Bekar baba sevgilim

Bekar biriyle evlenmiş boşanmış çocuklu birinin evliliği mutlulukla sonuçlanır mı?

• Evet

OY: 43 43,4%
  • Hayır

OY: 56 56,6%

• Ankete Katılan
    99
O kadar çok konu okudum ki burada.
Pembe bakmam imkansizlasti bu şartlardaki evliliklere.

Tamamen senin tahammülune, ne kadar anlayışlı biri olup, nelere göz yumabilecegine bağlı mutluluğun..

Ben kendimi tanıyorum yapamazdim.
En basitinden çocuğun iyiliği için takındığım bir tavır beni üvey anne yapar, haketmedigim bir şekilde yargilanirsam her şey biter içimde. Ne var ne yok yikarim.

O nedenle uzak dururum en baştan..

Evliliği kendi başına zorlaştıran bol miktarda kavram var zaten. Üstüne eski eş ve çocuk beni aşar diyorum.

Boşanmak da evlenmek kadar doğal bir süreç.Ancak bekar bir insanla boşanmış bir insanın birlikteliğinde eğer işler ciddiye biniyorsa iyice düşünmek gerek.Kıskanç biriyim demişsiniz,mesela sevgilinizin kızı rahatsızlansa sevgilinizin eski eşiyle görüşmesini nasıl karşılayacaksınız?Sevgilinizin kızıyla aynı evde yaşamak bazen çocuğun sorumluluğunu üstlenmeniz gerekecek buna hazır mısınız? ve en önemlisi annesi babası boşanmış çocuk şartlar ne kadar iyi olsa da hep biraz kırılgandır benim gözümde.Siz kasten bir şey yapmasanız bile her gün her işini yapsanız bile en ufak sürtüşmede üvey anne değil mi ondan böyle diyebilir,kırılgan bir çocuğu daha da kırmayacağınızdan emin misiniz?Evlilik başlı başına büyük bir sorumluluk.Bence iyice düşünün bu konuları.Ne sizin ne de o küçük kızın üzülmesini istemem.

Yaşamadan bilemezsin!
Şahsi yorumuma gelince : nikah - düğün - ebeveyn olma heyecanını ilk olarak yaşamak isterdim. O tüm bu heyecanları yaşamış.
Heleki kıskanç biriysen zamanla aklına olmadık şeyler gelir, geçmişe takılırsın.
O, çocuğunun annesiyle görüşecek illaki... Bu seni ne derece rahatsız edecek?
Aşkı sen yaşıyorsun, O'nu en iyi sen tanıyorsun, dolayısıyla en iyi kararı yine sen verirsin. Ekonomik özgürlüğün varsa dert değil zaten, yapamazsan dönersin yolundan.
Herşeye rağmen tereddütlerin varsa, evlilik kararı almak için erken demektir. Biraz daha zaman ver kendine ve emin olduğunda gir o yola

Şimdi son birkaç Sayfayı okudum inanamadım
2 insan birbirine Kıymet veriyor ve seviyorsa herşey hallolur
Her evlilikte sorunlar vardır
Kayınvalide problemli, parasızlık, ne bileyim ani hastalık, işten ayrirılma, eltiyle geçinememe...
Ama taraflar birbirinin sıkıntılarını gidereniliyoraa geriye sadece kapıyı çekince içerde kalanlar vardır

Benim eşim beni sevmiyor
Keşke üvey kızım olsaydı da eşinin sevgisiyle ona kendi Evladım gibi davransaydınız ondan gelen sıkıntılara gözümü yumsaydım (ki asla üvey demezdim çocuklar benim herşeyim ve yetiştirme yurdunda bir dolu anne diyenim var)

Siz ikiniz mutlu musunuz?
Ona güveniyor musunuz?
Düzenim olsun diye sırf yuva kurmuş olmak için mi istiyor yoksa size değer verdiği için mi?

Evet şartlar standart gördüklerimizDen farklı ama ben sevgi varsa herşeye Göğüs gerenlerdenim

Açın bir okuyun benim evliliğimi, sevgisizlikten nasıl çırpındığımı...

Okudum, üzüle üzüle, acını hissede hissede okudum.

Sabır, sabır, sabır. Başka bir yolu yok bunun.

Yaşayacağımız, göreceğimiz o kadar çok şey var ki... Hepimizin dertleri, tasaları ayrı ayrı.

Allah yar ve yardımcınız olsun, tatile tek başına giden bir baba, döndüğünde bulduğu -bulamadığı- eski sevgili... Sonrasında ne olacak? Yaşayıp göreceğiz.

En sevdiğim şarkı sözlerinden biridir; "Her gün güneş doğar, yeter ki açık olsun perdeler..."

Perdelerinizi hiç kapatmamanız dileğiyle.

Sorunsuz evlilik yoktur zaten hiç evlenmemiş biri ile evlenirsen sorun cikmayacaginin garantisini kim veriyor hickimse o yüzden eğer seviyorsan ve karşıdakine güveniyorsan yolunda yürü derim tabi çıkacak problemleri tahmin edip gardını al derim
Bende herkesin felaket senaryoları yazdigi bir damat adayı ile evlendim (farklı konuda) sonuç pozitif :) çok mutluyuz iyi ki de risk almışım diyorum

Eski karısı için düşündüklerin bir kaç yıl sonra senin için düşünülecek. Konunun hepsini okumadım, ama keşke sadece çocukla ilgili kısma değinseydin. Bir benzerini yaşadığım için biliyorum. Benim oğlumda babannesi ve dedesiyle neredeyse her gün görüşür, hatta uyanır uyanmaz onlara gider (2.5 yaşında). Babannesi gün boyunca gezer, aktivitenin dibine vururlar. Şimdi ben özgürlüğüne düşkün bir anne miyim? Çocuğu göstermeseydi annesi, o zaman da ağzınız başka yöne dönecekti. Siz kendinize bakın önce, sevgilinizle mutlu olmaya bakın. Yakıştırmanız çok çirkin.

Son düzenleme:
Bu adam sizinle cocuguma baksin evimi cekip cevirsin diye evlenmiyor
Ortada bir ask var
Babamda annemle ikinci evliligini yapmis
Bir cocugu varkenvarken ustelik
Dayim ikinci evliligini bu sekilde yapti
Hepsi yasini basini aldi hala cok mutlular
Sizin ilklerinizi o daha once yasadi diye ayni heyecani yasayamayacagina inanmiyorum
Karsisinda mutlu oldugu bi kadin var
Sizin yerinizde olsam ayaklarimi yerden kesen adamla evlenirim
Hic evlenmemis biriyle sifir sorun diye biseyin garantisi yok

Evde yemek temizlik yapsın diye evlenecek olsa, doktora yapmış, kariyer sahibi bir kadınla evlenmeyi düşünmezdi galiba.
Erkek arkadaşınızı tanımıyorum ama erkeklerin bencillik potansiyelini hiçbir zaman hafife almayın. Onun gözünde sizin diplomanız da kariyeriniz de ona karılık ve kızına annelik görevinizden sonra gelir. Bundan emin olabilirsiniz.

abimin 2. evliliği ama çocuğu yok eşi bekardı eşinin ailesi çok tutucu ama kendilerini geliştirmiş insanlardı öncelerde abimin kayınvalidesi abimi dul diye istemedi ama tanıdıkça ailecek çok sevdiler ve şuan evliler bence dul da olsa önemi olmamalı çocuk ta olabilir burada sorun eski eşten kaynaklanabilir bu durumu da ancak siz fark edebilirsiniz sevgilinizle eski eşinin görüşme durumları saygı içerisinde mi problemleri var mı eğer tüm bunlardan yana sorun yoksa dul ve çocuklu olmasının hiç sakıncası yok tabi kendinizi böyle bir duruma hazır hissediyorsanız

+100000000 bu tespite.

Kadınlar uyanık olsun boşanmış herifleri almasın yazdım buraya 50 kere.

Adama hava hoş, ziyan olan taraf kadınlar oluyor. Berikind2n çocuk yapıyor, boşanıyor, sonra tekrar evlenip başka aile kuruyor. Olan arada kadınlara oluyor. Boşandığı kadın çocuğu yetiştirmek için debeleniyor. Evlendiği kadına yetişkin çocuğunu baktırıyor , kendi çocuğunu kucağına almamış hatuna çocuğuna annelik yapma görevini yıkıveriyor bu hatunun psikolojisi ne olur diye düşünmeden. Erkekler bencil.

Erkekler iyi yapıyor bence, kadınlar eşek olunca semer vurmamak suç tabi. Sonuçta adam sen bu alengirli duruma gel gir diye kimsenin başına silah dayamıyor. Kadınlar kendilerini bu garip durumlara düşürmeye razı olduktan sonra herif lütfen kendini heba etme mi diyecek?!

En önemlisi siz birbirinizi seviyorsunuz bence iki insanın birbirini sevdiği müddetçe üstesinden gelemeyecegi şey yok gibi .. Hemde kızına da isinmissin ne güzel kendi evladin gibi övgüler duzuyorsun..
Sevdiğin için birçok şeyi tolere edebileceğini düşündüm yazdıklarından ..
Mutluluk ille de iki bekar arasında olacak diye bi kural yok bence..

Aynen adam yanında çocukta getirecek kadın zaten şımarıklık yapamıyacak onu yapacak olan kızı olacak , başlı başına sorumluluk adamlar zaten sorumluluklarına azaltmak için evleniyor ev işe kolay değil ki birde çocuk var tabi adam herşeyi aşka bağlayacak yoksa kadına nasıl kandırırı çocuk bakımı ,alışveriş, ev işi, cinsellik , çocuğun okul ödevi , .çamaşır işi

yeni evlendiğin adamın beni şımartmasını isterim bana ne çocuğundan

Neden olmasin
Cocugu annesini tolere edebilirseniz
Aileniz hayal kirikligini sindirebilirse
Neden olmasin

her evlilikte oldgu gibi sorun tabii ki cıkar cocuk seni kıskanabilir ilerde cocugunuz olunca cocuklar birbirini kıskanabilir gibi..

siz seviyorsanız ve çocuğu sorun etmeyecekseniz olur. ama yok yapamam derseniz bence hemen vazgeçin zaman kaybetmeyin

Butun bunlari en basta dusunmek gerekmiyor mu?
Bu insanla ileride anlattiginiz nedenlerden dolayi evlenemeyecekseniz basta bu kadar uzamasaydi keske. Simdi hersey almis yolunu gitmis ne desek vazgececek halinizde yok heralde.

Bilmiyorum şimdi herşey taze tabiki canim cicim dersiniz ama herşey olabilir yanı anne olmayan o duygudan yoksun olacağı anlamına gelmiyor sen en iyisi zamana bırak ailenin içinse uzucu kimse böyle biriyle evlenmeni istemez aşkın gözü kordur

zor
bıde bosanmıs adam almayın derım
ıyı olsa karısı bırakmazdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…