Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kacar tane olmali sence penye triko pazen falan
Bende 2 penye 2 pazen 3 kalın triko 1 nohut 1 peluş 1 kadife örme 3 müslin 1 de kundak bezi var benimmiş onu nasıl tarif edecem bilemedim 1 de yine eski tip benim batyaniyem var. Her kalınlıktan var yani.

Bende 2 penye 2 pazen 3 kalın triko 1 nohut 1 peluş 1 kadife örme 3 müslin 1 de kundak bezi var benimmiş onu nasıl tarif edecem bilemedim 1 de yine eski tip benim batyaniyem var. Her kalınlıktan var yani.
Ayyy ben de hicbirsey yokmus daha

M Masalzade sorduğun battaniye dışarıya çıkarken anakucağı kullanacaksanız çok zor, çünkü bebeği bunla koyduğunda kemeri takamazsın. Çıkarayım desen üşür. Ama kucakta 2 dk bi yere gideceksen olabilir.
Battaniye için annelere ve kayınvalidelere bir sorun. Bana hem annem hem kayınvalidem bebeklik battaniyelerimizi verdi. El örgüsü çok güzeller. Hem anısı da var. Belki duruyordur sizinkiler de.

Puset kullanacagiz bir sure disarida hastaneye gidip gelirken falan kis oldugu icin cok cikilmaz diye dusunuyorum ben de ayak arasi acik olacagi icin acaba daha mi rahat kemer kismi takilir ki diye dusunmustum .Sordum annelere esimin de benim de yorganimiz duruyormus ikisi de pembeymisKayinvalidem eskmin herseyini kirmizi pembe almis

Fermuar olunca acaba pratik mi olur ki besige yatir kollarini falan icine koy fermuarini cekiver diye dusunduum ben de ama kullananlar daha iyi bilir

Evet inceledim bide o izledim çok beğendim epey kullanışlı görünüyor gerçekten.Bu modeli alabilirim

Kızlar günaydın
Miniğimin odasına halı perde avize sipariş verirken, gece lambası olarakta lambader ekledim. Sizce ne renk ışık takmalıyım ona? Kırmızı mı? Ve normal avizesine beyaz mı, sarı ışık mı? Bence önemli bunlar da

Yani bunun yerine tulum daha kullanışlı olur dışarıda. Eviniz soğuksa evde kullanabilirsin belki.
Erkek miydi senin bebiş?
Bizim zamanımızda ultrason olmadığı için bizim battaniyeler unisex kırmızı, krem renklerinde. Ama evde kullanabilirsin, mesela benim oğlandan sonra kız olunca evde giydirdim kıyafetlerini. Takılmayın renklere, bunlar hep kapitalizm
Fermuar olunca acaba pratik mi olur ki besige yatir kollarini falan icine koy fermuarini cekiver diye dusunduum ben de ama kullananlar daha iyi bilir
Polyester oranı fazla ise evde terletmez mi ki? Bende var demiştim ya, anca evin karşısındaki sağlık ocağına giderken kullanırım. Hastaneye araba ile gidileceğinden tulum tarzı bir şey giydiririm.
Bebişler uykudayken büyüme hormonu salgılanıyor ama bu hormon karanlıkta salgılanıyor. Gece lambası tavsiye etmem. Ha gece emzirirken yakacaksanız mümkün olduğunca loş bir ışık olsun. Normal avizeye beyaz ışık aldık biz, sarı çok göz yoruyor.

Sari almayın sarı ışığın zararlı olduğunu duymuştum yeni doğan bebekte

Gece lambası kullanmayı düşünmüyorum
Koridorun ışığı odaya vuruyor bi süre öyle yatırırım sonra karanlığa alışacak
Gece lambasında loş ışık önerilir de bilemedim Odasına beyaz ışık takarım çünkü loş ışık hiçççç sevmem

Kızlar merhabalar. Belki önceden konuşulmuştur çok gerileri okuyamadım. Biberon ve emzik konusunda tercihiniz hangi marka oldu? Avent ve chicco yu önerdiler ama ben çok kararsız kaldım
Ben şimdilik wee aldım çok kullanılacak olursa suavinex alıcam.

Benim de hep düşüktür. Biraz uzan bakalım dediğin gibi tekrar çıktığında direkt git mutlaka.

Canım tansiyon çok önemli allah korusun preklamsi deniliyor sanırım. Sakın ihmal etme sürekli ölç yükselirse git acile

Su an 12, 7 civari..
Dun 13-14 lerde seyretti.
Bugun sabaha karsi uyandim 160 10 u gorunce hastaneye gittik. Nts, tansiyon olcumu, testler, ultrason, fiziksel muayene cok sukur yukselklik dışında hicbir sey yok.
Yani kan degerlerin mükemmel otesi su an korkulacak bir sey gozukmuyor dedi. Preeklampsi falan yokmuş cok sukur.
Hamileligin son zamanlarinda olabiliyormus. Eger kotu hissedersen gel, bas agrisi icin de 4 taneye kadar agri kesici parasetamol kullanabilirsin dediler.
Biz mi pimpirikliyiz, bunlar mi rahat bilemedim. Turkiye'de olsa yatirirlar.

Esime de sinir oldum, konuşmuyorum.. Ben panik halindeyim ama adam cok rahat, hic kotu bir sey dusunmuyor...Normaldir, son zamanlar olur falan diyor. Ölsem diyecek ki aaaa normaldi ama noooldu ki simdi

Kızlar merhabalar. Belki önceden konuşulmuştur çok gerileri okuyamadım. Biberon ve emzik konusunda tercihiniz hangi marka oldu? Avent ve chicco yu önerdiler ama ben çok kararsız kaldım
Ben Chicco natural feeling +0 aldım.Emzigi de Philips avent alicam.

Yeme içmen nasıl farketmeden tuzlu bişey mi tüketiyorsun
Aman adamların hepsi aynı hiç değişmez sen ona bakıp moralini bozma kendi kaç kere doğurmuş son zamanlarda normalmiş tr de tansiyon yüksekliğine çok önem veriyorlar Kalp eştim filan nasıl

Yatağımizi kurduk kızlar.Bayildimmmmm. C Calcifer canım çok teşekkür ederim.Kraftlarin arasındaki farkı sormuştum cevaplamistin.Muhtesem kaliteli ve güzel bi park yatağımiz varrr

Eklentiler

• IMG_20211024_162706.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG_20211024_162702.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 116
  • IMG_20211024_162648.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG_20211024_162645.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20211024_162447.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 119
Deseydin gelmisken doğurayım bence yeter

Yok canim kiz olacak

Kızlar bu çalışır raporunu 32+2 de alsam ne olur 32+0 şart mı yani bir iki gün geç başlatsam ne olur
Doktor raporuna muhtemelen 32+2 yazar. 2 gün boşa çalışmış olursun.
Emzik tecrübem yok. Biberona gelince bu işler kısmet. Oğlum ilk verdiğimiz biberonu kabul ederken kızım avrnt dahil istemeyip lansinohu almıştı.
Geçmiş olsun. Benim eşim bugün hafif rahatsız bütün gün yatay ama ben hergün yamuluyorul, noolmuş yani. Erkek milleti.
Yok canim kiz olacak
Ohh ne güzel tesadüfe bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…