Bebekli Tatil Mevzusu

Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰
Bence her şey dahil otel tatili. Gezerek tatil için henüz erken çünkü bi süre sonra arabada bunalıp bağırmaya başlıyorlar

Ben gezmeli derim çünkü tek çocuk var. Ben geçen 3 çocuğumla en küçüğü 8 aylık tek başıma bir dağın başına köye gittim telefon da çekmiyordu. Ay Allahım ne kadar güzeldi. Kafa dinlemeye gittim çok eğlendik. Ama büyük oğlum henüz tekken sürekli geze geze dolaşırdık. Hiçbir sorun yaşamadık. Hatta şöyle yapmıştık, ilk önce Ege Akdeniz geze geze gitmiş en sonunda da villa kiralayıp dinlenip dönmüştük sene 2019. Çocuk da farklı yerler gördüğü için daha faydalı diye düşünüyorum.

Ben her türlü geze geze tatilleri tercih ettim, nereye gidersem gideyim kızımda böyle alıştı her türlu kara aracinda gezmeye varız biz 😁
ek gıda sürecinde de zaten 1 hafta falandır tatiliniz sürece bir hafta ara verip yedigi seyleri tukettirebilirsiniz.

Bende bu ikilemde kalmıştım bu sene ama sonra yürüme mesafesi deniz olan yerlerde kumlu kumlu arabaya bin bebeğin bizim eşyalarımız göç eder gibi taşı her gün amaan onla mu uğraşcam sanki kaç gün kalacaz dedim😄 mesela otelde öğle uykusuna odada yatırdık birimiz tek takıldı ben masaja gittim hemen🙈😄 şuan düşünüyorum seneye odaya yürüme mesafesi olan otellere bakıcam düz ayak tek tek dışarda odalı olanlardan. Bu arada kızım 21 aylıktı gittiğimizde bu seviyede gezmek çok zor salıyosun çocuğu uçsuz bucaksız yardırıyo😂
Bu bebekler sahilde öğle uykusuna yatamıyor mu ya? Ben bu sene doğurucam seneye tatile gittiğimde öle yaparım diye düşünmüştüm:dondurma:

Otel tavsiye edenler olmuş ama ben özellikle otel istememiştim. Bebişim (13 aylık) yürüyor, yerlerde sürünüyor. Ayrıca sağlıklı yiyecekler hazırlamak için mutfak gerekiyor.

Biz yurtdışında küçük sevimli bir airbnb evi tuttuk. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi olmasına, mutfağında ekipman olmasına önem vermiştim. Ev temizdi ama içimize sinsin diye ilk gün bir iki saatte bebek için daha hijyenik hale getirdik.

Mutfakta bebeğimin yemeğini rahatlıkla hazırladım. İçinde ne olduğunu bilmediğim şeyler yedirmek zorunda kalmadım.

Çamaşırlarını rahatlıkla yıkadım, kurutma makinesinde kuruttum.

Başkaca iş olmadı evde zaten. Gündüzleri gezdik. Akşam eve geldik dinlendik. Hatta günübirlik yakın başka şehirlere gittik.

Biz eşimle -çoğu zaman- dışarda sevdiğimiz yerlerde yedik. Bebeği eve getirip akşam yemeğini evde yedirdik. Yani öyle ev ortamı diye sürekli bir şeyler yapmak zorunda kalmadık.

Yine olsa yine otel değil ev ayarlarım.

Son düzenleme:
Bu bebekler sahilde öğle uykusuna yatamıyor mu ya? Ben bu sene doğurucam seneye tatile gittiğimde öle yaparım diye düşünmüştüm:dondurma:
Normalde uyumaları lazım benim kızım suda o kadar yorulmasına rağmen sahilde uyumadı çünkü temmuzda antalya sıcağında rüzgar bile sıcak fön etkisindeydi sanırım ondan😄 odada bile klima açık dalabildi

Bu arada konu sahibi, ben olsam ki inşallah öyle tercih edicem her şey dahil oteli. Ama eşiniz sıkılıyormuş. Biz eşimle geçen sene 2 farklı tatil yeri değiştirmiştik. Sabah kahvaltısı olan, her gün temizliği yapılan butik otel tercih etmiştik. Öğlen istediğimiz koyda beachte takılıp akşam çok güzel farklı yerlerde yemek yemiştik. Çok yorucu da olmamıştı hem gezip hem dinlenmiştik. Bu fikri de düşünebilirsiniz.

geze geze tatil burnunuzdan gelir. villa tatili de ha keza öyle. ben yemeği işi kendimin yaptığı hiçbir aktiviteyi tatil olarak görmüyorum. bence otel tatili ye iç yat temizlensin yemeğin hazır olsun ben o kafadayım. Hele 7 aylık bebek gece emecek sabah kalk altını temizle kahvaltı hazırla aman aman.... hiç bana gire değil. fırsat varsa otel tatili yok mu seçenekler arasında?

Normalde uyumaları lazım benim kızım suda o kadar yorulmasına rağmen sahilde uyumadı çünkü temmuzda antalya sıcağında rüzgar bile sıcak fön etkisindeydi sanırım ondan😄 odada bile klima açık dalabildi
Kıyamam zor olur tabi o sıcakta. Ben acaba öğlen sahilde uyutmak doğru değil midir diye merak etmiştim:)

Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰
Neden bes yıldız otel degıl
Hızmet havuz deniz hersey ayagınızın altında olsun bebekle oyle kolay
Villada ucuz degıl o yuzden hani bes yıldıza da butcenız vardır diye dusundum

Ben gezmeli derim çünkü tek çocuk var. Ben geçen 3 çocuğumla en küçüğü 8 aylık tek başıma bir dağın başına köye gittim telefon da çekmiyordu. Ay Allahım ne kadar güzeldi. Kafa dinlemeye gittim çok eğlendik. Ama büyük oğlum henüz tekken sürekli geze geze dolaşırdık. Hiçbir sorun yaşamadık. Hatta şöyle yapmıştık, ilk önce Ege Akdeniz geze geze gitmiş en sonunda da villa kiralayıp dinlenip dönmüştük sene 2019. Çocuk da farklı yerler gördüğü için daha faydalı diye düşünüyorum.
Eşim de tam böyle bir tatil istiyor işte, ne güzel geçmişti tatiliniz vallahi heveslendim 😍

Neden bes yıldız otel degıl
Hızmet havuz deniz hersey ayagınızın altında olsun bebekle oyle kolay
Villada ucuz degıl o yuzden hani bes yıldıza da butcenız vardır diye dusundum
Beş yıldızlı otellerde de kaldık çoğu zaman lakin eşim geze geze faklı şehirlerde konaklamak istediği için ve bebeğim olduğu için kararsız kaldım, eşim de ben de mutlu olalım orta yol bulalım istiyorum açıkçası, bütçemiz var tek sorun bebekli tatil nasıl olacak 😅

Geçen sene 7 yaşındaki kızımla geze geze tatil yaptık.bizim için güzeldi ama çok yorucuydu.kizim büyük olmasına rağmen zorlandı yorucu geçti onun için.en iyisi villa tarzı tatil yapmak

Uyuyorlar şezlogta. İlk çocuğumda öyle yapardık. Ama 2. Olunca küçüğün öğle uykusu için odaya çıktık bu sene(4.5 yaş ve 1.5 yaş)
Çünkü biz de yoruluyoruz artık onların peşinde koşmaktan. 2 saat dinlenip indik daha verimli oldu.

Bebişim (13 aylık) yürüyor, yerlerde sürünüyor.
Fikrinize saygı duyuyorum ama bebeklerin doğal bağışıklığının güçlenmesi için mikroba da ihtiyacı var. Fanusta yaşatamayız. O nedenle ilk okul tecrübesinde 1 dönem hastalanıp okula gidemeyen çocuklar oluyor. İki çocuğumu da absürt olmayacak şekilde mikroplara maruz bıraktım her zaman. Hatta parkta cık cık ayıplayan sesler arasında emeklediler. Yağmur suyunda debelendiler çamura girildiler otellerde de öyle. Yıkardım bitti gitti.Kızım okula başladı ateşlenme bile yaşamadık çok şükür 🧿 velhasıl aşırı hijyen de sıkıntı olabiliyor. Kontrollü şekilde mikroplarla tanışmaları gerekli diye düşünüyorum naçizane

Bebeğim aksi , huysuz bir bebek değil, araba gezmelerini de seviyor, eşim de buna güveniyor aslında, villa daha konforlu ama çok yer gezemeyiz tabi ...
Eşiniz tüm detayları düşünemiyor.
Bebeğin uyku saati var mesela, arabada uyuyakaldı.
Her seferinde alıp uyandıracak, size ayak uydurmasını mı sağlayacaksınız?
Yemesi, alt değişimi, sıcağı binbir türlü hali var.
Eziyet en başta yavruya, sonra size.

Fikrinize saygı duyuyorum ama bebeklerin doğal bağışıklığının güçlenmesi için mikroba da ihtiyacı var. Fanusta yaşatamayız. O nedenle ilk okul tecrübesinde 1 dönem hastalanıp okula gidemeyen çocuklar oluyor. İki çocuğumu da absürt olmayacak şekilde mikroplara maruz bıraktım her zaman. Hatta parkta cık cık ayıplayan sesler arasında emeklediler. Yağmur suyunda debelendiler çamura girildiler otellerde de öyle. Yıkardım bitti gitti.Kızım okula başladı ateşlenme bile yaşamadık çok şükür 🧿 velhasıl aşırı hijyen de sıkıntı olabiliyor. Kontrollü şekilde mikroplarla tanışmaları gerekli diye düşünüyorum naçizane
Ben de sizin düşüncenize saygı duyuyorum. Ama kaldığımız yerdeki hijyeni önemsiyorum. Dışarda olduğumuz zamanlarda yeterince mikropla haşır neşir oluyoruz bence. Eve gelip yatağa girerken temizlik arıyorum ben açıkçası.

Otel tavsiye edenler olmuş ama ben özellikle otel istememiştim. Bebişim (13 aylık) yürüyor, yerlerde sürünüyor. Ayrıca sağlıklı yiyecekler hazırlamak için mutfak gerekiyor.

Biz yurtdışında küçük sevimli bir airbnb evi tuttuk. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi olmasına, mutfağında ekipman olmasına önem vermiştim. Ev temizdi ama içimize sinsin diye ilk gün bir iki saatte bebek için daha hijyenik hale getirdik.

Mutfakta bebeğimin yemeğini rahatlıkla hazırladım. İçinde ne olduğunu bilmediğim şeyler yedirmek zorunda kalmadım.

Çamaşırlarını rahatlıkla yıkadım, kurutma makinesinde kuruttum.

Başkaca iş olmadı evde zaten. Gündüzleri gezdik. Akşam eve geldik dinlendik. Hatta günübirlik yakın başka şehirlere gittik.

Biz eşimle -çoğu zaman- dışarda sevdiğimiz yerlerde yedik. Bebeği eve getirip akşam yemeğini evde yedirdik. Yani öyle ev ortamı diye sürekli bir şeyler yapmak zorunda kalmadık.

Yine olsa yine otel değil ev ayarlarım.
Yani tercih meselesi birazda. Ben villaya gideceksem gitmeyi tercih ederim mesela. Sizde belki otel için böyle düşünüyorsunuzdur. Tatilden ne beklediğinle alakalı biraz sanırım.
Ben tek bı iş bile yapmadan bikac gün geçirmek istiyorum 2 çocuğum var açık büfe, belli saatlerde sürekli başka yiyeceklerde olan, büyük/cocuk aquasi olan arada da denize gitmeli şekilde geçirdiğim zamanları seviyorum. Bunu villa da yapamam. Bu sebeplerden ultra herşey dahil veya herşey dahil otel tercih ediyorum ondan dolayı da bu şekilde onermistim.
+Mini kulup ve akşam çocuk eğlencesi, büyükler için canlı müzik veya çeşitli etkinlikler vs hepsini düşününce otel diyorum ben.

X