Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ya pusetin icinde minderi oluyor ya acaba ortu carsaf ile beraber yenidwn minder almaya gerek var mi nebilim sert olur mu sadece puset minderiyle
Minder vs çok tehlikeli. Bebeğin oturuşunu, dengesini bozuyor. Minder yüzünden pusetten düşen bir bebek görmüştüm. Zaten gerek de yok, anne karnındaki gibi pozisyonu.
Aynen canm ilk dogum. İste ben de ona kizdim zaten. O anda he tamam diye donakaldim algilayamadim. Eve geldim 1 gun geçti filan hala tam algilayamadim. Sonra aaaa dedim bu niye böyle dedi ya daha kactaym ne alaka, tek basina yeterli bi sebep degil ki bu erkenden. Baska bir etken de yok suyu vs yerinde yani. Kesinlikle en hayirlisi olsun, ben asiri karşıyım vs demiyorum ama boyle bir sebepten olmak istemiyorm suan. Dedigin gibi kesmeye meraklilar, gun belli olsun islerine baksinlar oh ne güzel 😏
Ben olsam sezaryen günü almaz, başka dr giderdim. 37 de durup dururken gün mü verilir? Tam şikayetlik valla.
Bugün başka doktora gittim canım. Rahminle plesenta arasında 2 cm var ve bu da normal doğum için yeterli dedi. Benim doktor daha en başından beri sezeryana yönlendirdi beni. Sanırım doktorumu değiştireceğim.
Çatı kontrolü muhakkak yapılmalıymış. Daha bugün okudum. O adam nasıl es geçmiş sende.
Anestezi konusu da benim kafamı kurcalıyor. Spinal dedi doktor. Hangisi iyi bilmiyorum ki?
Doktorunu 39. Haftada değiştirmiş biri olarak derim ki hiç düşünme değiştir. Sezsryen olacaksan da gerçekten gerektiği için olsun. Sezsryene deiil ama gereksiz sezaryene karşıyım.
Anestezi konısunu dr ile görüş. Spinal ile epidural farkını bilmiyorum tam sma genel olma deyim sadece.

Benimki çok erken doğmazsa her türlü oğlak olacak , pek sevmem ama yapacak bir şey yok. 1 ay daha bekleyip kova yapsaydım😂
😂 benim aslında oglak hakkında pek bi fikrim yok
Ama kova seviyorum ondan eminim😍
Eger 38 de dogmaya kalkarsa senin bebis yay olur
Benimki 38 de dogmaya kalkarsa oglak🤣 belli olmaz bekliyip gorcez 👶

Doktorunu 39. Haftada değiştirmiş biri olarak derim ki hiç düşünme değiştir. Sezsryen olacaksan da gerçekten gerektiği için olsun. Sezsryene deiil ama gereksiz sezaryene karşıyım.
Anestezi konısunu dr ile görüş. Spinal ile epidural farkını bilmiyorum tam sma genel olma deyim sadece.
Son haftalardaki kontroller bence kritik. Suyuna bakıyorlar, çocuğun pozisyonuna bakıyorlar. Ona göre de doğum belirleniyor. Özel hastanede sezeryan doktorların işine geliyor. Saatlerce doğum sancısı beklemek yok. Yarım saatte bitiyor. Benim gittigim hastanede sezeryan daha pahalı. Ondan da işkillendim ben. Sırf daha çok para kazanmak için mi sezeryana yönlendiriyorlar. 🤔

Kızlar kızlar e bebeğin internet sitesinde yazlık kıyafetler 20 TL. Baya da güzeller. Hazır bu fiyattayken alsak mı? Acaba bizim bebelere beden olarak ne almak gerekir?

Son haftalardaki kontroller bence kritik. Suyuna bakıyorlar, çocuğun pozisyonuna bakıyorlar. Ona göre de doğum belirleniyor. Özel hastanede sezeryan doktorların işine geliyor. Saatlerce doğum sancısı beklemek yok. Yarım saatte bitiyor. Benim gittigim hastanede sezeryan daha pahalı. Ondan da işkillendim ben. Sırf daha çok para kazanmak için mi sezeryana yönlendiriyorlar. 🤔
Biraz keyfi sezaryenin önlenmesi içinmiş daha pahalı olması. Zorunlu sezaryenle zorunlu vajinal doğum aynı fiyat mesela.

Biraz keyfi sezaryenin önlenmesi içinmiş daha pahalı olması. Zorunlu sezaryenle zorunlu vajinal doğum aynı fiyat mesela.
Bana 20. Haftadan beri sezeryan diyor Mervecim. Bu son anda belli olmaz mı? Benim ablam son dakikaya kadar normal doğuracaktı. Sancılara dayanamadı sezeryan yaptılar.

Kova iyidir kocam kova. Benim tam kırk olursa yay benim istediğim gibi erken gelirse akrep olacak. Akrep kadınlala da hiç anlasmama aslında. Ama olsundu. Evlattı.🥲
Senin burcun ne acaba? Akrep kadınları candır ya. Annem öyle de, idolümdür o benim 😍

Kızlar günaydın
bende puset örtüsü bakıyorum ama bebek içinde nefes alması zorlaşır, nefes alabilir mi diyenler de var kafam karıştı..
Örtüyü hastaneye gidip gelirken, dışarı çıkmam gerekirse kısa süreli ihtiyacım olur diye düşünüyorum

Kızlar günaydın
bende puset örtüsü bakıyorum ama bebek içinde nefes alması zorlaşır, nefes alabilir mi diyenler de var kafam karıştı..
Örtüyü hastaneye gidip gelirken, dışarı çıkmam gerekirse kısa süreli ihtiyacım olur diye düşünüyorum
Ben de kış bebeği olmasa kullanmazdım.

Valla az kaldi cnm 🙈 ben normal istiyorum da doktorum gecen hafta gicik etti, kanala inmemis de 2 hafta sonra da inmezseymis (haftaya, 37+1de yani), sezaryen icin gun verip dogurttururmus 🙄ortada baska sebep yokken oyle demesi sinir etti. Sebep olsa eyvallah da, bakalim ne olacak ben de merakla bekliyorum. Umarım baska diyaloga gerek kalmadan kanala girer 😏
🥰

ben ilk cocukta 39 +2 de doktora gitmiştim
bebek yukarda daha inmemiş 1 hafta sonra gel duruma göre planlama yaaprız dedi
39+4 de normal doğurdum,
derdi neymiş seni hemen sezeryana alıştırıyor.
tuhaf geldi :işsiz:

Kesinlikle işlerine geliyor. Para da olabilir ama asıl sebep kolaylık bence. Normal doğum destekleyen doktor sayısı artık o kadar az ki maalesef. Mutlaka başka bir doktor görüşü alınmalı.

Minder vs çok tehlikeli. Bebeğin oturuşunu, dengesini bozuyor. Minder yüzünden pusetten düşen bir bebek görmüştüm. Zaten gerek de yok, anne karnındaki gibi pozisyonu.

Ben olsam sezaryen günü almaz, başka dr giderdim. 37 de durup dururken gün mü verilir? Tam şikayetlik valla.

Almayacagim zaten, bir gideyim de önümüzdeki hafta, yine ayni sekilde yaklasirsa sezaryen olmam gerektigine dair rapor alabilir miyim diyecegim ordan da baska doktora artik kim denk gelirse valla, secenek yok ama yeni gelen bir doktor var baska hastanede benim giden doktorumun yerine, en kotu ona gider sansimi denerim. Kabul etmem hicbir sey yokken. Olsa eyvallah. İslerine geliyor 😬
ben ilk cocukta 39 +2 de doktora gitmiştim
bebek yukarda daha inmemiş 1 hafta sonra gel duruma göre planlama yaaprız dedi
39+4 de normal doğurdum,
derdi neymiş seni hemen sezeryana alıştırıyor.
tuhaf geldi :işsiz:
Derdi işine oyle gelmesi tabii ki, ya gece olursa dogumum yatagindan mi kalksin yani 😬 sezaryen oldu mu mis gibi 1 saatte isi bitecek oh. Ne guzel valla 🙄 zorunlu olsa neyse de. Sonuna kadar beklemek istiyorum hicbir sey yoksa...

Almayacagim zaten, bir gideyim de önümüzdeki hafta, yine ayni sekilde yaklasirsa sezaryen olmam gerektigine dair rapor alabilir miyim diyecegim ordan da baska doktora artik kim denk gelirse valla, secenek yok ama yeni gelen bir doktor var baska hastanede benim giden doktorumun yerine, en kotu ona gider sansimi denerim. Kabul etmem hicbir sey yokken. Olsa eyvallah. İslerine geliyor 😬

Derdi işine oyle gelmesi tabii ki, ya gece olursa dogumum yatagindan mi kalksin yani 😬 sezaryen oldu mu mis gibi 1 saatte isi bitecek oh. Ne guzel valla 🙄 zorunlu olsa neyse de. Sonuna kadar beklemek istiyorum hicbir sey yoksa...
Kesinlikle katılıyorum. Zorunlu hallerde elbette yapılmalı ama gördüğüm kadarıyla kolaya kaçmaya dönmüş iş. Ayni kaygıları ben de taşıyorum.

bilemedim, ben yine aynı doktorum gidiyorum
ilkinde güzel bi doğum oldu bak şimdi daha iyi olacak diye gaz veriyor bana.

X