler...

Tuçecim sen beni yanlış anlamışsın, ben bu sözü söylemekle aklımı kullandığımı da kastetmedim , evliliğimizde tüm kararları eşime bıraktığımı da...

Aksine bizde ben ne dersem o olur , eşim bir konuda en basit bir şeyde bile benim fikrimi alır , ben "tamam " demişsem tamamdır , değilse yapmaz.. Ama bazen onun dediği bana

mantıklı gelir , ben fikrimi değiştirir, onun fikrine uyarım.Yani son derece demokratik bir aileyiz biz.

Ama her zaman bu kadar ciddi değiliz , bu sözü söylediğimde fikrimiz zaten bellidir ama bu fikri eşimin beyan etmesini isterim ve biraz gırgır ,biraz ciddiyet ,biraz pohpohlama , biraz da onu

mutlu etme amaçlı söylerim bu sözü.. Yani zaten belli olan bir konuda sırf ona jest olsun diye yerimseniben Eşim kararını tek almayacağını bilir ama yine de mutlu olur.. Ben böyle yaparak kendimi

ezdirdiğimi hiç düşünmedim.. Aksine mükemmel bir işe, kültürlü ve okumuş bir aileye , aynı şekilde modern düşünen bir eşe sahibim.. Ama her ne kadar modern de olsa eşim bu sözü duymaya

bayılır ;Ben de söylemeye :1hug:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…