Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Dun kontrolum vardi. 37+3 tuk. 3450 kg cikti bebis. Tombalak biraz anasi 4 kusur kilo dogmus oglu dogmasin mi yani.
Ayin 27 sinde dogum icin gun verdi Dr.
Yaaaaa darısı başımıza, sağlıkla tabi zaman azaldıkça hiç geçmiyor sanki. Erken doğum riskini yeni atlattığım için çok bişey demek istemiyorum. Sadece zaman çabuk geçsin desem yeter herhalde

Dun kontrolum vardi. 37+3 tuk. 3450 kg cikti bebis. Tombalak biraz anasi 4 kusur kilo dogmus oglu dogmasin mi yani.
Ayin 27 sinde dogum icin gun verdi Dr.
27si sizce de biraz geç diil mi deseydin

Cok gecmis olsun. Hepsi saglikla ve zamaninda gelsin insallah. Evet son haftalarda zaman biraz daha yavas akiyor sanki. insan sabirsizlaniyor kavusmak icin
Bubo ben de yürüyemiyroum şimdi, yaşlandım galiba
Yok ya yaslanmadik Bebegin pozisyonu ve yaptigi baski ile alakali. Oyle dusun
27si sizce de biraz geç diil mi deseydin
Aslinda ben bu hafta dogum icin cagirir diyordum da cagirmadi. Erken mi ki 27 si sence
Espri mi yaptin cidden anlamadim kiz

Ya normaldir de ben 37 38de doğurmak istiyom ya baa geç geliiiy

Ben 26. Haftamdayım daha dogru düzgün bisey almadım
Kendime pijamadir vs
Bebege besik
Bikac hastane cikisi kiyafet filan o kadar
Gec kalmıyorum degil mi
Cok erken gibi geliyor
30. Haftadan sonra baslasam gec mi kalırım
Ben 30 hafta bittikten sonra başladım. Yetişmeyecek diye ödüm kopuyordu ama 31+5 günlük hamileyim ve bugün itibariyle alışverişimin %99'unu tamamladım. Kalan %1 de kargodan gelmesini beklediklerim. O da en geç haftaya gelir zaten.

Ben son bı haftadır başladımherseyimiz tamam sayılır.Tek tamamlamakta zorlandigim gecelik pijama gurubu oldu.Bi de gelmesini beklediğim kargolarım var.

Ya pusetin icinde minderi oluyor ya acaba ortu carsaf ile beraber yenidwn minder almaya gerek var mi nebilim sert olur mu sadece puset minderiyle

Ya normaldir de ben 37 38de doğurmak istiyom ya baa geç geliiiy
Saglikla insallahrabbim gonlune göre versin.

Ben de 38 icinde ya da en fazla bittigi gibi cagirir diye dusundum ama cagirmadi. Aslinda diken uzerindeyim.
Sekerim oldugu icin fazla beklemesi tehlikeliymis. Allaha emanet artik.
Pilates topu, hurma falan takılıyorum oyle. Belki kendiliginden gelir, bi umut iste

Ya pusetin icinde minderi oluyor ya acaba ortu carsaf ile beraber yenidwn minder almaya gerek var mi nebilim sert olur mu sadece puset minderiyle
Ya bu port bebe, puset, ana kucagi ben karistiriyorum ne bunlar hepsi ayni sey mi yoksa
Ben oto koltugu aldim hem bebek arabasina, hem de arabaya takiliyor.
Kendi minderi var yeni dogan icin ve sert sunger. Bu tarz seylerin icine yumusak minder koymayin diyorlar guvenlik acisindan.

Kizlar ates basmasi yasayan var mi?
Cibil dolasiyorum evde resmen, sonra sanirim usutuyorum ki kendimi kotu hissediyorum.
Benim atesim hep 37 uzeri cikiyor. Bu normal mi?
Bilgisi olan var mi

Olma tedirgin hiç. Inşallah saģlıcakla gelsin

Aaa neden canim guvenlik açisindan derken?port bebe elde tasiniyor canta seklinde bebek arabasina da takilabiliyor diye biliyorum puset tasima gorevi goruyor yine uyumluysa bebek arabasina da takilabiliyor oto koltugu olarak ilk etapta pek onerilmiyor ana kucagi cesit cesit ama puset ayni zamanda sallanabildigi icin ana kucagi seklinde de kullanilabiliyor

Ay al benden de o kadar walaport bebe,ana kucağı görsem hangisi hangisidir bilmem.Annem bebek arabamizi aldı yanında da oto koltuğu var hem bebek arabasına monte hem koltuğa.Baska bişi alamicam wala

Anammm senin eccuk kalmış doğuma
Herşey tmm mı
Nasıl normal mi olcek
Valla az kaldi cnm ben normal istiyorum da doktorum gecen hafta gicik etti, kanala inmemis de 2 hafta sonra da inmezseymis (haftaya, 37+1de yani), sezaryen icin gun verip dogurttururmus ortada baska sebep yokken oyle demesi sinir etti. Sebep olsa eyvallah da, bakalim ne olacak ben de merakla bekliyorum. Umarım baska diyaloga gerek kalmadan kanala girer
Evet yorumlarda ince demişler hatta ben ekru alacaktım vazgeçtim o yüzden, koridorda sabahlıkla yürürüm, evde de ince sorun olmaz diye aldım. Lohusa teri olacakmış sık sık değişiriz zaten
Evet ya rahat bir kumasi vardi zaten. Ben sabahliksiz almıştım o sebeple sabahlik sende kurtarıcı olur ve dedigin gibi evde rahat edersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…