Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Mesaj atmakla iyi yapmissin gayet hakkini aramissin Valla ben durup düsünürüm üveymiyim kim olsa aglar üzülür zaten hersey para degil ayrim olmayacak varsa neden diye sorarsin
Ben olsam ablamin dügününede gitmem ailemlede bu yüzden görüsmem onlarada söylerim madem ayrim yok ne diye bilmemi istemediniz

Malesef,acı oldu ama gördüm.Bundan sonra benim eşimden başka bir ailem yok zaten

Sen yinede bu konuda eşine taviz verme bu hislerini kendine sakla. sonuçta aile senin ailen gün gelir belki bunu sana karşı kullanır . Erkek milletinede güven olmaz.

Ablan da ailen de beş para etmezler. Akrabanızın bile içi rahat etmemiş size olayı duyurmuş bir de ablanın dediğine bak, mesaj atma babasının canı sıkılırmış boş yere.. boş yere mi oluyor adam diger cocuklarina ev vermis birini ayirmis. Bence herkesin canı sıkılsın.

Boşuna sormayın cevaplamıyor. Ben de kaç kere sordum, esnaf ticaret yapıyor yazıp geçiyor. Halbuki 4 sene içinde eksiden +3 eve nasıl çıkıldı söylese sevaba girer. Milletin saçı başı ağarıyor ev kredisi ödeyeceğim diye.

Bazı insanlar doğuştan şanslı oluyor ben buna inanıyorum. Ortanca teyzemin eşi resmen harami gibi bir adam ömrünce çalışmadı doğru düzgün .ama hiçbirimizin yasayamayacagi hayatı rahatlığı yaşadı. Benim ailem senelerce çalıştı emekli oldu o yıllar önce babasının işyeri açmak için yaptırdığı SSK ile benim anne babamdan önce emekli oldu. hatta prim borcunu devlet kendi maaşından kesti emekli oldu. Adam tam sıfırı tüketiyor hopp biryerden miras vs. Geçen yıl 7 göbek öncesi sülalesinden hiç tanımadığı insanlardan miras yolu ile istanbulda arsa geçti. Hopp mütaahite verdi 1 daire 1 dükkan sahibi oldu . Gerçekten ballı bazı insanlar

Sizin uzun vadede tepki vereceğinizi düşünmüyorum açıkçası çünkü ailesinden değer görmeyen evlatlar sevilmek için daha verici oluyor. Sizin de bir süre sonra yine ailenize düşkün olacağınızı düşünüyorum. Normalde zaten size pek bir şey yapmayıp ablanıza yapmışlar buna rağmen ben utanırım olmaz deyip bilezik takmaya çalışıyordunuz. Umarım gözünüz açılır.

Önceki konumdada söylemiştim ticaretle uğraşıyorlar.Muhtemelen eşime pay düşmesin diye bu şekilde düşünmüş olabilir
Uzerine yapmasın üzerine niye yapıyor ki evlatlarına düzenli olarak kirayı verebilir her ay bi kardeş alır kirayı düğüne falan gitmeyeceğinizi söyleyin ablaya bak aylardır kira alıyor da sana bir hediye alıp geldi mi sen de bilezik de bilezik diye kocanın başının etini ye

Gerçek olamayacak kadar trajik bir olay değil mi ? Siz okurken şaşırıyorsunuz ben bunları yaşıyorum.Dünden beri ne uyku uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum çok üzgünüm ailem tarafından bu şekilde dışlandığım için.Sürekli düşünüyorum kafamda kurup kurup duruyorum acaba ben onların öz evlatları değil miyim o sebeple mi böyle yapıyorlar diyorum kendi kendime
Boşver ya hiç takma artık olan oldu sen davanı aç bekle ne yapacaksın başka yada para yüzünden kötü olmayacaksın ama senin farkın ne onlardan değil mi? O yüzden artık yapacakların belli.

Ablama demiş ki ayıp değil mi bana bu şekilde mesaj atıyor demiş.Bende ne ayıbı etmişim ben pardon,küfür mü ettim hakaret mi ettim kötü söz mü söyledim ne yaptım ben ? İnsan gibi hakkımı savundum ben.Hakkımı aramak ayıpsa onun gözünde evet ayıp ettim ben dedim.Sessiz kalıcam bundan sonra gerisini o düşünsün artık
Söyleyecek birşey kalmayınca adına terbiyesizlik derler zaten başka ne diyecekti ki boşver

Kızlar merhaba,
Daha öncede yakın zamanda “Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım”adlı bir konu açmıştım hatırlayanlarınız vardır belki.Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar meğerse benim arkamdan iş çeviriyorlarmış.Bugün akrabalardan biri ile telefonda konuşurken “ablanda kirasını alıyor zaten”diye cümle geçti ve ben beynimden vurulmuşa döndüm.Ne kirası diye sorduğumda “Sakın bizden duyduğunu söyleme lütfen ama baban ablana ev vermiş tapusunu üzerine yapmış ablanın evinde kiracı var şuan her ay kirasınıda alıyor zaten”dediler.Hemen bu olay üzerine ablama yazdım böyle birşey duydum doğru mu diye sordum “Evet doğru ama bana ev alınmadı özellikle babam var olan kendi evinin tapusunu üzerime yaptı”dedi.Bende ona “neden bana söylemedin peki el alemden duyuyorum ben bunu insan kardeşine söylemez mi hiç”diye sorduğumda “Söyleyecek kadar değerli bir konu mu peki sence bu,ne deseydim ki babam bana ev verdi tapusunu üzerime yaptı deyip nispet yapar gibi söylese miydim”dedi.Ben çok üzüldüm ve kırıldım.Evliyim diye evlatlıktan mı silindim yani anlamadım.Benden neden saklandı bu durum ailem benden gizledi ama ben bunu el alemden öğrendim hayretler içindeyim resmen.Babama mesaj atacağımı evlat arasında neden ayrım yaptığını soracağımı söyledim ablama o da “Bence yazma boşver canını sıkacak boş yere,ne diyeceksin sanki”dedi.Ben yinede benim içime dert olacağına ona dert olsun diye güzel bir mesaj yazdım babama gönderdim.Mesajımj okudu ama cevap yazmadı.Ablama sordum evde size birşey dedi mi diye.Benim attığım mesajı evdekilerede okuyup “Bana şimdi neden böyle bir mesaj atmış ki”demiş.4 kardeşiz 3 kardeşe ev vermiş tapu yapmış üzerlerine ama ben evli olduğum için bana hiçbirşey yok.Kendimi dışlanmış hissediyorum içim soğumuyor bir türlü.Burdaki asıl konu babamın evlatları arasında ayrım yapması.Eğer ki evli olan kişiye biz ev vermeyiz düşüncesindeyse ablamda evlenecek mesela babamın ona verdiği eve geçip oturacak eşiyle o da.Orda oturmasa bile kirasını her ay alacak bir geliri olmuş olacak hiç yoktan.Ama bana hiçbirşey yok.Ailem tarafından kandırılırken bende salak gibi ablama düğünde bilezik takmak için eşimle tartıştım evimin huzuru kaçtı günlerce.Üzüntümün tarifi yok kelimelerde bugün gün boyu ağladım gözlerim şişti.Eşim teselli verdi sürekli boşver bizim ihtiyacımız yok onlardan gelecek paraya üzme kendini diye.Babama mesaj atma konusunda ablam boşver yazma demişti kuzenimde boşver yazma para kavgası yapıyormuşsun gibi olacak gerek yok falan dedi,ben yinede içimde kalmasını istemediğim için yazdım.Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?
Kusura bakmasınlarda tabiki böyle bir konuda ayrımcılık varsa para kavgası yaparım,herkese var beni sokaktami buldunuz derim ayrıca babama mesaj yazmam gider direk yüzüne sorar cevabımı alırım tatmin olmazsam bundan sonra mal paylaştığın eblatlarinla vakit geçir deyip bir daha gorusmem

Olayda anlatmadığınız şeyler mi var? Bu hali hiç mantıklı değil çünkü.
Böyle aileler var ama ya bi çocuğa yedirip diğerlerine vermezler ya erkeklere verip kızlara vermezler. Saçma da olsa kendilerine göre gerekçeleri vardır.
4 çocuğun 3ü için bir şeyler yapan aile 4. için neden yapmasın ki?

Eşiniz nasıl biri, eşinizi mi sevmiyorlar acaba?
Yani burada çok gördük kızım yapma etme, kendine yazık etme boşa bu adamı diyen ailelerini dinlemeyip her türlü kötülüğü yapan kocalarını bırakmayan kadınları.
Sizin eşiniz de böyledir demiyorum ama size olan tavırları eşinize hislerinden kaynaklanıyor olabilir.
Diğer türlü hiçbir mantığı yok çünkü.

Özellikle abla ve diğer kardeşlerin tam Şam Şeytanları..bi de babama mesaj atma ben yazdım demiş☺ailenizin evine gidin hesap sorun ,kıyameti kopartin ,utanmazlar..en kötü ev 2 milyon olmuş, bunlar babaları ölmeden havadan mal sahibi olmuşlar..sen de bilezik taksam mi diye eşle kavga ediyorsun..boşansan zaten miras malından eş talep edemiyor, öleceksin de adam 1/4 alacak..eee bu damat da kızlarına bakıyor sonuçta..hem onlar evlenmeyecek mi sanki..

Özellikle abla ve diğer kardeşlerin tam Şam Şeytanları..bi de babama mesaj atma ben yazdım demiş☺ailenizin evine gidin hesap sorun ,kıyameti kopartin ,utanmazlar..en kötü ev 2 milyon olmuş, bunlar babaları ölmeden havadan mal sahibi olmuşlar..sen de bilezik taksam mi diye eşle kavga ediyorsun..boşansan zaten miras malından eş talep edemiyor, öleceksin de adam 1/4 alacak..eee bu damat da kızlarına bakıyor sonuçta..hem onlar evlenmeyecek mi sanki..
Ayrıca o düğüne hayatta gitmezdim

Bana da olayları eksik anlattınız gibi geliyor. Siz veya eşiniz babanızla büyük kavgalar veya anlaşmazlıklar mı yaşadı? Ancak böyle bir durumda babanızın davranışı mantıklı olabilir. Normal bir aile ilişkisinde sizin hem anneniz hem de babanızla yüz yüze gelerek rahatsızlığınızı belirtip hakkınızı aramanız gerekirdi. Anlattıklarınızdan sizi ailenin üyesi gibi görmediklerini anladım ben.

Bana da olayları eksik anlattınız gibi geliyor. Siz veya eşiniz babanızla büyük kavgalar veya anlaşmazlıklar mı yaşadı? Ancak böyle bir durumda babanızın davranışı mantıklı olabilir. Normal bir aile ilişkisinde sizin hem anneniz hem de babanızla yüz yüze gelerek rahatsızlığınızı belirtip hakkınızı aramanız gerekirdi. Anlattıklarınızdan sizi ailenin üyesi gibi görmediklerini anladım ben.
O tarz bir şey açıklamış konu sahibi mesajlarında. Babası sıkıntılı biriymiş ve babasına karşı mesafeli olmuş. Muhtemelen de babası o yüzden onu cezalandırıyor

Ablamın bana söylediği “Ben istemedim bana vermesini hatta yemin ederim sanada versin diye çok söyledim babama bana ev vermen kardeşime karşı ayıp olmasa bile eşine ayıp olur dedim”dedi.Madem çok istemiyordun almasaydın evi kim silah zoruyla sana ev verdi kafana silah dayayıpta sanki.İlla ki söylemiştir kardeşimede ver diye ama ayak yapmasın bana yok ben istemiyordum zorla verdi vs diye
Ablanıza çokta güvenmeyin, böyle dediğini bile düşünmüyorum.
Hadi verdi diyelim, peki ablanız, diğer kardeşleriniz ve tabii ki anneniz, niye hiç bahsetmediler bundan size. Resmen hepsi organize olup, kazık atmışlar size. Birde kira alıyormuş, demek ki bayağı olmuş ev paylaşımı.

Hadi damada kalmasın diye böyle bir şey yaptı desek, o zaman sizede eş değerde bir altın, döviz falan vermesi gerekirdi.

Yerinizde olsam öyle kuru bir mesaj yerine (ki o mesaj babanın eline geçtimi oda meçhul) ortalığı ayağa kaldırırdım. Gerekirse dava açar bir daha da hiç biriyle görüşmezdim.

X