Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
dün sabah emdi uyanınca azıcık
kaşık maması yedi ballı sütlü pekmezli içine cici bebe ufaladım
10 gibi meyveli yogurdunu yedi ve emdi
öğlen kıymalı makarna ve yogurt yedi ve emdi
ikindi puding yedi
akşam 8 tahıllı mamasını yedi içine cicibebe ve muz ezdim
emdik ve uyuduk

iki gündür güzel yemek yiyor çok şükür
keşke hep böyle devam etse

Sabah hiç bişey istemedi ancak süt içti.Ancak saa11.00 de meyve irmik bisküvi ceviz pekmezden uluşan muhalebi yedi o da azıcık.Çüimdi çorba yapıyorum havuç patates kabak biber soğan ve biraz pirinç biraz kıyıma.Hazır olunca zeytinyağı ekleyecem.Biber ilk defa verecem biraz kararsızdım ama koydum acaba daha erken mi vermek için.Doktor da biber için hiç bahsetmedi.
ıkindide meyveli yoğurt vermeyi düşünüyorum sabah fazla yemedi eğer meyveyi böyle yemese akşam muhalebisine eklerim.
Ben emzirmiyorum biberonla sütü veriyorum acaba sütü ne zaman versem yedikten sonra bir saat sonra veriyorum.Hemen verince fazla bişey içmiyor çünkü.Ama şimdi düşünüyorum bu şekilde fazla olmuyor mu.Bir program olmuyor o zaman.Nasıl yapsam acaba.
Şimdiyta kadar günde yediği miktar anne sütü 350-450 arasında
Çorba 100-120 arasında
Meyve 50-100 arasında
Gece tahıllar 50 den çok nadiren oluyor.
Bana üyü besleniyor gibi geliyor ama sadece yemek programamız çok dağnık.Bazen kahvaltımız üğlen oluyor bazen çorba ikindi oluyor.Ahhh çok sordum.

kızlar xeno nerde ya?çınar hastaydı,ciddi bişey yoktur umarım.
yumurtayı gün aşırı mı veriyorsunuz hergün mü?bizim paşa yoğurt yemeyi bıraktı yine.sabah kahvaltı,öğlen çorba,akşam meyveli muhallebisini yiyor büyük insan gibi günde 3 öğün yiyor rejimde.o kadarcık yemeye enerjiyi görseniz,poposu 5 dakika yere deymiyor çok yoruyor beni.gece de 4-5 sefer kalkmasa dinlensem diyorum ama nerdeeeeeee

of kızlar bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır:)ama bende gunun sözü her işte bir haıyr vardır.
önce günün menüsü sulu köfte,köftesi bulgur ilaveli,küp patatesle pişrilmiş.
gelelim olaylara.damar problemm için gittiğim kontrolde tesadüfen safra kesemde sıkıntı oldgug cıktı ortaya yarın tomografi çektiriyorum.diğeri ise bakıcı.sevgili zat,yarına gun almış 15 kişi eve gelecek zat da bebeiimle ilgilenecek.üstelik boş gun var.yarına ertele,kesinlikle olmaz.herkes ayarlamış,nasıl değiştireyim,arada bir olur böyle.vs beni kıran nokta 5 e kadar baktım bugun sesim cıkmadı,hergun 2,5 te alıyorduk.oysa kaç kez rapor aldım,götürmedim,onlara say onu da dedim.ben olayın üstüne eltimi ayarladım tam arayıp beşiği ve esyaları toplayın alcaz diye arayacakken onlar arayıp gelin eşyalarınızı alın demez mi....

Canım öncelikle çok geçmiş olsun umarım önemli birşeyin yoktur bakıcı konusundada hayırlısı olsun canım üzme kendini daha iyilerle karşılaşırsın inş zaten endişelerin vardı hatırladığım kadarıyla daha iyileri çıkar inş merak etme

of kızlar bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır:)ama bende gunun sözü her işte bir haıyr vardır.
önce günün menüsü sulu köfte,köftesi bulgur ilaveli,küp patatesle pişrilmiş.
gelelim olaylara.damar problemm için gittiğim kontrolde tesadüfen safra kesemde sıkıntı oldgug cıktı ortaya yarın tomografi çektiriyorum.diğeri ise bakıcı.sevgili zat,yarına gun almış 15 kişi eve gelecek zat da bebeiimle ilgilenecek.üstelik boş gun var.yarına ertele,kesinlikle olmaz.herkes ayarlamış,nasıl değiştireyim,arada bir olur böyle.vs beni kıran nokta 5 e kadar baktım bugun sesim cıkmadı,hergun 2,5 te alıyorduk.oysa kaç kez rapor aldım,götürmedim,onlara say onu da dedim.ben olayın üstüne eltimi ayarladım tam arayıp beşiği ve esyaları toplayın alcaz diye arayacakken onlar arayıp gelin eşyalarınızı alın demez mi....

öncelikle geçmiş olsun canım
bakıcı olayı ise, her şerde bir hayır vardır derler. takip ettiğim kadarıyla zaten şüphelerin vardı onunla ilgili. böylesi daha hayırlı olmuş emin ol.

benim birkaç arkadaşım da bu çeşit sorunları bakıcı tayfasıyla çok zorluk çektiler 2 arakadaş sırf bu yüzden istifa etti işinden. işte ben bunları yaşamamak için doğumdan sonra 11 senemi yakıp dönmedim işime geri. iyiki dönmemişim diyorum şimdi.

şulecim kadına misafirin geliyor dedin diye sizi mi bıraktı, ben mi yanlış anladım
onun zaten bakası yokmuş, böyle sebepten bırakılır mı, ya eltin olmasaydı, ortada kalacaktın
çok kızdım ve çok üzüldüm, bizde de bakıcı var ya kendi başıma gelmiş gibi oldum yaa
senin de inşallah birşeyin yoktur, iyi haberlerle gel
xeno kendi mi rahatsızlanıp hastaneye falan mı yattı ki, ben de merak ediyorum kaç gündür, mesjlarımıza cevap da vermemiş

xeno'yı bende çok merak ediyorum hatta füsfüs sana yazacaktım haberin varmı diye senin mesajını okudum şimdi.Şule'cim kendini üzme arkadaşlarında dediği gibi vardır bundada bir hayır.

biz de sonunda adam gibi kahvaltıya başladık oğlum inanılmaz bir şekilde dünden beri 1 bardak süt eşliğinde ekmek içiyle yumurta ve peynir yiyor lokmaları da ağız dolusu evire çevire yiyor küçücük bir parçayı bile kabul etmeyen çıkaran çocuk birdenbire çiğnemeyi ve yutmayı öğrendi. demek ki zamanı varmış , her çocuk farklı gelişiyor sonuçta ben de mutluyum ne diyim

sağolun arkadaşlar iyi ki varsınız:)
ve evet her işte bir hayır vardır.
bu sabah ilk kez içim rahat bıraktım.alırken de gelmek istemedi.yemek yapma derdim de kalmadı,zaten her akşam ordaydık :)- eltim -
sabah kahvaltı etmiş,yumurta yememiş,hayret,sonra her ihitmale karşı koydugum mil. sütlacı yedirmiş, biz almadan az önce de yemek yedirmiş,tavuklu patates güveçte :)
tomografiyi çektirdim,sonuç pzt. xenom nerlerdesn,onda da safra sorunu vardı sanırım.
ya füsfüsüm boş günüm olan çarşambaya ertelemini istedim,mümkün değil diyor o kadar insan ayarlamış işini,baştan diyorum hata yapmışsın ben o gun doluyum olmaz diyecektn vs.iyi kötü idare ederim diyor,sanki babsının hayrına bakıyordu.

biz de sonunda adam gibi kahvaltıya başladık oğlum inanılmaz bir şekilde dünden beri 1 bardak süt eşliğinde ekmek içiyle yumurta ve peynir yiyor lokmaları da ağız dolusu evire çevire yiyor küçücük bir parçayı bile kabul etmeyen çıkaran çocuk birdenbire çiğnemeyi ve yutmayı öğrendi. demek ki zamanı varmış , her çocuk farklı gelişiyor sonuçta ben de mutluyum ne diyim

ben de endişeleniyordum ne zman öğrenecek diye,küçücük ekmek kırıntısını bile itiyor diliyle.
maşallah kuzuya,darısı bize. :lepi:

kızlar xeno nerde ya?çınar hastaydı,ciddi bişey yoktur umarım.
yumurtayı gün aşırı mı veriyorsunuz hergün mü?bizim paşa yoğurt yemeyi bıraktı yine.sabah kahvaltı,öğlen çorba,akşam meyveli muhallebisini yiyor büyük insan gibi günde 3 öğün yiyor rejimde.o kadarcık yemeye enerjiyi görseniz,poposu 5 dakika yere deymiyor çok yoruyor beni.gece de 4-5 sefer kalkmasa dinlensem diyorum ama nerdeeeeeee
ben hergün vermeye başladım,dr öyle dedi.hatta tam ver dedi.

dun tum gece hastanede gecirdik kiz rotavirus kapmis kusma ates ishal helak oldu yavrum gorseniz yeniden istahi acilmisti kuzumun cumartesi salak kafam arkadasin oglu ayni sikayetten hastaydi ona gittim bizim akilli kizda oglanin sulugundan su icmis ben gorene kadar elinden aldim ama bulasti hep benim sucum esime demedim bilse cildirir nasil halsiz asi yaptirmadim iyikide yaptirmamisim faydasini gormeyecegimi 3doktor tekrar tekrar soyledi hatta dahada icinden cikilmaz boyuta gelir bagirsak enfeksiyonuna kadar varirdi dediler simdi iyi ama sadece sivi verilicek az once biraz bebelac ve aptamille biberona sut yaptim icti ardindan azicik yogurt pilav tazefasulye yedi sukur cikarmadi simdide mediset verdim uyudu hic hali yok aman kizlar bu nisan ayina kadar virus aktif etraftaymis hasta insanlara yaklastirmayin kendi ellerinizi bebeklerinkini ve sevmek isteyenlerini uyararak yikatin kirilan kirilsin sapsup opmesinler tam virus ayi bol sivi verin tum sebzeleri iyi yikayin dun gece halini gorseniz acirdiniz sukur kusma durdu ishalde sadece sabah vardi ateside azaldi

nuraycım çoook geçmiş olsun canım
şule bakıcına inanamıyorum, sonuçta bebek bakmak onun işi, iş sırasında 15 kişilik misafir ne demekmiş ya, düşüncesiz, fikirsiz kadın
nasıl bakmayı, uyutmayı düşünüyordu acaba
gerçekten iyi olmuş böylesi
xenonun safra taşı vardı, hamileyken hastanede yatmış ya, orda kullandığı ilaçlardan olmuş sanırım, öyle anlatmıştı burda
ameliyat olacaktı, bekliyorlardı, inşallah iyilerdir yaaa

dun tum gece hastanede gecirdik kiz rotavirus kapmis kusma ates ishal helak oldu yavrum gorseniz yeniden istahi acilmisti kuzumun cumartesi salak kafam arkadasin oglu ayni sikayetten hastaydi ona gittim bizim akilli kizda oglanin sulugundan su icmis ben gorene kadar elinden aldim ama bulasti hep benim sucum esime demedim bilse cildirir nasil halsiz asi yaptirmadim iyikide yaptirmamisim faydasini gormeyecegimi 3doktor tekrar tekrar soyledi hatta dahada icinden cikilmaz boyuta gelir bagirsak enfeksiyonuna kadar varirdi dediler simdi iyi ama sadece sivi verilicek az once biraz bebelac ve aptamille biberona sut yaptim icti ardindan azicik yogurt pilav tazefasulye yedi sukur cikarmadi simdide mediset verdim uyudu hic hali yok aman kizlar bu nisan ayina kadar virus aktif etraftaymis hasta insanlara yaklastirmayin kendi ellerinizi bebeklerinkini ve sevmek isteyenlerini uyararak yikatin kirilan kirilsin sapsup opmesinler tam virus ayi bol sivi verin tum sebzeleri iyi yikayin dun gece halini gorseniz acirdiniz sukur kusma durdu ishalde sadece sabah vardi ateside azaldi
Çok geçmiş olsun inşallah daha da iyiye gider canım. Bizde 2 gündür soğuk algınlığından yatıyoruz önce ben oldum tabi malum benden kıza geçti çok şükür ben yatk döşek yatarken Nisa hafif atlatıyor inşallah kötüye gitmez. Yemesi içmeside iyi allahtanda şurup veriyorum. Hafta sonuda doğum günümüz varya iyileşmemiz lazım yoksa hiç bişey anlıyamıcaz yada ertelemek zorunda kalıcaz.

sagolun kizlar biraz daha iyi azicik mama icti o kadar oylece yatiyor ishali kesilmedi ama kusma yok ateside simdilik yok yavrum hasat oldu geceden beri sesi solugu cikmiyor Allah hepinizin yavrularina saglik sihat versin xeno cum insallah iyidir merak etmistim bende

nnuray geçmiş olsun tesadüfen grdüm mesajını benim bebeğim de kaç gündür aynı önce kusmayla başladı sonra ishal şimdi kusma kesildi ben de rotavirüsten şüphelenmiştim il ama dr bağırsak enfeksiyonu dedi bugün biraz daha ii inşallah seninki de hemen iyileşir canım Allah şifalar versin

sagolun kizlar biraz daha iyi azicik mama icti o kadar oylece yatiyor ishali kesilmedi ama kusma yok ateside simdilik yok yavrum hasat oldu geceden beri sesi solugu cikmiyor Allah hepinizin yavrularina saglik sihat versin xeno cum insallah iyidir merak etmistim bende

geçmiş olsun canım ya doktorun mutlaka söylemiştir ama emiyorsa azar azar ve sık sık emzir bol sıvı ver yoğurt ve patates de yedirmeye çalış biran önce iyileşir inşallah :Saruboceq:

nnuray geçmiş olsun tesadüfen grdüm mesajını benim bebeğim de kaç gündür aynı önce kusmayla başladı sonra ishal şimdi kusma kesildi ben de rotavirüsten şüphelenmiştim il ama dr bağırsak enfeksiyonu dedi bugün biraz daha ii inşallah seninki de hemen iyileşir canım Allah şifalar versin

nisan ayina kadar bu virus ataklari normalmis 8gune kadar uzuyormus iyilesme sureci yemek yemesinden cok bol sivi verin dedi dr ilacida yok ustelik kendiliginden gecmesini bekliyecegiz sanada gecmis olsun cok kalabalik ortamlara sokma bebegini

X