Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
En ihtiyacımız olan şey eline sağlık bende artık emzirme konusuna yogunlaşcaktım tam üstüne oldu paylaşımın

Aynı sorun bende de var, göğüslerim çok büyük değil ama sırtım geniş ve midem sorunlu göğüs altı dar olunca ülserim azıyor nefes alamıyorum. Çareyi e bebekten 95-100 gibi bi sütyende buldum ama o da sarkık gösteriyor bol olunca. Şimdilik takmıyorum kafaya evdeyim, işe başlayınca düzgün bişeyler alırım dedim.

Ya da agrafla sorunu bir süre çözeceğim.

Dagi ye de baksana kalıp ve sırt kısmı çok rahat

Bak bu güzel Bnde sipariş verdim daha gelmedi

Neler aldığını liste halinde yazar mısın canım

Neler aldığını liste halinde yazar mısın canım
Şu an ne aldıysam hepsini karman çorman yığdım çocuğun odasına. Sipariş ettiğim bebek çamaşır deterjanlarının gelmesini bekliyorum. Geldiği zaman hepsini ayıklayıp temizleyeceğim. O zaman tek tek not ederim ne aldığımı. Onu da burada paylaşırım.

Benimkiler babyjem hepsi mi öyle bilmiyorum ama fırçası koyun kokuyo
Okudugum yorumlara göre hepsi öyleymiş ya hem kokuyo hem dökülüyomuş chicco nunda öyle olunca uygun fiyatlı diye baby plus aldım ben bide kagıt törpüsü olmasına dikkat ettim ilk zamanlar için lazım olcak
Dökülüyo mu peki?

Aynen, ya tutarsa diye sansini deniyor.
Yani bebegin anne karninda fazla kalmamasini gerektiren bir durum yoksa sekerin, tansiyonun, baska bir rahatsizligin vs. Gibi 37. Haftadan sezeryan gunu belirlemek bana gore kasapliktan baska bir sey degil. Millet 41. Haftada bile doğuruyor.
Tabi ki sezeryan gerekli durumlarda yapilmali, hayat kurtarir. Anne istiyorsa da yapilabilir neticede kendi tercihi. Demek ki kendini mental acidan daha iyi hissedecegini dusunuyor ki talep ediyor. Ama bu sekilde doktor tarafindan sanki bir sorun varmis gibi dayatilmasi cok sinir bozucu.

Ben dogum icin gittigimde 38+5 olacagim. O da sekerim oldugu icin yoksa daha bekletirlerdi.
Ki bu durumda bile sezeryan degil normal olarak sonuna kadar deneyecekler.
Doktorum Ilk once serviksin yumusayip acilmasi icin jel uygulayacagiz, sonra acilma olmazsa desteklemek icin balon uygulayacagiz. Eger bir gelisme olmazsa ertesi gun muhtemelen agiz yoluyla suni sanci iceren hap verecegiz, su gelmemis olursa patlatacagiz vs dedi. Bunlara ragmen toplamda 2 gun icerisinde dogum olmazsa mecburen sezeryana basvuracagiz dedi.

Ay ay ay ne tatlılar
Gule gule giysin minnos
Cok tesekkur ederizz, insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…