Bebekli Tatil Mevzusu

Bir yerde konaklayip yakın illere gezmeye gitmek en mantıklısı. Çocuğunuz arabayı yada gezmeyi sevsede hava çok sıcak. Güney illerinde akşam 5 den önce dışarı bebekle çıkmak işkence. Biz büyük insanlar bunaliyoruz. Şehir şehir gezerken hem konaklayacak hem de sahil plaj yada gezilecek yer aramak zor olur . Ancak 4 yaşından sonra falan . 6 yaşında kızım var bu yıl ilk defa şehir şehir gezmeye çıktık o zaman bile yorucu. En büyük problem çamaşır. Hava çok sıcak ve sürekli üst değişiyor. Gezip arabaya biniyoruz çocuk çok terli oluyor. İst değiştirildi bile saç ıslak ve klima direk çarpıyor. Klima acmasaniz arabada durulmuyor. Bir yerden bir yere gitmek için şehirlerarası gece yolculuğu yapıyoruz. Buda her yeri görmemizi engelliyor. Diğer türlü çocuk arabada sıkılıyor. Gibi uzuyor liste. Biraz daha buyuyune kadar en mantıklısı merkez tek yerde konaklayip yakın yerlere gezmeye gitmek.

Gittiğimiz yerlerden çorba alıp yemek termosuna koyuyorum buna ek olarak da yoğurt alıyorum içinde meyve dogruyorum balık et ne yersek yediriyorum. Planlı bir şekilde ilerlersen her türlü oluyor bizim bir haftayı geçti bebekle şehir şehir geziyoruz. Arabada uyuyor araba durunca uyanıyor yeni rutin oluşturdu kendine. Mama içen bebek olursa daha kolay tabi benimki içmiyor. Çok zorsa kalırsam bir iki defa kaşık maması yaptım . Her sabah bir yumurta yanına labne falan

Lokantadan çorba alıyorum arada evet abartılacak ne var bunda senede bir hafta tatile çıkıyorsun zaten evindeki gibi besleyemiyorsun haliyle. Otel yemeklerinden çok daha iyi en azından. Evde her şeyin en iyisi en organigini yiyor zaten..köyde yaşıyoruz kendi tavuğumuz keçimiz var kendi elimle beslediğim hayvanlardan yiyor çocuk. Bir hafta dışardan çorba içse yoğurt yese kimseye bir şey olmaz
30 yasında adam zehırlenmeden dolayı hastanede 2 gun yattı. Oda çorbacıydı. Temız guvenılır duruyordu. Çocuk sızın bız sadece gorusumuzu yazdık. 1 yasından once baska bır yerde yada hazır yogurt ayran vermeyi bn en azından tercıh etmıyorum

30 yasında adam zehırlenmeden dolayı hastanede 2 gun yattı. Oda çorbacıydı. Temız guvenılır duruyordu. Çocuk sızın bız sadece gorusumuzu yazdık. 1 yasından once baska bır yerde yada hazır yogurt ayran vermeyi bn en azından tercıh etmıyorum
Bu kadar karamsar yaşayamam malesef araba çarpıp ölme ihtimalimizde çok yüksek dışarda çorba içerken de acaba ölür muyum diye düşünemiyorum inşallah da başımıza böyle şeyler gelmez. Talihsiz olaylar her zaman her yerde var her şeyi hesaba katarsak çekilmez bir hayat olur. Dediğim gibi çocuğumu kendi hayvanlarımla besliyorum onun yediği organik gıdalar uzun süre götürür onu 😃

İkiz bebeklerim var uyku konusu maalesef zor olabilir yani adabte olmak sürekli yer degişikliği her çocuğa iyi gelmiyor maalesef zorlanıp huysuzluk yapmaları vs olağan bir de bunun salgını hava değişikliği filan olabiliyor Yorucu yani gerçekten
Otel bı nebze olabilir
En korktuğum tatilde hasta olması 😵 umarım korktuğum başıma gelmez ..

Villa derken? Yemek temizlik sen de mi olacak? Ben olsam otel tatili derim. Hani eşini kırmak istemiyorsan da bir otele yerleşin. Kahvaltılı olsun. Kahvaltıyı yapıp çıkın öyle çevre illeri gezer gelirsiniz. Baktınız bebek duruyor devam edersiniz durmazsa da otel de kalırsınız
Yemekler dışarıdan, aparatı falan alırız zaten. Temizlik de üstten toparlama şeklinde, eşim de ben de dağınık insanlar değiliz, anlık toplarız o yüzden dağılmaz, yemek dışarıdan yeneceği için bulaşık çok çıkmaz, kafamıza göre takılmak açından mantıklı buldum villayı..

Gittiğimiz yerlerden çorba alıp yemek termosuna koyuyorum buna ek olarak da yoğurt alıyorum içinde meyve dogruyorum balık et ne yersek yediriyorum. Planlı bir şekilde ilerlersen her türlü oluyor bizim bir haftayı geçti bebekle şehir şehir geziyoruz. Arabada uyuyor araba durunca uyanıyor yeni rutin oluşturdu kendine. Mama içen bebek olursa daha kolay tabi benimki içmiyor. Çok zorsa kalırsam bir iki defa kaşık maması yaptım . Her sabah bir yumurta yanına labne falan

Lokantadan çorba alıyorum arada evet abartılacak ne var bunda senede bir hafta tatile çıkıyorsun zaten evindeki gibi besleyemiyorsun haliyle. Otel yemeklerinden çok daha iyi en azından. Evde her şeyin en iyisi en organigini yiyor zaten..köyde yaşıyoruz kendi tavuğumuz keçimiz var kendi elimle beslediğim hayvanlardan yiyor çocuk. Bir hafta dışardan çorba içse yoğurt yese kimseye bir şey olmaz
Zehirlenmek tek seferlik bir mevzu, tabiki kendi cocugunuza ne yedireceginize kimse karisamaz ama riskli bir hareket. Dilerim kotu bir sonucla karsilasmadan bitirebilirsiniz tatilinizi, iyi eglenceler.

Gecen gun balık yedık buyuk oglum basladı kusmaya.. Balıgı kendımız tuttuk temızledık ocaga koyduk. Ondan bıle suphe ettık. Degıl hazır tuttugumuz mu zehırledı dıye
Ama salgın varya şimdi arkadası hastaymıs hastnede yattı cocuk bızımkı tek kusarak atlattı sukur.

Tandıgımız yolda dınlenme tesısınde sadece corba içmiş 2 gun hastanelık oldu. Sıcakta bozulma rskı cok

Benm bebegım de 12 aylık dogdu dogalı evde degıl. Çarşı pazar okul pıknık vs derken çok dısarı cıktı alıskım olmasına ragmen araba dursun gerı hareket etsın huysuzlanıyor. Sabıt kalacak. Parka gideriz hemn yere atılır bireysel hareket seviyorlar. Özgür alan istiyorlar. Diş çıkarma dıye de bir sorun var masllh huy suy degıstırmeden olmuylr.

Bebeklerime balik yedirme konusu en tedirgin oldugum konu, cunku baliktan anlamam ve baliga alerjim var, o yuzden cok korkarak yediriyorum, hatta bu sebeple balikciyi delirttigim olmustur. Evet cok saglikli ve kesinlikle tuketmeleri lazim ama kisisel durumum (balik yiyemiyorum alerjim sebebiyle) yuzunden çokca tedirgin olarak yediriyorum. Her baligi yedirmem, ciftlik baligi yedirmem, derin su baligi yedirmem, ton baligi (konserveden bahsetmiyorum) yedirmem, cipura yedirmem (cipura, levrek, barbun gibi pullu baliklara alerjim var)
Yedirdiklerimi sayayim; somon, palamut gibi yagli baliklar.

Gerisini yedirirken akla karayi seciyorum resmen.

X