Bekar baba sevgilim

Bekar biriyle evlenmiş boşanmış çocuklu birinin evliliği mutlulukla sonuçlanır mı?

• Evet

OY: 43 43,4%
  • Hayır

OY: 56 56,6%

• Ankete Katılan
    99
Annesinin cocugu gormesine karismamak anlaminda dedim. Ki zaten konunda empati kurabildigini acik belirtmissin.

ben de hayir dedim. sonucta senin de bi duzenin var. baskasinin duzenine ayak uydurmak zor. ayrica 2. planda olacaksin. cocuk onun kizi sen ise elin kizisin.ilerisini yazmiyorum... ayrica ne kadar iyi biri olsan da iyi bi annelik yapsan da bu , uvey anne olacagin gercegini degistirmeyecek biliyorsun demi?

eski esi çok vijdansizmis , aynisini sen yapsan uvey anne deilmi bu kadara bakar derler
annesi yapinca o hareketi bisey denmez

Iki çok yakın arkadasim var biri liseden diğeri universiteden. Ikisi de evlilik konusunda kili kirk yarardi. Liseden olan arkadasim yine bizim liseden 7 yıl suren bir birliktelik sonucu evlendi ve bir yillari dolmadan ayrildilar. Diğer arkadasim da herkesin karşı cikmasina rağmen evli ve bir kizi olan biriyle evlendi. Hatta kizi annesi istememis ve velayeti babadaydi. Simdi ortak bir de ogullari oldu ve çok çok mutlular Allah daim etsin insallah. Senin nasıl olur bilemiyorum ama hakkında hayirlisi olsun insallah

ne bileyim şu an yazdığınız gibi güzel mükemmel geçmeyecek herşey ve problemleriniz 4 kat fazla olucak,bilemedim ben

Niye bosanmislar?
Bilmiyorum acikcasi bosanmis insanlarin ustelik cocuklu insanlarin yine kendilerine denk insanlarla evlenmesi daha saglikli yuruyecek gibi geliyor bana.
Misal sen anneligi hic tatmadin ama o bunu coktan yasadi. Sen her seyin heyecanini, ilkini yasarken o hepsini biliyor.
Cocugun anne tarafindan sana karsi doldurulmasi da yarim saat. Sonrasi şenlik.

Bilemedim bunun haricinde mukemmel cift ornekleri de vardir elbet. Sanirim ailenin verecegi tepkiye hak verenlerdenim.

Amin... Bunu kimse bilemez, ben de hep diyorum, belki de benim kaderim böyle, çünkü tanışmamız, tanışmamızdan sonraki olaylar, şimdi yaşadıklarımız... Hiçbiri tesadüf olamaz, o kadar farklı ki, çocuk da değilim 29 yaşıma geldim ve hayatımda ilk kez böyle hissediyorum, daha önce evlilik teklifleri de aldım ama kaçacak delik aradım hep ve kaçtım da nitekim. Ama bu sefer, onunla aynı evde yaşamak, aynı sabaha uyanmak, ne bilim hepsi hayal gibi, rüya gibi geliyor bana. Ailesi, eğitimi, işi, tipi, duruşu, bakış açısı, hayattan beklentisi, o kadar uyuyor ki bana..

Vallahi kardeş aynı yaştayız.

Ben kendi açımdan bakıcam, daha kendi bebeğimi kucağıma alma heyecanı yalanamışken 8 yaşında bir çocuk....annelik yapamazdım sanırım kendimde o kapasiteyi görmüyorum.

Artı çocuk bu pinpon topu değil , stabil, düzenli bir hayata ihtiyacı yok.
3 kişilik aile olmaya siz samimi olarak hazır mısınız? Cidden sizin çocuk konusunda kuşkularınız olmasa zaten buraya bu konuyu açmazdınız. Siz ne düşünüyorsunuz??

Bir de kendi çocuklu heriflerin kendinden yaşça küçük bekar kadınlara bakmasını asla normal bulmuyorum. Davul bile dengi dengine. Gitsin yaşıtları çocuklu kadınlarla evlenip aile olsunlar. Çooook mükemmel yazmışsınız ama çok mükemmel olaydı bekar bir hatunu arafta bırakıp, kendi çocuğunu daha kucağına almamış bir kadına sen gel benim kızıma anne ol demezdi.

Madem bekar babasın o zaman sorumluluk sahibi olacaksın kardeşim. Kendine uygun, problem yaratnayacağın kadınlara yanaşacaksın, durumu sana uygun olmayan hatunların peşinden koşup onları da katastrofiye sürüklemiceksin.

Son düzenleme:
ne kadar güzel yazmışsınız tane tane düzgün düzgün:)
yerinde olsam acele etmem
mükemmel erkek gibi görünüyor buradan ama o aşktan olmasın?
her insanın kusuru var çünkü?

Kadın istemiş boşanmayı, sevgilim de hatta uğraşmış çocuk var diye ama olmamış, boşanmışlar. Kadın çok genç yaşta evlilik yaptığı için sorumluluklar, annelik vs vs vs zor gelmiş ve kaçmış anladığım kadarıyla. Ama dışardan duyduğum ( evet casusluk yaptım, kabul ediyorum. Çünkü niye boşandıkları benim için önemliydi, eski bir dostlarına ulaştım, kuzenimin en yakın arkadaşıydı, malum küçük şehir, herkes herkese dokunuyor bir yerden.) eski eşi kaprisliymiş biraz, kendi ailesiyle görüşmüyormuş, eşinin yani sevgilimin ailesiyle de görüşmeyi kesmiş. Sevgilim yine de iki tarafı yıpratmadan devam ettirmeye çalışmış ama kadın spora yazılmış haftaiçi hep spora gidiyormuş, kuaföre vs yani evden kaçıyormuş, sevgilim de bu arkadaşına yıllar öncesinden söylemiş bu ilişkinin biteceğini hatta. Kadın özgürlük alanı istiyorum, tek başıma bir şeyler yapmak istiyorum diyip duruyormuş. Bir de dedikoduya göre, başka biri varmış falan ama bunu ne sevgilim söyledi ne de ben söyleyebilirim böyle bir şeyi. Duyumlar bundan ibaret.

Kesinlikle! Olmaz mı? Hem de binbir tane var. Mesela en korktuğum şey. Mesela, evet ben vicdanlıyım, huzursuzluk sevmem, hele ki yaşlılara ve çocuklara karşı çocukluğumdan beri ayrı bir düşkünlüğüm vardır ama ben de bir insanım neticede. İşim çok yoğun ve insanlarla uğraşıyorum devamlı, streslerini satın alıyorum bi nevi. Eve bu halde geldiğim bir gün, hiç olmadık bir şey için kalbini kırarsam o çocuğun, tüm annelerin yaptığı gibi, ben anne değil üvey anne sıfatıyla topa tutulacağım, herkes beni kötüleyecek, kv ve kp de bana kızacak eşim benden soğuyacak vs vs sürekli bunları kuruyorum kafamda...

ne kadar güzel yazmışsınız tane tane düzgün düzgün:)
yerinde olsam acele etmem
mükemmel erkek gibi görünüyor buradan ama o aşktan olmasın?
her insanın kusuru var çünkü?

Öncelikle teşekkür ederim, elimden geldiğince sizi yormamak adına düzgün yazmaya çalıştım.

Mükemmel demeyelim, kimse mükemmel değil neticede. Ama beklentilerimi karşılayacak şuana kadar karşıma çıkmış en mükemmeli sıfatı bu adama çok yakışıyor

İlk planda hep çocuğu olacak birde anneyle muhatap olacaksın bence bu adam mükemmel olsa zaten evliliği sonlandırmaz ailesime sahip çıkardı egosu üstün gelip boşan,mak için çabalamış bu boşanmış adamların zerre kadar gözümde değeri yok aslada olmayacak , kadını ve cocuğunu seven değer veren zaten boşanmaz bence siz kendinizi kandırmayın

Ah keşke önceki mesajları da okuyup öyle yorum yapsanız.

hakkınızda hayırlısı olsun
ben olsam seviyorsam ve düzgün bir insansa evet derdim
ancak lütfen ailelere yakın oturmayın:) her zaman sorun ..

Bakın, kv yi kp yi adamı çocuğu bir dakika boşverin. Siz kendiniz için ne istiyorsunuz? 3 kişilik aile olmak içinize siniyor mu, istiyor musunuz? Siz ne istiyorsunuz önemli yer burası.

Herif mükemmel yazmışsınız ama inanın değil. Beriki hatunla evlenmiş olmamış şimdi de gayet bencilce bir şekilde, çocuksuz bir kadına gel sen çocuğuma bak diyor. Sizi arafa sürüklüyor, kendi keyfini düşündüğü için.

Sefayı süren hep erkekler zaten. Eski eş mutsuz evliliktdn çıkmış çırpınıyor, siz herifin çocuğa nasıl bakcam diye kara kara düşünüyorsunuz. Peki bu herif sizi 1 mg düşündüü mü acaba bekar haliyle 8 yaşında çocuğa nasıl bakar olur mu olmaz mı diye?

Yorumunuza saygi duymakla beraber hic katilmiyorum. Ozaman kadinlar neden bosaniyor. Erkegin kotusu var da kadinin kotusu yok mu? Mutsuz bir evliligi neden devam ettirsin?

Bakın, kv yi kp yi adamı çocuğu bir dakika boşverin. Siz kendiniz için ne istiyorsunuz? 3 kişilik aile olmak içinize siniyor mu, istiyor musunuz? Siz ne istiyorsunuz önemli yer burası.

Bu sorunun cevabı ne bilmiyorum şuan için. Belki de evlenene kadar hiç öğrenemeyeceğim ama hissettiklerim, bu adamla evlenmek içime yüzde yüz siniyor ama 3 kişilik aile kısmına gelince, yaşayacaklarımı düşündükçe - ki bunlar şuan için öngörebildiklerim, bir de öngöremediğim sorunlar da çıkacak muhakkak - ne istediğimi bilmiyorum...

Bu özgürlüğüne yönelmiş kadın modeli biraz riskli bence. Yani, nasıl desem, erken yaşta evlenip çocuk doğurup gençliğini yaşayamamış değil de, her şeyi olması gerektiği gibi,zamanında ve yerinde yaşamış, annelik duyguları birinci planda olup da anlaşamadığı için ayrılan, sıradan, normal kadından daha riskli.
Çünkü, bu şu an anneliğini ikinci plana atıp hayatına odaklanmış birey birkaç yıl sonra o özgürlük muhabbetine doyacak, kaç yaşında bilmiyorum ama birkaç sene gezip tozduktan sonra kafasına dank edecek bir kızı olduğu. İlgili anne rolüne soyunacak, eğer müsaitse geride bıraktığı o hayatı özleyecek, bekarsa eski eşine dönmeye çalışacak, değilse de aklını çelmeye. Kürkçü dükkanı misali yani, gezip tozduktan sonra yavrusuna ve geride bıraktıklarına dönmek isteyecek.
Bu tip bir kadın için bunları öngörmek kolay. Dediğim gibi, her şeyi yerinde ve zamanında normal yaşamış bir kadından daha az korkmak lazım.
Bir de, bu kafaya dank etme noktası siz evlenince ve o çocuk sizin evinizde 3-4 gün kalmaya başlayınca, siz ona ablalık / fahri annelik yapmaya başlayınca da gerçekleşebilir. Kızına eski eşi bakıyordu bu zamana kadar, fakat başka bir kadının annelik yapıyor olmasını kaldıramayabilir, kıskanabilir, bu durumubozmaya çalışabilir, bu kıskançlıkla sıkıntı çıkarabilir.
Benim aklıma gelen senaryolar bunlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…