Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Evet kuzum başı aşağı yerleşmiş dedi doktor sol tarafta dedi, benimde sağ kaburgama sürekli dayanıyor ayakları herhalde diyorum doktor başı aşağıda dediğinden beri ama bariz anlamıyorum yani
Bir süru suyun içinde o kadar anlasılmıyo ya bence. Arada minik bi şeyler dayıyo ayak mı diz mi anlamaya calısıyosun

Bir süru suyun içinde o kadar anlasılmıyo ya bence. Arada minik bi şeyler dayıyo ayak mı diz mi anlamaya calısıyosun
benim bir arkadaşım heryerini hissettiğini söylemişti bende gariplik bende sanıyorum hissetmeyince o minik dayanmalar insanı cezbediyor zaten hareket etmeye başlayınca oturup seyrediyorum durunca dürtüyorum eşim kızıyo rahat bırak çocuğu diye

Kimileri çok bilir boşver sen. 2.5 kilodan fazla gayet çok hareketli çocuğu ben hissedemiyorum valla. Hisseden buyursun hissetsin neresi nerde. Ben de pıt pıt vuruyorum karnıma kızıyo eşim. Sen karışma biz öyle anlasıyoruz diyorum.

aynen öyle canım, yanlız benim sıpam biraz inatçı galiba hareket etmeye başlayınca eşimi çağırıyorum bazen oda görsün merak ediyor diye eşim yanıma geldiği an asla hareket etmiyor o gider gitmez başlıyor tepinmeye, eşim kızıyo benimle ne alıp veremediği var bu çocuğun diye sana çekmiş senin gibi inatçı olacak diyor

ya bu kafasının falan nerde olduğunu tam olarak kaçıncı haftada anlıyoruz ben 30+4 üm geçen hafta doktor başı aşağıda dedi ama ben başı nerde ayağı nerde anlamıyorum hala

Anlamıyoz onu ya. Benim sag kaburgaya bi sey dayanıyodu hiç de anlamıyodum. Dün kontrolde gördüm gafaymış.
Seninki döndüyse zaten hiç anlamazsın bence.
Gobegim bariz yamuk duruyor sol asagisi şiş, kafa da orda zaten, arada kafa yerini biraz degistirince ordaki sislik iniyor ve ayaklari hic durmadan surekli beni durtekliyor, onlar da sag yukarda, seve seve anlatti bana nerde oldugunu yani bi de ayaklarından huylanyor mu napiyor, bsy degmesini asla istemiyo, misal kolumu koyuyorum hop bir tekme kolum zipliyor, ya da o tarafa dogru yatiyorum, kedilerin kum eselemesi gibi pitir pitir orayi desiyor, serbest birakinca rahatliyor benimki de bas asagi ama anlaşılıyor yani. Ama herkesin vücut yapisi farklı, ablamda hareketleri dışarıdan daha cok belli olurdu mesela kolu bacagi cikacakmis gibi ama bende o kdr belli olmyor.

Sadece çikilata yapcam
Bnm hastane kapı süsü yasak eve de gerek yok

Allah aşkına nasıl hissetmiş yav iyi abartmış 2. Gebelik bn bile neresi geliyor anlamıyorum
Dürtme herkeste var sanırım eşler de dayanamıyor kızıyor

Ay o rahatsızlanma bende de var. Benim ayaklar sol tarafta yan yatıyo bebe. Soldan kolumu koyunca tekmeliyo

benimkinin başıda sol aşağıda ama göbüşüm tostoparlak ( hatta çok bilmişle oğlan olduğuna eminmisin oğlan olsa sivri olur diyor )bazen sadece sanırım poposunu falan dayıyor sağ tarafıma o zaman bir yamukluk oluyor sonra okşuyorum, çekil oradan oğlum diyorum gidiyor

ya bu kafasının falan nerde olduğunu tam olarak kaçıncı haftada anlıyoruz ben 30+4 üm geçen hafta doktor başı aşağıda dedi ama ben başı nerde ayağı nerde anlamıyorum hala
Göğsünü tepiklemiyor mu bn nefes alamıyorum o kadar baskı yapıyor ki alan daraldıkça napcaz bilmim

Allah aşkına nasıl hissetmiş yav iyi abartmış 2. Gebelik bn bile neresi geliyor anlamıyorum
Dürtme herkeste var sanırım eşler de dayanamıyor kızıyor
ya hatta 2 gün önce doğum yaptı ultrason muayenesinde doktora söylemiş şuara eli şura ayağı diye doktor bile şaşırmış nasıl hissediyosun heryerini diye ama arkadaşım çok aşırı zayf acaba o yüzden hissedebilirmi diye düşünüyorum.
Bence eşim oğlumla beni kıskanıyor çünkü babasına tepki vermiyor o elini koyunca veya yanıma gelince hareket etmiyor asla

Sırtı da olabilir annesi Bnm göbek üstü sert dedim noluyor sırtı dedi biraz kımıldayınca yamuluyor göbek kıpraştıkça şekil değişiyor

Öf hiç inanmadım bence yalan söylüyo arkadaşın. Mantığımın kabul etmediğini yalanlarım.

Olabilir kiloluya da fazla hissetmez derler gayet de hissediliyor baya tecrübeli arkadaşmış
Kesin kıskanıyor oğlanlar anaya düşkün oluyor eşin yandı artık kıskanır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…