Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
1 ) ateş ölçer inşallah gerek olmaz ama kesinlikle bulunması gerekenlerin başında.
2) Burun aspiratöru sümüklü olmasalarda doktorumuz baca temiz olacakki bebek rahat emsin, uyusun derdi ve ben 2 aylık olduklarından beri kullandim. Şimdi bile spreyi sıktım uyuttum
3) puset en çok pişman olduğum. Toplam 3 4 defa doktora giderken kullandım ikiside evde duruyor. Daha Uygun bir şeyler bakabilirsin.
4) fazladan hastane çıkışı çok gereksiz. Benimkiler yaz bebesi olunca alt üst zıbın çok işime yaradı başka bir şey giydirmedim. Senin kış olunca tekli zıbın tulum takımları al. Üç tane hastane çıkışı çok gereksiz oldu bizde.
5) park yatak aldım pişman oldum anne yani alsaydım dedim.
Şuan aklıma gelenler bunlar

İlk zamanlar için bağlamalı iç üst var onlardan ben 3 tane almıştım almıştim göbeği düşene kadar lazım oluyor patikli altlardan alabilirsin. Ana kucağı benim çok işime yaradı 5 aya kadar öyle sallamıştim.

Beşik olarak da sana kesinlikle büyüyen yataklardan öneririm. Ben kendim çilek ten aldim ilk günden beri içinde yatıyor 4 yaşındaki büyük oğlum, şimdi yatağa dönüştürdük.
Seni dinlemeliydim de anacim ben göçebe gibiyim ki o imkansızdi. Park yataklar pert oldu daha yaşları gelmeden

Birde çok fazla 1 aylık birşey alma çabuk büyüyor 6 aylık falan alırsan daha çok işine yarar

Bol bol müslin. Çok iş görüyor ben çok kullanıyorum. Bir sürü zıbın yenidoğan çok alma çok çabuk büyüyorlar. Bizimkiler küçük geliyor şu an. Temel ihtiyaçlar belli zaten onları yazmıyorum. Biberon 2 kez kullandık biz dışardayken sağdığım sütü vermiştim, öyle duruyor şu an. Emzik hiç almadı, tutturamadım.

İlk önce anne ihtiyacını düşünecek olursam aklıma göğüs ucuyla ilgili herşey geliyor. Özellikle gümüş kapak ve göğüs ucu kremi edinmek lazım olmasalar bebeğimi emziremezdim bile öyle elzem bir ihtiyaç.
Kış bebeğiyse serum fizyolojik ve burun aspiratörü, yaşadığınız yerin havasının kuruluğuna göre buhar makinesi gerekli. Bebekler ilk 3 ay burun kanalları dar olduğu için tıkanıklık yaşayıp burunlarından hırıltılı nefes alıyorlar boşuna çocuk hasta oldu diye korkuyorduk ilk zamanlar bu yüzden onun haricinde ergonomik bir kanguru önerebilirim gazlı bir bebek olursa ilk aylar evde dışarda gezerken çok rahat olur ev işlerini yapmaya da fırsat oluyor bu şekilde.
Her bebek sevmeyebiliyor ama elektrikli ana kucağı aldık biz joie serina modeli çok işimize yaradı gündüz uykularını ben değil o uyutuyordu resmen çok rahat etmiştim. 7 aylık oldu hala seviyor içinde sallanmayı.
Bebek arabası kışın doğan bir bebek için kanguru da varsa elzem değil, havalar ısınınca daha çok ihtiyaç oluyor. Onun haricinde pişik ve konaklar için kantaron yağı mutlaka lazım bence. Yine konaklar için konak tarağı.
Beşik olarak ilk zamanlar anne yanıyla çok rahat ettim ameliyatlı da olunca sürekli kalkma derdim olmadı. Modeli markası zevke göre değişir ama anne yanı özelliği olması avantaj bence.
Kıyafet konusunda da bana küçük alma 3 aydan almaya başla dediler ama benim bebiş 2 kilo doğduğu için yenidoğanları bile 2 ay giymiştik biz ultrasonda bebek haftasına göre ilerde gidiyorsa 28. haftadan sonra falan anlaşılır iri olup olmayacağı ona göre alınabilir diye düşünüyorum. Zıbınlar tulumlar mutlaka önden çıtçıtlı tümden açılabilir olsun yenidoğan bebeğin kolundan birşey geçirip giydirmek çok zor oluyor.
Şimdilik bunlar aklıma geldi, daha fazlasını da hatırladıkça eklerim :) güle güle doğurup büyütmek nasip olsun tüm anne adaylarına

Ben çalşmıyorum ama çalışan arkadaşlarımıza fikir olur.
Süt sağma makinesi mutlaka bulunmalı ama siz çalışan annwler gibi profesyonel elektrikli falan almadanız olur. Manueller işinizi görür. Mastit ya da aşırı şişme durumlarında kullanılıyor.

Yaziyorum minik poncigim:
- bolca boy boy muslin bez
- bolca zibin atlet kisa ve uzun kollu
- lastikleri bol corap
- sut sagma mak (sutunu arttirmak icin)
- cesitli kalinlikta battaniye
- penye bere
- yan yatirma yastigi
- cesitli boy ve sekillerde emzik, hangisini tutarsa ondan devam
- sling (ilk 3 ay sana yapismak isteyecek)
- pratik bir kuvet

buyrun kedi analari icin de yaziyorum, Bibibella eksigim varsa tamamla lutfen

- mama yiyemeyecek kadar ufaksa kedi sut tozu ve biberon
- gozleri acilmamissa kendi tuvaletini de yapamaz genelde, gazli bez pamuk
- disi polar kapli sicak su torbasi

tum annelere kolayliklar

Inșallah sağlıkla geçirelim de
Seninkiler ne durumda?
Biz emekliyoruz, 6 dişimiz var ve bol bol abimizin oyuncaklarını karıştırıyoruz
Oy kurban olurum çok güçlü miniğin rabbim güzel günlerini göstersin. bizde bol yaramazlık var yemin ederim pire falan yutmuş bunlar. Artık tutamıyoruz üç kişi evde nevrimiz dönüyor. Dişleri çıktı 8 tane oğlanın kızın 7 olacak. Kızım yürüyor teyzesi bir ay olacak sağlamlastirma aşamasını hemen hemen tamamladı oğlum adım atmaya korkuyor. Destekli yürüyor,desteksiz ayakta üç aydır duruyor o yürür derken kaldı vallahi yarım adım bir adım atıp pat kendini bırakıp üstüne birde gülüyor şimdilik sıkıntı yok canım şükür dört gözle desteksiz uyuyacaklari günü bekliyorum

Ya ilk karar verdiğim şeylerden biri bebek arabası. Ama tabi kısmet ne zaman alırım?
Bebek arabası eninde sonunda kullanılır ama ağırlığı çok önemli. Şu gösterişli koca arabalardan alma, üç aşamalı tam yatabilen en hafif arabayı seç, içine hirecek bebek doğduğunda 3 kilo olabilir ama bir gün 15 kilo olacak. Arabayı içinde bebek varken bir yerlerden çıkarmak, kaldırmak çok zor oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…