Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Senin ilk doğummuydu
İlk doğumda 40 kadar beklerler aslında niye öyle demiş daha iner yani kesmeye ne meraklı sağlıkla gelsin hangisi hayırlısıysa

Senin ilk doğummuydu
İlk doğumda 40 kadar beklerler aslında niye öyle demiş daha iner yani kesmeye ne meraklı sağlıkla gelsin hangisi hayırlısıysa
Aynen canm ilk dogum. İste ben de ona kizdim zaten. O anda he tamam diye donakaldim algilayamadim. Eve geldim 1 gun geçti filan hala tam algilayamadim. Sonra aaaa dedim bu niye böyle dedi ya daha kactaym ne alaka, tek basina yeterli bi sebep degil ki bu erkenden. Baska bir etken de yok suyu vs yerinde yani. Kesinlikle en hayirlisi olsun, ben asiri karşıyım vs demiyorum ama boyle bir sebepten olmak istemiyorm suan. Dedigin gibi kesmeye meraklilar, gun belli olsun islerine baksinlar oh ne güzel

Aynn beklemesi lazım He bebek ters olur mecbur zaten onu bile 39 kadar bekliyorlar
Başka dr dicem ama son zamanlar zor olur senin için aynı hastanede başka dr mı baksa o ne diyecek
Hele ki ilk doğum da extrem bi durum yoksa son ana kadar beklerler 42 de doğuran biliyorum hakkında hayırlısı olsun

Bugün başka doktora gittim canım. Rahminle plesenta arasında 2 cm var ve bu da normal doğum için yeterli dedi. Benim doktor daha en başından beri sezeryana yönlendirdi beni. Sanırım doktorumu değiştireceğim.
Çatı kontrolü muhakkak yapılmalıymış. Daha bugün okudum. O adam nasıl es geçmiş sende.
Anestezi konusu da benim kafamı kurcalıyor. Spinal dedi doktor. Hangisi iyi bilmiyorum ki?

Yumusak oluyormus, gomuluyor bebek diyorlar. Solunum icin sikintili olabilir diye sanirim..
Zaten oto koltuklari genellikle tam yatmadigi icin yeni dogan bebegi icinde fazla uzun sure tutmayi onermiyorlar. Bi de yumusak olursa daha da sikinti olabilir.
Benim aldigim babynest setinde de minder var yatan bir oto koltugu almama ragmen setteki pedi kullanmayacagim. Ici mesela elyaf dolu yani yumusak. Ne olur ne olmaz

Tesekkur ederim Anladim sanirim aradaki ayrimi. Dogru anladiysam tabi.
Puset ayni zamanda araba koltugu ustten tutmali falan..
Port bebe denilen de arabaya takiliyor dedigine gore travel sistem arabalarinda kullanilan duz yatak seklindeki parca. Ben onu almadim gerek olmaz diye dusundum. Ana kucagi da galiba su salincak gibi olanlar renkli menkli sallantili evde kullaniliyor
Ay al benden de o kadar walaport bebe,ana kucağı görsem hangisi hangisidir bilmem.Annem bebek arabamizi aldı yanında da oto koltuğu var hem bebek arabasına monte hem koltuğa.Baska bişi alamicam wala
Ben anladim galiba Bir ara bakmistim netten de burda da surekli okuyunca aklim karisti.
Oto koltuguna ayni zamanda puset te diyorlar.

İyi yapmışsın bnce de ilk doğum da bi sorun yoksa çatı muayenesi yapılsın bilmen hakkın
Spinal öneriyorlar genelde bn ilk doğumu genel oldum yine onu istiyorum
Hakkında hangi doğum hayırlısı ise o olsun

Aynen oyle, o bile son ana kadar bekleniyor. Ya duzenli kontrol yapilir bi durum olur o esnada, eyvallah hemen sezaryen olsn zaten. Ama yokken durup dururken bu lafi anlayamadim. Suan seçeneğim yok, diger doktor direkt sezaryenci baska da düzgün yok off valla ne sacma şeyler bunlar. Guvenemiyorsun bile halbuki belki 1 kere yaşayacağım bir konu ne kadar kestirip atıyorlar hemen

Ya oyle sey mi olur
38 haftayi bir doldursun.
Islerine gelmiyor normal dogum. Daha uzun, daha mesakatli. Gece yarisi yataktan kaldirilip hastaneye gitmek zorunda kalmiyorlar. Planli her sey.. Allah korusun tabi de normal dogumda yasanma ihtimali olan en ufak bir aksilikte bile sorumlu olmak istemiyorlar onun da etkisi var... Kes, cikar, biç tamam.

Youtube da bebegi döndürmek ve kanala inmesini saglamak icin hareketler var. Gecen gun denk gelmistim.Yorumlarda ise yaradigini soyleyenler var. Ama tek basina yapilacak bir hareket degil. Guvenlik acisindan yapmayi dusunursen esin de yaninda olsun.

Aynen oyle ya, sen daha 37den nasil kanala girmeyecegine karar veriyorsun ki, kaldi ki bebek dönmüş durumda. Doğum esnasinda dahi kanala giren cok var bildigim. Ama iste ya tutarsa, ya yutarsa diye soyledi bence onu, ben de o saflikla hee anladim filan dedim. Sag salim dusununce ne alaka yani, niye kabul edeyim boyle bsyi ki... Ama dedigin gibi islerine geliyor, 1 kisi 1 kisidir aradan ciksin hesabi...

İzleyeyim canim cok sag ol, benim de bir ara gözüme takilmisti yine burda mi paylasildi, YouTube'ta arastirirken mi gördüm hatirlamiyorum ama izlememistim, bakayım bunlara, artik 37. Haftadayim, yapmakta fayda var.

Allah korusun bebek simdi gelse
Baya bisiler var aslında bende o yuzden bu rahatlik belkide
Onlari biran once yikayip utulesem iyi olacak
Tam olarak eksiklerimife gorurum hem

Kova iyidir kocam kova. Benim tam kırk olursa yay benim istediğim gibi erken gelirse akrep olacak. Akrep kadınlala da hiç anlasmama aslında. Ama olsundu. Evlattı.
Bend babasiyla aynı olsun istiyorum ondan kova olsun diyorum
Buyuk oglum akrep olacak diye ödüm koptuydu
Ucundan yırttım terazi oldu
Bunlar isin şamatası tabi
Sağlıkla gelsinler diyip burc seysine girmeyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…