Bekar baba sevgilim

Bekar biriyle evlenmiş boşanmış çocuklu birinin evliliği mutlulukla sonuçlanır mı?

• Evet

OY: 43 43,4%
  • Hayır

OY: 56 56,6%

• Ankete Katılan
    99

Eski eşe saygınız ve çocuğa olan hassasiyetiniz için tebrik ederim sizi. Üslubunuza bayıldım. Konuyla ilgili olarak da neden mutlu olunmasın ki? Arada velayet kavgası yok, para sıkıntısı/kavgası yok, Babaanne ve dede süper insanlar. Sevgiliniz Size kendinizi değersiz hissettiriyor mu? Kendinizi sürekli "gözden çıkarılabilir" hissediyor musunuz?

En önemlisi kendine eş mi, çocuğuna bakıcı mı arıyor? Bakın bu Son kısım bence çok önemli. Evlenseniz bile sizin konumunuz ayrı, siz annesi değilsiniz. Çok seven, kollayan, yardımcı olan biri olabilirsiniz ama kendinizi anne pozisyonuna sokmak zorunda hissetmemelisiniz. Ha çocuk Size bağlanır, siz evlat gibi seversin o ayrı.

Ben bu konularda çocuklu adamın niyetine çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eski eş adı üzerinde eski. Kıskanılacak bir yanı yok, yeri geldiğinde yüzyüze bile gelebilirsiniz.

Siz anne olmak isterseniz sevgiliniz ne der? Ben zaten bir tane büyüttüm, istemiyorum diyenler var. Bu anlamda da anlaşmak çok önemli.

Aileniz de tanıdıkça sever diye düşünüyorum eğer anlattığınız kadar düzgün biriyse. Eğer aile yapınız müsaitse bence önce birlikte yaşayın. Koskoca insanlarsınız. Sorularınızın cevabını en iyi öyle alırsınız.

Şöyle ki mesele sevgilinizin nasıl biri olduğu . Yaş farkı var ama adam enerjik mi? sizin yeni yeni yaşayacağınız heyecanları yaşadığından monoton mu davranacak ? Kızı birkaç seneye ergenliğe girecek o zaman onunla illa ki çatışacaksınız sizin ına en ufak yaptığınız uyarıyı yanlış anlayacak mi ?
Hepsi büyük sorunlar aslında. Bilmiyorum ben yapamazdim saniyorum

Öyle güzel bi tablo çizmişsiniz ki sadece mutluluklar dileyesin geldi. Bu durumda ben olsam böyle tereddütler yaşamazdım, yaşamadan bilinmiyor gelecek.. Hem %100 sorunsuz mu sanki bekar çocuksuz erkeklerle yapılan evlilikler. Sıkıntılar hayatım her anında var..

bende aynı fıkırdeyım
bu yuzden bosanmıs adam almayın dedım dıye bırılerı en sacma yorum odulunu vermıs bana sagolsun
herkes supersonık

bende aynı fıkırdeyım
bu yuzden bosanmıs adam almayın dedım dıye bırılerı en sacma yorum odulunu vermıs bana sagolsun
herkes supersonık

Ben sizin o yorumunuza da katılıyorum aslında bir noktaya kadar. Toplum istatistiğimize gayet uygun bir tespit, zırva değil.

Türk kadınları dövse e sövse de aldatsa da kolay kolay kocadan ayrılmıyor. Adam aşkımız bitti git dese bile kadınlar zamkla yapışıyorlar. Durum böyleyken herif madem çoooook mükemmel, arada bir de çocuk varsa kim boşanır?

Boşanmış çocuksuz alabilirim ama boşanmış çocuklu asla almam.

Son düzenleme:
biraz karışık. Güzel yorumlar yapılmış, eklemek istediğim tek şey var.
Evlilik çok başka bi olay. Hayatiniz okadar buyuk bir degisime ugruyorki..yeriniz yurdunuz degisiyo. Yataginiz banyonuz koltugunuz bile. Bunlara alismak zaten biraz zor. Ustune birde es var, ona alismaya calisiyosunuz. Gundelik hallerine, keyifsizliklerine, yorgunluklarina filan. Ayrica bir ailesi var, gelin diye sana birden sarilan. Evin sorumluluklarindan hic bahsetmiyorum bile.
Birde bunlarin ustune onun bir kizi var. O cocugun da bir duzeni, sorumluluklari..

Bunlarin hepsini birden kaldiririm, gucluyum, cok seviyorum, ve sevgilim bana hep destek tam destek derseniz, gozunuzu karartin ve riski alin derim. Zira evlilikler hep bi risktir :)

Mutluluklar!

Tebrik ederim ! Yılın en saçma yorum ödülünü aldınız.
bu yetkıyı sızın vermıs olabılmenız ne kadar da tatlı
sanırım sevımlı gosteren tek sey o tavsancık oldu
saol canım
bekar ve kendını egıtımde oldukca gelıstırmıs bı bayanın daha ıyı sartlarda olmasını ıstemek
daha dogru sartlarda yasamasını ıstemek adına yazdıgım mesaja saygı dolu cevabınızdan oturu... cok tesekkur ederım :)
ben genelde dusuncelere saygı duymayı tercıh edıyorum :) cunku !
tesekkurler

Baba evinde yaşarken de benim düzenim değil, bizim düzenimiz oluyor.
Kendi çocuğun ve eşinle birlikte yaşarken de bizim düzenimiz olacak, olmalı.
Ancak tek başına yaşayanlar içindir benim düzenim diyebilmek.
Her ilişkide farklı şekillerde sorunlar vardır.
Önemli olan sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilen eşler olabilmektir.
Yüreğinizin sesine kulak verin.

tabıkı duruma gore degısır..
konu sahıbı okadar tatlı okadar ıyı anlatmıs kı adamı
nerdeyse kusursuz
bukadar ıyı bı adam nıye ayrılsın kadın nıye bıraksın gıtsın
kocaman bı soru ısaretı
bence bekar ve kendını gelıstırmıs bı hanım bu kadar ıyı numarası yapan adama karsı dıkkatlı olmalı
kesınlıkle bu konu ıcın soyledım
sartlar esıt olmalı yazık olacak genclıgıne

Mükemel erkeği oynayanların sonradan çlrkin yüzleri ortaya çıkıyor

Mükemel erkeği oynayanların sonradan çlrkin yüzleri ortaya çıkıyor
aynen
bıde balıkda bastan kokuyor
konu sahıbının durumu resmen bıle bıle lades demek
evlılık asktan ıbaret olsaydı kımse bosanmazdı malesef hayatın gerceklerı var valla

Negzel

Çok sorun yaşarsın.
Çok yakın arkadaşımda aynı şeyi yaptı ve şuan çok pişman. Eşini çok seviyor ama kızı yüzünden evliliği sarsıntıda.
İyi düşün.

Bencede o kız büyüdükçe sorun neymiş öğretir size.çok pişman olursunuz.

Evlenip bosanmis biriyle neden evlenilmesin. Tabiki evlenilir.
Ama tabi ilk once kural bir olarak:bosanma sebebini her iki taraftanda dinlemek.
Kim bilir blki adam hastalikli.
Ama su yazdiklarina bakinc, tek tarafli olsa bile. Sorun adamda degl sorun eski esindeymiski bosanmislar.

Ikinci kural olarak: cocuklarina bagliligi.
Simdi sen kizina korucuyu davranislarjna asik olmus olabilirsin. Ama umit ediyorumki senin icin, insallah ilerde sendende korumaya calismaz kizini. Adin " uvey anne" olucak.

Simdj bu iki kurali gozden gecirirsek, ve hersey olumluysa tabjkide evlenir bosanmis kisiler. Hayat bitmediya.

Yapman gereken sey ilk once annene acilmak bence. Belki zamanla alisir derim?
Karakterini tanidikca? Hatta basta bisy deme. Bulustur annenle sevgilini. Karakterini begendikce elbet bosanmis olmasi daha kuck bi factor oynar kararinda.

Çocuk sahibi olmadan boşanmış ve çocuğu olan adamla evlenmek büyük risk zaman zaman insan kendi çocuğundan bunalırken ve
bazen tartışmaya dahi girerken ,
başkasının çocuğuyla uğraşmak istemezdim doğrusu sana epey sorumluluk yüklenecek , çokta rahat bir hayatın olacağını sanmıyorum birde ergenlik gelecek bazende belki suçlanacaksın sen zaten benim kızımı istemiyordun gibi , normal evliliklerde sorun çıkarken sizin durumunuz üvey anne oluşunuzla
rolünüz kolay olmayacak

anladığım kadarıyla sen çocuğu hiç sorun etmemişsin evlenince o bizde kalır sorun olur mu gibi bir takılma söz konusu değil yazdıklarında. sadece evlilik korkusu, ailenin vereceği tepkiler (doğal olarak) seni dizginleyen şeyler. onun dışında ---sevdiğin adamdan eminsin
-çocuğunu kabul ediyorsun hatta sevgi besliyorsun
-sende seviyorsun.
bu durumda verilecek cevap kesinlikle evet.. ailen büyük dayatmalar yaşatmazsa sana yani sen bu durumu anlatınca sadece hayal kırıklığı biraz ağlama vs. gibi şeyler olacaksa sadece...dünya başlarına yıkılıyor gibi olmayacaksa seni engellemek için adımlar atılmayacaksa bence evlenmen doğru olan.

bizim bizim bir erkek akrabamız eşinden boşandı boyu kadar 2 kızları vardı.sonra başka bir kadınla evlendi.18 yıldır evliler bir oğulları oldu.çok iyiler mutlular.eski eşiyle de hiç bir sorunları olmadı arkadaş kaldılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…