Bekar baba sevgilim

Bekar biriyle evlenmiş boşanmış çocuklu birinin evliliği mutlulukla sonuçlanır mı?

• Evet

OY: 43 43,4%
  • Hayır

OY: 56 56,6%

• Ankete Katılan
    99

obursirin

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
698
1.616
38
Merhabalar,

Başlıktan da anlayacağınız üzere, sevgilim evlenmiş boşanmış ve bir de dünya tatlısı bir kız çocuğu var, henüz 8 yaşında. Çocuğun velayeti hukuken annede ama annesinin ailesi şehir dışında yaşadığından ve aile bağları anladığım kadarıyla sağlam olmadığından, çocuk haftanın 3-4 günü babada, 3-4 günü annede kalıyor, bu şekilde pinpon topu misali ömrü geçiyor çocuğun. Babanın dünya iyisi bir ailesi var, babaanne ve dede özellikle, çocuğa inanılmaz düşkünler ve haftaiçinde okuldan alımı, özel aktivitelere götürülmesi vs konusunda devamlı elleri üzerinde. Annesi ile ilgili yanlış bir şey söylemek haddime düşmez ama anladığım kadarıyla erken yaşta evlilik yaptığı için özgür kadın olmayı özlemiş ve şuanda hayattaki duruşu özgürlüğü yönünde, annelik hissi 2. planda ve onun için sevgilim de kızına hem annelik hem babalık yapıyor. Ama kadın da çalışıyor neticede, elinden geleni de yapıyordur içinde bulunduğu psikolojik durumu bilemeyiz neticede.

Bize gelince. Ben 29 yaşındayım. Sevgilim 38. İkimizin de çok iyi eğitimlerimiz, işlerimiz , ortalamanın üstünde kazançlarımız ve çok güzel ailelerimiz var. Hayata bakışımız, gelecekten isteklerimiz, beklentilerimiz örtüşüyor. Onu çok seviyorum, o da beni kimsenin sevmediği kadar seviyor, sevgisinden çok eminim. Çok hassas ve vicdanlı bir adam, zaten ona aşık olmamdaki en büyük etken kızına olan düşkünlüğü ve hassasiyeti.

Ancak...

Bugünlerde artık eve sığamıyor sevgilim. Sürekli evlenmek istediğini, bensiz artık bir gün dahi geçirmek istemediğini, artık zamanının geldiğini söylüyor. 1 yılı aşkındır tanışıyoruz ve 2. görüşmemizde sevgili olmuştuk bile.

Bugüne kadar aşktan gözü dönmüş, normalde eski erkek arkadaşımla haftada 1 görüşen biriyken her gün her saat onu görmek isteyen ve onsuz bir hayat düşünemeyen biriydim. Evet kolay olmadı bekar biri olarak, boşanmış ve çocuklu bir adamla birliktelik, öncelikle onun düzeni var ve o düzene ayak uydurmam gerekiyordu, sorunlar da çıktı arada sırada ama hep alttan aldık karşılıklı ve büyük olaylar yaşamadan adapte olduk bu hayata. Ama bu tabi benim her şey bittikten sonra kapımı kapatıp baba evime dönmemle rahatlama sağlatıyordu bana, şimdi ise evlilik söz konusu.. Zaten oldum olası korkarım evlilikten, sanki mutsuz olurmuşum gibi, mutsuz olursam da dönüşü olmazmış gibi. Ne bilim bir tür fobi galiba.

Bu fobimin üstüne bir de çocuk eklenince, işler daha da zorlaştı tabi. Yanlış anlaşılmak istemem, yazı bu neticede, yüzümü görmüyor, mimiklerimden ne demek istediğimi anlamıyorsunuz. Ama, benim şu hayatta en önem verdiğim şey evlat ve anne baba. Onun için sevgilim zaman zaman sinir krizlerine girdi, kızına iyi annelik yapmıyor eski eşi diye. Orda bile onu durduran, aman dur diyen hep ben oldum. Ki ben kıskanç bir kadındım bugüne kadar :) Yine kıskansam da, ortada bir evlat var, hem de görseniz, kibar, naif, kırılgan ve dünyada gördüğüm en güzel kızlardan biri. O üzülmesin diye hep susturdum sevgilimi, kıskansam da, canım gitse de, aman dedim, yapma dedim, etme dedim. Neyse, o da dizginledi kendini ve bugünlere daha sakin ve daha mutlu bir adam olarak geldi.

Çok uzatmak istemiyorum ama ; ailem açısından tabi ki de sorun çıkacak, annem ağlama krizlerine girecek, bana tüm dezavantajları ve felaket senaryolarını bir bir sıralayacak biliyorum. Babam ise... Babam çok duygusal bir adam ama benden beklentileri çok yüksek, ben onun en özeliyim. Böyle bir durumda, hani yanlış düşünmeyin ama sanki biraz hayal kırıklığı yaşatmış olacağım gibi hissediyorum ona karşı da...

Duygularım, aklım, mantığım, kalbim birbirine karıştı. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım, onun için sizden akıl istiyorum biraz galiba.

Tek ricam, az önce de dediğim gibi, sesimi duymadınız, mimiklerimi görmediniz, ne dediğimi tam anlamadan sadece yazmış olmak için yazmayın, zaten karmakarışığım, daha da karışmayayım.

Hepinize huzur dolu bir hayat diliyorum...

NOT : Fake değilim :) Kazen'in de haberi var, 2. üyeliğim. Sevgiler.

Hayır dedim ben illa ki ileride bir sorun çıkar

Bosanmak cok dogal sadece boşanmış olsa cocuk.olmasa hicbir sorun yok ama cocuk var ortada cok cok zor hele de siz hic evlenmemissiniz zaten anneniz felaket senaryolarini siralayacaktir ben hic yazmayayim bile ama en basta evlilik dugun hsmilelik dogum bebegin yetiştirilmesi gibi konularda hevesini almis biri karşınızdaki ama sizin ilk sizin kadar hevesli olmayabilir bi cok konuda evlilik sadece ask uzerine kurulu degil malesef bi cok etken var

Acikcasi seviyorsan eminsen evlen derim. Ailenin kirilmasi normal bisey ama sirf bu yuzden ayrilmaniz yanlis olur.
Evlendikten sonra da simdiki gibi sevgiline destek olursun kiziyla ilgili ayni zamanda annesini de gormesine izin vermelisin. Nasil bir insan olursa olsun hakkidir cocugunu gormek. Kiskanclik olmayacaksa evlen derim ben.
Ama zorluklari da olacak elbet.

Ben de hayır dedim. Simdi hersey mukemmel gorunse de ikinizin hicbir problemi olmAsa bile aileler devreye girdikten sonra sorunlar ortaya cikar diye dusunuyorum. Ama yine de en iyi karari siz vereceksiniz. Buradaki yorumlara bakarak karar verilemeyecek derecede ciddi bir mesele cunku.

Sorun çıkar mı çıkar.. burada önemli olan sizin ne kadar tolere edebileceğiniz.. sonuçta o çocuğun bir annesi var, sevgiliniz evlendikten sonra da sürekli iletişim halinde olacak.. çocuğun annesiyle sizin de muhatap olmanız gereken durumlar olabilir.. onların anne- baba olarak katılacağı organizasyonlara katılamayabilirsiniz, toplantılara çağırılmayabilirsiniz.. bunları göz ardı edebileceğinizi düşünüyorsanız evlenin.. aksi halde hem yıpranır, hem de yıpratırsınız..

ben olsam en bastan hiç konusmazdim
ama sevgili olmayi kabul ettiysen bu bi anlamda evliligede adim gibi bisey deulmi
yani sen zaten kabul etmissin bence onunla bi hayat kurmayi
aileni nasil ikna edicen bilmiyorum yolun açik olsun ...

Katılıyorum bu konuda çok haklısınız ama işte sadece aşk değil. Yani, hep dua ettim Allah'ım karşıma çıkaracağın kişiyi önce sen sev, sonra bana sevdir diye. Orasını Allah bilir ama dünya iyisi bir adam bu adam. Ve evlilikse eğer, bu adam doğru adam. Ama çocuk.. Ah o çocuk... Çocuğu olmasa 5 dakika düşünmem, buraya konu dahi açmam. Umrumda olmaz, hemen evet derim. Ama çocuk var ortada, müşterek bir dolu etkinlik, bir dolu sorun sıkıntı. Ne bilim işte, neticede ikimizin yuvası olmayak o, 3ümüzün yuvası olacak. Benim düzenim değil, bizim düzenimiz olacak. Olacak da olacak yani..

Ben hayır dedim ama okuyunca da olur gibi geldi, çocuğun annesiyle bile empati yapman, çocuğa şimdiden sempati duyman, mantıklı cümlelerin...hayran kaldım kendini anlatış biçimine, hayır seçeneğini neden olmasın diye değiştiriyorum

Gayette güzel bir çekirdek aile olabilirsiniz siz, bir abla bir yol gösterici olabilirsin, kız çocuğu buna her zaman ihtiyaç duyacaktır, hem hayatına bir istikrar gelir yerini yurdunu bilir çocuk, ama lütfen kendi çocuğun olduğunda üveylik sokma araya ki sanmıyorum bunu yapacağını, cok sev sar sarmala o çocuğu

Felaket senaryolari degil de gerceklerden bahsetmek gerekirse..
Bosanmis birisi ile bekar birisinin yapacağı evlilik sorunlu olsa dahi idare edilir ancak çocuk isin icine girdigi zaman öyle olmaz.
siz ne kadar iyi niyetle yaklassaniz davransanizda herhamgi herhangi olumsiz bir durumda kendi öz çocuğunuz davrandiginiz gibi durumlarda dahi bugün olmaz ise de bir muhakkak üvey anne damgasi ile anilacaksiniz.. sevgiliniz esiniz olduğunda bu durumlari simdiki kadar tolere etmeyedebilir. Sadece küçük bir kac örnek..

Ben etrafimda bosanmis cocuklu annelerin hic evlenmemis erkeklerle evlendigini goruyorum. Ilk basta tuhafima gitsede mis gibi gecinip gidiyorlar. Abilik yapiyorlar ilk evlilikten olan cocuklara. Kendi cocuklarida oluyor hic ayirmiyorlar.
Bir erkek cocuklu bir kadinla yapabiliyorsa bir kadin dünden yapar diye düsünüyorum..

öteki yandan söyle düsünelim. Cocuklu bosanmis bi adam kendisi gibi cocuklu bosanmis bir kadinla evleniyor. Bence bu daha cok sorun olur. Ikiside kendi evlatlarini daha fazla sever hep ayirir sorun cikar. Senin oglun benim oglumu dövdü gibi mesela..

Eski eşi çekiştirmemeniz saygıyla yaklaşmanız çok hoşuma gitti ama bence zor olur gerçekten.

Eski eşi çekiştiremem ki, kadını ne tanırım ne bilirim. Beni üzen tek şey, çocuğun bana bile onu salıncakta sallarken annem hiç sevmez beni sallamayı o sigara içerdi şimdi oturup demesiydi bugüne kadar. O an kalbim acıdı, kızdım ona. Ama o da içimde kaldı, ne sevgilime bir şey dedim ne kendim oturup düşündüm tekrar. Çocuğa da, annen seni karşıdan izlemek istiyordur, o kadar güzelsin ki demiştim o an için, saçmalamıştım tamamen yani :)

Çocuğunu görmek ne demek? Çocuğu yine bizimle olacak haftada 3-4 olmasa da 2 gün en azından, orası kesin. Bu hakkı ondan alamam ki, bir kız çocuğu babasından ayrı nasıl büyür ben bilmiyorum... Bunu nasıl yaparım kimseyi yıpratmadan bunu düşünüyorum zaten...

tüm merhametinize ve iyi niyetinize rağmen çevrenizden gelecek "üvey anne " yaftasına hazır mısınız ?

Eski eşinin anneliğine laf eden bi adamla evleneceksin. Dikkat et derim.

Yarın öbür gün işler ters dönüp o kadının yerine de düşebilirsin onun gözünde.

Yok öyle değil. O artık patlama noktasında söylenmiş şeylerdi. Sevgilim hastanedeydi ve haftasonuydu, haftasonu sende kalacak dedi kadın, sevgilim de hastanedeyim nasıl yapacağım buraya getir o zaman refakatçi koltuğunda uyusun çocuk demişti, kadın da getirmişti hastaneye :) O anda kavgada söylenmiş şeylerdi işin aslı, yoksa kimseye laf edecek bir yapıda bir adam değil ki severek evlenmişler zaten.

tüm merhametinize ve iyi niyetinize rağmen çevrenizden gelecek "üvey anne " yaftasına hazır mısınız ?

İşte bunu hiç bilmiyorum. Hele de acaba bu mu ayırdı bunları diye düşüncelere dalan meraklı gözlerle nasıl başa çıkacağım onu hiç bilmiyorum. ( Ki onlar biz tanışmadan 2 yıl önce boşanmışlardı )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…