Bebek Planı Yaparken Eşim Tutuklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eminim kazara olmuştur eminim çocuk istemiyorlardır hahah kazayla hiçbir şey olmuyor :) O yüzden mi forum tüp bebek yöntemleriyle dolup taşmış durumda :) Kimse çocuk istemiyor zaten tabi canım forumda en çok konuşulan konu tüp bebek ne anlatıyorsun sen
Evet burada tüp bebek konuşuluyor çünkü insanlar birilerine soru soruyor, bilgi paylaşıyor, dua istiyor vs vs. Ve çocuğu olmasa da eşiyle devam ediyor. Tüp bebek yapanlara dil uzatmayın. İnsanların zaten üzüntüsü var. Zaten hayatları maddi manevi zor.

Burada boşanıcam boşanıcam diyip sürekli konu açanlar var ya sürekli kazara ( kazara nasıl oluyor onu da anlamıyorum ya) hamile kalıyor. Eşim evden git dedi barıştık ve hamileyim, eşim şiddet uyguladı hamileyim( sonra ikinciye hamileyim), boşanmaya gidiyoruz yoldayız hamileyim vs vs.

Bir dizide böyle bir konuşma geçmişti ;adam sevgilisine karım hamile kazara oldu dedi. Sevgilisi de " ne kazası ya, ayağın taşa takıldı düştün de karının .... mı girdin" demişti )

bir çocuk büyütmek yeterince zorken bile bile tek başına büyütmek ona maddi manevi yetebilmek çok zorr hatta mümkün değil. siz çok basit düşünüyorsunuz gerçek hayat böyle değil. o torun isteyenlerde bir anda pufff olup yok oluyorlar senin çocuğun sen bak diye.

bence siz bir uzmana danışın ve fikirleriniz üzerinde tartışın. iki üniversite mezunu bir kadından daha çok hayatı tozpembe sanan,dışarıyı tanımayan ev kızı gibi düşünüyorsunuz.

bir çocuk büyütmek yeterince zorken bile bile tek başına büyütmek ona maddi manevi yetebilmek çok zorr hatta mümkün değil. siz çok basit düşünüyorsunuz gerçek hayat böyle değil. o torun isteyenlerde bir anda pufff olup yok oluyorlar senin çocuğun sen bak diye.

bence siz bir uzmana danışın ve fikirleriniz üzerinde tartışın. iki üniversite mezunu bir kadından daha çok hayatı tozpembe sanan,dışarıyı tanımayan ev kızı gibi düşünüyorsunuz.
Onlar da zaten torun aşkıyla yanıp tutuştuklarından değil, 40lık oğullarına bi genç gelin daha bulamazlar ondan sen yap biz bakarız diyorlar. Kadının ayağını bağlayınca toz olacaklar, anası var anası baksın diyecekler. Çok yanık olsalar toruna, ilkinin kıymetini verirlerdi.

Yaklaşık 2 yıldır evliyim 26 yaşındayım iki üniversite mezunuyum ikinci üniversitemi de evlenince okudum yeni mezun oldum ve daha önce nerdeyse hiç çalışmadım tam sevdiğim bölümü okulumu bitirdim işe girerim bebeğimiz olur derken 6 ay önce eşimin yanında olan bir olay yüzünden çeteye sokulup tutuklandı. Çeteyle alakası yok eşimi bizi biraraya getir konuştur deyip arkadaşına eşimin yanında silahla senet imzalatıyorlar eşimden habersiz ama eşimi de olaya soktular konu bu. Daha mahkeme görülmedi. Neyse ben evlendiğimizden beri çocuk istiyordum eşim hep okulun var vs deyip erteledi korundu hep. Okul bitmeye yakın yapalım çocuk 9 ayda doğuyor zaten dedim bu sefer de bu olay oldu ne olacağı belli değil diye yapmadı ona yalvardım eğer cezaevine girersen bana bir teselli olur tutunacak dal olur dedim kavga etti hep zorla hap aldı içirdi ben çocuğumu göremeyecek miyim dedi o benim sorunum değil dedim suçsuzsun zaten çıkarsın dedim dinlemedi mesleğim de var ailemin de durumu çok iyi gayet güzel bakardım. Üstelik kendinin ilk eşinden 12 yaşında bir çocuğu var eşim de 38 yaşında yaşı da geçiyor daha ilk çocuğumu yapmadım . 6 yıllık bir ilişki dönemimiz oldu o ara toplamda 3 kere korunmamışızdır üçünde de hamile kaldım 1 kanama olduğu için kürtaj 2 de düşük yaşadım stresten. Ama asla aldırmayacaktım ben bakarım dedim hep zaten evlenicez kafasındaydım evlenmesekte sorun yoktu .Yani hemen tek ilişkide çocuğum oluyor düşük oldu orası ayrı. Bizden sonra evlenenlerin oldu benim eşim hep erteledi diye olmadı ve şimdi ne zaman çıkacağı belli değil kaç ay sonra mahkeme olacak belli değil en büyük hayalimdi şimdi hiçbir tesellim yok. Bin pişman her görüşe gittiğimde keşke seni dinleseydim en büyük pişmanlığım diyor bizi bağlayacak bir şey olurdu diyor beni bırakma diye ağlıyor ilk fırsatta yapıcam söz diyor geçti borun pazarı dedim daha fırsat olmaz ve ben ne yapacağımı bilmiyorum arkadaşlarımın hep bebekleri oldu bense ellerim bomboş kaldım ailesi sürekli baskı yapıyor her şeye karışıyorlar namus meselesi yaptılar kaynım sürekli beni arıyor nerdesin diye. Çocuk meselesi hariç çok mutluyduk o kadar iyi bir eşti ki hele bu olaydan sonra tam eve bağlanmıştı bana çok bağlanmıştı mantıklı hareket ettiğini sandı çocuk yapmadı ama şimdi çok pişman. Tutuklanmadan birkaç gün önce yumurtlama günümdü değerlendirelim dedim bir kere korunmadı onda da sonra pişman olup ertesi gün hapı aldı zorla içirdi bana sonra evi terk edecektim zorla içirdiğine de pişman oldu yine yaparız söz dedi yalvardı laf olsun diye onu affedeyim diye daha da fırsat olmadı ben ne yapmalıyım daha imkanım olur mu bebek için? Avukat onun suçu yok yanındakiler yüzünden o da kurban oldu çıkarıcaz onu diyor. Çıkmasa da sorun yok ben onsuz da annelik yapardım 3 kere bebek kaybetmiş biri olarak en doğal hakkımı elimden aldı çok mutsuzum. 1 aydır da eşimden ayrıyım onu çok özlüyorum 🥺 Kıyafetlerin arasına saç telin karışmış yastığımın altına koydum diyor en küçük şeye tutunuyor o 4 duvar arasında beni bırakırsan bana bir hata yaparsan kendimi öldürürüm diyor sonum olur içerde diyor ailene uyma kimseyi dinleme benim için dayan bırakma beni tek dayanağım sensin diyor her gidişimde🥺
canım geçmiş olsun diyim eğer eşin gerçekten suçsuzsa inşallah en kısa sürede adalet tecelli eder. Bunun dışında eşin mantıklı düşünüyor.. O çocuk bir birey sizin kişisel hedefiniz ya da hayallerinizi gerçekleştirip sizi hayata bağlayacak mucizevi bir varlık değil... hatta çok çok zor bir şey. Çocuğunuzu babasız büyütebilirsiniz ama babası varken eksikliğini yaşaması hapiste olması bunlar ne hissettirecek ? nasıl psikolojik sıkıntılarla boğuşacak ? siz stabil bir yaşamı daha oturtmamışken dünyayaya bir can getirmek onu da bu sarmala katmak ne kadar doğru. kedi köpekleri karnı doyur aşısını yaptır tamam ama bu bir insan evladı hayvan değil hayvanların da psikolojisi var tabi ama ana baba aramaz öyle düşünmeyin lütfen..

Hüküm giymedi iyi oku istersen ayrıc

Çocuk istiyordu sadece zamanımız olmadı tam yapacakken okul bitmişken bu olay oldu içeri giricem diye yapamadı istemeyen adam vitamin sipariş edip sperm testlerine gitmez çok istediğini ben biliyorum her fırsatta da ailesine de söylüyordu tam plan yapmıştık bu olay başımıza geldi çok istiyordum dedi. Mecburiyetten yapamadı işte niye istemesin benden ? Kendi çocuğuyla da görüşmüyor ayrıca çocuğu olsa ne olmasa ne hep öyle diyor varla yok arası
Yani ertesi gün hapını da biz aldık içirdik size dimi?
Belli çok istiyormus çocuk,tabi suçsuz olduğu da belliymiş ki çocuk yapmayı bile düşünmemiş hapise gireceğim diye tabi tabi 😄
Şaka gibisiniz cidden,iyi ki ürememişsiniz.
Kendi çocuğuyla görüşmeyen bir adamı da burada övüp,güzellemeyin artık yazık. Bunun övünülecek bir yanı yok,bu iyi birşey değil,bunu kafaniza sokun. Siz çocuk yapıp boşansanız sizin çocuğunuzun da yüzüne bakmaması çok olası.
Halihazırda varolan çocuğa babalik yapmayan,görüşmeyen bu adam ikinci çocuğu(sizden),çok istiyor tabi tabi 😉
Ne diyelim oturup ailesinin baskisi altında yaşayıp,hapisten çıkmasını beklemeye devam edin bu bulunmaz hint kumaşının.

mimarlar evden çizim yapıp satabiliyor mu nerenin mimarı bu apla?? kuzenim mimar üzerine yıldız teknik yüksek lisans mezunu üzerine dubaide staj yaptı cocuk evlenecek valla parayı zor yetiştirdi bu kadar eğitime ve cv doluluguyla. Helal olsun apla sana galiba mimarların efendisisin.

Aynen de öyle yapıyorlar boşanmamak için çocuğu kullanıyorlar kimse inkar etmesin erkekler zaten dünden razı oluyor kadının işi de kolay oluyor benim koca gibi sorumluluk sahibi adamlar istisna
Evet boşanınca çocuğuyla görüşmeyi kesen çok sorumluluk sahibi bir adam eşiniz😄
İstisna olduğu konusunda hemfikiriz😉

Cocuğumda mi oldu yaa len ne ara 3 tane yaptım bide 🤣
Sen daha iyi mi bilecen konu sahibinden bibi,3 çocukla boşandın diyorsa boşanmışsındır😁
Kadın forumu okumuş,hatmetmiş hatta filtrelemiş ekran resmi atmış(ovvvv bundan çok etkilendim mesela ben acayip iyi bir argümandı😄) bakın boşanan boşanana siz nereden bileceksiniz demiş😄 Ondan iyi mi bileceğiz 😄😄

Sen daha iyi mi bilecen konu sahibinden bibi,3 çocukla boşandın diyorsa boşanmışsındır😁
Kadın forumu okumuş,hatmetmiş hatta filtrelemiş ekran resmi atmış(ovvvv bundan çok etkilendim mesela ben acayip iyi bir argümandı😄) bakın boşanan boşanana siz nereden bileceksiniz demiş😄 Ondan iyi mi bileceğiz 😄😄
2 üni okumuş tabi biz kimizki 🤣

Mimarmısınız cidden ? Ben 2 yıllık sağlığa bile puanınızın yeteceğine inanmıyorum. Anca barajı geçip açıktan birşeyler okuyor olabilirsiniz. Yoksa bukadar cahilce düşünce tarzı imkansıza yakın.. yazdıklarınız doğru ise de binde birlik bir olaya şahit olduk muhtemelen

Her yeri çok lazımmış gibi üniversite doldurdular. Üçle beşi toplayamayan insanlar iki inivirsiti miziniyim diye geziyor. İstersen on üniversite mezunu ol. Hiçbir şey değişmeyecek.

Kimseye bir şey kitlediğim yok kendim mimarım istediğim an evden çalışırım çizim yapar yine geçinirim ayrıca ailesi ve benim aileme de asla yük olmaz sevinirler babam torun istiyordu zaten . Ayrıca ev kendimizin aracım var yani kira derdim de yok gayet güzel geçinirdim maddi anlamda 2 3 sene de yatarsa yatsın kimse 2 3 sene baba sevgisi görmeden ölmez babası yoksa annem babam kardeşlerim var bencil olduğumu düşünmüyorum eşim bencillik yaptı
2 - 3 sene baba sevgisi olmadan ölmez ha? Annesiz babasız büyümek ne demek biliyor musun sen? Kapar mı kardeşim, baban o açığı sanıyorsun. Çok garip düşünceler içerisindesin.

2 - 3 sene baba sevgisi olmadan ölmez ha? Annesiz babasız büyümek ne demek biliyor musun sen? Kapar mı kardeşim, baban o açığı sanıyorsun. Çok garip düşünceler içerisindesin.
Tam bir kara cahil ya
Hatta kara cahillik bile konu sahibesi için ileri bir seviye kalır direkt beyin terk .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X