"Ben Bilmem Beyim Bilir"

ben kaçmak istediğim bir soru olduğunda onu benimgocama sormak lazım derim:)))
şaka bir yana hala biyerlerde kocasının fikrini kendi fikri kabul eden onsuz hayatıu düşünemeyen onu dünyanın merkezi sanan böyle düşündürülen sandırılan kısaca kandırılan kadınlarımız var yazık belki bizler şehirde eşitiz ama doğuda insanlar hala böyle düşünüyor üzgünüm ki.....

ben bu zamana kadar hiç kullanmadım acıkcası.. kullanırsamkı sanmıyorum ancak istemedigim bir eylem ortaya çıktıgında topu aşkıma atmak için soylerım :roflol: :roflol:
zaten eşimin deyımıyle kafasının dıkıne giden , dedım dedık biri olarak boyle bi cumleyı soyleyecegıme ihtimal bile vermıyorum.

arkadaş ortamında gülmek için söylerimdelikafadulden hatta arkadaşlar evlen artık şu beyine soracağımız şeyler iyice çoğaldı der.kaydirigubbakcemile3 birgün askerlikten ve askerlik anılarından konuşuyorlardı erkek arkadaşlar ,bana sordular bende gayriihtiyarı ben bilmem beyim bilir dedim ,cuk oturdu :roflol:

Ben bilmem,beyim bilir,cümlesi evlilik hayatım boyunca hiç ama hiç kullanmayacağım bir cümle.:1closedeyes:
Bu cümleyi ciddi anlamda kullanan kadınların hayat görüşünün olmadığını düşünüyorum.
Kendi ayaklarının üzerinde duran bir kadın bu cümleyi kullanmaz.:1closedeyes:​

ben kullanmam ama mesela bıyere davet edıldık bnde gitmk istemiyorum ozman biizmkıne bi sorayım derim karşımdakıde cumleyı kullanışımdan ses tonumdna analr zaten aslında benım olumlu bakmagıdımı

eşimin aliesiyle ilgili bir karar alınıcaksa yada benim işime gelmeyen ama redetmemin zor olacağı durumlarda ben bilmem beyim bilir derim.
millet ona soruncaya kadar kocamın vereceği cevabıda ona tembihlerim.
kimseyi kırmadan uzatmadan konu kapatan espirili cümle..:)

''Bizimkine sorayım, eşimin fikrini alayım'' demek bambaşka birşey..Hepimiz o kadarını kullanırız ..

Ama ''ben bilmem beyim bilir'' demek; ''ben kimim ki fikrimi söyleyim, eziğim ben, anlamam ben, beyim söylesin,'' demek gibi gelir bana...

kendi ayakları üzerinde duran, belli maddi yatırıma sahip, geçerli bir mesleği olan, hayatı boyunca çocukluğu da dahil hayata tek başına dişiyle tırnağı ile tutunmuş savaşçı mücaadeleci bir kadın olarak "ben bilmem beyim bilir" cümlesinin yerinde ve zamanında kullanıldığı zaman kadına saygınlık itibar kocasına da onur kazandırdığı gibi karı koca arasında ki sevgi saygı bağını daha da güçlendirdiğini keşfettim...

şimdi karşı çıkanlar olacaktır nasıl saygı itibarmış kadına kazandırdığı....açıklayayım

Türk aile yapısına göre erkek aile reisidir...hemen açıklayayım kadın erkek eşitliğine inanmıyorum...erkek farklı özellikleri ile ailede yerini alır kadın farklı özellikleri ile...kanun önünde bile kadınların hakları daha yüksektir...neden çünkü kadın naiftir kadın hassastır...kadın korunmak ister...kadın annedir...anneler kutsaldır....kutsal anneler korunmalıdır....

ailede erkek yerini bilecek kadın da yerini bilecek....erkek her işe soyunamayacağı gibi kadın da her işe soyunmamalı yeri ve zamanı geldiği zaman "ben bilmem beyim bilir" demelidir...

kadın zaten kocasıyla güç savaşına girmemeli....kadın isterse evinde yuvasında huzuru korumak adına güler yüz tatlı dille eşini herşeye ikna eder....dışardan birilerinin kendisini pasif olarak gördüğü hissini hiç bir erkek sevmez...buna bir süre katlansa bile sonunda isyan eder...bu isyanı ne şekilde olur bilemiyorum...her erkeğin yapısına göre değişir isyanı...günümüz de yaşanan sık boşanmaların nedenleri altında acaba bu kişilik savaşı güç savaşı yatıyor olabilir mi?

ben bunu bir haberde okumuştum bir manken ftbolcu arkadaşı için demişti galiba....
eeee para olunca herşey oluyor galiba...

''Bizimkine sorayım, eşimin fikrini alayım'' demek bambaşka birşey..Hepimiz o kadarını kullanırız ..

Ama ''ben bilmem beyim bilir'' demek; ''ben kimim ki fikrimi söyleyim, eziğim ben, anlamam ben, beyim söylesin,'' demek gibi gelir bana...

denizcim tabiki burda belirtilen kanun değil...

cümle kurma şekli farklı olabilir ama temelde yatan öğrenmek istediğim şey aynı ?

eşe saygı, güç savaşı, herşeye atlama,

yani ben çok basit yüzeysel olarak düşünmüyorum bu cümle evlilik sorunların kaynağı gibi geliyor bana....bunu araştırıyorum

gercek anlamda hic kullanmam cunku esim yapacagi her yapacagi isi bana sordugu icin
bunu da bilenler benden bekliyorlar bir isin hallolmasi icin
bazen kurtulus icin kullanirim
yani once esime de bir sorayim derim boyle dedigim icin hic kendimi de ezik olarak gormuyorum
kendi kararlarimi verebilirim her zaman
ama nezaketen de sormak ta yarar var

eşimin aliesiyle ilgili bir karar alınıcaksa yada benim işime gelmeyen ama redetmemin zor olacağı durumlarda ben bilmem beyim bilir derim.

evet işte bunu demek istiyorum...

bu çok güzel bir örnek....

ben bunu bir haberde okumuştum bir manken ftbolcu arkadaşı için demişti galiba....
eeee para olunca herşey oluyor galiba...

canım ben burda resmi olarak evli çiftlerden bahsediyorum...

ve evliliklerin sorunlarına ışık tutacak bir konu olduğu için oldukça önemsiyorum bu topiği

dost post sevgili imam nikahlı olanlar için yorumda bulunamayacağım...

aynen bunu yazmayı planlıyodum sen yazmışsın..kaydirigubbakcemile2

benim kurtarıcım beni zorda bırakacak laflarda topu esime atarım en azından onun lafı benimki kadar dokunmaz

bir arkadaşım demiştiki bi kere ,
bizde son söz kocamındır .. ayıp kadın kadınlığını bilmelidir..evin reisi erkektir..
kocam son sözü söyler ve her zaman '' sen nasıl istersen karıcım '' der..-tatlicadiarzu-
diyorum cadı bu kadın milleti :nazar:

bir arkadaşım demiştiki bi kere ,
bizde son söz kocamındır .. ayıp kadın kadınlığını bilmelidir..evin reisi erkektir..
kocam son sözü söyler ve her zaman '' sen nasıl istersen karıcım '' der..-tatlicadiarzu-
diyorum cadı bu kadın milleti :nazar:
masallah ne akıllı koca

o zaman kendi fikrim söyliyeyim...
bu sözü hiç kullanmadım gerçekten...
her zaman ortak kararlar alırız...
sadece eşimin ailesiyle ilgili konularda uzak dururum fikir beyan etmem...

hicte eziklikle alakalı değil bence
böyle düsünmeyin ne olursa olsun gecmisten beri kadınlar isini bilir erkeğine göre davranır eğer kocanıza ben bilmem beyim bilir deyin bakım nasıl değisecek
bütün erkekler evin icinde tek hakimin o olmasını ister öyle davranın bakim ne olacak bence yapmayacakları seyleri bile bundan sonra yaparlar

X