Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Şu cam rendeyi bir ben mi kullanamıyorum diye düşünüyordum bende. Elma falan asla rendelenmiyor millet haşlanmış elmayı mı rendeliyor onda nasıl yapıyor çözemedim

Atlet kilot takım alma, bol bol çıtçıtlı body. alt üst takım da çok tercih etme bebekler sürekli kucağa alındığından sıyrılıp sinir ediyor, tulumlar çok rahat ama ayaksız olanlarından tercih et ki bebek uzadığında içinde sıkışmasın. 0-3 ay kıyafetin 2 3 takımı geçmesin, daha çok 6-9 ay olanları tercih et. Bir biberon bir emzik mutlaka bulundur. Lasiboh melhem doğum çantanda olsun.

Topiğin hayırlı olsun Merve Bende yorumları okumaya geldim.İlerde bebemiz olursa kolaylık olsunn

Maşallah kızımız hizli çıktı. Ay. Erkekler tembel ya, benim büyük oğlan da geç yürüdü o yüzden şuan birsey beklemiyorum bizimkinden
Aslında desteksiz uyku için tam vakti fazla ayaklanmadan. Yedirdikten sonra yanına uzan fazla temas yapmadan uyku melodisi veya uyku arkadaşı ile.
Biz başladık iyi gidiyor şükür. Büyük oğlumda bu zamanda öğrenmişti yalnız uyumayı.

Canım benimkiler oyun sanıyor annem çok denedi de duruyorlar üç beş dakika sonra kalkıyorlar sanki hep destekli uyuyacaklar gibi geliyor birgün uyursalar her yere yazacağım o kadar umudum yok.

Merve hayırlı olsun, sen ve diğer tüm hamileler bebeklerinize sağlıkla kavuşun inşallah

mevsimler cok değisken, hava tahmini, bebek bedeni hesabi yapmak çok zor o yüzden kıyafet çok alma, bazi kiyafetler de kullanisli olmuyor, kullandikca anlasiliyor. mesela bazı altların lastikleri çok sıkı ve sert onun yerine ribanalı bel lastikli altlar daha rahat kavrıyor.

Ağız bezi bol bol alabilirsin. Eldiven cok alma ellere çorap daha iyi oluyor.

Reflu yatağı gerekli.

Mochi süt toplama kabı ilk zamanlar baya işime yaradı.

Ilk haftalar gümüş gögüs kalkani, gögüs kremi kullandim cok şükür yara falan yaşamadım bunlari da önlem icin alabilirsin.

Göğüs pedi de kullanisli. Emzirme sütyenlerini ben hiç rahat kullanamadim onun yerine süngerli sporcu çamasırı tarzi olanlar bence daha rahat.

Gömlek gibi pijamaları da daha rahat giydim.

Biberon, emzik doğumdan sonra duruma göre alırsın.

Bez stok yapma, az alip denersin.

Vücut Losyonu almistim ama onun yerine zeytinyaği daha cok kullaniyorum, gerek yokmus. Krem, sampuan gibi seyleri de kucuk boylarda alip denemek daha mantikli, her marka her bebeğe iyi gelmiyor.

Simdilik aklima gelenler bunlar.

Canım benimkiler oyun sanıyor annem çok denedi de duruyorlar üç beş dakika sonra kalkıyorlar sanki hep destekli uyuyacaklar gibi geliyor birgün uyursalar her yere yazacağım o kadar umudum yok.

İnan bende öyle düşünürdüm, ama çok şükür o gün geliyor bi şekilde. Çok stres yapma.
Emziriyor musun daha?

Ah evet bir sürü gereksiz parça ve gereksiz pahalı oluyor ayaklı , eldivenli tulumlar daha kullanışlı geliyor bana da
Kesinlikle. Eldivenli atlet vardı bizim de o kurtarıcımdi Hele ki kafanın girmesi için yandan çitcit olmayan esnek olan atletleri çok seviyorum.
Hastane cikisinda bulunan ama hiçbir çocuğumda kullanmadığım bir şey var tarif bile edemem uzun kollu bağlama yeri yok atlet mi ceket mi belli degil onu hiç kullanmadım

Bebek arabasını evde kullanıyor yakın bir arkadaşım. Evinde de gittim gördüm. Bebeği istediği odada onun içinde yatırıyor, yatınca arabayı doğruca odasına taşıyor. Çocuk da hiç uyanmıyor. O kadar kullanışlı idi ki, benim alacağım ilk şey o olacak sanırım.

Dışarı çıkınca da ayaklarnı banyoda sudan geçriyor bitti gitti. Ki benimki zaten aralık bebeği olacağı için en az 5 ay dışarı çıkarmam, o zaman da evde rahat rahat kullanırım.

Yazan herkese çok teşekkürler asla aklıma gelmeyen yazılanlar olmuş gerçekten. Siz yine aklınıza geldikçe yazın bana müsait olduğunuzda.
Kıyafet konusunda biraz mantık yürütebiliyorum. Bebek butikde çalışmıştım.

Süt pompası/mak. mesela tam oturmuyor nasıl ve hangi durumda kullanırım? Belki doğup çok çok emen bir bebem olur diyorum. Duruma göre bakarım diyorum. Ama herkes alınacak olarak yazmış.

Ben 37den sonra almaya başladım zaten yığma her gördüğünü alıyorsun kalıyor....
30dan sonra bebeğin az buçuk kilosunu tahmin eder ona göre ayarlarsın

Ana kucagi+bebek arabası + beşik bunları da 30dan sonra almanı öneririm öyle pahalı şeyler alma.... kardeşinde kalsın kullanışlı şeyler al

Süt pompasını alma şimdi yeni moda elle sagna şaka değil ondan kafana göre takil
Burun aspiratoru en gereksiz şey çocugun burun florasını bozma icine bisi sokup al ucunda görüneni mesela iğne arkasi

Anne olarak da benim en çok kullandığım göğüs pedleri. Bol bol depola

Oioi nin ay şimdiden alsam çok mu erken dediğim ürünleri var tamam vazgeçtim ucuz da değil mübarekler.

Ev hanımına süt sağma makinası lazım olacağını sanmıyorum. pompa lazım oluyor bazen süt çok olunca ağrı oluyor sağmak gerekiyor fazla sütü Bnde öyle olmuştu

Bebek arabasi sadece avm gezerken ise yaradi onun disinda gereksizmis benim icin. Simdi kanguruyla geziyorum 11 aylik minnosumla, öyle guzel uyuyor ki içinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…