Bebekli Tatil Mevzusu

Yani tercih meselesi birazda. Ben villaya gideceksem gitmeyi tercih ederim mesela. Sizde belki otel için böyle düşünüyorsunuzdur. Tatilden ne beklediğinle alakalı biraz sanırım.
Ben tek bı iş bile yapmadan bikac gün geçirmek istiyorum 2 çocuğum var açık büfe, belli saatlerde sürekli başka yiyeceklerde olan, büyük/cocuk aquasi olan arada da denize gitmeli şekilde geçirdiğim zamanları seviyorum. Bunu villa da yapamam. Bu sebeplerden ultra herşey dahil veya herşey dahil otel tercih ediyorum ondan dolayı da bu şekilde onermistim.
+Mini kulup ve akşam çocuk eğlencesi, büyükler için canlı müzik veya çeşitli etkinlikler vs hepsini düşününce otel diyorum ben.
Herkes kendi koşullarına ve çocuklarının yaşına, karakterine uygun seçimler yapıyor nihayetinde. Ben 13 aylık bebeğime açık büfeden yedirmek istemiyorum mesela. Çocuk eğlencesi ve canlı müzik bebeğimin hoşuna gidecek şeyler değil henüz. Biraz daha büyüyünce elbette tercihler ve seçenekler değişecektir.

Yorumlarımda sadece evde kalmanın avantajı olarak gördüğüm noktaları yazıyorum.

Şahsi kiralanan villa ve havuzları (istisnalar hariç) çok hijyenik değil.
Sebebi denetimin kontrolsüz olması ,ben olsam bütçenizi bilmiyorum ama otele dahil olan özel villa tercih ederdim,oteller sürekli denetlendiği için görece daha temiz ve otel hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Geze geze tatil bebek olmasa da bu sıcakta çekilecek çile değil ya:))
Her yerde otel bul yerleş valiz aç topla offf anlatırken yoruldum valla:))

Bu bebekler sahilde öğle uykusuna yatamıyor mu ya? Ben bu sene doğurucam seneye tatile gittiğimde öle yaparım diye düşünmüştüm:dondurma:

Nasil alişirsa ve bebeğin kişiliğine bağlı.
Benim çevrem benimle dalga geçiyor. Seninki bebek değil, yetişkin adam diye. Daha kimse (ben ve eşim hariç) ağladığını duymadi.
Discoda bile uyuyor. Ne versen yiyor. Mumbar, calamar, brokoli...
Yorulursa iç çekip, bir kenara süzülüyor. Evdede ayni, uyukusu gelince biberonu kapip kendi yatağina uzaniyor.

Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰
Bebeğinizin huyuna göre değişir. Biz 7 aylıkken uzun yola gitmiştik. Çok rahattı. Yolda hep uyudu. Yürümeye başlamadan gezmek daha kolay oldu bize. Bu sene 2.5 yaşında il il gezdik. Çok güzel geçti ama çok yorucuydu. Yemek işi çok problem olmadı açıkçası her şeyi yediği için. Ama ek gıdaya başlangıç döneminde zorlanabilirsiniz belki.

Herkes kendi koşullarına ve çocuklarının yaşına, karakterine uygun seçimler yapıyor nihayetinde. Ben 13 aylık bebeğime açık büfeden yedirmek istemiyorum mesela. Çocuk eğlencesi ve canlı müzik bebeğimin hoşuna gidecek şeyler değil henüz. Biraz daha büyüyünce elbette tercihler ve seçenekler değişecektir.

Yorumlarımda sadece evde kalmanın avantajı olarak gördüğüm noktaları yazıyorum.
Ablam sizin gibi düşünüp alıştırmadı çocuklarını şimdi çok zorlanıyor.
Yemek olsun tatil olsun uyum sağlamıyorlar.
Kültür bir hap değil ki bebek belli bir yaşa gelince içip çevreye uyum sağlasım.Bebeklikten itibaren ne kadar çok gezerseniz daha iyi olur.Açık büfeden yemesi sürekli aynı ortamda büyümesindrn daha faydalı..Evet zorlukları oluyor var ama zamanla uyum sağlıyorlar.

Benim çevrem benimle dalga geçiyor. Seninki bebek değil, yetişkin adam diye. Daha kimse (ben ve eşim hariç) ağladığını duymadi.
Yorulursa iç çekip, bir kenara süzülüyor. Evdede ayni, uyukusu gelince biberonu kapip kendi yatağina uzaniyor.
Ay müthiş bizimki de böyle olsun nolur nolur:dua::dua::dua:

Ablam sizin gibi düşünüp alıştırmadı çocuklarını şimdi çok zorlanıyor.
Yemek olsun tatil olsun uyum sağlamıyorlar.
Kültür bir hap değil ki bebek belli bir yaşa gelince içip çevreye uyum sağlasım.Bebeklikten itibaren ne kadar çok gezerseniz daha iyi olur.Açık büfeden yemesi sürekli aynı ortamda büyümesindrn daha faydalı..Evet zorlukları oluyor var ama zamanla uyum sağlıyorlar.
Ben gezmiyorum demedim ki. Bebeğimle üç ülke görmüş oldum. Çok da güzel uyum sağladı. Yemeklerini kendim yapıyor olmam ya da otelde değil evde kalmam onu herhangi bir şeyden mahrum bırakmadı.

Neden bir anda tüm yorumlar bana döndü anlayamadım😀 Kimseye otele gitmeyin sakıncalı demiyorum. Ben kendi tercihlerimi yazıyorum. Yoksa isteyen çocuğuna sokak yemeği yedirsin.

Neyse teşekkürler yine de tavsiyeniz için.

Otel tavsiye edenler olmuş ama ben özellikle otel istememiştim. Bebişim (13 aylık) yürüyor, yerlerde sürünüyor. Ayrıca sağlıklı yiyecekler hazırlamak için mutfak gerekiyor.

Biz yurtdışında küçük sevimli bir airbnb evi tuttuk. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi olmasına, mutfağında ekipman olmasına önem vermiştim. Ev temizdi ama içimize sinsin diye ilk gün bir iki saatte bebek için daha hijyenik hale getirdik.

Mutfakta bebeğimin yemeğini rahatlıkla hazırladım. İçinde ne olduğunu bilmediğim şeyler yedirmek zorunda kalmadım.

Çamaşırlarını rahatlıkla yıkadım, kurutma makinesinde kuruttum.

Başkaca iş olmadı evde zaten. Gündüzleri gezdik. Akşam eve geldik dinlendik. Hatta günübirlik yakın başka şehirlere gittik.

Biz eşimle -çoğu zaman- dışarda sevdiğimiz yerlerde yedik. Bebeği eve getirip akşam yemeğini evde yedirdik. Yani öyle ev ortamı diye sürekli bir şeyler yapmak zorunda kalmadık.

Yine olsa yine otel değil ev ayarlarım.
Bebek 7 aylık olduğu için otel tavsiye etmiştik aslında. Yürümüyor ve muhtemelen anne sütü alıyor hala diye düşündüm ben. O dönem ben otelde çok rahat etmiştim.

Değerini bilin maşallah. Muhtemelen bir kez vuracak bir piyango. Bir tanıdığımın da ilk çocuğu böyleydi. İkinciyi yaptı bir heves, tabi öyle olmadı bu sefer, hayatımdan bezdim bu neymiş ben bütün bebekler ilki gibi sanıyordum diyor. :KK70:

Tatilden ne anladığınıza bağlı biraz da.
Ben tek bir mekanda veya otelde takılı kalmayı sevmiyorum.
Farklı yerler keşfetmeli,doğa yürüyüşlerini,beğendiğim sulara dalmalı,çarşı pazar görmeli seviyorum.
Çocukla mümkün olduğunu pek söyleyemem.
Geçen sene bebeğimle zorlandık.Bazı otellerde yatak konforlu geldi uyudu,bazen sürekli uyandığı için uykusuz kaldık.Kamp tercih etmedik.
Ek gıda olayını da bulunduğumuz otellerde veya dışarda istediğim şekilde tedarik edebildik.

Eşimle enerjik,gezgin,maceraperest tipler olduğumuz için tadını çıkarmaya çalıştık güzeldi de bizim için.
Ama keyfine düşkün olan tatilde dinlenmeliyim diye düşünen arkadaşlar; villalı olan seçeneği ya da herşey dahil otelleri tercih etmeli.
Çocuklu arkadaşlarımız da villa kiralamayı tercih etmişti onlar da gayet güzel,istedikleri gibi tatil geçirdiklerini ifade etmişlerdi.

Çevremde böyle çocuk görsem kazara ben de bi tane yapardım ama maalesef bunlarin %99u Chucky gibi oluyor 😂

Değerini bilin maşallah. Muhtemelen bir kez vuracak bir piyango. Bir tanıdığımın da ilk çocuğu böyleydi. İkinciyi yaptı bir heves, tabi öyle olmadı bu sefer, hayatımdan bezdim bu neymiş ben bütün bebekler ilki gibi sanıyordum diyor. :KK70:

Benimki resmen kamera şakası gibi bir çocuk :) evde bana mobbing uyguluyor:)

Bende aksine çok haraketli, sesli konuşan bir kadinim.
"Anne pişşşşşt" diyor, ben oynarken kudurunca yüzüme bakip kafa sallıyor.

Bende zorlanirim diye zar zor 34 yaşimda doğurdum ama piyangodan bebek olmayan bebek çıktı. Ilk dogduğunda çocukta sorun var sanmıştım. 6 ay filan hiç ağlamadi bile doğru düzgün. Çok sessiz miu miuuuu yapıyordu. Okadar.

Kısmetse ikinci için çabalıyoruz.
Bakalim artık, bende şöyle saç baş dağılmış anne modusuna belki girerim :)

Çevremde böyle çocuk görsem kazara ben de bi tane yapardım ama maalesef bunlarin %99u Chucky gibi oluyor 😂

Benimki bildiğin yetişkin. Resmen çatalla yemek yiyor. Geçende tavuk kanadini çatal bıçakla yemeye çalıştı. Ben bile elime alıyorum. Benim tosun ellemez.
Ellese bile hemen eller havaya, 'Anne temiiiiiz" der.
Dondurma yerken ağzını, elini kendi siliyor. Bana firsat vermiyor.
Bezine kakasini oturarak yapmaz. "Kakiii" diyor, kalkip ayakta yapiyor, sonra hemen "Anne temiiiiz".
Her akşam bornozunu kapip "Anne duuuuuuş"
Bide kremlenmeden pijamasini giymez. Ayaklarada sürüp yatak corabini giyer. Yere basmadan yatağa. Orda kitap, sohbet. Peşinede "anne tschüssss" diyip beni kovuyor. Kendi dalıyor uykuya

Chucky gibi olanlarda sevimli oluyor. Benimki biraz babasi kılıklı. Eşimin huy olarak küçüğü. Çekmiş işte :)

Bebeğinizin huyuna göre değişir. Biz 7 aylıkken uzun yola gitmiştik. Çok rahattı. Yolda hep uyudu. Yürümeye başlamadan gezmek daha kolay oldu bize. Bu sene 2.5 yaşında il il gezdik. Çok güzel geçti ama çok yorucuydu. Yemek işi çok problem olmadı açıkçası her şeyi yediği için. Ama ek gıdaya başlangıç döneminde zorlanabilirsiniz belki.
Eşimle konuştuk villa kiralayacağız merkeze yakın, gün içinde yüzmek için denize falan kolay gidilen villalara bakıyoruz, şehir merkezinde aracımızla gezebildiğimiz kadar gezeceğiz ,yemeği de kafamız nereye eserse orda yiyeceğiz, villaya ıvır zıvır herşeyi alırız, bebek için bu şekilde daha konforlu görünüyor otel tatilini de kalabalıktan uzak sakin olabilmek için eledik , geçen sene oteldeydik zaten bu sene de villa deneyeceğiz, yorumlarınız için teşekkür ederim ❤

Benimki resmen kamera şakası gibi bir çocuk :) evde bana mobbing uyguluyor:)

Bende aksine çok haraketli, sesli konuşan bir kadinim.
"Anne pişşşşşt" diyor, ben oynarken kudurunca yüzüme bakip kafa sallıyor.

Bende zorlanirim diye zar zor 34 yaşimda doğurdum ama piyangodan bebek olmayan bebek çıktı. Ilk dogduğunda çocukta sorun var sanmıştım. 6 ay filan hiç ağlamadi bile doğru düzgün. Çok sessiz miu miuuuu yapıyordu. Okadar.

Kısmetse ikinci için çabalıyoruz.
Bakalim artık, bende şöyle saç baş dağılmış anne modusuna belki girerim :)
Baby boss canlandı gözümde, siz uyurken nato zirvesine falan katılıyor olabilir :KK70: belli olmaz yine tabi, ikincisi de böyle sakin olgun mizaçlı olabilir. Hayırlısı olsun. 🤗

Benimki bildiğin yetişkin. Resmen çatalla yemek yiyor. Geçende tavuk kanadini çatal bıçakla yemeye çalıştı. Ben bile elime alıyorum. Benim tosun ellemez.
Ellese bile hemen eller havaya, 'Anne temiiiiiz" der.
Dondurma yerken ağzını, elini kendi siliyor. Bana firsat vermiyor.
Bezine kakasini oturarak yapmaz. "Kakiii" diyor, kalkip ayakta yapiyor, sonra hemen "Anne temiiiiz".
Her akşam bornozunu kapip "Anne duuuuuuş"
Bide kremlenmeden pijamasini giymez. Ayaklarada sürüp yatak corabini giyer. Yere basmadan yatağa. Orda kitap, sohbet. Peşinede "anne tschüssss" diyip beni kovuyor. Kendi dalıyor uykuya

Chucky gibi olanlarda sevimli oluyor. Benimki biraz babasi kılıklı. Eşimin huy olarak küçüğü. Çekmiş işte :)
Ay yerim ben onuuuuuu 😍

Baby boss canlandı gözümde, siz uyurken nato zirvesine falan katılıyor olabilir :KK70: belli olmaz yine tabi, ikincisi de böyle sankin olgun mizaçlı olabilir. Hayırlısı olsun. 🤗

Hahahah, mafya babasi gibi benimki. Ağir abi :KK66:
Bende çok fenayim. Geçende keten takim giydirip biyik stickeri yapıştırdım. Artik kendime böyle eğlence cikariyorum. Bir iki foto çektikten sonra "anne stop " dedi çıkardı bıyığı. Ben kalakaldim.
Hevesimi kursağıma dizdi :KK66:

X