Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İşte ayrı yıkarım dedim sonra bir atmışım Beyaz nohut battaniye grimsi oldu Sonra bi kaç defa yıkadım az açıldı
Aman sarı fena yapmış

Bizim de aşırı hassas. Dün 1-2 saat hafif güneşte kaldık. Hemen boğaz bölgesi pişik gibi olmuş.
Gerçi bugün doktoru alerjiden kaynaklı yediğim bir şeyin etkileyebileceğini söyledi. Katı diyete devam ediyorum halbuki.
Bugün yine sordum bezi. Elimdekiler bitince 3 e geçebilirmişim yazın daha rahat olurmuş. Bir de bezlerken üst ve arka tepesini dışa doğru katlarsam tenini rahatsız etmezmiş. Sızmalar olabilir ama teni daha önemli dedi haklı olarak

O kısımlarda sorun yok ya ama bacak tombik galiba biraz bizim bedene göre bakalım.

Bizim en başından beri bacağında iz var.Herkes çok takılmış ben hiç takilmadim wala kızlar.İz olunca noluo ki?Rahatsız olsa basar çığlığı bizimki.Asiri rahatına düşkün.Hic sızma,taşma da yaşamadık biz.Suan 4 numaradayiz kilomuz 7345 ti geçen hafta.Bugun de yoğurtla baslioruz inşallah ek gıdaya

Bu arada dün 10 sayfa okudum.Bildirim gelmedi bana toptan okumak zorunda kaldım.Kidemli annemiz C Calcifer calciferim gelmişpark yatagimizin seçim anası

Dün yazamadım şehir dışındaydık bizimki biraz uğraştırdı:)
O mamanın kokusu berbat ama seven anne sütünü beğenmeyen bebekler oluyormuş
Bu konuda detaylı yazmadım muhtemelen. Hızlıca özet geçmeye çalışayım:)
Doğumunun 5. Günü koca insan gibi alttan gaz çıkarmaya başlamıştı. Ikınıp zorla çıkartıyordu. Emdiği gibi kaka yapmaya başlıyordu.
Ve 5. Gün itibariyle sürekli ama sürekli kriz geçirerek ağlıyordu. Uykusundan sancıyla uyanıyordu. Ben de süt olsun diye sütlaçları yiyip duruyorum bu süreçte(
Sonra 33-34 günlükken kendi alerjimden yola çıkıp tereyağı hariç tüm süt ürünlerini ve yumurtayı kestim. 3-4 güne inanılmaz bir değişim oldu. Diyete devam ettim ama yüzündeki kızarıklar egzamaya dönmüştü. Ekledim eski ve yeni halini. Ten rengi ortaya çıktı resmen. Kolları açık yüzü kırmızı-kara gibiydi.
Sonra çocuk alerji doktoru buldum aradım. Deri testi istiyorum dedim. Ama çok küçük sonuç çıkmaz falan dediler zorladım. Deri testinde inek sütü alerjisi, yumurtaya ve bir kaç kuruyemişe alerjisi çıktı. Bunlardan eser miktarda bile tüketmeyecekmişim. Nokta kadar bile olmayacakmış.
Ve tereyağını da bırakınca çok fark etti. Gerçekten arada uçurum var. Ben artık hayatım bitti. Asla eskisi gibi olmayacak. İş hayatımı da unutmalıyım demiştim. Ama tüm ağlama krizleri, huzursuzluklar, emerken kaka yapması, egzaması geçti.
Biz hiç kan testi yaptırmadık. Sen de deriyi sorsan doktoruna?

Eklentiler

• A65A0CCD-47BC-4D72-937D-50B199C0A836.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 77
  • B59F9735-690F-41EC-93D7-39E91BA1B245.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar ben Kanz Bistro aldım mama sandalyesi.Kargomu bekliorum.Gelsin izlenimlerimi yazicam size. Oto koltuğuna hala karar veremedim.Cybex ve besafe izi arasında gidip geliorum.İkisi de ADAC li.Var mi ikisi arasında önerisi olan?
Hayırlı olsun sevdi mi? Fotoğrafla bizi
Besafe denemiştik mağazada aşırı sıkıştı huzursuz oldu. Cybex in de adac lı olanda öndeki engel bir çok bebeği rahatsız ediyormuş. Yorumlarda kullanamadık falan yazıyordu.
Oyumu britax römer den yana kullanıyorum

Kuzu kargoda mama sandalyesi.Gelsin aticam resimleri.Cybex in öndeki kol acaba extra güvenlik mi saglio onu mu alsam diodum ben de.Ama rahatsız etme ihtimalini de dusunmedim değil.Bizimki de rahatına aşırı düşkün ya

Son düzenleme:
Çok heyecanlıı O günleri çok merak ediyorum
Nasıl sevdi mi?:) Kaşık kabul ediyor mu? Bizimki biberon kaşık almıyor. O zamana çözülür inşallah:)

Kuzu kargoda mama sandalyesi.Gelsin aticam resimleri.Cybex in öndeki kol acaba extra güvenli saglio onu mu alsam diodum ben de.Ama rahatsız etme ihtimalini de dusunmedim değil.Bizimki de rahatına aşırı düşkün ya
Bence de seninki sıcaklar onda sevmez
Öndeki kol olmayanlar da adac tan geçmemişti sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…