Bebek Sonrası Yaşanan Sorunlar

Şu soruyu bı de şoyle çevirelim, "çalışmıyor diye hiç kira , fatura odemesinler mi" ne cevap verirdiniz?

Şaka gibisiniz gerçekten.
Hayat müşterek.
Kira fatura ödeniyo ama o evin düzeni işleri kendiliğinden yapılmıyor.
Hele birde çocuk varsa.
Ozaman çalışıyor fatura ödüyor diye erkekler yan gelip yatsın kadınlar evde motor taksın herşeye yetişmek için 🤦🏻‍♀️

Gerçekten hayretle okudum yorumunuzu. Bir günde neler yaptığımı yazdım yukarıda. Okumanızı rica ediyorum.
Neyi okuyacam hanımefendi ben anneyim zaten bebekle bir gün nasıl geçer biliyorum
Sizin yaptıklarınıza ek olarak diğer çocuğum için yaptıklarımı da sayayım mı ben size? Büyük çocuğumla kaliteli vakit geçirme, 3 kişilik yemek ve ev işi yapma, ders çalıştırma, etkinliklerine katılma, hergün okul kıyafeti yıkayıp kurutup ütüleme….hasta olan babamın tüm ihtiyaçlarını görme, iki ev sorumluluğu….16 saat uyumayan bir bebek…..daha sayayım mı aklınızda bir ışık yanar mı, hiç zannetmiyorum. Ki benim yaptıklarıma ek bir de dışarıda işte çalışan, tarlada çalışan, hayvancılık yapıp bunları yapanlar var.
Bu bebeği size zorla mı kitlediler ya, doğururken ne olmasını bekliyordunuz. Tabiki bunları yapacaksınız. Genele göre çok rahat bir bebeğiniz çok kolay bir hayatınız var, alın da kocanızı başınıza taç edin.

12 saat bebeğimle tek başımayım. Açıp da bir hatrımı soran hiçbir yetişkin yok. Tek muhatabım 9.5 aylık bir bebek. O eşimin yaptığı 5-10 dklık pışpışta ben sofra kuruyor oluyorum ki eşim işten aç geliyor yetişmiyor diye üzüldüğüm için. Bazen o 5-10 dakikada yemek yapıyorum. Bunu da ekleyeyim.
Vah vah demek 12 saat bebekle tek başınızasınız oysaki TSK tüm kuvvetleriyle sizin yanınızda olmalıydı, sonuçta kendi doğurduğunuz bebeklesiniz kolay mı
Niye bir yetişkin açıp hatrınızı sorsun ya bu bebek vampir mi kanınızı mı emiyor işkence mi ediyor
Hiç mi arkadaşınız yok? Gerçi şaşmam olmamasına
Siz bebek büyütmeyi ne zannediyorsunuz? Bir sizin hayatınız mı böyle sanıyorsunuz?

Boşanmak istemiyorum dedim kafamda kurmadım. Burada ne yazılırsa boşan diyen bir güruh var onlara baştan cvp vermek isredim.

Gerçekten hiç mi sevilme ihtiyacınız ne bileyim bir kez de olsa sırtınızın sıvazlanmasına ihtiyacınız olmuyor? Sizce bunu eşimden beklemek lüks mü? Hani biz severek evlendik ya o sevgiyi görmek gerçekten lüks mü? Neden kocama kaskatı olayım? Karşısında güçlü olmak zorunda kalayım? Ya da neden kocamla konuşup onun derdini dinlemek yerine aramıza mesafelerin girişini izlemeliyim?

Eşim kendi ağzıyla söylediği bugün iş çok rahattı kelimesini duymama rağmen aa yok değildi sen yorgunsundur mu demeliyim mesela? Öğle aralarında uyuyabildiği, iş gelmediyse yatabildiği bir işi var. Peki ben kaç kere uzanabiliyorum günde? Şuan bebeğime yemek yaparken ayakta yazıyorum bu yorumları.

Ben eşimin psikolojik olarak iyi olmadığını zaten fark edebiliyorum. Üzüldüğüm şey eskiden böyle bir durumda birbirimize destek olurken şimdi neden sadece kavgayla geçiyor.

Her zorlukta işi kavgaya mı götürecek? Böyle bitmiyor mu evlilikler?
Sizin kadar çarpık düşünceli çok az insan tanıdım
Bunca zaman sevgiyi şefkati bolca hissetmişsiniz sırtınız sıvazlanmış bi durun ya bir nefes aldırın adama yorulmuş işte YO RUL MUŞ
İşi rahattı öğlen uyudu geçin bunları sizden yorulmuş sorumluluk yormuş ekonomi yormuş
Gerçek manada yorulmak nedir bilmediğiniz için anlamıyorsunuz tabi
Yok beni pışpışlasın yok sevgi göstersin yok derdini anlatsın, ben boğuldum burada, hiçbirşey sizin istediğiniz gibi olmak zorunda değil, adam buna mecbur değil
Ne kadar bencil ve şımarıksınız şaşırdım yani

Vah vah demek 12 saat bebekle tek başınızasınız oysaki TSK tüm kuvvetleriyle sizin yanınızda olmalıydı, sonuçta kendi doğurduğunuz bebeklesiniz kolay mı
Niye bir yetişkin açıp hatrınızı sorsun ya bu bebek vampir mi kanınızı mı emiyor işkence mi ediyor
Hiç mi arkadaşınız yok? Gerçi şaşmam olmamasına
Siz bebek büyütmeyi ne zannediyorsunuz? Bir sizin hayatınız mı böyle sanıyorsunuz?
Minare bı sakin ol bacım 😂 Çok haklısın, duygularımiza tercüman oldun ama ilk kez böyle gördüm seni😂 tertemiz patladin 😂
Kocası da böyle böyle depresyona girdi bence😁

Bunu burda pek kimseye yazmadım ama size yazacağım. Eşinize çok yükleniyorsunuz. Adam 6 gün çalışıyor. Tek izin gününde de bebek bakıyor. Sizce bu adil mi? İki izin günü olur birinde siz dinlendirirsiniz birinde o anlarım. Ama siz adama ses çıkarmıyor diye yüklenmişsiniz de yüklenmişsiniz. Böyle yürümez.
Benim eşim bebeğimin 6. Ayından beri haftada iki gece nöbet tutuyor. Tek başıma en az 55 saat geçiyordum. İzin günü haftada 2 gün olduğu halde bir gün onu dinlendirmeye ayırıyordum. Çünkü o da insan.
Ayrıca dışarda çalışmak da ne olursa olsun o kadar kolay olamaz. Sabah erken kalk trafiği çek saatlerce bir sürü insanla iş iletişimi kur yorgun argın eve gel dinlenmeden bebek bak. Bari haftasonu sabah öğlene kadar ellemeyin uyusun adam.
Ben olsam izin gününde sabah kahvaltımı yapar bebek uyanınca alır parkta zaman geçirir öğlene kadar uyuturdum ki yaptım.
Karşılıklı birbirinizin yükünü almazsanız yürümez. Siz hep kendi açınızdan bakıyorsunuz. Olmaz öyle

Minare bı sakin ol bacım 😂 Çok haklısın, duygularımiza tercüman oldun ama ilk kez böyle gördüm seni😂 tertemiz patladin 😂
Kocası da böyle böyle depresyona girdi bence😁
Güzel arkadaşım kadın bebeğini külfet görüyor ya
Yok ona yemek yapıyorum yok 12 saat onunla yalnızım,, kadın çetele tutuyor ya bebeğe yaptıkları için, kafaya bak
Adamı yemiş bitirmiş şimdi sıra bebekte, görüyorum bunu
Az daha böyle devam ederse kocasından da bebeğinden de kurtulacak
Şu heriflere öyle sinirleniyorum ki, gidip ruh hastası kadınları anne yapıyorlar olan masumlara oluyor

Bende bu yoruma katılıyorum bebeğinizin gece boyu uyuduğunu yazmışsınız bu çok büyük bir nimet tek başına bebek büyütme işini de çok fazla büyütüyor insanlar artık evet yorucu ama eşiniz çok yardımcı oluyormus sonuçta ise de gidiyor adam yoruluyor ve gergin oluyor haliyle
Tek başına bebek büyütmenin büyütüldüğüne katılmıyorum. Hiç bitmeyen bir uykusuzluk, kendini unutmak, ihtiyaçlarını bile zoraki karşılamak büyütülmeyecek gibi değil.
Ps. Konu sahibi hakkında bir yorum değil, tek başına bebek bakmakla alakalı:)

Tek başına bebek büyütmenin büyütüldüğüne katılmıyorum. Hiç bitmeyen bir uykusuzluk, kendini unutmak, ihtiyaçlarını bile zoraki karşılamak büyütülmeyecek gibi değil.
Ps. Konu sahibi hakkında bir yorum değil, tek başına bebek bakmakla alakalı:)
Bende tek başıma iki çocuk büyütüyorum çalışıyorum da ve gerçekten de ikisi de çok hareketli küçük oldukları için gecem gubduzum birbirine girdi evet kabul çok zor ama ben istediğim için var bu çocuklar çok şükür ki varlar o zorluğunu kabul ediyorum ama çocuk bakmanın yükmüş gibi anlatılmasından ah vah edilmesinden hoşlanmıyorum ve doğru bulmuyorum sonuçta herkes kendi seçimlerinin sonuçlarını yaşıyor çocuk sahibi olmak da biz anne babalarin seçimi

Ps. Konu sahibi hakkında bir yorum değil, tek başına bebek bakmakla alakalı
Yani çocuk hem bir nimet hemde külfet 😉

Aynen, maddi manevi müşterek...Ben de bunu diyorum....

Ben öyle düşünmüyorum.
Tabiki gerçekten olmuyorsa kadında katkıda bulunabilir ama maddi olarak yükün erkek kadar kadındada eşit olmasına karşıyım.
Bence bi kadın kendini maddi anlamda evin yükünü taşımak konusunda zorunlu hissetmemeli.

Ben öyle düşünmüyorum.
Tabiki gerçekten olmuyorsa kadında katkıda bulunabilir ama maddi olarak yükün erkek kadar kadındada eşit olmasına karşıyım.
Bence bi kadın kendini maddi anlamda evin yükünü taşımak konusunda zorunlu hissetmemeli.
Bunu söylediğiniz anda domestic hizmeti de tamamen devraldiginizin farkındasınız değil mi?

Bende tek başıma iki çocuk büyütüyorum çalışıyorum da ve gerçekten de ikisi de çok hareketli küçük oldukları için gecem gubduzum birbirine girdi evet kabul çok zor ama ben istediğim için var bu çocuklar çok şükür ki varlar o zorluğunu kabul ediyorum ama çocuk bakmanın yükmüş gibi anlatılmasından ah vah edilmesinden hoşlanmıyorum ve doğru bulmuyorum sonuçta herkes kendi seçimlerinin sonuçlarını yaşıyor çocuk sahibi olmak da biz anne babalarin seçimi
evet orası öyle. İyi ki de varlar. Ama çok büyük özveri istiyor ondan bu işin küçümsenmesini doğru bulmuyorum ben de. Özellikle 7/24 evdeysen hiç kafa da dağıtamıyorsun. Ev dışı çalıştığında belki bir süre uzak kalmak iyi geliyordur diye de düşünüyorum. Her şeyin artısı eksisi o kadar çok ki. Anne olduktan sonra kendi ihtiyaçlarımın daha çok farkına vardım. İhtiyaçlarımı karşılarsam daha sabırlıyım.

Yani çocuk hem bir nimet hemde külfet 😉
Kesinlikle. İyi ki varlar.

Valla bebek bakım konusunda yaptığınız iş bölümü çok hoşuma gitti. Çocuğuna bir zahmet bakıcak, birde bırakacak kimseniz yok anladığım kadarıyla mecbur.

Annesi yada ailesi sizin haberiniz olmadan birşey söylüyor yada yapıyor olabilir mi? Sanki sizlik bir durum değil ama size yansıyor gibi geldi bana.

X