Bebekli Tatil Mevzusu

Biz geçen sene bebeğimiz 7 aylıkken geze geze villa tatiline gittik. Ankara'dan çıktık Eskişehir'e gittik birgün gezdik bes yıldızlı değil ama küçük bir otelde kaldik, ertesi gün Kütahya gittik orada gezilecek yerleri gezip aksam usağa geçtik yine birgün kaldık ertesi gün Uşak'ta gezdik ordan Denizli'ye geçtik orda da gezdik ve kaldik , ordan Antalyada bir haftalık villa kiraladik orda kaldık . dönüşte bir gece Burdur da gezip kaldık, oradan Afyon'a geçtik orada da kaldik en son ordan yola çıkıp Ankara'ya geçtik. Çok güzel oldu bebekte pek yorulmadi sanki tatilde de yürümedigi için sıkıntı yaşamadık.
Simdi sadece bir haftalik villa kiralalik, yürüyor 19 aylık daha yorucu ama şimdilik iyi gidiyor. Konaklayarak giderseniz güzel olabilir.
Çok güzel baya yerler gezmişsiniz , biz bu gezmeli tatili seneye erteliyoruz, bu sene biraz daha sakin konforu fazla olan bir tatil tercih edeceğiz, risk almak istemiyorum, yorumlar da bu kararda etken oldu biraz , çok teşekkür ederim yorumunuz için 🌸

Sakin bir bebek , uzun yolu da seviyor şimdilik, biz de yeni doğduğunda sürekli dışarı çıkardık galiba bu yüzden alıştı arabaya ve gezmeye, yine de risk almayıp villa veya hersey dahil otel tercih edeceğim 🌸
Otel sizin içinde iyi olur tatil mantığı sizinde dinlenmeniz için. Baba ne kadar rol oynasada bakım bizlerde. Bir de yemek temizlik derdiyle uğraşmayın. İnsan yoruluyor zaten😅

Bebeğim 9 buçuk aylık yaklaşık bir haftadır gezerek tatil yapıyoruz. Neredeyse her gün başka bir sahildeyiz diyebilirim. Evet zor oluyor uyku saati, beslenme düzeni her şeyi değişti kaka yapması bile değişti çok güzel yiyen bebek çok zor yemeye başladı. Ama ben çok kafaya takmıyorum tamamen kendimizden taviz vermiş durumdayız zaten bari tatilde o da biraz kendinden taviz versin birazda bize göre yaşasın kafasindayim. Hem bebeği arada böyle zorlamak iyidir şimdiden alışsın. Normalde eşimle ben karavanda yaşayan ve hep gezen insanlardık bebek için çok şey değiştirdik. Bence sizde çıkın gezin villa da her gün aynı rutin evden bir farkı yokki yenilik değişiklik her zaman iyidir

Bebeğim 9 buçuk aylık yaklaşık bir haftadır gezerek tatil yapıyoruz. Neredeyse her gün başka bir sahildeyiz diyebilirim. Evet zor oluyor uyku saati, beslenme düzeni her şeyi değişti kaka yapması bile değişti çok güzel yiyen bebek çok zor yemeye başladı. Ama ben çok kafaya takmıyorum tamamen kendimizden taviz vermiş durumdayız zaten bari tatilde o da biraz kendinden taviz versin birazda bize göre yaşasın kafasindayim. Hem bebeği arada böyle zorlamak iyidir şimdiden alışsın. Normalde eşimle ben karavanda yaşayan ve hep gezen insanlardık bebek için çok şey değiştirdik. Bence sizde çıkın gezin villa da her gün aynı rutin evden bir farkı yokki yenilik değişiklik her zaman iyidir
Ya ben o kadar rahat olamam ki eşim de ben de bebek konusunda biraz rahat değiliz, bebeğim kabız olsa benim de huzurum kaçıyor mesela , yemek yemese vs bana fenalıklar basıyor , herhalde ilk ve geç gelen bebek olmasından dolayı böyleyim, bilemiyorum, bebeğim aksi bir bebek değil lakin onun da konforunu düşünmek istiyorum, o rahat değilken ben de rahat edemem 😵

Ya ben o kadar rahat olamam ki eşim de ben de bebek konusunda biraz rahat değiliz, bebeğim kabız olsa benim de huzurum kaçıyor mesela , yemek yemese vs bana fenalıklar basıyor , herhalde ilk ve geç gelen bebek olmasından dolayı böyleyim, bilemiyorum, bebeğim aksi bir bebek değil lakin onun da konforunu düşünmek istiyorum, o rahat değilken ben de rahat edemem 😵
Yemeği zor yemesi beni de zorluyor ama sakin kalmaya çalışıyorum. Her gece yatarken yarın şunları şunları yapar şöyle böyle yediririm planları ile uyuyorum 😃😃

En zor kısmı ek gıdaya geçmiş olmanız bana göre. Hippin 5 tahıllı maması var. Tatilde yemek bulamadığımla onunla doyurmuşluğum var. İçine meyve, yoğurt vs ekleyerek.

Nasil alişirsa ve bebeğin kişiliğine bağlı.
Benim çevrem benimle dalga geçiyor. Seninki bebek değil, yetişkin adam diye. Daha kimse (ben ve eşim hariç) ağladığını duymadi.
Discoda bile uyuyor. Ne versen yiyor. Mumbar, calamar, brokoli...
Yorulursa iç çekip, bir kenara süzülüyor. Evdede ayni, uyukusu gelince biberonu kapip kendi yatağina uzaniyor.
Lütfen çocuğu yetiştirme deneyimlerini paylaş 🤲🏻

Ek gida surecine yeni girmis, her gun en az 2 ana ogun 2 ara ogun yapmasi gereken bebekle arabada fink fink gezilmez yahu?

Sadece emziriyor olsaydiniz, ben geze geze tatil fikrini tercih ederdim ama ek gida ih ih olmaz, cok zor, yemekleri nasil halledeceksiniz bir kere hic akla yatkin degil. Sabit konum sizin durumunuz icin bence tek secenek.

Ek gida surecine yeni girmis, her gun en az 2 ana ogun 2 ara ogun yapmasi gereken bebekle arabada fink fink gezilmez yahu?

Sadece emziriyor olsaydiniz, ben geze geze tatil fikrini tercih ederdim ama ek gida ih ih olmaz, cok zor, yemekleri nasil halledeceksiniz bir kere hic akla yatkin degil. Sabit konum sizin durumunuz icin bence tek secenek.
Gittiğimiz yerlerden çorba alıp yemek termosuna koyuyorum buna ek olarak da yoğurt alıyorum içinde meyve dogruyorum balık et ne yersek yediriyorum. Planlı bir şekilde ilerlersen her türlü oluyor bizim bir haftayı geçti bebekle şehir şehir geziyoruz. Arabada uyuyor araba durunca uyanıyor yeni rutin oluşturdu kendine. Mama içen bebek olursa daha kolay tabi benimki içmiyor. Çok zorsa kalırsam bir iki defa kaşık maması yaptım . Her sabah bir yumurta yanına labne falan halloluyor bir dekilde

Gittiğimiz yerlerden çorba alıp yemek termosuna koyuyorum buna ek olarak da yoğurt alıyorum içinde meyve dogruyorum balık et ne yersek yediriyorum. Planlı bir şekilde ilerlersen her türlü oluyor bizim bir haftayı geçti bebekle şehir şehir geziyoruz. Arabada uyuyor araba durunca uyanıyor yeni rutin oluşturdu kendine. Mama içen bebek olursa daha kolay tabi benimki içmiyor. Çok zorsa kalırsam bir iki defa kaşık maması yaptım . Her sabah bir yumurta yanına labne falan halloluyor bir dekilde
Hazir corba, hazir yogurt mu veriyorsunuz cocuga?

Ek gıdadan ayrı emekleme mevzusu var. Bu ayda emeklıyor donuyor yerde yuvarlanmak istiyorlar. Artık bagımsız hareket etmeyo sevdıklerı için zor. Otel bıle zor. Orada yere koyamazsın rahat hareket edemezler

Ek gıdadan ayrı emekleme mevzusu var. Bu ayda emeklıyor donuyor yerde yuvarlanmak istiyorlar. Artık bagımsız hareket etmeyo sevdıklerı için zor. Otel bıle zor. Orada yere koyamazsın rahat hareket edemezler
Valla ben etini kendi kasabimdan secmedigim, sebzesini kendi ellerimle dogramadigim hicbir seyi vermiyorum cocuklarima. Didim'deki zehirlenme vakasi ben de travma yaratti (4 kisilik aile, anne ve cocuklar karniyarik yedi de bir tek cocuklar vefat etmisti, baba farkli bir yiyecek yedigi icin midesi bile bulanmamıştı)

Yani ek gidaya ek olarak cocuk artik hareketli, emekleyecek, etrafinda alan isteyecek ben arac yolculugunu 6 ay uzeri icin saglikli ve eglenceli bulamadim.

Sut bebegi olsa bir nebze idare edilir de, 6 ay uzeri cocukla sabit bir yerde kendim yemek pisirecegim bir yeri tercih ederdim acikcasi.

Villa derken? Yemek temizlik sen de mi olacak? Ben olsam otel tatili derim. Hani eşini kırmak istemiyorsan da bir otele yerleşin. Kahvaltılı olsun. Kahvaltıyı yapıp çıkın öyle çevre illeri gezer gelirsiniz. Baktınız bebek duruyor devam edersiniz durmazsa da otel de kalırsınız

Valla ben etini kendi kasabimdan secmedigim, sebzesini kendi ellerimle dogramadigim hicbir seyi vermiyorum cocuklarima. Didim'deki zehirlenme vakasi ben de travma yaratti (4 kisilik aile, anne ve cocuklar karniyarik yedi de bir tek cocuklar vefat etmisti, baba farkli bir yiyecek yedigi icin midesi bile bulanmamıştı)

Yani ek gidaya ek olarak cocuk artik hareketli, emekleyecek, etrafinda alan isteyecek ben arac yolculugunu 6 ay uzeri icin saglikli ve eglenceli bulamadim.

Sut bebegi olsa bir nebze idare edilir de, 6 ay uzeri cocukla sabit bir yerde kendim yemek pisirecegim bir yeri tercih ederdim acikcasi.
Gecen gun balık yedık buyuk oglum basladı kusmaya.. Balıgı kendımız tuttuk temızledık ocaga koyduk. Ondan bıle suphe ettık. Degıl hazır tuttugumuz mu zehırledı dıye
Ama salgın varya şimdi arkadası hastaymıs hastnede yattı cocuk bızımkı tek kusarak atlattı sukur.

Tandıgımız yolda dınlenme tesısınde sadece corba içmiş 2 gun hastanelık oldu. Sıcakta bozulma rskı cok

Benm bebegım de 12 aylık dogdu dogalı evde degıl. Çarşı pazar okul pıknık vs derken çok dısarı cıktı alıskım olmasına ragmen araba dursun gerı hareket etsın huysuzlanıyor. Sabıt kalacak. Parka gideriz hemn yere atılır bireysel hareket seviyorlar. Özgür alan istiyorlar. Diş çıkarma dıye de bir sorun var masllh huy suy degıstırmeden olmuylr.

Merhaba hanımlar; bebekli ve tatil yapmayı seven çiftlerden öneri bekliyorum, bebeğim 7 aylık henüz, kızımla ilk tatilimiz olacak inşallah 🤗 Eşimle bir türlü orta yolu bulamadık. Eşim arabamızla geze geze tatil yapmak istiyor ben ise villa tarzı bir tatil istiyorum, çünkü bebekle gezmek nasıl olur bilemiyorum biraz tedirginim, ek gıda sürecindeyiz bu yüzden araba ile il il gezmek zor olur mu kestiremiyorum hiç, eşim bebekle gayet güzel olabileceğini söylese de içime sinmiyor bir türlü, karı koca çalışan insanlarız, ben doğum izninde olduğum için evdeydim okul dönemi ama eşim çok yoruldu, stres atmak istediğini söylüyor ki haklı da bence , lakin illeri geze geze tatil fikri bana sıcak gelmiyor bebekle , geçen sene hamile iken Muğla'ya gitmiştik baya da gezmiştik her yeri , yakın illeri de gezmistik güzel geçmişti, şuanda bebekten dolayı villa tarzı tatil mi daha mantıklı yoksa eşimin de dediği gibi geze geze tatil yapmak mı daha mantıklı olur ? Benim gönlüm villadan yana.Tecrübeli annelerden yorum bekliyorum🥰
İkiz bebeklerim var uyku konusu maalesef zor olabilir yani adabte olmak sürekli yer degişikliği her çocuğa iyi gelmiyor maalesef zorlanıp huysuzluk yapmaları vs olağan bir de bunun salgını hava değişikliği filan olabiliyor Yorucu yani gerçekten
Otel bı nebze olabilir

Gittiğimiz yerlerden çorba alıp yemek termosuna koyuyorum buna ek olarak da yoğurt alıyorum içinde meyve dogruyorum balık et ne yersek yediriyorum. Planlı bir şekilde ilerlersen her türlü oluyor bizim bir haftayı geçti bebekle şehir şehir geziyoruz. Arabada uyuyor araba durunca uyanıyor yeni rutin oluşturdu kendine. Mama içen bebek olursa daha kolay tabi benimki içmiyor. Çok zorsa kalırsam bir iki defa kaşık maması yaptım . Her sabah bir yumurta yanına labne falan
Bnce çorbacılardan corba alıyor ama oda hazır oldugu gercegını degıstırmıyor. Bn bu kadar rahat olamam
Lokantadan çorba alıyorum arada evet abartılacak ne var bunda senede bir hafta tatile çıkıyorsun zaten evindeki gibi besleyemiyorsun haliyle. Otel yemeklerinden çok daha iyi en azından. Evde her şeyin en iyisi en organigini yiyor zaten..köyde yaşıyoruz kendi tavuğumuz keçimiz var kendi elimle beslediğim hayvanlardan yiyor çocuk. Bir hafta dışardan çorba içse yoğurt yese kimseye bir şey olmaz

X